Článek

Smutek na brněnské univerzitě: Při windsurfingu zemřel oblíbený profesor

 
Patřil mezi nejoblíbenější pedagogy školy. Smrt jednoho z profesorů Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně Miloše Lukáška zdrtila nejen jeho studenty, ale i kolegy. Nad budovou fakulty teď vlaje černá vlajka.
07.09.2016 16:45 |

podobné články

Podobné články

Rusko by mohlo být organickou součástí západního světa, věří ruský profesor Zubov

 
Ruský profesor Andrej Zubov, kterého propustila moskevská univerzita kvůli kritice politiky Vladimira Putina, měl přednášku na brněnské Masarykově univerzitě. Doufá, že jednou se Rusko stane součástí západního světa. Napsal to server iDnes.cz.
09.05.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

Windsurfař uvízl uprostřed nádrže! Zasahoval i vrtulník!

 
Z vodní nádrže Nové Mlýny u Pavlova na Břeclavsku se nemohl v úterý odpoledne dostat šestatřicetiletý příznivec windsurfingu, kterému museli přijet pomoct hasiči a záchranáři. Muž dostali na břeh bez zdravotních problémů.
31.05.2011 16:20 |

podobné články

Nestárnoucí Ledecký: Nahoře šediny, dole tělo samý sval!

 
Muzikant Janek Ledecký (52) již tradičně vyrazil za vodními sporty do Řecka. Své vysekané tělo předvedl na windsurfingu, vodních lyžích a letos přidal i chůzi na laně. Tak za tohle tělo by leckterý třicátník vraždil ...
12.08.2014 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Janek Ledecký (277 článků)

Profesor Plavka zachraňuje předčasně narozené děti: Bianca (470 gramů) přišla na svět uprostřed dovolené v Praze

 
Profesor Richard Plavka se už více než 30 let věnuje oboru „neonatologie“, který se soustředí na péči o novorozence. Velkou problematikou této specializace jsou předčasně narozené děti, o které se profesor stará ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN). V 90. letech se podle něj v tomto oboru České republice podařilo dohnat svět. Profesor Plavka vzpomínal, jak před 15 lety pomáhal zachraňovat irskou holčičku Biancu, jejíž rodina tehdy byla na výletě v Praze.
07.03.2018 06:10 |

podobné články

Hlavní kurátor Národní galerie v praze Adam Budak: V Čechách je vyspělé kulturní publikum

 
Polský teoretik umění Adam Budak pracoval v letech 2012– 2014 jako kurátor v Hirshhornově muzeu moderního umění ve Washingtonu. Předtím byl devět let kurátorem v rakouském Štýrském Hradci. Studoval teorii divadla a filologii na Jagellonské univerzitě v Krakově, filozofii umění a architekturu na Středoevropské univerzitě v Praze a teorii umění na Essexské univerzitě v Colchesteru. Nyní pracuje jako umělecký ředitel v pražské Národní galerii.
08.11.2015 09:35 |

podobné články

Smutek za Cháveze (†58): Pláče i Castrova Kuba, zemřel prý její syn

 
Fidel Castro a Hugo Chávez. To jsou dvě největší levicově smýšlející osobnosti Latinské Ameriky posledních desítek let. Jenže venezuelský prezident včera zemřel. A Castro truchlí. Kubě prý zemřel jeden z jejích "největších synů". Především Venezuelané se však nyní ptají, co bude s jejich zemí. A drží sedmidenní státní smutek.
06.03.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Fidel Castro (192 článků) , Hugo Chávez (68 článků)

Ruský historik Zubov bude mít přednášku na Masarykově univerzitě

 
Ruský historik Andrej Zubov, který dostal výpověď z moskevské diplomatické akademie za kritiku obsazení Krymu, bude mít dnes přednášku na Masarykově univerzitě v Brně. ČTK o tom informovala mluvčí univerzity Tereza Fojtů. Zubov dostal několik pracovních nabídek od zahraničních univerzit včetně té brněnské. Historik však už v minulosti oznámil, že chce zůstat v Moskvě.
09.05.2014 07:00 |

podobné články

Lucku Vondráčkovou zasáhla smrt! Zemřel jí profesor...

 
Smutná zpráva zastihla v pondělí večer Lucii Vondráčkovou (35). Odešel její oblíbený vysokoškolský profesor, kunsthistorik František Dvořák (†95). Zpěvačka s ním procestovala kus Itálie.
11.11.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1124 článků)

Profesor se na VŠ svlékl a útočil mečem na plyšová zvířátka

 
Profesor na americké Kolumbijské univerzitě se při přednášce z kvantové mechaniky vysvlékl do trenek, k čemuž pouštěl záběry z teroristických útoků v New Yorku 11. září 2001. Součástí jeho performance byl i útok mečem na plyšová zvířátka. Než se člověk zahloubá do tajů kvantové mechaniky, musí si vyčistit hlavu, tvrdí pedagog.
20.02.2013 07:10 |

podobné články

Šok na přednášce! Profesor se svlékl

 
Profesor na americké Kolumbijské univerzitě se při přednášce z kvantové mechaniky vysvlékl do trenek, k čemuž pouštěl záběry z teroristických útoků v New Yorku 11. září 2001. Součástí jeho performance byl i útok mečem na plyšová zvířátka. Než se člověk zahloubá do tajů kvantové mechaniky, musí si vyčistit hlavu, tvrdí pedagog, který svérázně naložil s akademickou svobodou projevu. 
20.02.2013 11:50 |

podobné články

Parlament by své pravomoci mohl převést na Lukoil, varuje profesor práva

 
Profesor právní filosofie a sociologie na univerzitě v britském Cardiffu Jiří Přibáň v upoutávce na novou knihu rozhovorů, které s ním vedl novinář Karel Hvížďala, hodnotí Zemanovy politické tahy při nastolení vlády premiéra Jiřího Rusnoka.
13.10.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1841 článků) , Jiří Rusnok (682 článků)

