Článek

Soud v pondělí začne rozplétat kauzu Key Investments

 
Pražský městský soud začne v pondělí rozplétat případ tří bývalých členů představenstva investiční společnosti Key Investments (KI). Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Hrozí jim až osm let vězení za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.
13.02.2016 16:35 |

podobné články

Podobné články

Exmanažeři Key Investments jsou vinni, řekl soud. Klienty obrali o miliardu

 
Pražský městský soud uznal v pátek vinu tří bývalých členů představenstva společnosti Key Investments (KI). Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Tři exmanažeři Key Investments mají jít na na tři až pět let do vězení za pochybné spravování peněz. Rozsudek není pravomocný.
09.12.2016 12:30 |

podobné články

TOP 09: Kauza Key Investments má své viníky

 
Pražští politici a zastupitelé TOP 09 delší dobu kritizují hazardní hru s veřejnými penězi ve „správě" firmy Key Investments. Žádají navrácení těchto financí zpět do majetku městských částí a volají k odpovědnosti ty komunální politiky, kteří uvedené veřejné prostředky do správy Key Investments svěřili.
17.05.2011 12:50 |

podobné články

Charita Maxové „zahučela“ v tunelu Key Investments. Firma jí spravovala miliony

 
Nadace táta a máma, která ještě v roce 2009 nesla jméno topmodelky Terezy Maxové, přišla v kauze Key Investments o miliony. Ukázalo se to během soudního líčení, které začalo 15. února. Key Investments spravovala mimo jiné peníze také politikům nebo několika radnicím. Upozornily na to Lidové noviny.
18.02.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Maxová (410 článků)

Svoboda si posvítí na kauzu Key Investments

 
Kauza Key Investments nebude zametena pod koberec, slibuje pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Chce důkladně prověřit zejména investice, které firmě svěřily jednotlivé městské části.
05.06.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (699 článků)

Vládní poslanec vyzval ministra Chalupu k odpovědnosti za Key Investments

 
Ačkoli je Daniel Korte (TOP 09) vládním poslancem, myslí si, že by ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) měl nést odpovědnost za kauzu Key Investments (KI) v Praze 6. Vyústilo v to sobotní mimořádné jednání zastupitelů Prahy 6.
11.06.2011 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků) , Daniel Korte (132 článků)

Key Investments: Vládní poslanec se opřel do ministra Chalupy

 
Bývalý starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa by měl nést odpovědnost za kauzu Key Investments, která stála jeho obvod stamiliony korun. Vyplynulo to ze sobotního mimořádného jednání zastupitelů, o kterém dnes informovaly Novinky.cz.
12.06.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Soud dnes vynese rozsudek v kauze Key Investments

 
Pražský městský soud dnes vynese rozsudek v případu společnosti Key Investments. Třem bývalým členům představenstva hrozí až osm let vězení za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Obžalovaní vinu odmítají a chtějí obžaloby zprostit, píše ČTK.
09.12.2016 06:15 |

podobné články

Key Investments je v konkurzu. Peníze jí svěřila i Praha 6 a Praha 10

 
Městský soud v Praze v úterý prohlásil konkurz na společnost Key Investments, které své peníze svěřily i některé pražské městské části. ČTK to dnes zjistila v Insolvenčním rejstříku. Věřitelé po firmě v insolvenčním řízení požadovali stovky milionů korun, insolvenční správce Jiří Švihla už dříve neuznal pohledávky Prahy 6 a Prahy 10.
24.10.2012 21:05 |

podobné články

Kvůli Key Investments odstoupili v Praze 10 dva radní

 
Praze 10 už nevládne velká koalice ODS a ČSSD. V pondělí na svůj post rezignovali místostarosta, dříve starosta, Vladislav Lipovský (ODS) a radní, dříve místostarosta, Antonín Weinert (ČSSD). Oba tak učinili kvůli kauze Key Investments (KI). V placených funkcích je nahradili Ivana Cabrnochová (SZ) a Petr Vozobule (Desítka pro domácí), rozšířila se rovněž koaliční smlouva.
25.06.2012 15:35 |

podobné články

Dva radní z Prahy 10 rezignovali kvůli kauze Key Investments

 
Místostarosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS) a radní Antonín Weinert (ČSSD) v pondělí s okamžitou platností rezignovali na své funkce v čele městské části. Důvodem je kauza spojená se společností Key Investments, která podle radnice městskou část podvedla při správě jejího portfolia cenných papírů a Prahu 10 tak připravila o několik desítek milionů korun. Informuje ČTK.
25.06.2012 16:25 |

