Článek

Sobotka: Český průmysl je tahounem a klíčovým zaměstnavatelem naší ekonomiky

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se spolu s několika dalšími členy vlády zúčastnil Sněmu svazu průmyslu a dopravy ČR, který se konal na brněnském výstavišti spolu s Mezinárodním strojírenským veletrhem. Vláda při této příležitosti uspořádala na veletrhu také své zasedání.
15.09.2015 08:26 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7840 článků)
Podobné články

Svaz průmyslu: Tahounem byl v prvním čtvrtletí tradičně zpracovatelský průmysl

 
V prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl HDP oproti stejnému období roku předchozího o 3,0 %. Bylo to jen o jednu desetinu procenta méně, než ukazoval předběžný odhad. Hlavním tahounem růstu byl jako tradičně zpracovatelský průmysl, který vzrostl o 6,4 %.
04.06.2016 12:10 |

podobné články

Průmysl do nového roku vstoupil v dobré kondici

 
Český průmysl v lednu letošního roku opět potvrdil, že je tahounem ekonomiky. Průmyslová produkce totiž meziročně vzrostla o jedno procento, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů dokonce o 3,5 procenta.
15.03.2016 22:10 |

podobné články

Meziroční inflace v květnu stoupla na 1,8 procenta. Tahounem byly potraviny

 
Meziroční inflace v květnu stoupla podle odhadů analytiků v průměru na 1,8 procenta z dubnových 1,6 procenta. Tahounem růstu cen byly podle ekonomů především potraviny.
07.06.2011 15:35 |

podobné články

Jan Bureš: Německý průmysl překvapivě šlápl na brzdu

 
Německý průmysl v červnu překvapivě šlápl na brzdu. Poklesl meziměsíčně o 1,4%, a to zejména kvůli propadu produkce investičních celků. I přes červnové zpomalení, ale německý průmysl meziročně zůstává v kladných číslech a přispívá pozitivně k růstu německé ekonomiky.
07.08.2015 14:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (150 článků)

Rusnok: Průmysl bude nadále tahounem české ekonomiky

 
Vítkovický strojírenský holding je podle premiéra Jiřího Rusnoka příkladem průmyslové výroby, která má vysokou přidanou hodnotu a výrazně pomáhá české ekonomice. Řekl to při návštěvě závodu v Ostravě.
29.08.2013 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1780 článků)

Analytici: Zotavování ekonomiky zrychluje, tahounem je průmysl

 
Údaje o loňské průmyslové výrobě ukazují, že tuzemská ekonomika se zotavila z recese a její oživování nabírá na intenzitě. Uvedli to dnes analytici na náš dotaz. V dalších měsících se prý bude projevovat pozitivně v průmyslu vliv oslabení kurzu koruny. Za celý letošní rok by mohla průmyslová produkce stoupnout podle odhadů ekonomů o pět až osm procent. 
06.02.2014 11:50 |

podobné články

Dalkia je nejlepším zaměstnavatelem v České republice

 
Dalkia Česká republika dosáhla obrovského úspěchu, když byla v jubilejním 10. ročníku prestižní soutěže Zaměstnavatel roku 2012 vyhlášena nejlepším zaměstnavatelem v zemi. Tento titul navazuje na regionální ocenění Zaměstnavatel Moravskoslezského kraje, které Dalkia Česká republika získala v Ostravě na začátku října, a to již potřetí v historii.
18.10.2012 21:20 |

podobné články

ŠKODA je Zaměstnavatelem desetiletí v Česku

 
ŠKODA AUTO je ‚Zaměstnavatelem desetiletí’ v České republice. Automobilka obdržela toto poprvé udělované ocenění u příležitosti desátého ročníku renomované soutěže ‚Zaměstnavatel roku’.
19.10.2012 15:30 |

podobné články

Google je opět nejatraktivnějším zaměstnavatelem světa

 
Nejatraktivnějších zaměstnavatelem pro studenty je opět Google. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku vypracovaného výzkumnou a konzultační firmou Universum Global. Google skončil na prvním místě jak v kategorii business, tak v kategorii technologických firem. 
17.09.2013 20:20 |

podobné články

Žiletky z Jevíčka putují do celého světa. Jejich výrobce je významným zaměstnavatelem

