Článek

Sobotka umravňuje Babiše: Když se neumíte dohodnout, nestěžujte si

 
V situaci, kdy ministerstvo financí nepředložilo rozpočtové návrhy tak, aby o nich mohla vláda hlasovat konsenzuálně, musela rozhodnout většina. V reakci na dnešní kritiku vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) to novinářům řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Odmítl, že by fungovala dvojkoalice lidovců a sociálních demokratů, jak řekl Babiš. Podle předsedy hnutí ANO dnešní hlasování vlády o rozpočtu porušilo koaliční smlouvu.
30.05.2016 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11999 článků) , Bohuslav Sobotka (9436 článků)
Podobné články

Šéf ČSSD vyzývá Vondru k rezignaci. Nečas umravňuje Kalouska

 
Ministr financí Miroslav Kalousek není v pozici, aby navrhoval demisi člena vlády, řekl premiér Petr Nečas. Kalousek by se měl prý věnovat svým záležitostem. K rezignaci Vondry vyzval kromě zástupců TOP 09 a VV i předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
24.03.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků) , Petr Nečas (9257 článků) , Miroslav Kalousek (6346 článků)

Proč si v Číně ani neškrtnete, když si neumíte správně připít

 
Neumíte na banketu vhodně odmítnout nabízenou skleničku nebo nevíte, kdy pronést přípitek? Zatímco u nás riskujete maximálně trapnou chvíli, v Číně má banket svá přísná pravidla a jejich neznalost může lidi připravit nejen o povýšení, ale i o podepsání důležité smlouvy. V takové chvíli nastupují koučové, kteří učí studenty umění komunikace. 
15.12.2015 10:00 |

podobné články

Sprostý útok na Lucii Bílou: Zasloužila si ho?

 
Přehnaná sebedůvěra se nevyplatila imitátorovi Michaela Jacksona v show Česko Slovensko má talent. Pomalu ani nedoskotačil a už uslyšel krutý ortel. "Neumíte tancovat, neumíte ani zpívat. Prostor v zábavním průmyslu pro takové, jako jste vy, není," zpražil ho porotce Jaro Slávik  (37) .
02.10.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1620 článků) , Lucie Bílá (2234 článků)

Bohuslav Sobotka: Rodina se radovala, že budu víc doma

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přijal i v tak bouřlivé době pozvání do Show Jana Krause. I při probírání nepříjemného tématu dokázal vyloudit na své tváři úsměv. Prozradil, že skandál s pučem sleduje i celá jeho rodina a původně z toho měli celkem radost. Další články k tématu: Sobotka nechce Haška ani další pučisty proti němu ve vedení ČSSD Vážná chyba, odsoudil Sobotka kolegy za lži o schůzce u Zemana Sobotka, Hašek, Tejc: tři přátelé z Brna v nelítostném boji o moc Sobotka dopisem burcuje členy ČSSD, jeho osud určí příští neděle Sobotka odmítá puč Haška s Tejcem a mluví o metodách z roku 1948 Vedení ČSSD vyzvalo předsedu k rezignaci. Neodejdu, vzkázal Sobotka
28.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: 50 Cent (43 článků) , Jan Kraus (1017 článků) , Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Sobotka zopakoval: ODS by se měla dohodnout na nových volbách

 
Do sněmovny se vrací daňové změny. V souvislosti s nimi zopakoval pro Český rozhlas předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, že pokud změny vláda neprosadí, měla by se dohodnout se sociální demokracií na uspořádání nových voleb do Poslanecké sněmovny.
18.09.2012 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Jindřich Šídlo politikům: Jestli vás to nebaví, tak nekandidujte. Ale nestěžujte si

 
Na vlnách Českého rozhlasu zpovídala Barbora Tachecí novinářského matadora Jindřicha Šídla, který jako novinář referuje už o osmých volbách. Na jedné straně prý politiky obdivuje, protože nasazení v předvolební kampani považuje za obrovské, a diví se jim, že to vydrží. Ale když jsou politici zvolení, neměli by si podle Šídla stěžovat, litovat se a tvrdit, že do politiky nechtěli. Tak neměli kandidovat, podotýká Šídlo.
15.10.2017 15:50 |

podobné články

Berlusconi: Nestěžujte si! Berte to jako kempink!

 
Italský premiér Silvio Berlusconi zřejmě rychleji mluví, než myslí. Tentokrát perlil při návštěvě jednoho z táborů, do něhož byly umístěny oběti zemětřesení. A pobyt v nich přirovnal ke kempování!
09.04.2009 14:14 |

podobné články

Osobnosti: Silvio Berlusconi (207 článků)

Klidně nevolte, ale pak si nestěžujte, vzkazují experti nevoličům

 
Jít volit je občanská povinnost. Ale i nejít k volbám je jedna z možností. Lidé by ale pak neměli na politiky nadávat.
28.05.2010 09:55 |

podobné články

Kubera to rozbalil: Chudí, nestěžujte si. Stát jste rozkradli i vy

 
TÝDEN V prvním srpnovém týdnu otřásl politickou i veřejnou scénou skandál v řadách policistů, informace o jejich plánovaném propouštění. Zaujaly i (zatím) spekulace o tom, že expředseda ČSSD Jiří Paroubek zřejmě pracuje na založení nové politické strany. A na stránkách ParlamentníchListů.cz se řešilo v souvislosti s hrozbou bankrotu USA to, zda nehrozí podobná situace i u nás. Tentokrát se k daným tématům vyjádřil senátor Jaroslav Kubera (ODS) a poslanec Jiří Koskuba (ČSSD).
06.08.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3405 článků) , Jaroslav Kubera (590 článků) , Jiří Koskuba (205 článků)

Radiožurnál: nestěžujte si, máte, co jste chtěli

 
Více než stovka lidí přijela na pražský seminář o hudební složce Českého rozhlasu, která je dlouhodobě silně kritizována. Byli mezi nimi hlavně hudební publicisté a představitelé rozhlasu.
01.12.2011 17:10 |

podobné články

Otravuje vás cestování v našich autobusech a vlacích? Nestěžujte si! Jsou země, kde se jezdí na střeše nebo na mašině! Tak se cestuje v Asii!

