Článek

Smutný osud zámku Jezeří se obrací k lepšímu

 
Když pojedete kolem mosteckých hnědouhelných dolů, uvidíte na úpatí krušných hor zámek. Jmenuje se Jezeří a jeho osud býval velmi smutný. Ale to se mění.
06.07.2009 00:50 |

podobné články

Podobné články

Svoboda (KDU-ČSL): Zámek Jezeří - uhlí v. hudba

 
Střet dvou světů. Jak poslední strážce kultury proti agresivní hrabivosti působí zámek Jezeří na úpatí Krušných hor a na samém srázu Mostecké uhelné pánve. Bojuje o přežití, a přesto zanedlouho ožije operou - jako za starých časů.
28.07.2013 09:05 |

podobné články

KDU-ČSL: Pavel Svoboda převzal záštitu nad festivalem Hudební léto v Jezeří

 
Lídr kandidátky KDU-ČSL do Evropského parlamentu Pavel Svoboda převzal záštitu nad festivalem Hudební léto v Jezeří 2014.
14.04.2014 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (355 článků) , Pavel Svoboda (354 článků) , Pavel Svoboda (355 článků) , Pavel Svoboda (355 článků)

Zelení uklízí Česko od odpadků, zároveň uklidí prezidenta Zemana na zámek Jezeří

 
Strana zelených (SZ) se zapojí do celostátní úklidové akce Ukliďme Česko. V sobotu 17. května budou zelení s dalšími dobrovolníky na desítkách míst po celé zemi likvidovat černé skládky a uklízet odpadky odhozené v přírodě. Při té příležitosti ovšem také přesunou sídlo prezidenta z Hradčan na zámek Jezeří.
16.05.2014 13:50 |

podobné články

Pavel Svoboda poskytl záštitu festivalu Hudební léto v Jezeří

 
Letošní ročník prestižního festivalu staré hudby Hudební léto v Jezeří, se uskuteční pod patronátem doc. JUDr. Pavla Svobody PhD., D. E. A., poslance a předsedy právního výboru Evropského parlamentu.
08.08.2014 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (355 článků) , Pavel Svoboda (354 článků) , Pavel Svoboda (355 článků) , Pavel Svoboda (355 článků)

Zámek Jezeří

 
Jezeří stojí na okraji největší pustiny v Čechách. Stačí se jen trochu natáhnout a dosáhnete na vydolovanou uhelnou pánev, nad kterou se zámek sotva drží.
10.04.2016 19:55 |

podobné články

Zelení přestěhovali Zemana na zámek u jámy. Na akci přivedli i medvěda jménem Lukoil

 
REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman se v parodické podobě dnes objevil na severu Čech na zámku u Horního Jiřetína, který je ohrožen likvidací při prolomení limitů těžby hnědého uhlí. Strana zelených rozjela kampaň za přesun prezidentského sídla na zdejší zámek Jezeří a vyzývá lidi k podpisu petice s tímto účelem. Sobotní akce se konala v rámci kampaně zelených do europarlamentu.
18.05.2014 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20480 článků)

Majitel zámku Moravský Krumlov přesun epopeje zatím nedovolí

 
Společnost Incheba nepustí zástupce pražské galerie do svého moravskokrumlovského zámku a neumožní tak stěhování Slovanské epopeje. Radovan Ježovič z Incheby řekl, že firmě se nelíbí postup Prahy v kauze stěhování epopeje. Odůvodnil to pátečním děním na krumlovském zámku, kde zástupci pražské galerie balili obrazy z epopeje pro převoz. Bez vědomí Incheby si najali na ostrahu zámku bezpečnostní službu.
11.10.2010 09:20 |

podobné články

Zeman překvapil návštěvníky zámku. Přišel si poslechnout šéfprotokolistu Forejta

 
Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt čas od času působí v roli průvodce na zámku v Konopišti. Rád přistoupil na to, že na zámku bude občas k dispozici, protože se velmi zajímá o historii. Především o rod Habsburků a poslední příslušníky jejich rodu. O jeho výklad je prý obrovský zájem. Při poslední prohlídce však návštěvníci zámku zůstali jako opaření. Přišel mezi ně prezident republiky Miloš Zeman.
03.09.2016 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20480 článků)

Národní památkový ústav: Léto na zámku Duchcov bude plné barev

 
Hudba, tanec, výstavy, výtvarné kurzy i modelářský festival zpříjemní návštěvníkům pobyt na duchcovském zámku v průběhu letních prázdninových měsíců. Správa zámku a její partneři pro vás připravují bohatou programovou nabídku. Na své si přijdou malí i velcí. Na zámku potkáte nejen Giacoma Casanovu, ale i armádu cínových vojáčků, prince Parida, klíčovou postavu trójské války, či působivé divadelní kostýmy, připomínající trendy šlechtické oděvní kultury, a mnoho dalších překvapení.
08.07.2017 09:55 |

podobné články

Libuška Vojtková: Matyáškově cukrovce dáme mat!

