Článek

Sněmovna se dnes pokusí „zkrouhnout“ Babiše novým zákonem. Ten na poslance kašle

 
To, jaké má šance na schválení zákon o střetu zájmů, který má dnes projednat Sněmovna, se snaží zjistit článek na serveru Novinky.cz.
14.09.2016 08:55 |

podobné články

Podobné články

Sněmovna schválila zákon o ochraně dětí

 
Poslanecká sněmovna dnes vyslovila souhlas s novým zákonem o sociálně právní ochraně dětí. Podle jeho zpravodaje, poslance ODS Jana Čechlovského, obsahuje průlomové změny, které zajistí, aby větší počet dětí vyrůstal v přirozeném rodinném prostředí namísto ústavů. Zákon zároveň poprvé systematicky upravuje pravidla pro pěstounství a nastavuje podmínky jeho profesionalizace.
13.06.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čechlovský (9 článků)

Andrej Babiš chce prý ,,zkrouhnout" odměny v ČEZu

 
Hospodářské noviny dnes informovaly o situaci v podniku ČEZ. Podle tisku přijdou poprvé od roku 2001 členové dozorčí rady ČEZ i manažeři z představenstva o odměny. Změnu chce stát prosadit na páteční valné hromadě. Ministerstvo financí, které za stát vykonává vlastnická práva, zde chce také částečně obměnit sestavu, která dohlíží na management.
09.06.2015 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9391 článků)

Heger: Lázně si budete platit sami!

 
Zvýšení poplatků u doktora mu neprošlo, a tak ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) vytáhl z klobouku další návrh, jak ušetřit na pacientech. Teď chce zkrouhnout lázně. Ze zdravotního pojištění na ně jdou ročně tři miliardy a loni je díky tomu mělo více či méně »grátis« 123 tisíc pacientů. Už příští rok ale budou mít mnozí smůlu.
31.03.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1258 článků)

Hradní hra o rozpočet: Zeman chce skoro 70 milionů navíc

 
Prezident Miloš Zeman chce mít v hradním rozpočtu skoro o 70 milionů víc. Hrad tak pokračuje v každoročním navyšování nároků. Už před rokem byl ale Miloš Zeman ve Sněmovně kvůli penězům „na přetřes“. Poslanci mu rozpočet chtěli zkrouhnout, nakonec to neudělali. Letos ale navýšení financí nejspíš projde.
22.06.2015 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17465 článků)

Noviny: Evropská unie nám skutečně může zkrouhnout dotace, když nevezmeme uprchlíky

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se sice v pondělí na jednání ministrů vnitra EU v Bruselu nenechal zlomit a nepodepsal kvóty na přerozdělování uprchlíků, tlak na Česko však může mít dle Lidových novin nepříjemné pokračování. Brusel má prý totiž páky, jak na nás zatlačit.
16.09.2015 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1262 článků)

Tajné příjmy Hrdličky: Expartner Borhyové má bokem hned 4 firmy! Věděla to Lucie?

 
Co zatím opravdu nemusí trápit sporťáka Michala Hrdličku, je příjem peněz. Protože i kdyby odešel z TV Nova, měl by se pořád hodně dobře. Vlastní totiž čtyři firmy, které mu prý slušně sypou. Jeho příjmy by se ale teď, po rozchodu s Lucií Borhyovou, mohly trochu zkrouhnout... moderátorka by totiž po něm mohla chtít vysoké alimenty pro jejich společnou dcerku Lindu.
24.10.2015 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Borhyová (1356 článků) , Michal Hrdlička (625 článků)

