Článek

Soud s Petrem K. vrcholí! Z důkazů lze učinit jediný možný závěr...

 
Státní zástupce Vít Legerský dnes zahájil před senátem Krajského soudu v Ostravě závěrečnou řeč v případu Petra Kramného obžalovaného z vraždy manželky a dcery v Egyptě. Předeslal, že řeč bude dlouhá. Řekl, že čin byl obžalovanému před soudem prokázán. Kramný podle obžaloby zabíjel elektrickým proudem.
18.12.2015 12:10 |

podobné články

Podobné články

Soud s Petrem K. vrcholí! Z důkazů lze učinit jediný možný závěr...

 
Státní zástupce Vít Legerský dnes zahájil před senátem Krajského soudu v Ostravě závěrečnou řeč v případu Petra Kramného obžalovaného z vraždy manželky a dcery v Egyptě. Předeslal, že řeč bude dlouhá. Řekl, že čin byl obžalovanému před soudem prokázán. Kramný podle obžaloby zabíjel elektrickým proudem.
21.12.2015 15:50 |

podobné články

Vydání Parkanové byl logický a jediný možný krok, řekl Nečas

 
Premiéra Petra Nečase (ODS) rozhodnutí Sněmovny nepřekvapilo. „Je to logický krok za situace, která vznikla. Jediný možný. Nejdůležitější je, aby vše proběhlo standardním způsobem, tzn., aby rozhodly orgány činné v trestním řízení, buď ještě státní zastupitelství, nebo nezávislý soud,“ řekl.
12.07.2012 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9268 článků)

Klaus ani soud nemohou odebrat vyznamenání Rosnerovým

 
Manželé Rosnerovi, kteří ve středu odešli od soudu s podmíněným dvouletým trestem, se nemusí obávat ztráty vyznamenání, které jim udělil prezident Václav Klaus. Hlava státu totiž nemá pravomoc jim Medaili za zásluhy odebrat. Nemůže tak učinit ani soud, který je jediný oprávněn vyslovit trest ztráty vyznamenání. Takový verdikt je totiž možný pouze u nepodmíněného trestu, což není případ Rosnerových.
26.05.2010 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9098 článků)

Policie vyšetřovala možný pokus o vraždu šéfky ERÚ pouhý měsíc

 
Možný pokus o vraždu šéfky Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové policie po pouhém měsíci vyšetřování odložila. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Šlo už o druhý možný pokus o vraždu. V prvním případě to byla snaha vytlačit její služební auto mimo dálnici, později pak demontáž nosičů kabiny výtahu v domě, kde Vitásková bydlí.
09.08.2014 17:46 |

podobné články

Muslimové mají strach z evropského feminismu, říká sociolog Možný

 
Nejen Evropa má strach z islámu, ale také islám má strach z Evropy. Tvrdí to uznávaný sociolog Ivo Možný, laureát letošní ceny nadačního fondu Neuron za přínos světové vědě. Radikalizace mladých muslimů vzniká podle něj také ze strachu o obranu jejich tradičních hodnot. Muslimové se podle Možného obávají toho, že je současná evropská společnost, feminismus a odklon od rodiny ohrožují. Populační deficit a budoucnost Evropy by měli zachránit vzdělaní Evropané a uvědomit si, že největším bohatstvím nejsou peníze, ale vlastní děti, řekl v rozhovoru s ČTK Možný.
06.12.2015 12:00 |

podobné články

Zemřel významný český sociolog Ivo Možný. Bylo mu 84 let

 
Ve věku 84 let v sobotu zemřel přední český sociolog Ivo Možný. S odkazem na jeho rodinu to uvedl server Lidovky.cz. Po listopadové revoluci položil Možný základy české moderní sociologie. Svou celoživotní práci zaměřil především na výzkum rodiny, věnoval se i sociologii intimity nebo sociální politice.
10.09.2016 16:35 |

podobné články

Soud pro nedostatek důkazů osvobodil bývalého nacistu Bruinse

 
Německý soud dnes pro nedostatek důkazů zastavil trestní řízení proti bývalému členovi nacistických jednotek Waffen SS Siertu Bruinsovi. Dvaadevadesátiletý Bruins čelil obvinění z toho, že v roce 1944 zavraždil nizozemského odbojáře a prokuratura kvůli tomu pro něj požadovala doživotní vězení. Soud ale dnes podle agentury DPA uvedl, že za 70 let od spáchání činu se ztratily důkazy a už ani není možné vyslechnout svědky.
08.01.2014 15:25 |

podobné články

Eliáš vězněný za vraždu prostitutky: Stav důkazů nepřipouští, aby byl znovu souzen, šokoval soud

 
Čtyři roky seděl s nejhoršími zločinci a soud, který jeho věznění posvětil, teď přiznává: není dostatek důkazů, aby byl postaven před soud a odsouzen. Sedmadvacetiletý Jan Eliáš má naději, že už se nevrátí nejen za mříže, ale dokonce ani na lavici obžalovaných.
30.05.2017 17:35 |

podobné články

V Japonsku vydražili jediný hrozen vinné révy za 200 tisíc!