 
Dopravní podniky v Asii netrápí nutnost omezit noční spoje ani nedostatek cestujících. Právě naopak, hlavní starostí je katastrofální přeplněnost vlaků a autobusů. Pasažéři často padají z jedoucích souprav, případně ze střechy autobusu. Pokud lomíme rukama nad úrovní cestování v Česku, snad nám následující snímky trochu poopraví mínění o poskytovaných službách.
26.08.2012 12:20 |

podobné články

Nestěžujte si na svou cestu do školy - podívejte se, čím procházejí školáci na Filipínách

 
Vadí vám, že do školy musíte chodit pěšky nebo používat MHD? Raději byste se vozili autem? Tak se podívejte, jak jsou na tom děti na Filipínách. Zapomeňte na pohodlný autobus, tohle je o něčem úplně jiném. Aby se malí Filipínci vůbec dostali do nejbližší vesnice disponující školou, musejí často překonávat i náročné přírodní překážky.
05.06.2013 07:45 |

podobné články

Sobotka už to začal schytávat za své postoje na summitu EU. Kritizuje ho pravice i levice

 
Kritika na hlavu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) za jeho postoje na summitu EU, který v noci skončil v Bruselu, se snesla nejen z části pravice, ale i od komunistů. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se Sobotka svými vstřícnými postoji k Británii podílí na dezintegraci Unie. Občanští demokraté tvrdí, že Sobotka promeškal příležitost podpořit reformní návrhy britské strany. Podle Svobodných Sobotka při prosazování českých zájmů zcela selhal. Naproti tomu TOP 09 oceňuje, že se EU dokázala dohodnout.
20.02.2016 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (957 článků) , Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Sobotka čelí kritice za své postoje na summitu EU. Rány dostává z pravice i levice

 
Kritika na hlavu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) za jeho postoje na summitu EU, který v noci skončil v Bruselu, se snesla nejen z části pravice, ale i od komunistů. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se Sobotka svými vstřícnými postoji k Británii podílí na dezintegraci Unie. Občanští demokraté tvrdí, že Sobotka promeškal příležitost podpořit reformní návrhy britské strany. Podle Svobodných Sobotka při prosazování českých zájmů zcela selhal. Naproti tomu TOP 09 oceňuje, že se EU dokázala dohodnout.
20.02.2016 22:46 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (957 článků) , Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Na protikorupčních opatřeních se můžeme dohodnout, říká Sobotka

 
ČSSD je schopná se s pravostředovou vládní koalicí ODS, TOP 09 a VV dohodnout na účinných protikorupčních opatřeních. Mohla by kývnout i na zrušení vrchních soudů.
15.06.2010 18:10 |

podobné články

Koalice na nože: Sobotka napadl Babiše, že na ČSSD tlačí přes svá média

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se v pátek pustil do kritiky ministerstva financí a šéfa resortu Andreje Babiše (ANO). Sobotka je znepokojen tím, že resort prý žádá odklad pro přípravu zákonů, jež mají vést ke zlepšenému výběru daní. Na Babišovu adresu prohlásil, že využívá médií, která vlastní, k tlaku na koaličního partnera. Sobotka to uvedl po pátečním jednání grémia ČSSD.
04.04.2014 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11999 článků) , Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Sobotka má čas to s Babišem vyřešit do pondělí. Jinak začneme konat my, varuje ODS

 
Opoziční ODS navrhne v úterý vlastní postup ohledně nejasností týkajících se ministra financí Andreje Babiše (ANO), pokud premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) do pondělí k situaci neoznámí nějaké své rozhodnutí. Uvedl to dnes předseda ODS Petr Fiala. Sněmovna i Sobotka vyzvali Babiše k vysvětlení některých okolnosti jeho podnikání, Babiš dopis s odpovědí doručil do dolní parlamentní komory v pátek. Sobotka dnes zopakoval, že se vyjádří příští týden. Zprávu přinesla ČTK.
29.04.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11999 článků) , Petr Fiala (1279 článků) , Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Je tu světová válka, největší ohrožení světa od roku 1991. Musíme se dohodnout s Ruskem, zdůrazňuje Cyril Svoboda

 
ROZHOVOR Cyril Svoboda tvrdí, že naše pozice v EU je oslabena kvůli postoji k migraci, měli bychom si dát pozor, abychom proto nebyli vyčleněni ze schengenského prostoru. Německo podle něj migraci zvládne a my bychom je neměli kritizovat, když sami v této věci nic nekonáme. Na řešení konfliktu na Blízkém východě se musejí koordinovaně dohodnout USA, Evropa a Rusko, ani bez Asada to ale podle Svobody nepůjde.
27.12.2015 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (349 článků)

Neumíte čerpat z EU, osočil Sobotka vládu. Moderátor: A co vaše kraje?

 
Česku hrozí, že se kvůli netransparentnímu čerpání dotací z Evropské unie pro ně penězotoky úplně zastaví. Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka v nedělních Otázkách Václava Moravce vyzval ministra financí Miroslava Kalouska, aby vláda vyvodila důsledky z toho, že není schopná čerpat z EU, a podala demisi.
24.06.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků) , Miroslav Kalousek (6346 článků)