podobné články

Komici Key a Peele míří na plátna kin. Gangsteři jim ukradli kocourka

 
Známá komediální dvojice Key & Peele (Keegan-Michael Key a Jordan Peele) se společně objeví v celovečerním filmu Keanu. Trailer naznačuje, že jde o odlehčenou krimi komedii, v níž hlavní roli hraje roztomilý kocour Keanu, který je Peelemu ukraden gangstery. Dvojice "slušňáků" se vydá na nebezpečnou záchrannou misi, při níž létají kulky i drsná slova. Režisérem filmu je Peter Atencio, který s herci točil už jejich skečový pořad Key & Peele. Scénář napsal Peele společně s Alexem Rubensem, jenž s komiky také na pořadu spolupracoval. Ve vedlejších rolích se objeví Jason Mitchell (Straight Outta Compton) nebo Luis Guzmán (seriál Narcos). Keanu dorazí do českých kin 21. dubna.
26.01.2016 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Luis Guzmán (1 článek) , Mitchell Jason (1 článek) , Jordan Peele (1 článek) , Peter Atencio (1 článek) , Michael Michael (1180 článků) , Michael Alex (3 články)

Společnost Key Investments se mění, část Prahy se bojí o peníze

 
Do společnosti Key Investments vložily prostředky městské části Prahy 6, 10 a 13. Celkově jde o sumu přesahující 600 milionů korun. Nezmizí tyto peníze v nenávratnu?
09.05.2011 19:35 |

podobné články

Praha 6: Key Investments při správě aktiv porušila smlouvu

 
Radnice Prahy 6 si vyžádala právní posouzení postupu společnosti Key Investments a.s. při správě aktiv Městské části Praha 6.
11.05.2011 20:50 |

podobné články

Praha 10 podala trestní oznámení na představitele Key Investments

 
Na všechny osoby, které vystupovali jménem společnosti KEY INVESTMENTS, a.s. podala ve středu trestní oznámení desátá městská část.
12.05.2011 08:25 |

podobné články

Nečas: Key Investments se nebude řešit na úrovni vlády

 
Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa i starosta Prahy 13 David Vodrážka odmítají odpovědnost za peníze, které svěřili do rukou společnosti Key Investments. Strana TOP 09 je ovšem vyzvala, aby odešli z funkce.
16.05.2011 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků) , David Vodrážka (123 článků)

Pražské radnice ztratí stamilióny. Kvůli krachu společnosti Key Investments

 
Investiční společnost Key Investments, u níž si kdysi půjčil peníze na nákup akcií i expremiér Stanislav Gross, směřuje k likvidaci. Na firmu dokonce byla vyhlášená exekuce. Co to znamená? Jednoduše to, že stovka jejích klientů se musí začít smiřovat s tím, že od firmy nedostane peníze, ale jen dluhopisy, které jsou v tuto chvíli neprodejné. Ani firma nemá nyní přístup ke svým penězům. Situace může ale ohrozit pražské radnice Prahy 6. 10, a 13, které mají u firmy celkem 685 milionů. Upozorňují na to Hospodářské noviny (HN).
17.05.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (719 článků)

Mládek (ČSSD): ODS by se měla zbavit politiků spojených s Key Investments

 
Občané pražských městských částí 6, 11 a 13 již dnes vědí, jak dopadne druhý pilíř penzijní reformy. Výsledek totiž bude stejný jako v případě jejich peněz v rukou obecních politiků za ODS, kteří je svěřili firmě Key Investments a nestarali se, co s nimi tato soukromá společnost udělá. Až nyní se všichni diví, že peníze nejsou.
19.05.2011 08:50 |

podobné články

Key Investments: Mezi Chalupou a firmami nalezeno pojítko

 
Pojítkem mezi politiky a firmami v kauze společnosti Key Investments (KI), která měla spravovat peníze tří pražských městských částí, ale nyní směřuje k likvidaci, je firma Auditing Dykast. Tvrdí to server Česká pozice.cz. Tomáš Chalupa jakékoli napojení na firmy ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz popřel.
19.05.2011 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

I Sokolov spadl do maléru „investice do Key Investments“, za 29 miliónů

 
Město Sokolov a jeho důležitého ekonomického partnera, firmu Sokolovská uhelná, vyděsil vývoj situace kolem společnosti Key Investments, které svěřili své peníze podobně jako jiné firmy nebo města. Ačkoliv se o jejích problémech vědělo již delší dobu, skutečný skandál vypukl až poté, co tato investiční společnost přišla o licenci obchodníka s cennými papíry a někteří poškození na ni podali trestní oznámení.
23.05.2011 13:00 |

podobné články