Článek

Soud: Za přepadení pražské banky s trhavinou platí pět let vězení

 
Za loňský pokus o přepadení banky na pražském Václavském náměstí s kufříkem plným trhaviny si odpyká Štefan Benč pět let vězení. Pravomocně o tom v odvolacím řízení rozhodl pražský vrchní soud. Upozornila na to dnes Česká televize a ČTK informaci o rozsudku potvrdil mluvčí soudu Jan Fořt. Muž vinu odmítal a tvrdil, že v bance vůbec nebyl.
02.07.2015 14:05 |

podobné články

Podobné články

Za přepadení pražské banky s trhavinou soud uložil pět let vězení

 
Za loňský pokus o přepadení banky na pražském Václavském náměstí s kufříkem plným trhaviny potrestal dnes soud Štefana Benče pěti roky vězení. Muž vinu odmítá a tvrdí, že v bance vůbec nebyl. Dnešní rozsudek pražského městského soudu není pravomocný, lze se proti němu odvolat.
21.04.2015 13:30 |

podobné články

Pražská policie pátrá po muži, kterého podezírá z přepadení banky

 
Kriminalisté pátrají po neznámém muži, kterého podezírají z přepadení banky v Archeologické ulici v Praze 5. Lupič v pondělí 31. srpna před 17:00 předložil pracovnici banky lístek s nápisem, že jde o přepadení, žádá o vydání peněz a má u sebe pistoli. Z banky si odnesl několik desítek tisíc korun v černém igelitovém pytli, sdělila dnes ČTK mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Záběry z bezpečnostních kamer, které přepadení zachytily, zveřejnila policie na svém webu.
03.09.2015 14:45 |

podobné články

Přepadení pražské banky s trhavinou v kufříku bude řešit soud

 
Žalobci poslali k pražskému městskému soudu spis s obžalobou muže, který loni v březnu přepadl banku na pražském Václavském náměstí a zanechal na místě kufřík se čtyřmi kilogramy plastické trhaviny. Muži hrozí až 12 let vězení za loupež a nedovolené ozbrojování. ČTK to dnes řekla mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.
31.03.2015 17:10 |

podobné články

Soud uložil Chorvatovi za přepadení zlínské banky opět šest let

 
Krajský soud ve Zlíně dnes podruhé poslal Chorvata Bornu Jelaču na šest let do vězení za loupežné přepadení pobočky Komerční banky ve Zlíně-Malenovicích. Stejný trest sedmačtyřicetiletému muži, který má trvalé bydliště ve Zlíně, uložil v březnu.
20.08.2010 11:35 |

podobné články

Z rakouské banky uloupil skoro 4 miliony, pracovníka střelil do hlavy: Dostal 8,5 roku ve vězení

 
Za loupežné přepadení rakouské banky a české směnárny stráví pětadvacetiletý Lukáš Špánik definitivně 8,5 roku ve vězení. Rozhodl o tom olomoucký vrchní soud, který zamítl jeho odvolání. Mladík banku přepadl předloni v říjnu a uprchl v přepočtu se zhruba 3,7 miliony korun. Pracovníka banky přitom střelil plynovou pistolí do hlavy. O dva týdny dříve přepadl také směnárnu v okrese Ústí nad Labem, odkud však odešel s nepořízenou. Dopaden byl v Karviné, kde žije. Mladík se k přepadením přiznal.
20.06.2016 14:35 |

podobné články

Středeční přepadení banky na Václaváku mohlo skončit tragicky. Lupič byl ozbrojen skutečnou trhavinou!

 
Ve středu kolem poledne šlo v centru Prahy o "život":http://www.extra.cz/tema/zivot stovkám lidí, neboť bankovní "lupič":http://www.extra.cz/tema/lupic, který přišel do pobočky ČSOB na Václavském náměstí, přinesl skutečnou trhavinu.
22.03.2014 14:25 |

podobné články

Poznáte ho? Muž s hrůznou maskou přepadl banku. Pomozte ho dopadnout!

 
Muž, který jakoby z oka vypadl zabijákovi z hororu Texaský masakr motorovou pilou, na konci července "přepadl banku":http://www.extra.cz/stredecni-prepadeni-banky-na-vaclavaku-mohlo-skoncit-tragicky-lupic-byl-ozbrojen-skutecnou-trhavinou v Praze 5. Až teď policie ukázala "kamerový záznam":http://www.extra.cz/bezpecnostni-kamera-zachytila-brutalitu-nepochopite-co-udelal-lupic-prodavacce a prosí veřejnost o pomoc.
09.08.2014 18:20 |

podobné články

Policie pátrá po lupiči, z kasina si odnesl statisíce korun

 
Policie pátrá po muži, kterého podezírá z loupežného přepadení kasina na Václavském náměstí v Praze. Dnes ráno krátce před osmou hodinou si z kasina odnesl příruční trezor s několika stovkami tisíc korun. Za loupežné přepadení mu hrozí až deset let vězení, sdělil ČTK mluvčí pražské policie Jan Daněk. Přepadení podle něj trvalo pár vteřin a nikdo při něm nebyl zraněn.
29.11.2014 18:00 |

podobné články

Za přepadení seniorů v Brně soud zpřísnil trest na 13 let vězení

 
Za loupežná přepadení seniorů v Brně stráví Slovák Anton Pecha 13 let ve vězení. Vrchní soud v Olomouci mu dnes trest původně uložený brněnským krajským soudem o dva roky zpřísnil. Muž má podle rozsudku na svědomí tři útoky. Při posledním z nich důchodce utrpěl zlomeniny a na následné komplikace v nemocnici zemřel. Proti původnímu rozsudku se odvolal obžalovaný i žalobce.
24.08.2011 13:30 |

podobné články

Slovák na Ústecku brutálně přepadával seniory: Dostal 14 let a vyhoštění!

