Článek

Sobotka slíbil víc demokracie v ČSSD. Teď prý couvá

 
Spor o to, kdo bude vybírat lídry kandidátních listin, se rozhořel uvnitř ČSSD. Podle deníku Právo chce vedení sociálních demokratů změnu – aby tyto lídry vybírala centrála, nikoliv členové strany. A to se nelíbí ministru pro lidská práva Jiřímu Dienstbierovi.
28.07.2015 09:01 |

podobné články

Podobné články

Bohuslav Sobotka: Rodina se radovala, že budu víc doma

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přijal i v tak bouřlivé době pozvání do Show Jana Krause. I při probírání nepříjemného tématu dokázal vyloudit na své tváři úsměv. Prozradil, že skandál s pučem sleduje i celá jeho rodina a původně z toho měli celkem radost. Další články k tématu: Sobotka nechce Haška ani další pučisty proti němu ve vedení ČSSD Vážná chyba, odsoudil Sobotka kolegy za lži o schůzce u Zemana Sobotka, Hašek, Tejc: tři přátelé z Brna v nelítostném boji o moc Sobotka dopisem burcuje členy ČSSD, jeho osud určí příští neděle Sobotka odmítá puč Haška s Tejcem a mluví o metodách z roku 1948 Vedení ČSSD vyzvalo předsedu k rezignaci. Neodejdu, vzkázal Sobotka
28.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: 50 Cent (43 článků) , Jan Kraus (1017 článků) , Bohuslav Sobotka (9458 článků)

Dobeš couvá ze slibu. Úspěšným studentům nezaplatí jazykové zkoušky

 
Původně ministr školství Josef Dobeš sliboval, že zvýhodní studenty, kteří zvládnou při celoplošných testech cizí jazyk. Měli mít totiž díky tomu zaplacenou od státu mezinárodně uznávanou zkoušku. Dobeš ale nakonec couvá.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Mládek couvá ze svých prohlášení o parazitujících živnostnících, sám je OSVČ

 
Sociální demokracie respektuje potřebu existence lepších podmínek pro živnostníky než pro zaměstnance, řekl dnes stranický stínový ministr financí Jan Mládek. Na tiskové konferenci se opět omluvil za své "mediálně neobratné" výroky ze sjezdu ČSSD o živnostnících. Mládek zdůraznil, že představa ČSSD pro živnostníky bude i nadále ve srovnání s okolními zeměmi vysoce konkurenční, konkrétní návrhy slíbil představit do letních prázdnin.
18.03.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (666 článků)

ČSSD dál povede Sobotka, dostal podporu 84 procent delegátů

 
Bohuslav Sobotka obhájil post předsedy ČSSD. Sociální demokraté ho v pátek na svém 37. sjezdu, který se konal v Ostravě, zvolili šéfem strany 84 procenty hlasů přítomných delegátů. Sobotka byl jediným kandidátem. V nominačním projevu slíbil především úspěch ČSSD v supervolebním roce 2014. Nastínil také první kroky sociální demokracie, pokud sestaví vládu.
15.03.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9458 článků)

Sobotka zůstane součástí ČSSD, míní Zaorálek

 
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek je přesvědčen, že bývalý předseda strany, premiér Bohuslav Sobotka zůstane v sociální demokracii. Zaorálek v rozhovoru pro ČTK řekl, že Sobotka mu slíbil, že neodjede nikam do hor, ani nezaloží jinou politickou stranu, jak to v minulosti udělali jiní bývalí předsedové ČSSD. Vlastní stranu založil například Jiří Paroubek, který se nedávno rozhodl do sociální demokracie vrátit. Podle Zaorálka Paroubek stranu po svém odchodu poškozoval, když jí kandidáti jeho nové strany ubírali ve volbách důležitá procenta.
01.07.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3406 článků) , Lubomír Zaorálek (2395 článků) , Bohuslav Sobotka (9458 článků)

Sobotka slíbil, že bude řešit diskriminaci Romů

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) slíbil Radě Evropy, že jeho kabinet bude řešit kořeny diskriminace Romů v České republice. Uvedl to v reakci na dopis komisaře Rady Evropy pro lidská práva Nilse Muižniekse. Sobotka dále uvedl, že vláda se bude stavět proti veškerému násilí, nepřátelství a diskriminaci. O výměně dopisů informovala v úterý Rada Evropy.
18.03.2014 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9458 článků)

Praha slibovala při smogu MHD zdarma, teď couvá. Na co se vymlouvá?

 
Pražský magistrát před dvěma týdny slíbil, že při smogu zavede cestování MHD zdarma. Cílem opatření je dostat řidiče z aut do prostředků hromadné dopravy. Jenže i když ve čtvrtek 2. února na metropoli opět smog padl, za cestu tramvají, autobusem či metrem budeme i nadále platit. Magistrát spoléhá na to, že o víkendu se nám bude už dýchat líp.
02.02.2017 13:20 |

podobné články

Kováčik prý chodil po sněmovně s lepicí páskou. Jak to slíbil

 
Předseda poslanecké frakce KSČM Pavel Kováčik si dnes do sněmovny vzal lepící pásku. Proč? Slíbil to totiž včera ve svém projevu za sněmovním pultíkem. Rozčílilo jej, jak se koalice postavila k hlasování o mimořádné schůzi, kterou nepodpořila. „Tím zalepujete ústa opozici," reagoval. „Zítra proto přijdu s lepící páskou," pobavil pak ještě kolegy sdělením. Jak slíbil, tak prý i učinil.
25.03.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (230 článků)

