Článek
Podobné články

Šance na reformy se nemusí opakovat, naléhal na poslance Klaus

 
Prezident Václav Klaus v úterý předstoupil před poslance po sedmi letech s projevem. Hlava státu zákonodárcům připomněla potřebu zásadních reforem a zdůraznila, že nelze promarnit příležitost silného mandátu vlády, která se již nemusí opakovat. Prezident také nepřímo poslance vyzval k nové definici postavení Ústavního soudu. Podle něj hrozí, že by fungoval jako nekontrolovaná parlamentní komora. Narážel, tím na zrušení předčasných voleb.
07.09.2010 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8469 článků)

Sobotka: Loňská migrační krize se nesmí opakovat, hrozí zavírání hranic

 
Pokud se bude opakovat situace z loňského roku a nedojde ke snížení počtu přicházejících migrantů, některé evropské státy by mohly zavřít své hranice, řekl ve čtvrtek poslancům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Prohlásil také, že pokud by Velká Británie vystoupila z EU, v Evropě se může zvednout vlna nacionalismu a separatismu. Sobotka ve čtvrtek zamíří na summit EU, který bude obě témata řešit.
18.02.2016 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8210 článků)

Bohuslav Sobotka: Rodina se radovala, že budu víc doma

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přijal i v tak bouřlivé době pozvání do Show Jana Krause. I při probírání nepříjemného tématu dokázal vyloudit na své tváři úsměv. Prozradil, že skandál s pučem sleduje i celá jeho rodina a původně z toho měli celkem radost. Další články k tématu: Sobotka nechce Haška ani další pučisty proti němu ve vedení ČSSD Vážná chyba, odsoudil Sobotka kolegy za lži o schůzce u Zemana Sobotka, Hašek, Tejc: tři přátelé z Brna v nelítostném boji o moc Sobotka dopisem burcuje členy ČSSD, jeho osud určí příští neděle Sobotka odmítá puč Haška s Tejcem a mluví o metodách z roku 1948 Vedení ČSSD vyzvalo předsedu k rezignaci. Neodejdu, vzkázal Sobotka
28.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: 50 Cent (43 článků) , Jan Kraus (988 článků) , Bohuslav Sobotka (8210 článků)

Sobotka chce vést sociální demokracii v jednání o nové vládě

 
Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka po volbách hodlá vést přípravy na jednání o nové vládě. Navzdory nižšímu než očekávanému volebnímu výsledku nepočítá s rezignací, vyplynulo z rozhovoru pro Českou televizi. Nechce opakovat chybu z roku 2010, kdy odstoupení tehdejšího šéfa strany Jiřího Paroubka podle něj napomohlo politickým soupeřům při sestavení koalice. ČSSD podle průběžných výsledků ve volbách zvítězí se ziskem přes 20 procent hlasů. 
26.10.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3161 článků) , Bohuslav Sobotka (8210 článků)

42 žáků v září maturitu opakovat nebude

 
Díky přezkoumání maturit nemusí na podzim opakovat zkoušku dospělosti 42 žáků. Proti výsledkům se přitom odvolalo 1414 studentů, tedy asi 1,4 procenta z celkových téměř 99 tisíc maturantů. Přezkoumání výsledků také ukázalo, že učitelé známkovali písemné maturity moc přísně, 37 procent přezkoumaných prací bylo hodnoceno špatně.
15.08.2011 14:40 |

podobné články

Amsterdam: Ideální místo pro víkendové poflakování, kde o zábavu není nouze

 
Važme si toho, že máme jako Češi kousek od sebe tak skvělé místo, jako je Amsterdam. Tohle město působí jako oáza, pokud si člověk potřebuje ulevit od spěchu, přeplněných ulic, ucpaných silnic nebo zamračených spoluobčanů. Pohodovou atmosférou, kterou skýtá, má blíž k bezprizornímu maloměstu, přitom jde o jedno z nejvýznamnějších evropských center. Na své si v něm přijde každý.
03.07.2016 21:30 |

podobné články

ODS prozradilo, s kterými stranami nebude po volbách spolupracovat

 
ODS nebude po volbách spolupracovat se stranami ANO, SPOZ, Úsvit přímé demokracie a Hlavu vzhůru. Tyto čtyři strany jsou podle místopředsedkyně občanských demokratů Miroslavy Němcové nesystémové, chybí jim členská základna a jejich program a kandidátky jsou tvořeny "v jedné kanceláři". Podle Němcové občanští demokraté nechtějí opakovat chybu, kterou udělali po volbách v roce 2010, kdy uzavřeli koalici s Věcmi veřejnými (VV). Němcová to dnes řekla novinářům. 
30.09.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1304 článků)

