Článek

Sněmovna spravedlnosti letos neposloužila. Dříve vydala Ratha nebo Pekárka

 
Policie sice letos dolní komoru parlamentu požádala o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS), nakonec ale žádost stáhla. Mandátový a imunitní výbor před tím doporučil plénu Svobodu nevydat. Loni poslanci vydali Svobodu v kauze Opencard, nevydali už ovšem Zuzanu Kailovou (ČSSD), kterou policie chtěla obvinit jako ústeckou radní v souvislosti s projektem vítání občánků.
27.12.2015 13:25 |

podobné články

Podobné články

Asistent zabásnutého Pekárka se rozpovídal o tom, co ho teď čeká

 
Tím úplně posledním, kdo viděl Romana Pekárka odsouzeného na pět let za korupci na svobodě, byl jeho asistent Vilém Gruml. Ředitel strojírenské firmy napojené na Rusko vykonávající pro Pekárka běžnou administrativní agendu tvrdí, že mu otevřeně bude ve vězení pomáhat. Jak se sněmovními dokumenty, tak s návrhy zákonů. Není totiž jako ostatní politici, kteří honem spěchají kopnout si do něj, aby se zalíbili veřejnosti, tvrdí.
19.02.2013 12:45 |

podobné články

Sobotka (ODS): Pro jednání pana Pekárka nemám absolutně žádné pochopení

 
Reakce na poslanecký slib Romana Pekárka, který byl dříve nepravomocně odsouzen za korupci.
07.11.2012 16:00 |

podobné články

Sněmovna vydala Ratha k trestnímu stíhání

 
Sněmovna v úterý odsouhlasila vydání bývalého středočeského hejtmana a poslance Davida Ratha k trestnímu stíhání. Pro vydání Ratha bylo 183 poslanců, dva odmítli, šest poslanců se hlasování zdrželo.
05.06.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

Velký přehled platů: Kolik berou muži a kolik ženy?

 
Pekař peče housky, pekařka taky. Úplně stejné housky. Ale pekařka za tutéž práci dostane o třetinu menší plat než pekař. Ukázal to exkluzivní průzkum pro Blesk od společnosti Profesia, která shromažďuje údaje o skutečných platech konkrétních lidí na serveru Platy.cz. Mezi sedmdesáti pěti profesemi je přitom jen jedenáct takových, kde berou ženy stejně nebo dokonce o pár procent víc než muži. Mezi ty šťastné patří třeba zubařky.
22.02.2011 05:05 |

podobné články

Nejspíš dojde na hlasování o vyloučení Pekárka z ODS, řekl Stanjura

 
Nového poslance ODS Romana Pekárka kritizuje vláda i opozice. Mezi lidi, kteří si přejí jeho odchod ze strany kvůli nepravomocnému odsouzení, patří i šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. "Svým příběhem poškozuje celou Poslaneckou sněmovnu," prohlásil v rozhlasovém pořadu Impulsy Václava Moravce.
08.11.2012 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (233 článků)

Kolínská ODS vyzvala Pekárka k odchodu

 
Kolínská ODS ve čtvrtek večer znovu vyzvala nového poslance Romana Pekárka, aby opustil stranu. Pekárek je totiž zatím nepravomocně odsouzen za korupci na šest let do vězení. Odejít ze strany a vzdát se poslaneckého mandátu ale stále odmítá.
08.11.2012 19:35 |

podobné články

Ódéesáci dumají, jak se zbavit Pekárka. Ten zůstává v klidu

 
ODS v Kolíně ve čtvrtek vyzvala poslance Romana Pekárka, aby opustil stranu. Nepravomocně odsouzený zákonodárce však něco takového odmítá, takže jej nejspíš budou kolegové muset vyloučit. Ohledně vzdání se poslaneckého mandátu pak na problematického kolegu nemají vůbec žádné páky.
08.11.2012 21:00 |

podobné články

Je dost pravděpodobné, že Pekárka vyloučíme z klubu, říká šéf poslanců ODS

 
Šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura chce donutit nepravomocně odsouzeného poslance Romana Pekárka, aby složil mandát. Podle něj tím přitěžuje ODS i celé vládní koalici.
08.11.2012 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (233 článků)

Pekárka vyzývají k odchodu už i ódéesáci z Proseku

 
Z ODS zaznívá čím dál více hlasů, vyzývajících bývalého kolínského místostarostu Romana Pekárka, kterého korupce na radnici možná přivede až do vězení, aby se vzdal poslaneckého mandátu.
08.11.2012 23:55 |

podobné články

Podpořil reformu a už je nepotřebný. Vyloučí ODS odsouzeného poslance Pekárka?

