Článek

Sobotka: Ať se EU postaví za hladovějící pilotku. Senát kývnul

 
Premiér Bohuslav Sobotka bude na summitu Evropské unie prosazovat, aby se se unijní lídři zasadili o propuštění ukrajinské pilotky Nadiji Savčenkové z ruského vězení. Řekl to dnes senátorům, kteří jeho úsilí podpořili. Savčenková je obžalovaná z vraždy a překročení ruských hranic, Ukrajina vinu odmítá.
16.03.2016 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8746 článků)
Podobné články

„Savčenková je vinna,“ rozhodli Rusové. Hladovějící pilotka čeká na výši trestu

 
Ruský soud v pondělí uznal ukrajinskou vojenskou pilotku Nadiju Savčenkovou vinnou z vraždy dvou ruských novinářů, kteří byli zabiti v létě 2014 minometnou palbou na východě Ukrajiny. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) by měla Evropská unie tlačit na dodržování dohod o výměnách válečných zajatců mezi Ukrajinou a Ruskem.
21.03.2016 09:30 |

podobné články

Rusové zajali ukrajinskou pilotku a poslali ji do vězení!

 
Ruský soud ve Voroněži uvalil až do konce srpna na ukrajinskou pilotku Naděždu Savčenkovou (33) vyšetřovací vazbu. Tu podezřívají, že se minulý měsíc podílela na zabití dvou ruských novinářů na východě Ukrajiny.
09.07.2014 17:30 |

podobné články

Rusko obviňuje Ukrajince z válečných zločinů: Zajali pilotku, která měla zabít jejich novináře!

 
Po nočních náletech na základny rebelů v oblasti Luhansku zemřely stovky separatistů. Rusko ale obviňuje po útocích Ukrajinu z válečných zločinů a chce se mstít za mrtvé ruské občany. V zajetí údajně drží i ukrajinskou pilotku, která se měla podílet na smrti dvou ruských novinářů!
12.07.2014 12:00 |

podobné články

Bohuslav Sobotka: Rodina se radovala, že budu víc doma

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přijal i v tak bouřlivé době pozvání do Show Jana Krause. I při probírání nepříjemného tématu dokázal vyloudit na své tváři úsměv. Prozradil, že skandál s pučem sleduje i celá jeho rodina a původně z toho měli celkem radost. Další články k tématu: Sobotka nechce Haška ani další pučisty proti němu ve vedení ČSSD Vážná chyba, odsoudil Sobotka kolegy za lži o schůzce u Zemana Sobotka, Hašek, Tejc: tři přátelé z Brna v nelítostném boji o moc Sobotka dopisem burcuje členy ČSSD, jeho osud určí příští neděle Sobotka odmítá puč Haška s Tejcem a mluví o metodách z roku 1948 Vedení ČSSD vyzvalo předsedu k rezignaci. Neodejdu, vzkázal Sobotka
28.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: 50 Cent (43 článků) , Jan Kraus (995 článků) , Bohuslav Sobotka (8746 článků)

V čem je dobrý Senát? Nejen důchodci by mu prý mohli děkovat

 
Pokud Senát ovládají strany opozice, může plnit i určitou vyvažovací roli vůči vládním návrhům zákonů i sněmovně. MF Dnes ale konstatuje, že v tomto volebním období to platit nebude, protože strany vládní koalice mají ve druhém kole tolik kandidátů, že jim to umožní zajistit si v Senátu většinu. Ten tak prý Sobotkovu kabinetu nebude dělat problémy. Senát navíc prý přijde lidem nudný, drahý a zbytečný. Deník však uvádí příklady, kdy se Senát hodil: Zajistil důchodcům slevu na dani z příjmu nebo zamezil nákupu gripenů.
18.10.2014 09:46 |

podobné články

Rusko a Ukrajina by si mohly vyměnit zajatce, říká Sobotka

 
Řešením pro ukrajinskou pilotku Nadiju Savčenkovou, kterou dnes shledal ruský soud vinnou z nezákonného překročení ruských hranic a z vraždy dvou ruských novinářů, by podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) mohla být výměna zajatců mezi Ukrajinou a Ruskem. Řekl to dnes na tiskové konferenci po jednání vlády s tím, že s výměnou zajatců počítají minské dohody.
21.03.2016 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8746 článků)

Macháček kývnul na módní Oscary. Rozhodne Peštová

 
Do Prahy se sjedou světové modelky
23.10.2009 14:35 |

podobné články

Dan Landa: Koncert mu překazil raketový útok!

 
Zpěvák Daniel Landa se zřejmě podruhé narodil. Když kývnul na nabídku uspořádat koncert pro vojáky na základně Shank v afghánské provincii Lógar, netušil, že mu půjde o život.
03.05.2010 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (448 článků)

Zdeněk Troška: Za Talentmanii dostal 3,5 milionu

 
Když režisér Zdeněk Troška (57) usedl do poroty soutěže Talentmania, mnohé to překvapilo. Proč na nabídku kývnul, když ho podobné estrády prý nezajímají? Za porotcování dostal totiž pořádně zaplaceno!
09.10.2010 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (391 článků)

Brusel schválill obnovení plateb pro podnikatele

 
Brusel kývnul na obnovení plateb pro podnikatele. Ministerstvo průmyslu a obchodu odstranilo věci, které Evropské komise kritizovala, tudíž bude moci proplácet projekty z Operačního programu Podnikání a inovace.
19.11.2011 19:25 |

podobné články

Pohlreich se nechal ukecat: Ano, šéfe se vrátí!

