Článek

Sobotka si rýpnul do Babišova ministerstva: To by se profesionálům stávat nemělo

 
ČSSD už v tomto volebním období nebude prosazovat zvýšení daní firmám, podle předsedy strany a premiéra Bohuslava Sobotky se ale tato debata povede znovu po příštích parlamentních volbách. Napsaly to dnes Hospodářské noviny (HN).
04.08.2015 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9486 článků)
Podobné články

Podnikatelé táhnou český výzkum, tikající bombou se ale stávají evropské dotace

 
Podnikatelé se začínají stávat hlavním tahounem tuzemského výzkumu a vývoje. Na výdajích na výzkum za minulý rok se podnikatelé podíleli již z 57 %, zatímco v roce předcházejícím to bylo 48 %. Nejvíce prostředků na výzkum směřuje do strojírenství, digitální ekonomiky, elektrotechniky a léčiv. 12 % malých a středních podniků již spolupracuje s výzkumnou sférou, dalších 9 % se na výzkumnou kooperaci chystá. Největší hrozbou tuzemského výzkumu se začíná stávat jeho závislost na evropských fondech. Jejich nedostatek v dalším programovacím období a fakt, že polovina firem inovace financuje s evropských dotací, může po roce 2020 zásadně zpomalit tuzemský výzkum a vývoj. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) předkládá analýzu o stavu investic podnikatelů do výzkumu a vývoje a současně představuje výsledky šetření mezi malými a středními firmami.
09.11.2017 16:20 |

podobné články

Bárta si rýpnul do ČD. Podřízení měli kamenné tváře

 
Nový ministr dopravy Vít Bárta si v pátek na první služební cestu ve funkci očividně přibalil dobrou náladu. Při cestě pendolinem žertoval s podřízenými řediteli a rýpnul si i do Českých drah.
30.07.2010 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Fischer si kvůli dalajlámismu rýpnul do Nečase a setkal se s Kissingerem

 
Prezidentský kandidát Jan Fischer se ve čtvrtek v New Yorku setkal s bývalým ministrem zahraničí USA Henrym Kissingerem. Hlavními tématy rozhovoru byl pohled na svět, Evropu, transatlantickou vazbu a vztah USA a ČR. Fischer si také rýpnul do premiéra Petra Nečase (ODS), když poukázal na to, že republikánský senátor John McCain, se kterým jednal ve středu, se inspiroval dalajlámou.
20.09.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9266 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

Pánek vzpomínal na chyby po listopadu ´89 a naivní studenty. Rýpnul si i do Zemana

 
Ředitel neziskové organizace Člověk v tísni, která se snaží pomáhat lidem na různých místech světa, byl jedním ze studentských vůdců v listopadu 1989. Ve čtvrtečním Interview ČT24 proto jako jeden z přímých účastníků revolučních dní hodnotil pětadvacet let demokratického vývoje v České republice. Poukázal na chyby divokého kapitalismu, zavzpomínal na Havla a rýpnul si do Zemana. Snad si prý Česko jednou zvolí dobrého prezidenta.
13.11.2014 20:31 |

podobné články

Bohuslav Sobotka: Rodina se radovala, že budu víc doma

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přijal i v tak bouřlivé době pozvání do Show Jana Krause. I při probírání nepříjemného tématu dokázal vyloudit na své tváři úsměv. Prozradil, že skandál s pučem sleduje i celá jeho rodina a původně z toho měli celkem radost. Další články k tématu: Sobotka nechce Haška ani další pučisty proti němu ve vedení ČSSD Vážná chyba, odsoudil Sobotka kolegy za lži o schůzce u Zemana Sobotka, Hašek, Tejc: tři přátelé z Brna v nelítostném boji o moc Sobotka dopisem burcuje členy ČSSD, jeho osud určí příští neděle Sobotka odmítá puč Haška s Tejcem a mluví o metodách z roku 1948 Vedení ČSSD vyzvalo předsedu k rezignaci. Neodejdu, vzkázal Sobotka
28.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: 50 Cent (43 článků) , Jan Kraus (1022 článků) , Bohuslav Sobotka (9486 článků)

Konec diskriminace v Čechách?

 
"Jo tak vy máte děti, hmmm, teď vidím, že to místo je stejně už obsazené." Kolikrát touhle větou skončil do té chvíle velmi slibný pracovní pohovor. Bylo to k naštvání, ale nedalo se celkem nic dělat. Teď už by se to stávat nemělo - a pokud ano, můžete se bránit.
22.06.2009 10:25 |

podobné články

Vaniakova chyba? Jarolím: To by se stávat nemělo

 
Původně jsem byl překvapený, když to uznali, říká kouč
26.07.2009 11:05 |

podobné články

V bulharské loterii vylosovali dva týdny po sobě stejná čísla

 
V Bulharsku se stalo něco, co by se podle matematické pravděpodobnosti stávat nemělo. V tamější loterii se podařilo za dva týdny vylosovat naprosto stejnou sadu šesti čísel. Jen v jiném pořadí, na kterém ale stejně nezáleží. Úřady již začaly podivnou náhodu prošetřovat.
17.09.2009 17:55 |

podobné články

Když jsou sportovní hvězdy pro smích

 
Fanouškovská obec očekává jasnou výhru, avšak místo ní přijde pořádný šok. Velký favorit prohraje. Nic divného, jen by se to českým kolektivům a jedincům nemělo stávat tak často. Můžete sice namítnout, že se světová špička ve většině sportů vyrovnává a velikáni s trpaslíky klopýtají, jenže to je jen alibi. Sportovci jsou někdy opravdu pro smích. Anebo spíš pro pláč?
22.09.2010 01:20 |

podobné články

Mareši, kup Hance něco na sebe! Chodí v tom samém

 
Přijít v jednom týdnu dvakrát ve stejném oblečení by se přítelkyni našeho nejlépe placeného moderátora stávat nemělo. V modrém topu a v džínových kraťasech v pondělí vyrazila na afterparty SuperStar a o tři dny později na módní show Natali Ruden.
27.05.2011 14:55 |

podobné články

Svět celebrit: Módní policie ve Varech. Tihle byli na pokutu!

