Článek

Sobotkův poslanec chce odchod trojice ministrů z vlády

 
Poslanec koaliční sociální demokracie Stanislav Huml je přesvědčen, že by z vlády měli okamžitě odejít jeho straničtí kolegové Jan Mládek a Lubomír Zaorálek i Martin Stropnický z hnutí ANO. Ministři průmyslu a obchodu, zahraničí a obrany by podle něj měli skončit kvůli tomu, že nejméně jedna česká firma dodávala zbraně na Ukrajinu. Poslanec známý svým proruským postojem se tak dnes vyjádřil na Facebooku.
19.02.2015 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1655 článků) , Lubomír Zaorálek (2402 článků) , Stanislav Huml (465 článků) , Jan Mládek (667 článků)
Podobné články

Švýcarský soud probíral výslechy ministrů Zemanovy vlády i Zemana samotného

 
O bezmála tři roky starém výslechu někdejšího českého premiéra Miloše Zemana a ministrů jeho vlády se dnes hovořilo na jednání soudu ve švýcarském městě Bellinzona, který řeší obžalobu proti exmanažerům Mostecké uhelné společnosti (MUS). Nynější prezident Zeman a 15 ministrů jeho vlády z konce 90. let byli vyslechnuti v Praze v září 2010. 
15.05.2013 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20461 článků)

Postiženého s vodícím psem nepustili do MHD. Šabatová chce od vlády nový zákon

 
Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová by měla dorazit na pondělní jednání vlády. Jedním ze zařazených bodů je totiž její doporučení, aby se upravila některá práva postižených, kteří využívají asistenční psy. Šabatovou k tomu motivují případy, kdy údajně došlo k omezení vstupů těchto lidí do MHD či některých budov. Vedle toho se Sobotkův kabinet hodlá zabývat třeba věkem pro odchod do důchodu.
05.09.2016 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (348 článků)

"Zlobivé dítě John," komentují odchod z vlády české deníky

 
Ve středu oznámený odchod vicepremiéra pro boj s korupcí a předsedy Věcí veřejných Radka Johna z vlády není odchod, ale jen odcházení, míní komentátor deníku Právo.
12.05.2011 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Soud zrušil obžalobu trojice muslimů z chystané vraždy karikaturisty

 
Soud ve švédském Göteborgu dnes zrušil obžalobu trojice mužů podezřelých z plánování vraždy švédského karikaturisty Larse Vilkse. Ten v roce 2007 zpodobnil proroka Mohameda s tělem psa. Soudu se podle AP nepodařilo prokázat, že trojice měla v úmyslu kreslíře zabít.
20.01.2012 20:45 |

podobné články

Trojice okradla spícího muže na lavičce v metru

 
Dvaatřicetiletý, společensky unavený, muž se vracel domů z baru, ve stanici metra si pak kolem půl páté ráno sedl na lavičku a čekal na příjezd vlaku. Během čekání ovšem usnul a toho využila neznámá trojice mužů. Dva z trojice si přisedli ke spícímu muži, rozřízli mu zadní kapsu kalhot a odcizili peněženku s doklady a stokorunou, z ruky mu ještě navíc vzali mobilní telefon.
09.04.2014 10:00 |

podobné články

Trojice pachatelů přepadla ženu, jeden ji pořezal na břiše

 
Krátce po půlnoci byli pražští policisté a záchranáři ve středu voláni do Kučerovy ulice na pražském Černém mostě. Jak se po příjezdu policistů na místo ukázalo, trojice pachatelů přepadla ženu vracející se ze stanice metra ke svému autu. Pachatelé chtěli po ženě peníze, když jim nic nedala, jeden ji udeřil do hlavy a další pořezal nožem na břiše. Bez jakéhokoliv lupu pak trojice z místa utekla.
25.06.2014 16:40 |

podobné články

Ministr Zaorálek předal předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy Dánsku

 
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 15. listopadu 2017 zúčastnil zasedání Výboru delegátů ministrů Rady Evropy ve Štrasburku. Ministr zde oficiálně ukončil půlroční předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy a předal je Dánsku. Česká republika zastávala předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy od 19. května 2017.
17.11.2017 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků)

Zavadil: Nejsem Zemanův, Sobotkův ani Haškův muž. Mám svůj selský rozum

 
Jaroslav Zavadi, lídr pražské kandidátky ČSSD, poskytl Prvnímzprávám.cz rozhovor. V něm říká, že není ani Zemanův muž, ani Sobotkův, ani Haškův. „Mám svůj vlastní selský rozum, vždy jsem se podle něj choval, a bylo to to nejlepší,“ říká.
29.08.2013 12:10 |

podobné články

Exodus od lidovců: stranu opouští Kalousek, Severa, Parkanová a Müllerová

 
Pro KDU-ČSL se stalo úterý dnem, kdy ji oficiálně opustili další poslanci a jedna senátorka. Jako první oznámila svůj odchod poslankyně Vlasta Parkanová, která se hodlá podílet na vzniku nové strany TOP 09. Svůj očekávaný odchod stvrdil také někdejší předseda strany Miroslav Kalousek a poslanec Pavel Severa. Odpoledne pak oznámila svůj odchod z KDU-ČSL i senátorka Ludmila Müllerová.
09.06.2009 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků) , Pavel Severa (19 článků) , Vlasta Parkanová (695 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Hašek se do vedení ČSSD nepohrne. „Odchod do opozice nás může pohřbít,“ tvrdí

 
Bývalý místopředseda ČSSD, bývalý poslanec a exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek nebude kandidovat do vedení ČSSD. Řekl to dnes ČTK. Hašek odešel z vedení strany před čtyřmi lety a letos na kandidátce chyběl. ČSSD v říjnových sněmovních volbách propadla a skončila až šestá, teď zvažuje odchod do opozice. Hašek ale varuje, že odchod do opozice může stranu také pohřbít.
03.11.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2318 článků)

