Článek

Sníh na vojenském letišti v Náměšti odklízí speciální technika

 
Sněhovou nadílku až ze statisíce metrů čtverečních musí v těchto dnech odklízet hotovostní jednotka na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Letiště totiž slouží jako záloha i pro proudové a dopravní letouny.
08.01.2016 09:45 |

podobné články

Podobné články

O zasněžené chodníky se starají jen přes den. Jak pracuje úklidová četa?

 
V hlavním městě zkraje ledna často sněží a záporné teploty slibují, že nás bílá pokrývka v nejbližších dnech neopustí. Technika proto odklízí sníh ze silnic i chodníků. Jakým způsobem zajišťují chodcům v metropoli pohodlný pohyb Pražské služby? Redaktor Blesk.cz se s pracovníky vydal do terénu.
11.01.2017 07:10 |

podobné články

Ministr Stropnický: Na vojenském letišti v Pardubicích nyní testují nové letištní radiolokátory

 
Na vojenském letišti v Pardubicích byla nainstalována první ze čtyř souprav radiolokátorů RPL-2000, které česká armáda získala po podepsání kontraktu v roce 2016 mezi Ministerstvem obrany ČR a českou společností ELDIS Pardubice. V současné době radarové systémy prochází v Pardubicích půlročním zkušebním provozem a postupně by měly nahradit původní radary firmy TESLA ze 70. let.
02.10.2017 22:45 |

podobné články

Výbuch domu u Karviné mohl někoho zasypat. Pes označil jedno místo

 
Sutiny rodinného domu v Petrovicích u Karviné, který v úterý odpoledne zničila detonace, teď pomalu odklízí těžká technika. Speciálně cvičení psi totiž označili místo, kde by mohl někdo být zasypaný, informovala agenturu Mediafax karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.
07.12.2010 17:25 |

podobné články

»Domovník« Gott: Sníh odklízí v ohozu za 16 tisíc!

 
Zlato v hrdle, síla v rukách. Mistr Karel Gott (73) dokázal, že vládne nejen hromadám fanoušků, ale také hromadám sněhu. A nutno říct, že i během manuální práce chtěl vypadat k světu a oblékl se do značkového oblečení za tisíce.
25.01.2013 11:13 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4647 článků)

Rarita v Česku! Starosta v akci: Obec řídí i uklízí

 
Napnutý obecní rozpočet nedovolil zastupitelům ve Starých Těchanovicích najmout údržbáře. Starosta Luděk Kozák (44) vyměnil proto pohodlí kanceláře za montérky. V obci teď sváží odpady, seká trávu a v zimě odklízí sníh.
23.05.2017 11:00 |

podobné články

Z radnice do traktoru: Starosta nahradil údržbáře, na kterého nemá peníze

 
Napjatý obecní rozpočet neumožnil najmutí údržbáře. Starosta Luděk Kozák (44) tak vyměnil pohodlí »kanclu« za montérky. Ve Starých Těchanovicích na Opavsku sváží odpady, seká trávu a v zimě odklízí sníh.
04.06.2017 23:25 |

podobné články

JAK BUDE DÁL: Sníh, sníh, sníh... V noci v Praze až 15 cm

 
Česko se změnilo v bílou republiku. Sněžit bude až do pondělí. Sníh vydrží i v dalších dvou týdnech.
09.01.2010 13:00 |

podobné články

Robin Suchánek: Tisíce lidí se chystají na demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi

 
Demonstrace „Proč? Proto!“, reagující na aktuální dění kolem Andreje Babiše a postup prezidenta Miloše Zemana, se uskuteční ve středu 10. května v šesti městech České republiky od 18:00 hodin – Praha (Václavské náměstí), Brno (náměstí Svobody), Olomouc (Žerotínovo náměstí), České Budějovice (Náměstí Přemysla Otakara II.), Plzeň (náměstí Republiky) a Liberec (náměstí Edvarda Beneše).
09.05.2017 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12390 článků) , Miloš Zeman (20444 článků) , Robin Suchánek (4 články)

Sieza: Švédské gripeny hlídají naše nebe. Na zemi je střeží speciální česká technika

 
Hlavním úkolem českých stíhačů je zabezpečit ochranu a suverenitu vzdušného prostoru České republiky. V rámci Integrovaného systému protivzdušné obrany NATO vytváří pomyslný deštník nad partnerskými zeměmi Aliance. O tom, jak jsou chráněny letouny po přistání, se již tolik nemluví. Pokud hostitelská základna neposkytne dostatečnou ostrahu, pomáhá sofistikovaná mobilní technika tuzemské výroby. Armáda na ni nedá dopustit.
25.02.2013 18:45 |

podobné články

V ulicích Prahy duněl drážní tank a další těžká hasičská technika

 
V rámci šestého ročníku Dne dobrovolných hasičů Prahy 1 byla do centra Prahy převezena těžká hasičská technika, která je využívána na speciální záchranné akce. Ulicemi Prahy tak projelo vyprošťovací vozidlo na podvozku tanku T-72 či letištní speciál, který je ve vlastnictví hasičského sboru Letiště Václava Havla. Hasičským dnem v neděli ožil pražský park Kampa.
21.09.2014 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Den otevřených dveří DPP již dnes!

