Článek

Soud osvobodil přerovského exprimátora Lajtocha. Měl podmínku za zakázku města

 
Bývalého přerovského primátora Jiřího Lajtocha (ČSSD) a jeho pět kolegů, kteří byli obžalováni kvůli stavebním zakázkám ve městě, soud osvobodil. Předešlé dva rozsudky, jimiž všechny aktéry Okresní soud v Olomouci potrestal podmíněnými tresty a zákazem výkonu funkce, vždy krajský soud v neveřejném jednání zrušil.
31.05.2016 11:05 |

podobné články

Podobné články

Senát se rozhodne, zda vydá Lajtocha k trestnímu stíhání

 
Senátní imunitní výbor má v úterý odpoledne předjednat žádost policie o vydání přerovského senátora a primátora Jiřího Lajtocha (ČSSD) k trestnímu stíhání. Žádost souvisí s údajným prodražením stavby přerovského domova důchodců a rekonstrukce zimního stadionu. O tom, zda bude Lajtoch zbaven imunity, by měl rozhodnout Senát jako celek na schůzi, která začne ve středu.
19.07.2011 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lajtoch (32 článků)

Žalobce obžaloval senátora Lajtocha a jeho kolegy z korupce

 
Státní zástupce obžaloval senátora a přerovského primátora Jiřího Lajtocha (ČSSD) a dalších pět zástupců přerovského magistrátu kvůli veřejným zakázkám ve městě. ČTK to v pondělí řekl šéf olomouckého krajského státního zastupitelství Vít Kasík. Údajná korupční kauza jde k soudu po třech letech vyšetřování. Protikorupční policie šestici zástupců radnice navrhla obžalovat celkem čtyřikrát. Třikrát však bylo trestní stíhání zastaveno s tím, že trestný čin nespáchali. Obžaloba padla až nyní, po změně státního zástupce.
14.04.2014 14:45 |

podobné články

Státní zástupkyně zastavila stíhání senátora Lajtocha

 
Olomoucká státní zástupkyně zastavila trestní stíhání přerovského primátora a senátora Jiřího Lajtocha (ČSSD). Před soud nepůjdou ani jeho ostatní kolegové z radnice. Informovala o tom krajská státní zástupkyně Marie Kodytková.
25.01.2012 12:10 |

podobné články

Protikorupční policie požádala Senát o vydání Lajtocha. Škromach pro

 
Protikorupční policie požádala horní komoru parlamentu o zbavení imunity a vydání k trestníjmu stíhání senátora a přerovského primátora Jiřího Lajtocha (ČSSD). Informovala o tom dnes Česká televize (ČT).
23.06.2011 18:15 |

podobné články

Protikorupční policie žádá o zbavení imunity senátora Lajtocha

 
Protikorupční policie žádá Senát, aby jí vydal k trestnímu stíhání senátora a přerovského primátora Jiřího Lajtocha (ČSSD). O zbavení imunity musí rozhodnout většina v Senátu, kterou má v současnosti Lajtochova soc. dem.
23.06.2011 18:50 |

podobné články

Výbor nedoporučil vydání senátora Lajtocha ke stíhání, rozhodne Senát

 
Senátní imunitní výbor ve středu neschválil doporučení vydat senátora ČSSD a přerovského primátora Jiřího Lajtocha k trestnímu stíhání kvůli zakázkám v Přerově. Podle předsedy výboru Jaroslava Kubery (ODS) v podstatě nechal rozhodnutí na celém Senátu, který bude o žádosti rozhodovat na nadcházející schůzi. Předseda senátorského klubu ČSSD Petr Vícha ještě před jednáním výboru na dotaz řekl, že většina senátorů sociální demokracie bude pro Lajtochovo vydání.
19.07.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (591 článků) , Petr Vícha (37 článků)

Senát vydal Lajtocha. Může být stíhán kvůli zakázkám v Přerově

 
Senát vydal jednoho ze svých senátorů a primátora Přerova Jiřího Lajtocha. Nyní ho může stíhat policie kvůli zakázkám na přestavbu přerovského domova důchodců a zimního stadionu.
21.07.2011 15:00 |

podobné články

Senát vydal Lajtocha k policejnímu stíhání

 
Senát ve čtvrtek vydal svého člena a přerovského primátora Jiřího Lajtocha (ČSSD) k trestnímu stíhání. Pro vydání hlasovalo 41 senátorů, proti bylo pět, 22 se zdrželo. O zbavení imunity požádala protikorupční policie, a to kvůli kauzám výstavby domova důchodců a rekonstrukce zimního stadiónu v Přerově. V případu figuruje dalších 12 lidí.
21.07.2011 15:15 |