Babiš: Výpověď koaliční smlouvy nemusí znamenat odchod z vlády

 
Pokud ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) podepíše navrhovanou reorganizaci policie, bude to hrubé porušení koaliční smlouvy a hnutí ANO ji zřejmě vypoví, řekl novinářům po dnešním jednání vlády předseda ANO Andrej Babiš. Vypovězení musí schválit předsednictvo a neznamená odchod z vlády, v té chce hnutí zůstat a plnit program, uvedl Babiš.
15.06.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12409 článků) , Milan Chovanec (1383 článků)

Sobotka za sebou udělá tlustou čáru. Od ministrů chce soupis nedodělků

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chystá poslední velký krok ve své vládní funkci. Obejde si jednotlivé ministry vlády, aby zjistil, co se jim z programového prohlášení vlády podařilo, ale také co naopak nestihli. Setkání proběhnou v průběhu léta a na začátku září a výsledkem má být souhrnná zpráva pro občany a možná doporučení pro budoucí vlády. V jejím čele už Sobotka podle všeho nebude, i kdyby jeho ČSSD vyhrála volby, post volebního lídra přenechal ministru zahraničí Lubomíru Zaorálkovi.
13.07.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Nevěřím mu ani Dobrý den. Sobotkův poslanec důrazně utřel Bakalu

 
ANKETA Miliardář Zdeněk Bakala coby největší vlastník OKD ukázal ochotu zachránit doly za vlastní peníze. Ovšem jen za předpokladu, že mu pomůže i stát. Chce si snad u Čechů napravit svou reputaci? „Když by mi pan Bakala řekl ´dobrý den´, tak se půjdu podívat, jestli není náhodou noc,“ poznamenal k ochotě uhlobarona ironicky poslanec Ladislav Šincl (ČSSD). I jiní mají k příslibu připomínky.
04.04.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (277 článků) , Ladislav Šincl (122 článků)

Krach jednání koalice. Nečas navrhne Klausovi i odchod Johna a Dobeše

 
AKTUALIZOVÁNO Věci veřejné opustily předčasně dnešní večerní jednání koaliční devítky. Požadavek premiéra Petra Nečase (ODS) na odchod ministrů za VV Josefa Dobeše a Radka Johna z vlády byl pro ně nepřijatelný.
08.04.2011 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Český kuchtík v německém mrazáku? Dnes už ne! Sobotkův úřad za vaše peníze natočil VIDEO a sepsal brožurku, jak dobré je být v EU

 
Poslanec TOP 09 Dominik Feri se zapojil do akce „Evropa jsi ty“ svým typickým způsobem. Na sociální síti sdílel video, které představuje výhody Evropské unie a rovněž brožuru, která za tímto účelem byla sepsána. Oba propagační materiály zadal Úřad vlády, a protože informace v nich jsou platné l dubnu 2017, je tedy pravděpodobné, že se tak stalo ještě za vlády premiéra Bohuslava Sobotky.
21.02.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (38 článků)

Expremiér Sobotka nevyloučil svůj konec ve Sněmovně. Do vlády s ANO nechce

 
S hnutím ANO ve vládě má bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bohaté zkušenosti. Ty vyvrcholily vyhozením šéfa ANO Andreje Babiše z postu vicepremiéra a ministra financí. Ze Sobotky je po loňských volbách řadový poslanec, do podobného politického svazku se ale nechce nechat znovu vlákat. Ve stranickém referendu bude hlasovat proti vstupu sociální demokracie do vlády. Vedení strany ovšem doufá, že se podřídí většině. Kdyby ne, je ve hře i Sobotkův konec ve Sněmovně.
02.03.2018 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12409 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Sobotkův pan Evropa Prouza lituje Británii. „Evropský prezident“ cituje svého tatínka

 
Státní tajemník pro evropské záležitosti na Úřadu vlády Tomáš Prouza k brexitu poznamenal, že odchod Velké Británie z EU poškodí především samotné ostrovní království. EU se s tím podle Prouzova názoru vyrovná lépe. Stálý předseda Evropské rady Donald Tusk oznámil, že je EU na tuto situaci připravena a 27 států udrží jednotu.
24.06.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (139 článků)

Do sněmovny dorazilo málo ministrů. To rozpálilo Stanjuru

 
Pro neúčast ministrů odpadly dopoledne v Poslanecké sněmovně plánované písemné interpelace na členy vlády. Předseda poslanců z ODS Zbyněk Stanjura totiž zažádal o přerušení jednání sněmovny do 11. hodiny, a to právě kvůli neúčasti ministrů. Prázdné lavice členů kabinetu ale rozzlobily i šéfa poslanců z KSČM Pavla Kováčika.
23.10.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (238 článků) , Zbyněk Stanjura (233 článků)

Think-tank Evropské hodnoty zveřejnil studii o účasti ministrů na Radě EU

 
Studie se zabývá účastí ministrů zemí Visegrádské čtyřky na zasedáních Rady EU (tzv. Rady ministrů) v době od vstupu do EU (1. 5. 2004) do 10. 2. 2015. • Srovnává účast ve třech rovinách, jednak v rovině států V4, jednak v rovině jejich vlád, a konečně, se zvláštním důrazem na ministry České republiky, v rovině deseti ministerských formací Rady. • Rozborem a kombinací jednotlivých rovin tak poskytuje částečné svědectví o tom, jak zodpovědně které vlády, a zejména ty české, přistupují ke tvorbě a ovlivňování podoby (nejen) legislativy plynoucí do členských států z Evropské unie.
25.03.2015 20:11 |

podobné články