 
Jméno Romana Pekárka je v posledních dnech skloňováno v médiích velmi často. Není divu, poslanec ODS nepravomocně odsouzený za korupci vyvolává kontroverzi napříč politickým spektrem, a nyní i ve své mateřské ODS. Jaký bude jeho další osud?
09.11.2012 11:00 |

podobné články

Soud žádá Sněmovnu o vydání poslance Pekárka k trestnímu stíhání

 
Vrchní soud v Praze v pátek požádá Sněmovnu o vydání nového poslance Romana Pekárka (ODS) k trestnímu stíhání. Právu to řekl mluvčí soudu Jan Fořt. Bývalý kolínský místostarosta Pekárek byl v květnu, ještě před vznikem poslaneckého mandátu, nepravomocně odsouzen k šestiletému trestu vězení za korupci.
09.11.2012 11:55 |

podobné články

Stanjura chce Pekárka řešit na klubu ODS

 
Poslanecký klub ODS se bude případem nepravomocně odsouzeného nováčka ve Sněmovně Romana Pekárka zabývat dnes od 13:00. Novinářům to v parlamentu řekl předseda klubu Zbyněk Stanjura. Řešení situace okolo poslance, kterého strana ve Sněmovně nechce, nejprve navrhne svým kolegům. O Pekárkovo vydání k trestnímu stíhání dnes Sněmovnu zřejmě požádá pražský vrchní soud.
09.11.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (233 článků)

Stanjura: Poslanecký klub vyzval Romana Pekárka ke složení mandátu a odchodu z ODS

 
Na dnešním jednání klubu přijali poslanci usnesení, kterým vyzvali Romana Pekárka ke složení mandátu poslance, rezignaci na členství v poslaneckém klubu občanských demokratů a vystoupení z ODS.
09.11.2012 16:25 |

podobné články

Poslanci projednají vydání Pekárka ke stíhání a návrh rozpočtu

 
Poslanci by měli na řádné prosincové schůzi rozhodnout o vydání Romana Pekárka k trestnímu stíhání a o návrhu státního rozpočtu pro příští rok. Mohli by hlasovat také o balíčku daňových změn, pokud jej vetuje levicový Senát. Program schůze dnes projednal sněmovní organizační výbor, řekla ČTK předsedkyně dolní komory Miroslava Němcová (ODS).
22.11.2012 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1376 článků)

Soud vyzval poslance Pekárka k nástupu do vězení, ten mandát nesloží

 
Středočeský krajský soud vyzval začátkem týdne poslance Romana Pekárka k nástupu do výkonu trestu. Právu to potvrdila mluvčí soudu Zuzana Steinerová s tím, že Pekárek musí nastoupit do vězení do pěti dnů od převzetí oznámení. Pekárek podle svých slov vyrozumění ještě nedostal.
31.01.2013 13:05 |

podobné články

Soud vyzval Pekárka k nástupu do vězení

 
Krajský soud v Praze vyzval počátkem týdne odsouzeného poslance za ODS Romana Pekárka k nástupu do vězení. Dostavit se musí do pěti dnů od chvíle, kdy výzvu převezme, řekla dnes ČTK mluvčí soudu Zuzana Steinerová. Podle ní ale soud zatím vyrozumění o doručení neobdržel. Poslanci vyměřil v prosinci Vrchní soud v Praze pětileté vězení za korupci.
31.01.2013 13:25 |

podobné články

Opilec vjel do pizzerie! ...pekařka Ivana (23) unikla smrti

 
Kvílení pneumatik, rána a pak se otřásl celý dům... Tak popsala pekařka Ivana Filítová (23) okamžik, kdy k nim do pizzerie v Praze-Dolních Měcholupech vlétlo auto z rušné ulice. Střepům unikla jen o vlásek.
03.02.2017 12:10 |

podobné články

Sněmovna podpořila odebrání platu vězněným zákonodárcům

 
Sněmovna podpořila návrh ODS, aby věznění zákonodárci nedostávali plat, náhrady a ztratili nárok i na další benefity, jako je například kancelář v regionech. Předloha by se mohla aktuálně týkat Romana Pekárka (dříve ODS), kterého soud poslal do vězení na pět let za korupci. Míří do rozpočtového výboru.
15.02.2013 10:50 |

podobné články

Němcová souhlasí s vydáním Ratha před soud

 
Předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS) vydala v pondělí večer souhlas s odevzdáním poslance a středočeského hejtmana Davida Ratha (ČSSD) soudu. Policie Ratha podle ní zadržela bezprostředně po spáchání trestného činu. O přípustnosti trestního stíhání sněmovna rozhodne na schůzi, která začne 5. června.
15.05.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků) , Miroslava Němcová (1376 článků)