podobné články

Senát vydal Lajtocha (ČSSD) k trestnímu stíhání

 
Senát ve čtvrtek vydal svého člena a přerovského primátora Jiřího Lajtocha (ČSSD) k trestnímu stíhání. Pro vydání hlasovalo 41 senátorů, proti bylo pět, 22 se zdrželo. O zbavení imunity požádala protikorupční policie, a to kvůli kauzám výstavby domova důchodců a rekonstrukce zimního stadiónu v Přerově. V případu figuruje dalších 12 lidí.
21.07.2011 16:10 |

podobné články

Olomoucká státní zástupkyně zastavila stíhání senátora Lajtocha

 
Olomoucká státní zástupkyně zastavila trestní stíhání přerovského primátora a senátora Jiřího Lajtocha (ČSSD). Před soudem neskončí ani zbývajících pět obviněných v přerovské korupční kauze. Státní zástupkyně Marie Kodytková ČTK dnes řekla, že trestný čin nespáchali.
03.08.2012 14:05 |

podobné články

Žalobkyně znovu zastavila stíhání senátora Lajtocha a dalších lidí

 
Olomoucká státní zástupkyně Marie Kodytková znovu zastavila trestní stíhání přerovského primátora a senátora Jiřího Lajtocha (ČSSD) a dalších pěti lidí, které protikorupční policie navrhla obvinit ze sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a zneužití pravomoci. Podle státní zástupkyně nespáchali trestný čin.
03.08.2012 14:45 |

podobné články

Žalobkyně znovu zastavila stíhání senátora Lajtocha kvůli korupci

 
Olomoucká státní zástupkyně Marie Kodytková zastavila trestní stíhání přerovského primátora a senátora Jiřího Lajtocha (ČSSD). Totéž učinila i u zbývajících pěti obviněných v přerovské korupční kauze. Trestný čin podle ní nespáchali.
03.08.2012 15:40 |

podobné články

Případem primátora Lajtocha se znovu zabývá protikorupční policie

 
Kauzou přerovského primátora a senátora Jiřího Lajtocha (ČSSD) a jeho pěti kolegů z magistrátu se znovu zbývá protikorupční policie. Vrátila se k ní poté, co nejvyšší žalobce zrušil usnesení žalobkyně o zastavení trestního stíhání všech aktérů. Na jeho pokyn musí doplnit dokazování.
14.08.2013 15:25 |

podobné články

Primátor Přerova Lajtoch (ČSSD) a jeho kolegové čelí obvinění z korupce!

 
Státní zástupce obžaloval senátora a přerovského primátora Jiřího Lajtocha (ČSSD) a dalších pět zástupců přerovského magistrátu kvůli veřejným zakázkám ve městě.
14.04.2014 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lajtoch (32 článků)

Soud osvobodil přerovského exprimátora i pět jeho kolegů

 
Někdejší přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD) byl v úterý spolu s pěti dalšími lidmi osvobozen v případu obžaloby kvůli předraženým stavebním zakázkám ve městě. Olomoucký okresní soud se kauzou zabýval již potřetí.
31.05.2016 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lajtoch (32 článků)

Před 20 lety zemřel Miloš Kopecký (†73): Tajemství jeho rodiny! Vnuk skončil v kriminále

 
Dnes je tomu právě 20 let, co zemřel populární herec Miloš Kopecký (+73). Po jeho smrti čekala rodinu řada těžkých zkoušek, ta největší jeho milovanou dceru Barboru – jejího syna a Kopeckého vnuka Martina totiž soud před časem poslal do vězení za krádeže! Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
16.02.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Kopecký (99 článků)

Kohout (VV): Kauza primátora Lajtocha je také měřítkem právního státu

 
Místopředseda Věcí veřejných a předseda klubu VV Přerov Jiří Kohout považuje zprávu o tom, že krajská státní zástupkyně v Olomouci už podruhé zastavila trestní stíhání primátora Přerova Jiřího Lajtocha a dalších bývalých radních za alarmující. „Jde o pokus zmařit snahu dostat politiky před soud za manipulace s veřejnými zakázkami,“ upozorňuje.
07.08.2012 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kohout (46 článků)

Soud oznámí rozsudek v případu exprimátora Českých Budějovic

 
Krajský soud v Českých Budějovicích dnes vynese rozsudek v kauze bývalého primátora jihočeské metropole Juraje Thomy. Hrozí mu až šestileté vězení za to, že v roce 2010 podepsal dodatek ke smlouvě na zakázku v oblasti IT za 37 milionů korun, aniž by ji schválila rada města. Navíc obvyklá cena za podobnou zakázku může být podle znalců až o 12 milionů korun nižší. Thoma vinu od začátku popírá a před soudem uvedl, že jde o cílenou kampaň proti jeho osobě.
20.01.2016 07:30 |

podobné články

Kohout (VV): Pod praporem rozvoje obce či města si politici plní kapsy

 
Informace o tom, že rodina přerovského primátora Jiřího Lajtocha vydělala díky změně územního plánu, je podle místopředsedy VV Jiřího Kohouta dalším střípkem v mozaice praktik, které deformují komunální politiku.
22.08.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kohout (46 článků)