Profesor Zelený z americké univerzity: Uprchlická krize je selháním zahraniční politiky EU. Není zatím jiné řešení, než zadrátovat Evropu

 
ROZHOVOR Podle profesora ekonomie Milana Zeleného, působícího na americké univerzitě, čeká Evropu náročné období. Mimo současné uprchlické vlny se bude muset poprat též s jakousi vnitřní vlnou, způsobenou nezaměstnanými mladými Evropany a také s vlnou klimatickou. Při ní budou utíkat lidé ze zničených a nebezpečných prostředí. Jak profesor Zelený dále uvádí, problém migrantů zatím řešení nemá, kromě zadrátování celé Evropy. „Eurobyrokracie si vytvořila obdivnou expertízu v loupáčcích, tavených sýrech, řinčení zbraněmi, ochrany bank a sankcích proti Rusku,“ popisuje důvody, které Evropu paralyzují.
25.10.2015 08:21 |

podobné články

Osobnosti: Milan Zelený (51 článků)

Smutek v zoo: Cora sežrala obě mláďata

 
Obrovský smutek zavládl v brněnské zoo. Tři roky tu čekali na další mláďata ledních medvědů. A když se konečně v noci na neděli narodila, přišla rána. Dvojčátka zřejmě nebyla životaschopná. Jejich matka Cora je obě sežrala.
24.11.2010 12:05 |

podobné články

Emailový vyděrač má na univerzitě útrum, ale jen částečně

 
Profesor Břetislav Horyna z filozofické fakulty brněnské Masarykovy univerzity má od pondělí dočasně zakázánu výuku povinných předmětů na svém dosavadním působišti. Rozhodlo tak vedení fakulty v reakci na páteční nepravomocný rozsudek Městského soudu Brno.
28.02.2011 20:00 |

podobné články

Zubov v Brně: Putin chce Rusko zmrazit a vrhnout zpět jako Stalin

 
Ruský profesor historie Andrej Zubov, který byl po své kritice anexe Krymu vyhozen z prestižní ruské vysoké školy, v přednášce pronesené v pátek na brněnské Masarykově univerzitě přirovnal současné kroky prezidenta Vladimira Putina ke krokům diktátora Stalina a cara Ivana Hrozného, kteří Rusko uzavřeli před Evropou.
10.05.2014 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

V brněnské zoo mají rysí čtyřčata

 
Krásná koťátka rysa kanadského, která už ale umí vycenit zuby a vytáhnout drápy, ve čtvrtek poprvé z jejich výběhu odchytili pracovníci brněnské zoo. Malé kočky se totiž musí naočkovat, očipovat a veterinář také určil jejich pohlaví. Čtyřčata jsou u rysů výjimečná, obvykle se totiž rodí dvě až tři mláďata. Celou rysí rodinku pohromadě mohou vidět návštěvníci při troše štěstí v brněnské zoo.
31.07.2014 16:25 |

podobné články

Levicový profesor Keller: Už se nekrade ze státního, bere se lidem

 
ParlamentníListy.cz navštívily známého sociologa a publicistu Jana Kellera. Vysokoškolský profesor, který nemá mobilní telefon ani automobil, je známý jako kritik vlád, ale nejen těch pravicových. Učí na univerzitě v Ostravě, jako vyučující hostuje i ve Francii a sám sebe ekonomicky řadí do střední třídy. Vládní reformy nicméně podle svých slov pocítí i on.
28.03.2011 07:20 |

podobné články

Nečasova vláda? Dnes už temné bratrstvo, myslí si profesor

 
Profesor informatiky na Masarykově univerzitě a místopředseda Rady vysokých škol Jiří Zlatuška ostře kritizuje vládu Petra Nečase a hlavně premiéra za odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Podle něj krok ukazuje, že zemi řídí někdo jiný než nezávislá vláda.
28.06.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Zlatuška (129 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Profesor Přibáň: Babišovo hnutí, Okamura a KSČM jsou extremisté

 
Profesor práva Jiří Přibáň, který působí na univerzitě v Cardiffu, tvrdí, že podíváme-li se na letošní volby s odstupem, zjistíme, že odhalily rizika současné české ústavní politiky. A to rostoucí odpor vůči politice, nedůvěru v demokratické volby a hlubokou krizi politických stran. Přibáň to píše v komentáři pro Lidové noviny. Dodává, že vnitrostranický konflikt ČSSD může stranu nakonec posílit.
11.11.2013 12:11 |

podobné články