Přijde Čuba o 200 tisíc? Senátor chce zkrouhnout peníze na dojíždění

 
Poslanci a senátoři mají ze zákona nárok na náhrady svých výdajů. V případě dojíždění do práce nemusí předkládat účtenky za benzin či naftu, zákon je k nim benevolentní a desetitisíce k platu dostávají paušálně. Absentující senátor František Čuba (SPO), který je po operaci, na „cesťácích“ získal už čtvrt milionu, aniž by do Prahy přijel. V Senátu to chce změnit jeden z jeho členů, Libor Michálek. S velkou podporou se ale zatím nesetkal.
23.02.2017 05:25 |

podobné články

Kalousek se Sobotkou nesouhlasí. Regulovat kampaně zákonem nelze

 
Šéf opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka opět přišel s nápadem zákonem limitovat výdaje na předvolební kampaně stran. Ministr financí Miroslav Kalousek s ním ale nesouhlasí. Regulovat kampaně zákonem nechce, domluvě se ale nebrání.
23.04.2011 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9053 článků) , Miroslav Kalousek (6067 článků)

Hvězda seriálu Ulice Ondřej Volejník: Problémy se zákonem, dokonce byl vykázán z města!

 
Ondřeje Volejníka (41) znají diváci z nekonečného seriálu Ulice, kde hraje Tonyho Bendu. Jeho postava zde měla problém se zákonem, dokonce si musel nějaký čas odsedět i ve vězení. Jak sám herec přiznal, se zákonem měl problém i mimo televizní obrazovky…
08.03.2017 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Volejník (4 články) , Tony Benda (3 články)

Martin Koller k Minsku: Je to komedie, jen nás chtějí uklidnit. Frau Merkelová na lidi kašle, možná i něco horšího

 
Na mírových jednáních v Minsku prý chyběl nejdůležitější hráč. Ten, který všechno začal a vyprovokoval. Tedy USA. Přesvědčen o tom je vojenský analytik Martin Koller. V podrobném komentáři pro ParlamentníListy.cz mírní nadšení z uzavřených dohod, kterými podle jeho slov nejsou vázány Spojené státy, a tak mohou v klidu Ukrajině dodávat zbraně. A pro německou kancléřku je prý zásadní plnit rozkazy Washingtonu a na vlastní lidi i Ukrajince ve skutečnosti Merkelová kašle.
13.02.2015 12:51 |

podobné články

Poslanec kritizoval Babiše, ten na něj vytáhl 'špínu'. Metody StB, prohlásila ČSSD

 
Ministr financí Andrej Babiš ve středu obvinil poslance za ČSSD Ladislava Šincla a jeho rodinu z korupce.  Všechny podklady měl údajně ve složce nadepsané jeho jménem. Šincl den předtím kritizoval  měnící se postoj ministerstva financí k návrhu na omezení provizí pro zprostředkovatele životního pojištění. Premiér Bohuslav Sobotka se svého poslance zastal, chování Babiše označil za nepřijatelné a svolá kvůli němu koaliční radu. ČSSD pak v prohlášení uvedla, že ministrovy metody připomínají praxi StB a požaduje Babišovu omluvu. Tu ministr odmítl.
18.06.2015 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9391 článků) , Ladislav Šincl (122 článků) , Bohuslav Sobotka (9053 článků)

Šéf poslanců ODS se pokusí umravnit rebely ve své straně

 
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura si na dnešní poledne pozval na kobereček rebelující poslance své strany. Pokusí se s nimi dohodnout o daňovém balíčku, tak aby prošel sněmovnou.
13.09.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (211 článků)

Sněmovna vydala Bártu a Škárku k trestnímu stíhání

 
AKTUALIZOVÁNO. Sněmovna dnes vydala předsedu poslanců Věcí veřejných Víta Bártu a nezařazeného poslance Jaroslava Škárku (dříve VV) k trestnímu stíhání. Policie chce oba poslance stíhat kvůli podezření z korupce. Bárta i Škárka se cítí nevinní a sněmovnu o vydání požádali. Pro bylo 177 poslanců, 3 proti.
30.08.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2828 článků) , Jaroslav Škárka (520 článků)