 
Zdeněk Pohlreich (54) sice tvrdil, že po čtvrté řadě s pořadem Ano, šéf! končí, ale brzy zjistil, že jeho jméno nemusí být tak dobrým zdrojem příjmu věčně. Televizi Prima kývnul na další pokračování!
02.12.2011 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Pohlreich (449 článků)

Vláda přerušila jednání o majetkovém vyrování s církvemi

 
Vláda ve středu přerušila jednání o návrhu paragrafového znění zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi, informoval zdroj Mediafaxu. Už v říjnu přitom kabinet kývnul na parametry vyrovnání, podle kterých mají církve dostat peníze a majetek celkem za 134 miliard korun.
21.12.2011 16:10 |

podobné články

Ptal se Havla, koho na Hrad. Řekl jméno a zesnulý státník kývnul

 
Někdejší hradní architekt a také osobní přítel zesnulého exprezidenta Václava Havla Bořek Šípek překvapivě podporuje v přímé prezidentské volbě ekonoma Jana Švejnara. „Jan Fischer pro mne není důvěryhodnou osobou. O podpoře Švejnara jsem hovořil kdysi i s Havlem a on mi volbu schválil,“ řekl překvapivě Śípek pro ParlamentníListy.cz. Spekulace o tom, že by někteří Havlovi příznivci, což Šípek určitě je, tak rádi viděli na Hradě právě Fischera, se nyní jeví minimálně jako plovoucí na vodě.
16.02.2012 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4487 článků) , Jan Švejnar (290 článků) , Bořek Šípek (255 článků) , Jan Fischer (1731 článků) , Václav Fischer (52 článků)

Ptal se Havla, koho na Hrad. Řekl jméno a zesnulý státník kývnul

 
Někdejší hradní architekt a také osobní přítel zesnulého exprezidenta Václava Havla Bořek Šípek překvapivě podporuje v přímé prezidentské volbě ekonoma Jana Švejnara. „Jan Fischer není pro mne důvěryhodnou osobou. O podpoře Švejnara jsem hovořil kdysi i s Havlem a on mi volbu schválil,“ řekl překvapivě Śípek pro ParlamentníListy.cz. Spekulace o tom, že by někteří Havlovi příznivci, což Šípek určitě je, tak rádi viděli na Hradě právě Fischera, se nyní jeví minimálně jako plovoucí na vodě.
16.02.2012 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4487 článků) , Jan Švejnar (290 článků) , Bořek Šípek (255 článků) , Jan Fischer (1731 článků) , Václav Fischer (52 článků)

ČSSD prolomila tabu, je pro poplatek 60 korun za den v nemocnici

 
Ústřední výkonný výbor ČSSD, nejvyšší stranický orgán mezi sjezdy, na svém sobotním jednání v pražském hotelu Olšanka kývnul na zahrnutí poplatku za stravu v nemocnici ve výši 60 korun denně do střednědobého programu. Podle představy soc. dem. by se hradil maximálně 30 dnů v roce. Ostatní zdravotnické poplatky chce ČSSD zrušit.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Nový ministr Balvín: Rád se napije, lupne do sebe třeba i svíčku!

 
K virozám prezidenta Miloše Zemana, nám možná brzy přibudou i podobné zákeřné choroby ministra kultury. Bývalý šéf České televize Jiří Balvín, který dnes kývnul na nabídku premiéra Rusnoka stát se členem vlády, je svými opičkami totiž proslulý.
28.06.2013 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17043 článků) , Jiří Balvín (110 článků)

Bývalý král kožichů Mareš rád provokuje: Únosnou hranici stále posouvám

 
Nebývá úplně obvyklé, že se Leoš Mareš  (38) propůjčuje k reklamním kampaním. Jelikož je ale moderátor obrovským spotřebitelem obleků, kývnul na nabídku české značky a stal se její tváří. „Mám pocit, že se pomalu dostávám do období, kdy budu nosit jen obleky, tak je to takový první krok k formálnějšímu oblékání,“ říká Leoš.
29.04.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (2811 článků)

Miloslav Stingl je náš guru, shodli se na křtu jeho biografie známí čeští cestovatelé

 
Legendární český cestovatel, spisovatel a etnolog Miloslav Stingl ve svých 85 letech po mnoha neúspěšných pokusech různých autorů a nakladatelství souhlasil se zpracováním svého bohatého života do autorizované biografie. Kývnul mladíkovi z Masarykovy univerzity, neboť se mu zalíbila diplomová práce, kterou o něm sepsal. Do prostor knihkupectví Luxor na Václavském náměstí přišla na slavnostní křest i řada známých cestovatelů.
03.11.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Stingl (55 článků)

Senát asi odmítne, aby EK určovala opatření týkající se Romů

 
Senát se zřejmě postaví proti tomu, aby Evropská komise určovala členským zemím konkrétní opatření pro sociální začleňování Romů do společnosti. Horní komoře to doporučil její evropský výbor. Reagovala tak na zprávu komise týkající se uplatňování pravidel EU pro vnitrostátní strategie integrace Romů. Senátoři o návrhu rozhodnou za dva týdny.
07.06.2014 09:55 |

podobné články