Otevřený rozhovor s Františkem Janečkem: David mě zradil kvůli dluhům

 
PRAHA – „Mám velký dluh na svém novém domě, Franto, ty jsi zabezpečený na doživotí, ale já ne. Olda mi slíbil několik milionů do roku 2013,“ to je jen hrubý obsah osobního dopisu, který Michal David (48) poslal Františku Janečkovi (64), aby mu vysvětlil, proč zničehonic couvá z Janečkova muzikálu Děti ráje.
28.05.2009 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1287 článků) , František Janeček (298 článků)

Terezín by mohl získat dotace, slíbil Sobotka před šéfem europarlamentu

 
Terezín by mohl získat peníze z nevyčerpaných evropských fondů. Starostce Růženě Čechové to při dnešní návštěvě města slíbil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ghetto z období německého nacismu navštívil s předsedou Evropského parlamentu Martinem Schulzem.
11.04.2014 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9458 článků) , Martin Schulz (234 článků)

Potíže s církevními restitucemi bude řešit výbor, slíbil Sobotka

 
Zákon o církevních restitucích je třeba respektovat, řekl dnes poslancům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Slíbil, že případnými problémy při vydávání majetku se i na podněty poslaneckých klubů bude zabývat vládní výbor. Ministerský předseda, který patří ke kritikům podoby restitucí schválených v minulém volebním období, potom bude o závěrech sněmovnu informovat.
24.07.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9458 článků)

Církve se postavily proti revizi restitucí. Sobotka už couvá

 
Ekumenická rada církví na svém čtvrtečním jednání odmítla revizi církevních restitucí. Tu požadují především komunisté a sociální demokraté. Lídr socialistů Bohuslav Sobotka se však už nechal slyšet, že restituce kvůli neshodám nebudou součástí koaliční smlouvy.
28.11.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9458 článků)

Komunisté jsou silně pobouřeni ústupky ČSSD Babišovi: Není to poprvé ani naposledy

 
Komunistům se zdá, že ČSSD od svých proklamací prosadit majetková přiznání couvá. Proto KSČM příslušnou normu prý podá brzy sama. Sociální demokraté totiž přiznali, že jim postačí, když se namísto toho přijme norma o prokázání původu majetku, což je ale návrh, který prosazuje hnutí ANO. „Je to v zásadě naplnění našeho principu,“ prozradil poslanec Jeroným Tejc. To se ale nelíbí komunistovi Miroslavu Opálkovi. „Tento ústup ČSSD od volebního programu asi nebude posledním,“ čílí se Opálka.
14.04.2014 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (652 článků) , Miroslav Opálka (49 článků)

Jiří Paroubek: Sobotko, udělals chybu. Já zpět do politiky? Víte, má žena Petra...

 
ROZHOVOR Sociální demokracie potřebuje nové lidi a moderní programová témata, která by přilákala voliče. Takovými tématy by mohly být například sňatky lidí stejného pohlaví anebo boj proti jaderné energetice. V případě, že by se oslovit voliče podařilo, ČSSD by opět mohla dosáhnout třiceti procent. Sdělil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek. Pokud se ale silný lídr v řádách ČSSD nenajde, může podle něj strana následovat osudu polské sociální demokracie a dokonce z parlamentu vypadnout úplně. Jinou možnost než jít do konfliktu s Babišem podle Paroubka sociální demokracie neměla. Premiér Bohuslav Sobotka se během tohoto období ale dopustil chyb. Taktickou chybou ze strany ČSSD podle Jiřího Paroubka bylo i jmenování silného politika ANO Ivana Pilného do čela rezortu financí.
25.05.2017 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3406 článků) , Bohuslav Sobotka (9458 článků)

ČSSD couvá. Drsné změny daní pro živnostníky odpadají

 
Sociální demokracie prohlašovala, že po vyhraných volbách sníží výdajové paušály některým majitelům živnostenských listů až na čtvrtinu. Nyní strana začala svoji rétoriku mírnit a není vůbec jisté, že k nějakému omezení nakonec dojde.
07.05.2013 06:45 |

podobné články

ČSSD bude při rozdělování vládních křesel velkorysá, slíbil Sobotka

 
Sociální demokracie bude jednat s ANO a KDU-ČSL o rozdělení křesel ve vládě velkoryse, řekl dnes předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Konečné složení nového kabinetu by už stranické orgány podle něho schvalovat neměly. 
14.12.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9458 článků)

Sobotka: Poctivec Kalousek. Zalepil díry zvýšením daní

 
ČSSD nepodpoří státní rozpočet pro příští rok. ParlamentnímListům.cz to řekl předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Ten zkritizoval ministra financí Miroslava Kalouska, že peníze získané zvýšením DPH nedá na důchodovou reformu jak slíbil, ale na schodek v běžném důchodovém účtu, prý podle systému chytré horákyně.
08.09.2011 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9458 článků) , Miroslav Kalousek (6348 článků)

ČSSD se přidává k ODS a couvá z komise pro výběr šéfa policie

 
Výběr policejního prezidenta tak, jak jej provádí ministr vnitra Radek John (VV), není podle úřadujícího šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky v souladu se služebním zákonem. ČSSD se proto nebude podélet na výběru šéfa policie.
17.01.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Sobotka chce jednat o vládě už v neděli

 
Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka chce zahájit jednání o vládě zřejmě hned v neděli po zasedání výkonného výboru ČSSD. Ve vyjednávacím týmu chce zástupce vedení strany a poslaneckého a senátorského klubu. Sobotka to dnes řekl České televizi. ČSSD se zatím nebude zabývat volbou nových místopředsedů, pokud na stranickou funkci rezignuje i statutární místopředseda Michal Hašek, kterého k tomu Sobotka několikrát vyzval. Již ve čtvrtek na funkci místopředsedy rezignoval Zdeněk Škromach. 
08.11.2013 09:51 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (577 článků) , Bohuslav Sobotka (9458 článků) , Michal Hašek (2309 článků)