Sněmovna chrání poslance před výslechem. Ke zprávě Šlachty GIBSu nic nepoví

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) nebude moci vyslechnout členy někdejší sněmovní vyšetřovací komise ke sporné reorganizaci policie kvůli únikům údajů z takzvané Šlachtovy zprávy. Sněmovna dnes poslance mlčenlivosti nezprostila. Bývalí členové komise opět zdůraznili, že od nich informace nepocházely. Některé se podle nich objevily v médiích dřív, než je dostali oni sami.
26.05.2017 11:20 |

podobné články

ČSSD se pokusí ovládnout kraje. Překazit to může Babiš

 
Po Senátu se opoziční ČSSD pokusí zvítězit i v krajských volbách. Záměr jim může zkazit nový subjekt podnikatele Andreje Babiše ANO 2011, který hodlá podporovat nezávislé kandidáty. Otázkou je, zda po Věcech veřejných voliči uvěří novému uskupení, bilancuje Josef Kopecký ze serveru iDNES.cz.
30.12.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9391 článků)

Na slušné lidi se kašle. Dětem lžou. No a Kalousek. Dívka od Okamury, nejmladší zvolená zastupitelka, si pusu nezamyká

 
ROZHOVOR „Lidé, kteří žijí řádným způsobem, se cítí oprávněně v defenzivě, stát na ně kašle,“ zhodnotila předsedkyně SPD v Ústeckém kraji Tereza Hyťhová. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje jedna z nejmladších budoucích zastupitelek v republice nejen to, že se v regionu v koalici s SPO podařilo hnutí Tomia Okamury získat pět mandátů. To, co před pár lety označovala média a politici za xenofobii a extremismus, dnes podle Hyťhové už říkají premiér, vláda i parlamentní opozice: „Z ‚Okamurova extremismu‘ se stala norma. Bohužel čeští politici nemají dlouhodobou vizi, takže mění své názory podle přísloví ‚Kam vítr, tam plášť‘. Mimochodem, to je také důvod toho, proč je Sobotkova vláda v Evropě k smíchu, nikdo ji neposlouchá.“
18.10.2016 04:45 |

podobné články

To je žumpa, ta sněmovna. 9 z 10 lidí na nic. Poslanec to rozjel

 
Devět z deseti poslanců je nanic, drží prý hubu a skákají jen, jak druzí pískají. Pokud se sněmovna neobmění, nelze prý čekat, že se v korupcí a dalšími nešvary prolezlém Česku něco změní. Tolik slova jednoho z jejích členů, poslance za VV Josefa Novotného. Ten si servítky ohledně politické situace v současnosti nebere stejně jako třeba šéf Strany zelených Ondřej Liška. Právě ten, byť pod pseudonymem, vystupuje i v nové knize Česká ruleta z pera emigranta Zdeňka Červenky. U příležitosti jejího křtu bylo "veselo".
22.11.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Novotný (182 článků) , Ondřej Liška (365 článků) , Josef Novotný (182 článků)

Prázdninový vyhazov pro učitele? Drsnou praktiku ředitelům zakáže zákon

 
Uzavírání pracovních smluv s učiteli pouze na deset měsíců výuky zřejmě bude až na výjimky zákonem zakázáno. Má to zajistit vládní novela o pedagogických pracovnících, kterou ve středu Sněmovna poslala k závěrečnému schválení, byť část pravicových poslanců považovala řešení tohoto problému zákonem za zbytečné.
08.07.2015 17:25 |

podobné články

„S protikuřáckým zákonem to nesouviselo.“ Podnikatel hájí „tučný“ dar ANO

 
Poslanecká sněmovna smetla ze stolu návrh protikuřáckého zákona. Proti byli zejména poslanci hnutí ANO. Ostatní koaliční strany tento krok považují za podlehnutí tabákové lobby a za porušení koaliční smlouvy. Krátce poté obdrželo Babišovo hnutí půlmilionový dar od společnosti Velta Plus EU, která se podle webu specializuje na velkoobchod s tabákovými výrobky. Majitel firmy, podnikatel Dang Khoa Vu, v rozhovoru pro server Lidovky.cz razantně popřel, že by dar měl něco společného s protikuřáckým zákonem.
04.06.2016 13:55 |

podobné články