 
Když vrcholí sklizeň hroznů révy vinné, lidé žijící ve vinařských oblastech by jen stěží zaplatili za jediný hrozen pár korun. V Japonsku však dokážou za střapec s šestadvaceti bobulemi zaplatit ohromný jeden milion jenů – asi 200 tisíc korun. Přesně tolik se podařilo vydražit ve městě Kanazawa za jediný hrozen odrůdy Ruby Roman.
16.07.2015 09:25 |

podobné články

Petr Kramný nemůže být odsouzen: Advokát nad svým bývalým klientem nezlomil hůl, ani když ho vyměnil

 
Soud s Petrem Kramným se táhne už několik měsíců, možná už se ale blíží jeho závěr. K celému případu se nyní vyjádřil i Kramného bývalý advokát Jaromír Richter, kterého obžalovaný v březnu 2014 vyměnil za Janu Rejžkovou. A co si o celé věci myslí? V případu podle něj není dost důkazů, navíc zpochybnil znalecké posudky obžaloby!
02.10.2015 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Richter (11 článků)

Rusa zprostil soud obžaloby. Neměl proti němu dostatek důkazů

 
Miroslav Rus je nevinen. Státní zastupitelství ho vinilo z únosu a vraždy fotbalového funkcionáře Miroslava Kříže. Soud proti němu neshledal dostatek důkazů.
18.07.2012 12:50 |

podobné články

Exministr Kocourek před soud nepůjde: Neměli proti němu dost důkazů

 
Exministr průmyslu a dopravy Martin Kocourek před soud nepůjde. Žalobci jeho stíhání kvůli zatajení 16 milionů při rozvodu zrušili, protože neměli dostatek důkazů.
30.05.2013 23:20 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Hradecký soud odsoudil dalšího člověka bez jediného důkazu

 
Máme zde další případ, kdy krajský soud v Hradci Králové odsoudil nevinného. Zároveň vyvolává oprávněné pochyby o stavu soudů nejen v Hradci Králové. Po Lukáši Nečesaném byl nyní odsouzen bez důkazů další mladík.
03.08.2015 16:16 |

podobné články

Vinili ho z 9 let staré vraždy prostitutky: Není dost důkazů, řekl soud

 
Českobudějovický soud zprostil pro nedostatek důkazů obžaloby Milana M., který byl viněn ze zavraždění dvaačtyřicetileté ženy v srpnu 2007. Žena se živila jako prostitutka ve Skoronicích na Českokrumlovsku, její mrtvolu našli lidé několik dní po vraždě v lipenské přehradě. Policie případ uzavřela loni na podzim. Rozsudek není pravomocný.
11.05.2016 15:00 |

podobné články

Kramný promluvil z vazby: Kdybych to udělal, tak bych se přiznal. Soud mě očistí!

 
Proces roku se blíží! Už v pondělí začíná soud s Petrem Kramným, který je obžalovaný z vraždy manželky Moniky a dcery Klárky. Kramný odmítá, že by vraždil, a je přesvědčen, že soud pod tíhou důkazů jeho jméno očistí.
26.06.2015 19:17 |

podobné články

Dopřejte si závěr roku v českých a slovenských lázních, nebo na horách

 
Příjemně, vesele a navíc zdravě strávit závěr roku - tak to se nepodaří člověku jen tak snadno. Obvykle oslavy konce roku končí bolením hlavy, přejídáním se nezdravými jídly a přibíráním z polehávání na gauči. Udělejte něco pro své zdraví a prožijte závěr roku v lázních nebo na horách, kde si přijdete na své s vynikajícími specialitami, zábavou a zdravým pohybem.
04.11.2014 11:40 |

podobné články

Zaorálek: Janukovyč by měl učinit vše pro zastavení násilí

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč by měl učinit vše pro to, aby bylo v Kyjevě zastaveno násilí. Novinářům ve Sněmovně to dnes řekl ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek. Situace na Ukrajině, kde dnes při střetech bezpečnostních složek s opozicí zahynulo devět lidí, je podle Zaorálka mimořádně vážná. Ministr kvůli aktuálnímu vývoji chystá usnesení pro středeční jednání vlády. 
18.02.2014 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2412 článků) , Viktor Janukovyč (382 článků)

Rejžková chce soud s Petrem Kramným jen prodlužovat, tvrdí Slámová

 
Čtvrteční jednání u soudu s Petrem Kramným probíhalo v poklidu a uvolněné atmosféře. Jediný, kdo se opět křečovitě vzpíral, byla obhájkyně Jana Rejžková. Nejprve žádala o odročení kvůli pozdnímu dodání posudku, pak žádala o možnost vyjádření svých znalců k reviznímu posudku. Soudkyně se s ní už ale nezdržovala a vše zamítla, což se Rejžkové samozřejmě nelíbilo.
17.12.2015 17:20 |

podobné články

Clintonová by měla zamířit před soud, říká možný Trumpův ministr spravedlnosti

 
Někdejší populární starosta New Yorku Rudy Giuliani v prezidentské předvolební kampani jasně podporoval Donalda Trumpa. Teď je údajně horkým kamdidátem na post ministra spravedlnosti USA. A jako možný člen příští americké vlády se vyjádřil i k e-mailové kauze Hillary Clintonové. Prezident Obama by podle Giulianiho neměl udělovat Clintonové generální pardon. Rozhodnout by měl soudní systém, ve který všichni Američané věří.
10.11.2016 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3853 článků)