Článek

Sobotkův kabinet odmítl návrh, aby se použití nutné obrany řídilo heslem „Můj dům, můj hrad“

 
Za neopodstatněný označila podle informací ČTK vláda návrh opozičního Úsvitu, podle něhož by lidé mohli využít bez omezení nutnou obranu proti člověku, který násilně a neoprávněně vnikl do jejich obydlí. Už autoři předběžného stanoviska pro jednání kabinetu konstatovali, že současnou úpravu nutné obrany zakotvenou v trestním zákoníku není třeba měnit.
18.01.2016 14:01 |

podobné články

Podobné články

Úsvit: Zákon „můj dům, můj hrad“ neprošel. Chystáme další krok, vláda je neobjektivní

 
Sněmovna včera zamítla návrh zákona, který měl podstatně pomoci obětem trestných činů. Má zavést princip „můj dům, můj hrad“. Obyvatel domu či bytu by se tak napříště nemusel bát bránit se proti vetřelcům. Dnešní právní stav totiž není zcela jednoznačný a obránci nemají jistotu, že je za jejich nutnou obranu před útočníky nebudou vláčet soudy.
08.04.2015 09:01 |

podobné články

HN: Babiš chce, aby ČEB řídilo jen Ministerstvo financí

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce, aby Českou exportní banku (ČEB) řídilo jen Ministerstvo financí. Stát v bance podle něj přišel o peníze, protože nejsou vyjasněné kompetence v jejím vedení. Babiš to řekl v dnešních Hospodářských novinách.
18.02.2014 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13062 článků)

Můj dům, můj hrad? Vetřelci se nadále musíte bránit „přiměřeně“, změna neprojde

 
Za neopodstatněný asi označí vláda návrh opozičního Úsvitu, podle něhož by lidé mohli využít bez omezení nutnou obranu proti člověku, který násilně a neoprávněně vnikl do jejich obydlí. Kabinet podle podkladů pro pondělní zasedání rozhodne, že současnou úpravu nutné obrany není třeba měnit.
16.01.2016 10:50 |

podobné články

Newyorské letiště řídilo dítě

 
Odlety a přílety na letišti Johna F. Kennedyho v New Yorku zřejmě v polovině února řídilo dítě. Ukazují to zvukové záznamy z komunikace mezi věží a piloty, které nyní prošetřuje Federální úřad pro letectví (FAA). Ve středu o tom informovala agentura AP.
03.03.2010 19:25 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků)

Skandál v New Yorku: Letiště zřejmě řídilo dítě!

 
To je šílenost! Odlety a přílety na letišti v New Yorku zřejmě řídilo dítě. Ukazují to zvukové záznamy z komunikace mezi věží a piloty.
04.03.2010 20:20 |

podobné články

Úsvit-NK: Zákon „můj dům, můj hrad“ dává právo na obranu každému. Potřebujeme ho!

 
Vládní odmítnutí zákona „můj dům, můj hrad“ je čistě politické.
18.01.2016 16:11 |

podobné články

VV: Vláda je na omylu, my novelu "můj dům, můj hrad" prosadíme

 
Dnes v Poslanecké sněmovně parlamentu ČR pod záštitou poslance VV Davida Kádnera proběhl kulatý stůl k tématu legislativní úpravy nutné obrany. Kromě pana poslance se diskuze účastnil kandidát do europarlamentu Radek John, advokát a spoluautor novely zákona o nutné obraně Jiří Solil a členové představenstva Lex o.s. - Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní.
23.04.2014 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , David Kádner (79 článků)

Chovejme se jako chlapi, odmítl Hašek Sobotkův plán opustit Sněmovnu

 
Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka navrhne poslancům své strany, aby při středečním hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka opustili jednací sál Sněmovny. V důsledku by to znamenalo, že kabinet důvěru nedostane. Návrh ostře odmítl druhý muž ČSSD Michal Hašek, proti je i šéf poslanců sociální demokracie Jeroným Tejc.
05.08.2013 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (659 článků) , Bohuslav Sobotka (9487 článků) , Michal Hašek (2331 článků) , Jiří Rusnok (1844 článků)

Havlová (VV): Můj dům, můj hrad

 
Včera jsem se zúčastnila semináře mého kolegy Davida Kádnera k tématu nutné obrany.
14.01.2014 14:55 |

podobné články

Osobnosti: David Kádner (79 článků)

Havlová (VV): Nutnou obranou v domě naše práce nekončí

 
Potenciálním prosazením úpravy nutné obrany ve vlastním domě v souladu s principem „můj dům, můj hrad“ naše legislativní práce v tomto oboru neskonči.
29.01.2014 13:21 |

podobné články

Černoch: Vražda, nebo nutná obrana? Já mám naprosto jasno – můj dům, můj hrad

 
Poslanec Marek Černoch na Facebooku k zákonné úpravě nutné obrany
10.07.2017 09:50 |

podobné články

6 geniálních soudců, kteří potrestali kriminálníky pomocí jejich vlastních zločinů!