 
Současná technika, speciální vozy k údržbě tratí metra i základna Hasičského záchranného sboru Metro. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uspořádá v sobotu 17. září 2016 tradiční Den otevřených dveří pro širokou veřejnost a zájemcům poodhalí prostory i fungování autobusové garáže v Řepích, depa Zličín a vozovny Motol. Ve všech areálech bude prezentována současná technika vozů i dalších technických nebo pomocných zařízení.
17.09.2016 09:40 |

podobné články

Tramvaje na pražském Karlově náměstí ztiší speciální guma

 
Pražský dopravní podnik (DPP) dokončil opravu tramvajové tratě na křížení Karlova náměstí a Ječné ulice. Ta je součástí opravovaného úseku od křižovatky ulic Myslíkovy a Spálené k ústí Resslovy ulice na Karlově náměstí. Na koleje tu nově nechal dopravní podnik namontovat speciální gumu, která snižuje hlučnost projíždějících tramvají. Novinářům to dnes řekli generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš a dopravní ředitel firmy Jan Šurovský.
09.07.2014 16:30 |

podobné články

Holčička ztratila na letišti plyšáka. Domů jí ho poslali i s bonusem

 
Ztratit na letišti zavazadlo nebo nějaký osobní předmět většinou znamená velkou nepříjemnost, protože návratnost může být složitá. Není tak divu, že se jedna malá dívenka z Kanady, která ztratila plyšáka na letišti v Torontu, bála, že už ho nikdy neuvidí. Jenže na letišti ho našli a poslali jí ho domů hned s dvojitým překvapením.
02.10.2015 18:05 |

podobné články

DRAMA V KÁBULU! Na letišti se postřílelo sedm vojáků!

 
Nejméně sedm lidí zemřelo při přestřelce, která se ve středu strhla mezi příslušníky mezinárodních sil a afghánským pilotem na vojenském letišti v afghánské metropoli Kábulu.
27.04.2011 14:05 |

podobné články

Na hradeckém letišti se představily stroje F16 či MiG-29

 
Devatenáctý ročník dvoudenní mezinárodní letecké přehlídky CIAF 2012 začal v sobotu na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové - Věkoších. Organizátoři letos vsadili zejména na atraktivní skupinové ukázky, ve vzduchu se jich představilo šest. Celkem byl program sestaven z tří desítek letových ukázek, obdobný program je připraven i na neděli.
08.09.2012 20:35 |

podobné články

Praha umístila zábrany na Václavské náměstí a náměstí Republiky

 
Na období adventu pražský magistrát umístil betonové zábrany na Václavské náměstí a náměstí Republiky, sdělil ČTK mluvčí magistrátu Vít Hofman. Žlutočerná ohrazení dočasné doplňují podobné zábrany, které Praha z bezpečnostních důvodů před časem umístila na Staroměstském náměstí.
02.12.2017 07:25 |

podobné články

Zábrany u pražských náměstí: Některé zmizí, další zůstanou, ostatní chce magistrát obměnit

 
Podle mnohých zbytečné a ošklivé zábrany už v pondělí zmizí z některých pražských náměstí. Magistrát první odstraní už 8. ledna z Václavského náměstí a z náměstí Republiky. Ty sem Praha umístila na začátku adventu z bezpečnostních důvodů. Doplnily ty, které se už dříve objevily na Staroměstském náměstí. Zde ale zůstanou i nadále, mělo by však dojít k jejich obměně za méně výrazné.
06.01.2018 11:10 |

podobné články

Zásah z nebes: Technika zasáhl na letišti blesk, mladík skončil v plamenech

 
Hrůza se snesla z nebes. Technik Austin Dunn (21) byl na floridském letišti zasažen bleskem. Přežil, ale utrpěl popáleniny. Rodina doufá, bude v pořádku, i když moc dobře ví, že jej čeká ještě dlouhá cesta.
04.08.2017 13:45 |

podobné články

Únos? Jedenáctiletá dívka ležela spoutaná ve vojenském prostoru Brdy

 
Vojenská i civilní policie zasahovaly ve vojenském prostoru Brdy. Našli tam spoutanou a podchlazenou 11letou dívku.
24.06.2010 14:50 |

podobné články