 
S více jak 220 zaměstnanci je jevíčská společnost Czech Blades největším zaměstnavatelem ve městě. Společnost navazující na tradici národního podniku Astra Diu vyrobí denně přes 4,5 milionu kusů žiletek, které z 95 procent putují do všech koutů světa. Přímo v areálu společnosti se s postupy výroby seznámil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
24.07.2015 16:36 |

podobné články

ČSÚ: Český průmysl má za sebou úspěšný rok

 
V závěru roku 2014 dosáhla průmyslová produkce úrovně hodnot před začátkem ekonomické krize v roce 2008. Nových průmyslových zakázek, především ze zahraničí, přibylo nejvíce za poslední čtyři roky. Tradičním tahounem českého průmyslu zůstává výroba automobilů, naopak dlouhodobě klesá odvětví těžby a dobývání.
06.02.2015 13:01 |

podobné články

Český průmysl kolabuje. Před zraky zkoprnělé vlády

 
Ať se nám to líbí či nikoliv, motorem české ekonomiky je průmysl. Naše závislost na průmyslu je nejvyšší z celé Evropy. Bez něj se náš ekonomický růst zastaví. Jenže majitelé fabrik a průmyslových podniků bijí na poplach, protože nemají dostatek pracovní síly do výroby. A kvůli neschopnosti vlády ji ani nemají kde brát.
20.05.2016 15:55 |

podobné články

České vysoké učení technické: Studujte nejmodernější obory s vlastními nápady

 
Česká republika je moderní průmyslová země, což se stále potvrzuje. Studentům se díky tomu nabízí uplatnění v nejmodernějších oborech současnosti. Vedle automobilů jsou to také turbovrtulové motory nové generace a výrobní linky podle koncepce nazvané Průmysl 4.0. Nedávno byla uzavřena dohoda mezi GE Aviation CZ a českým státem o vytvoření vývojového centra a stavbě nového závodu na výrobu turbovrtulových motorů v ČR. Také iniciativa české vlády Průmysl 4.0 spolu s průmyslovými firmami v ČR povede ke čtvrté průmyslové revoluci. K naplnění těchto cílů bude potřeba stovek strojních inženýrů a cestu k tomuto uplatnění nabízí studium na Fakultě strojní ČVUT v Praze, v oborech „Letectví a kosmonautika“ a „Průmysl 4.0“.
05.09.2016 18:10 |

podobné články

Bohuslav Sobotka: Rodina se radovala, že budu víc doma

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přijal i v tak bouřlivé době pozvání do Show Jana Krause. I při probírání nepříjemného tématu dokázal vyloudit na své tváři úsměv. Prozradil, že skandál s pučem sleduje i celá jeho rodina a původně z toho měli celkem radost. Další články k tématu: Sobotka nechce Haška ani další pučisty proti němu ve vedení ČSSD Vážná chyba, odsoudil Sobotka kolegy za lži o schůzce u Zemana Sobotka, Hašek, Tejc: tři přátelé z Brna v nelítostném boji o moc Sobotka dopisem burcuje členy ČSSD, jeho osud určí příští neděle Sobotka odmítá puč Haška s Tejcem a mluví o metodách z roku 1948 Vedení ČSSD vyzvalo předsedu k rezignaci. Neodejdu, vzkázal Sobotka
28.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: 50 Cent (43 článků) , Jan Kraus (981 článků) , Bohuslav Sobotka (7840 článků)

Ujíždí Česku digitální vlak?

 
Vydavatelské společnosti v Česku trestuhodně zaspaly dobu. Teď za to pykají. Není to tak dávno, co měl zábavní průmysl v České republice dobře nakročeno stát se jedním z průkopníků digitální distribuce a tahounem moderních technologií v Evropě.
14.11.2011 10:00 |

podobné články

MPO: Tahounem průmyslové výroby byl v lednu opět automobilový průmysl

 
Komentář Ministerstva průmyslu a obchodu k lednovému vývoji průmyslové výroby.
15.03.2014 22:30 |

podobné články

Desítky tisíc lidí bez práce? Agresivní čínský průmysl může zničit Česko

 
Desítky tisíc lidí v Česku mohou už brzy přijít o práci. Půjde o důsledek toho, že Čína získá status tržní ekonomiky. Umožní jí to zaplavit celý evropský trh svými produkty, které vyrábí tamní vládou dotovaný průmysl. Jen v Moravskoslezském kraji, který je nyní zmítán situací kolem OKD, může podle odhadů o práci přijít více než 50 tisíc lidí. Na řešení situace přitom zbývá jen 5 měsíců.
11.07.2016 05:15 |

podobné články

Sobotkovi se to prý sype. Americký novinář vypsal konkrétní případy

 
Premiér Bohuslav Sobotka nyní zažívá těžké časy, naznačuje americký novinář dlouhodobě žijící v Praze Erik Best na svém webu fsfinalword.cz. Píše, že Sobotka spolu se svými nejbližšími důvěrníky měl našlápnuto ke kontrole přístupu ke klíčovým odvětvím ekonomiky. Jenže pak se to pokazilo.
19.08.2015 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7840 článků)

Balotelli je náladový, ale Itálie je top tým, říká před klíčovým zápasem kapitán Rosický

 
Tedˇ, anebo nikdy! Česká fotbalová reprezentace stojí podle svého kapitána Tomáše Rosického před klíčovým zápasem v kvalifikaci o postup na mistrovství světa. Tak Rosický mluví o pátečním utkání proti Itálii, které český tým nesmí prohrát, chce-li si zachovat naději.
06.06.2013 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Rosický (564 článků)