Článek

Sobotkův kabinet vybere náměstka pro státní službu až příští týden

 
Klíčového náměstka ministra vnitra pro státní službu vybere vláda ze tří kandidátů až příští týden. ČTK to sdělilo několik členů vlády. Dnes kabinet dostal informaci o dosavadním průběhu výběrového řízení. Do příštího týdne mají neúspěšní kandidáti dostat oficiální vyrozumění.
14.01.2015 12:27 |

podobné články

Podobné články

Pohovory s žadateli o jmenování na služební místo náměstka ministra vnitra pro státní službu

 
S žadateli o jmenování na služební místo náměstka ministra vnitra pro státní službu, kteří budou splňovat předpoklady a požadavky stanovené zákonem o státní službě a v usnesení vlády č. 1101 z 22. 12. 2014 (tj. s těmi, jejichž žádost o přijetí do služebního poměru a žádost o jmenování na služební místo náměstka ministra vnitra pro státní službu výběrová komise nevyřadí pro nesplnění formálních kritérií), provede výběrová komise pohovor.
05.01.2015 08:37 |

podobné články

Sobotkův kabinet zmírnil jazykové podmínky pro služebního náměstka

 
Vláda se včera shodla na tom, že v opakovaném výběrovém řízení na místo náměstka pro státní službu zmírní kritérium jazykové vybavenosti. Nově tak bude stačit, pokud si vybraný uchazeč doplní jazykovou zkoušku do konce roku 2015. Na tiskové konferenci to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Doufá, že se přihlásí více uchazečů než při minulém výběrovém řízení, o které projevili zájem pouze tři.
23.12.2014 07:26 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9487 článků)

Náměstkem pro státní službu bude Josef Postránecký

 
Vláda ČR na svém dnešním jednání vybrala náměstka pro státní službu a pokračuje tak v procesu implementace zákona o státní službě. Členové kabinetu se velkou většinou shodli na historicky prvním náměstkovi pro státní službu a zvolili Josefa Postráneckého.
28.01.2015 21:13 |

podobné články

Komise vybírá tři finalisty na náměstka pro státní službu

 
Pětičlenná komise Ministerstva vnitra ukončila pohovory s deseti kandidáty na náměstka pro státní službu. Nyní vybírá tři uchazeče, které navrhne vládě. Výsledek by měl být znám již dnes. ČTK o tom informovala mluvčí vnitra Lucie Nováková. Výběr vítěze bude mít na starost vláda. Návrhem by se měla zabývat na zasedání příští týden ve středu.
09.01.2015 16:12 |

podobné články

Komise vybrala finalisty na náměstka pro státní službu

 
Pětičlenná komise ministerstva vnitra ukončila pohovory s deseti kandidáty na náměstka pro státní službu a dnes večer stanovila seznam pořadí žadatelů. Ministr vnitra Milan Chovanec nyní s výsledky seznámí předsedu vlády Bohuslava Sobotku (oba ČSSD), informovala ČTK mluvčí vnitra Lucie Nováková bez dalších podrobností. Výběr vítěze bude mít na starost vláda. Návrhem by se měla zabývat na zasedání příští týden ve středu.
09.01.2015 22:57 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9487 článků) , Milan Chovanec (1391 článků)

Vláda bude jednat o udělení azylu 15 syrským rodinám a také o náměstkovi pro státní službu

 
Vláda by dnes měla jednat o kandidátech na klíčový post náměstka ministra vnitra pro státní službu. Bod v oficiálním programu vlády není, podle informací ČTK o náměstkovi kabinet jednat bude, ale je možné, že konečné rozhodnutí nepadne. Kabinet projedná i několik materiálů, které se týkají pomoci pro uprchlíky. Ministři by mimo jiné mohli schválit udělení azylu 15 syrským rodinám s dětmi, které jsou momentálně v Jordánsku.
14.01.2015 06:06 |

podobné články

Už dnes začnou pohovory s uchazeči o místo náměstka ministra vnitra pro státní službu

 
Výběrová komise dnes zahájí pohovory s uchazeči o místo náměstka ministra vnitra pro státní službu. Přihlášku do opakovaného výběrového řízení na funkci podalo 21 lidí. Některé z nich komise vyřadila, protože nesplnili formální požadavky. Ostatní si komise pozvala k pohovorům, které mají pokračovat i v pátek.
08.01.2015 06:57 |

podobné články

Ministerská komise vybírá tři kandidáty na náměstka pro státní službu

 
Komise Ministerstva vnitra dnes bude pokračovat v pohovorech s kandidáty na funkci náměstka pro státní službu. První část pohovorů začala ve čtvrtek. Dnes by mohlo být zřejmé, zda se podaří vybrat tři finalisty, ze kterých pak vítěze zvolí vláda.
09.01.2015 06:41 |

podobné články

Předsedové úřadů složili před náměstkem pro státní službu služební slib

 
Náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký ve středu 18. února 2015 přijal delegaci vysokých státních úředníků. Ti na půdě Ministerstva vnitra před náměstkem pro státní službu složili služební slib a splnili tak další z povinností vyplývající ze zákona o státní službě. Zároveň před ministrem vnitra Milanem Chovancem složili slib ředitel Správy základních registrů a ředitelé státních oblastních archivů.
19.02.2015 13:51 |

podobné články

Pravděpodobně už dnes vláda vybere "superúředníka"