Petr Žantovský: Poprvé v životě se odvolávám na Havla. Tuto jeho větu by si "sluníčkáři" měli opakovat od rána do večera, pak by uprchlíky tak nevítali

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Sluníčkáři a všichni účastníci prouprchlických aktivit by si měli podle Petra Žantovského od rána do večera opakovat větu své autority Václava Havla, kterou připomněl ve vysílání České televize Michael Žantovský, že by neměli lidé utíkat ze země, ale usilovat doma o zlepšení situace pro všechny. Mediální analytik se ve svém pravidelném hodnocení pozastavuje nad triviální neznalostí moderátora ČT a věnuje se i nezvolení prozatímního ředitele Českého rozhlasu.
24.10.2015 11:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4439 článků) , Václav Český (398 článků) , Petr Václav (670 článků) , Michael Petr (65 článků) , Michael Michael (988 článků)

Volby v Krupce jsou neplatné. Budou se opakovat, rozhodl soud

 
Hlasování v říjnových komunálních volbách v Krupce na Teplicku je podle ústeckého krajského soudu neplatné. Volby se v celém městě budou opakovat. Podle soudu se zde nakupovaly hlasy voličů, což je závažný přestupek narušující volnou politickou soutěž.
17.03.2011 15:10 |

podobné články

Volby v Krupce se musí opakovat kvůli nakupování hlasů

 
Ústecký krajský soud ve čtvrtek rozhodl, že hlasování v říjnových komunálních volbách v Krupce na Teplicku je neplatné. Volby se v celém městě budou opakovat. Podle soudu se zde ve velkém nakupovaly hlasy voličů, což je závažný delikt narušující soutěž. Proti rozhodnutí soudu není žádný opravný prostředek.
17.03.2011 17:40 |

podobné články

Važme si každého přestupu českého hráče do zahraniční ligy, říká agent Zíka

 
Hráčský agent Pavel Zíka, zakladatel agentury věnující se sportovnímu managementu, marketingu i reklamě, poukazuje na klesající zájem o české fotbalisty v zahraničí.
09.08.2010 14:45 |

podobné články

Huml: Rathova presumpce neviny

 
Obhajujete zloděje pane, dočkal se komentáře kolega Kapal na svém dnešním blogu. Byl chycen s úplatkem. Vtip je v tom, že nosit peníze není trestný čin. Musí se prokázat, že byly získány trestným činem. Dokud se tak nestane, jde o pouhé podezření. Nechci obhajovat zloděje, ale hájím a vždy hájit budu lidská práva. Važme si svobody a braňme se před zneužíváním moci.
08.09.2012 18:40 |

podobné články

Zedník (ODS): Nezapomínejme na minulost, važme si současnosti

 
Velmi varovným poznatkem z voleb je pro mne úspěch populistů (o nich však tento článek nebude) a zejména pak komunistů nejenom ve městě, z něhož pocházím, nýbrž v cele naší zemi.
29.10.2013 14:55 |

podobné články

Blažek (ODS): Mlčme už konečně o krizi a važme si toho, co máme

 
Projev Pavla Blažka (ODS) na 6. schůzi PSP ČR dne 18. 2. 2014.
18.02.2014 15:35 |

podobné články

Ministr Stropnický: Važme si novodobých veteránů

 
Řekne-li se válečný veterán, mnozí si dozajista vybaví především muže a ženy, kteří na frontách druhé světové války bojovali proti nacistickému režimu za znovuobnovení naší svobody a samostatnosti.
02.04.2014 22:00 |

podobné články

Vostrá (KSČM): Važme svá rozhodnutí

 
Blíží se datum 10. a 11. října, kdy všichni máme možnost rozhodnout o tom, jak budou vypadat radnice obcí a měst.
03.09.2014 18:01 |

podobné články

Jirsa (ODS): Važme si míru. A dobře ho střežme, neboť je v ohrožení

 
Celý svět si v těchto dnech připomíná 70 let od ukončení II. světové války, nejtragičtější války v dějinách lidstva.
06.05.2015 06:35 |

podobné články

Ministryně Marksová: Važme si starších osob a dopřejme jim, aby mohly objevovat přednosti svého věku

 
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštívila s premiérem Bohuslavem Sobotkou Zlínský kraj. Zúčastnila se slavnostního otevření dvou Domovů pro seniory a prohlédla si i další zařízení sociálních služeb.
06.12.2015 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8210 článků) , Michaela Marksová (396 článků)