 
Oko za oko a zub za zub? Přesně tímhle heslem se řídilo následujících 6 soudců a dali zločincům pocítit, jaké je být na druhé straně jejich činů.
08.06.2015 08:46 |

podobné články

Před 73 lety osvobodili koncentrační tábor Buchenwald: Tohle byla jeho nejkrutější dozorkyně

 
Dnes uplynulo přesně 73 let od osvobození koncentračního tábora Buchenwald, který byl spojován s heslem „vyhlazení prací“. Jím se jeho nacistické vedení řídilo a po dobu jeho existence z něj také udělalo jedno z nejkrutějších míst na území třetí říše. A tam také působila sadistka Ilse Koch.
11.04.2018 16:20 |

podobné články

Tesař si plní svůj dětský sen: Dům si staví jako hrad!

 
Spojení Můj dům, můj hrad mění ve skutečnost tesař Martin Zeman (40) z Trutnovska. Milovník staré architektury, který se živí renovací historických budov, toužil už od dětství bydlet na hradě. Svůj sen si nyní plní u Žacléře v Krkonoších, kde staví novodobou tvrz.
26.05.2013 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (292 článků)

Můj dům, můj hrad... Čarujte a buďte doma šťastní

 
Většina z nás ho má... Ne hrad, možná ani dům ne, ale domov určitě. Nejsou to jen zdi, nábytek a dveře, které se zamykají na klíč, je to i místo, které přijalo náš život, rytmus našeho tepu, naši duši.
09.01.2015 10:56 |

podobné články

Sobotkův kabinet schválil návrh na změnu prezidentských pravomocí

 
Prezidentské pravomoci v oblasti zahraniční politiky nebo při jmenování bankovní rady ČNB by měly oslabit. Návrh na změnu a zpřesnění pravomocí hlavy státu dnes schválila vláda. Novela ústavy zavádí také klouzavý mandát pro poslance a Senátu prodlužuje lhůtu pro posouzení zákonů. Novinářům to řekl ministr pro legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD). Návrh, kritizovaný Hradem a z části i opozicí, musí ústavní většinou schválit obě komory Parlamentu. Účinný by měl být od začátku příštího roku.
03.06.2015 13:31 |

podobné články

Sobotkův kabinet bude jednat o insolvenční novele a o zákonu o státním zastupitelství

 
Ministři na dnešním zasedání vlády proberou dvě dlouho připravované předlohy ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), a to novelu insolvenčního zákona a návrh zákona o státním zastupitelství. Ten posiluje postavení i odpovědnost státních zástupců, ruší obě vrchní státní zastupitelství a zavádí od ledna 2017 takzvaný protikorupční speciál pro boj s nejzávažnější hospodářskou kriminalitou. Na programu zasedání ministrů je také návrh zákona o auditorech a návrh zákona o službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce.
30.03.2016 06:35 |

podobné články

Nejvyšší kontrolní úřad: Ministerstvo kultury rozdělovalo peníze na opravy památek netransparentně a bez koncepce

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil poskytování, čerpání a použití peněz, které Ministerstvo kultury (MK) rozděluje na rekonstrukce, modernizace a údržbu kulturních památek a státních hradů a zámků. Ministerstvo poskytuje peníze na tyto investice ze dvou programů státního rozpočtu. Kontroloři prověřili celkem čtyři z jejich podprogramů, z nichž ministerstvo v letech 2008 až 2015 podpořilo 559 akcí za 5,2 miliardy korun. Podle kontrolorů ministerstvo nerozhodovalo o výběru akcí, které podpoří, na základě svých priorit a řídilo se především požadavky příspěvkových organizací. Výběr akcí byl netransparentní. Bodový systém pro hodnocení žádostí o dotace byl formální, a proto umožňoval subjektivní posuzování žádostí. MK programy navíc stále prodlužovalo, aniž by vyhodnotilo jejich přínos.
22.08.2016 15:15 |

podobné články

TOP 09 chce změny, které oslabí Babiše a Bělobrádka

 
TOP 09 navrhla, aby všechny společnosti s majetkovou účastí státu řídilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Mělo by pak být silné jako Ministerstvo financí. Návrh sněmovně předložilo sedm poslanců TOP 09 v čele s předsedou jejich poslaneckého klubu Miroslavem Kalouskem. Návrh dnes představili novinářům.
10.04.2014 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6424 článků)