 
Ústecký krajský soud dnes poslal na 14 let do vězení Juraje Zajace za sérii brutálních přepadení seniorů na Ústecku. Třicetiletého recidivistu původem ze Slovenska také na deset let vyhostil z České republiky. Oběti přepadení mají trvalé následky. Nejstarší z nich bylo 90 let. Zajac loupežemi získal maximálně stovky korun. Soud mimořádně zvýšil trest nad hranici, kterou stanovuje zákon.
01.11.2016 15:45 |

podobné články

Mladík zavislý na hazardu přepadal starší ženy. Hrozí mu až 12 let vězení

 
Před olomouckým krajským soudem dnes stanul jednadvacetiletý František Čulík podezřelý ze série loupežných přepadení starších žen v Olomouci a Bruntále. Vysokoškolský student má podle obžaloby na svědomí pět přepadení, jeho oběťmi byly většinou ženy ve věku kolem 80 let. Ve většině případů seniorky utrpěly zranění - zlomeniny a pohmožděniny. Mladíkovi z Rýmařova hrozí až 12 let vězení, k loupežím se přiznal. 
07.10.2013 10:15 |

podobné články

Uškrtil prostitutku vodítkem na psa: Soud mu potvrdil 13 let ve vězení

 
Brněnský krajský soud již podruhé poslal na 13 let do vězení Jana Eliáše za to, že v říjnu 2009 v Brně vodítkem na psa uškrtil 65letou prostitutku. Sedmadvacetiletý muž v minulosti přiznal, že využíval jejích služeb, obžalobu z vraždy ale odmítl. Krajský soud jej už loni v dubnu poslal na 13 let do vězení. Nejvyšší soud následně nařídil, že se brněnský krajský soud musí věcí zabývat znovu. Soud tak dnes učinil. Doplnil dokazování a původní verdikt potvrdil.
26.02.2016 12:40 |

podobné články

Přepadení banky v Praze 3: Lupič si odnesl desítky tisíc korun, pátrá po něm policie

 
Policisté pátrají po lupiči, který si v pátek odnesl z banky v Praze 3 desítky tisíc korun. Muž vyhrožoval pracovnici banky nejdříve tak, že před ni položil list papíru s výhrůžným textem, následně také střelnou zbraní, kterou měl schovanou v kabátě. Žena z obavy o svůj život hrozbu uposlechla a vydala lupiči peníze. Tomu hrozí vysoký trest vězení.
17.12.2017 13:45 |

podobné články

Soud Slovákovi, který přepadával seniory, potvrdil trest 14 let a vyhoštění

 
Za sérii brutálních přepadení seniorů na Ústecku si Juraj Zajac odpyká 14 let vězení. Trest mimořádně zvýšený nad horní hranici zákonné sazby mu potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze. Recidivistu ze Slovenska také na deset let vyhostil z Česka. Oběti přepadení mají trvalé následky, Zajac loupežemi získal stovky korun.
16.02.2017 11:35 |

podobné články

Brutální loupeže z 90. let konečně u soudu: Pachatelé si odsedí 17 a 19 let

 
Krajský soud v Ostravě odsoudil dva muže za loupeže a podvody sahající až do 90. let. K jejich zločinům patřil i pokus o vraždu. Při přepadení poštovního vozu v Olomouci, z nějž uloupili dva miliony korun, vážně postřelili jeho řidiče. Roman Bedřich Kaněk dostal souhrnný trest 19 let vězení a Miloslav Doležel dva souhrnné tresty 12 a pět let, tedy celkem 17 let vězení. Oběma se do souhrnných trestů započetlo předchozí odsouzení za jinou loupež či v případě Doležela i zanedbání povinné výživy.
14.12.2016 15:55 |

podobné články

Krvavé přepadení: Bankovní lupiči zastřelili pět lidí!

 
Pět lidí zemřelo při čtvrtečním přepadení banky v centru východoukrajinského města Doněcku. Informovala o tom ukrajinská agentura UNIAN.
29.12.2011 20:00 |

podobné články

Policisté dopadli podezřelého z přepadení banky ve Zlíně

 
Policisté zadrželi šestačtyřicetiletého cizince, kterého podezírají z květnového přepadení banky ve Zlíně-Malenovicích. Ozbrojený muž si z ní tehdy odnesl zhruba půl milionu korun.
05.08.2009 20:55 |

podobné články

POLICISTA LUPIČ! Vyloupil několik bank!

 
Policista, který včera vpodvečer přepadl pobočku České spořitelny v Oseku na Teplicku, prý neloupil poprvé. Na svědomí má mít přepadení stejné banky před dvěma měsíci a také dvě přepadení jiné banky v Krupce na Teplicku. Policie jakékoli informace o případu přísně tají.
19.07.2011 19:05 |

podobné články

Lupiči packalové: Poznáte je?

 
Jen půl minuty trvalo přepadení banky dvěma mladíky. Vtrhli do spořitelny se šátkem na obličeji a se slovy, že jde o přepadení. Vzápětí vstoupil do banky klient a lupiči utekli.
17.08.2013 12:10 |

podobné články