 
Každý se někdy v oblékání přehmátne, ale celebritám by se to stávat nemělo. Zvlášť na tak prestižní akci, jako je MFF Karlovy Vary. Poučte se z...
25.07.2012 00:05 |

podobné články

Dominik (2) se vydal sám na ranní procházku. Skončila na policii

 
Tohle by se rodičům stávat nemělo! Dvouletý Dominik se nad ránem probudil a vydal se na procházku. Bohužel nebylo zamčeno, a tak vyšel až na silnici. Vše ale nakonec dobře dopadlo.
15.08.2012 21:40 |

podobné články

Chládek chce zakázat propouštění učitelů na dobu prázdnin

 
Příští letní prázdniny už by se nemělo stávat, že učitelé stráví letní měsíce na úřadu práce nebo na různých brigádách. Ve dnešních Otázkách Václava Moravce to slíbil ministr školství Marcel Chládek (ČSSD), jenž kvůli tomu připravil novelu příslušného zákona, kterou chce dát již letos na podzim sněmovně k projednání.
29.06.2014 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Nová pravidla ve sněmovně ztíží práci lobbistům

 
Poslancům by se už napříště nemělo stávat, že budou hlasovat o něčem, o čem toho moc neví. Sněmovní strany se totiž předběžně dohodly na nových pravidlech. Podle nich musí poslanci před konečným hlasováním dostat u každého zákona dva týdny na rozmyšlenou. Informuje o tom sobotní Mladá fronta Dnes s tím, že dosud bylo mezi takzvaným druhým a třetím čtením zákona jen 72 hodin.
16.08.2014 08:36 |

podobné články

Tohle by se profíkům stávat nemělo, jenže... Přeřek známého moderátora Primy vás pobaví

 
Nikdo není dokonalý a nějaký ten přeřek občas potká každého moderátora a reportéra, o čemž nás ostatně všechna média každoročně informují v rámci silvestrovského zpravodajství. V tom primáckém bude letos možná kromě lajku Daniely Šinkorové  (41) zakomponován také vstup Petra Vágnera  (37) , který minulý týden ohlašoval zásnuby své kolegyně Gábiny Kratochvílové  (24) a při popisu aktu se podle něj Gábinin přítel vysolil...
07.10.2014 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Šinkorová (273 článků) , Petr Vágner (234 článků)

Trapas na přehlídce? Češka Herzigová se předváděla na mole v šatech, které v hledišti zdobily štíhlou Hudson

 
Rozhodně by se nemělo stávat, že se model z kolekce předváděné na přehlídce objeví zároveň na osobě, která módní show navštíví. Někteří by tuto skutečnost označili dokonce za trapas, neboť hlavní pozornost veřejnosti se má upírat právě na premiérově předváděné kousky na mole. Donatella Versace ale boří zaběhnuté konvence v nejrůznějších formách a v neděli v rámci pařížského Fashion Weeku zničila i tento úzus.
27.01.2015 10:26 |

podobné články

Osobnosti: Donatella Versace (80 článků)

Plánované uzavírky silnic na novém portálu ŘSD

 
O plánovaných uzavírkách se řidiči dozvědí na novém webu, který v úterý představilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Podle šéfa ŘSD Jana Kroupy portál shromažďuje záměry jeho organizace i krajů nebo správ údržby silnic. Nemělo by se tak stávat, že kvůli souběhu uzavírek bude někde zbytečně kolabovat doprava.
31.05.2016 12:05 |

podobné články

Brady, který pro ČR nic dobrého nevykonal, sehrál klíčovou roli ve spiknutí proti Zemanovi. Bartoška a další se jen ztrapňují. Zjevy na okraji české kultury. Europoslanec Kohlíček v ráži

 
ROZHOVOR „Usilovnou prací mediálních mágů, vypouštěním různých lží do mediálního prostoru a skandalizováním jakéhokoliv kroku prezidenta se podařilo alespoň trochu snížit popularitu Miloše Zemana. Předpokládám, že podporu opět získá, pro příští prezidentské volby zatím nevidím rovnocenného soupeře,“ říká v bilančním rozhovoru ParlamentníchListů.cz komunistický europoslanec Jaromír Kohlíček s tím, že mediálně velmi šikovně postavená kauza Jiřího Bradyho anebo aféra s Jindřichem Forejtem ukazují, co všechno lze vytvořit. „Na celé aféře Brady je nejpozoruhodnější, že pan ministr Herman, který se v ní velmi intenzivně angažoval, nebyl nijak potrestán. To by se v civilizované zemi stávat nemělo.“
17.12.2016 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Kohlíček (54 článků) , Miloš Zeman (20902 článků) , Jiří Brady (77 článků) , Jiří Bartoška (599 článků)

Babišová o příkořích života v miliardách: Dcera ve škole nesmí vyčnívat

 
Na každoroční charitativní přehlídce Terezy Maxové nemohla chybět ani Monika Babišová (39) s dcerou Vivien (13). Maminka s dcerou módu milují a Blesk.cz exkluzivně prozradily, v jakých značkách si libují. Monika Babišová však naznačila, že obrovský majetek nepřináší jen život v bavlnce. Vivien si například musí dávat pozor, aby nevyčnívala. To totiž spolužáci neodpouští...
19.11.2013 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Maxová (416 článků)