 
Vláda zřejmě dnes rozhodne o tom, kdo bude v příštích šesti letech zastávat významný post náměstka ministra vnitra pro státní službu. V trojici finalistů jsou ředitel kanceláře náměstka ministra vnitra Josef Postránecký, tajemnice třebíčského městského úřadu Simeona Zikmundová a ředitel strukturálních fondů na ministerstvu průmyslu Břetislav Grégr.
28.01.2015 06:17 |

podobné články

Sobotkův kabinet rozhodl, kdo bude superúředníkem

 
Náměstkem ministra vnitra pro státní správu se stane Josef Postránecký, který nyní působí na Ministerstvu vnitra. Podle informací ČTK o tom rozhodla vláda. Kabinet dnes vybíral mezi třemi finalisty výběrového řízení. Třiapadesátiletý Postránecký je v současnosti ředitelem kanceláře náměstka ministra vnitra pro ekonomiku, strategie a evropské fondy.
28.01.2015 14:18 |

podobné články

Sobotkův kabinet příští týden projedná další zprávu o reorganizaci policie

 
Vláda se bude příští týden opět zabývat spornou reorganizací policie. Informaci o aktuálním vývoji reformy na jednání předloží ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), informoval mluvčí vlády Martin Ayrer. Podle České televize je na jednání přizván i policejní prezident Tomáš Tuhý a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.
14.07.2016 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1391 článků) , Martin Zeman (292 článků)

Ministr Chovanec: Vláda udělala další krok k odpolitizování státní správy

 
Vláda dnes, 24. listopadu 2014, přijala materiál Ministerstva vnitra, který stanovuje konkrétní předpoklady a požadavky pro přijetí do služebního poměru na služební místo náměstka MV pro státní službu a na místo personálního ředitele sekce pro státní službu.
24.11.2014 20:46 |

podobné články

Sobotkův kabinet má ode dneška prázdniny. Někteří ministři ale budou přesto pracovat

 
Vládě dnes oficiálně začínají dvoutýdenní prázdniny. Znovu se kabinet sociálních demokratů, hnutí ANO a lidovců sejde ve středu 27. srpna. Na dovolenou mohli ministři vyrazit díky tomu, že se koalice s opozicí dohodla na úpravách zákona o státní službě a na přerušení mimořádné schůze sněmovny do konce srpna. Jinak hrozilo, že by i tento týden museli na jednání poslanců.
11.08.2014 06:30 |

podobné články

Vnitro dnes řekne, kolik lidí má zájem být náměstkem pro státní službu

 
Ministerstvo vnitra dnes zveřejní konečný počet kandidátů, kteří se přihlásili do výběrového řízení na pozici náměstka ministra pro státní službu. K úternímu odpoledni mělo o funkci zájem 21 lidí, další přihlášky ale ještě mohou dnes přijít poštou.
07.01.2015 06:22 |

podobné články

Vězeňská služba snižuje počet náměstků generálního ředitele

 
Generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek snížil v rámci druhé fáze restrukturalizace počet svých náměstků na tři. Skončil tím přechodný stav, kdy byli v čele vězeňské služby náměstci čtyři. S účinností od 15. srpna 2014 se ruší uniformované místo ekonomického náměstka a místo civilního náměstka generálního ředitele a je vytvořeno jedno civilní místo náměstka generálního ředitele pro ekonomiku a logistiku. V druhé etapě reorganizace jsou navíc zrušena i další čtyři tabulková místa centrálního úřadu. Celý systém řízení se dále zpřehledňuje a zjednodušuje. Do kompetence nově utvořené funkce náměstka bude spadat odbor ekonomický, odbor logistiky, odbor zdravotní služby a evropské fondy. Odbor informatiky se přesouvá do gesce vrchního ředitele kanceláře generálního ředitele. Stejně tak odbor personální, dosud řízený přímo generálním ředitelem.
10.08.2014 00:55 |

podobné články

Superúředník Postránecký se ujal funkce

 
Nejvyšší úředník v zemi složil slib do rukou premiéra Bohuslava Sobotky a ujal se funkce. Josefa Postráneckého jako nového náměstka pro státní službu minulý týden vybrala vláda. Postránecký stráví v křesle superúředníka šest let a dosud pracoval jako ředitel kanceláře náměstka ministra vnitra pro ekonomiku, strategie a evropské fondy. 
02.02.2015 14:31 |

podobné články

Chovanec dostane jména tří kandidátů na „superúředníka”

 
Výběrová komise ukončila pohovory s kandidáty, kteří se ucházejí o post náměstka ministra vnitra pro státní službu. Nyní vybere trojici, kterou navrhne vládě, která bude mít konečné slovo při výběru. Jména by měl ministr Milan Chovanec (ČSSD) dostat ještě v průběhu dne, uvedla v pátek mluvčí resortu Lucie Nováková.
09.01.2015 16:17 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1391 článků)

Nové výběrové řízení na náměstka pro státní službu bude mírnější

 
Podmínky ve výběrovém řízení na náměstka ministra vnitra, který bude mít na starosti agendu státní služby, se zmírní. Vláda souhlasila, že si uchazeči budou moci doplnit certifikát za znalost cizího jazyka v průběhu příštího roku.
22.12.2014 20:41 |

podobné články