 
ROZHOVOR: Osud má někdy hodně černý smysl pro nečekané zvraty. Když už si Libuška Vojtková (31) myslela, že se její život po dvou rozvodech obrací k lepšímu, přišla další rána. Její synek Matyáš (4), kterého má s Josefem Vojtkem (46), byl hospitalizován v nemocnici. Diagnóza lékařů? Diabetes prvního stupně.
25.01.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vojtek (573 článků)

Mecenáš Smutný poukazuje: Rath, Gross, Krejčíř… Není třeba závidět

 
Současnou kauzu poslance a bývalého hejtmana Davida Ratha vnímá advokát a mecenáš Pavel Smutný jako snahu zastínit problémy vlády a zároveň jako důkaz, že se v Česku začne korupce konečně trestat. Smutný je navíc přesvědčen, že kdyby udělali kdysi Stanislavu Grossovi stejnou službu jako Rathovi, dopadlo by to podobně.
23.09.2012 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (719 článků) , David Rath (4394 článků)

Prezident česko-izraelské obchodní komory Smutný: Izraelci jsou překvapeni německou politikou ohledně imigrantů

 
ROZHOVOR Izraelci jsou překvapeni německou politikou, potvrdil prezident Česko-izraelské smíšené obchodní komory Pavel Smutný v souvislostí se současnou vlnou migrace, která trápí Evropu. „Ale to my jsme také. Předpokládají, že Evropa bude kontrolovat Schengenský prostor, aby hranice nebyla korsem,“ prohlásil Pavel Smutný v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Podnikatelé z obou zemí se sešli na česko-izraelském podnikatelském fóru o rozvoji spolupráce, kterého se zúčastnili také prezidenti obou zemí Miloš Zeman a Reuven Rivlin.
22.10.2015 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20480 článků)

Pod Zámkem Jezeří se sesunul svah, Jiřetín chce zakázat těžbu uhlí

 
Sesuv půdy na Mostecku zřejmě zavinila nedávná obleva. Zemina sjela do hnědouhelného lomu.
31.01.2011 20:00 |

podobné články

Tipy na týden: Dáte si perník nebo snad neviditelnou výstavu?

 
Spí vaše dítě s pirátskou bambitkou pod polštářem? Vezměte ho na zámek Jezeří, bude nadšené. Ale zrovna tak můžete s dětmi, stejně jako bez nich, vyrazit na inline brusle do Hradce Králové nebo na výbornou výstavu, kde se obejdete bez zraku. Koná se totiž úplně potmě a vy se budete moci řídit jen sluchem, čichem a hmatem. Milujete lidová řemesla? Pak musíte určitě vyrazit pod Kunětickou horu.
03.05.2012 05:30 |

podobné články

MŽP: Ministr se sešel s představiteli měst Horní Jiřetín a Litvínov

 
Opravdovou dominantou Krušných hor je Státní zámek Jezeří. Na úpatí hor jako zámek shlíží již od poloviny 16. století, kdy byla dokončena jeho přestavba ze středověkého hradu.
30.03.2015 12:12 |

podobné články

Zámek, který neměl existovat a české hudební okno do světa

 
Kdysi honosná dominanta kraje, později ruina určená k likvidaci. Z jedné strany hluboké lesy Krušných hor, z druhé měsíční krajina obřího hnědouhelného velkolomu. Jezeří hostící Beethovena i Goetheho, znovu ožívá.
18.08.2016 21:40 |

podobné články

NPÚ: Otevřou se i zámecké parky a zahrady, které zůstávají po zbytek roku skryté

 
Druhý červnový víkend otevřou zámky své parky a zahrady. Podívat se tak můžete do míst, která po zbytek roku zůstávají uzavřená, jako třeba zbytky zámeckého parku na Jezeří, který dnes pomalu ukusuje uhelný důl.
11.06.2017 16:45 |

podobné články

Rusnok je smutný případ, říká Gazdík. Úplně mimo realitu

 
Premiér Jiří Rusnok připustil, že jeho vláda může vládnout i bez důvěry celé měsíce. Jenže právě tato okolnost opět pobouřila řadu politiků a vyprovokovala je k reakci na jeho slova. Sever Týden.cz shrnuje jejich stanoviska. Předseda Senátu Milan Štěch zdůrazňuje, že osud vlády i její trvání je v rukou poslanců. Z nich třeba Petr Gazdík z TOP 09 označil premiéra Rusnoka za "smutný případ", kterému důvěru určitě nedá.
04.08.2013 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (669 článků) , Petr Gazdík (878 článků) , Petr Gazdík (867 článků) , Jiří Rusnok (1841 článků) , Jiří Rusnok (682 článků)