Článek

Smrdíš! zuří Libanonci. Od odpadkové krize k protivládní revoltě

 
Dojem Libanonu jako oázy relativního klidu na Blízkém východě narušují v posledních týdnech eskalující nepokoje, původně vzešlé z krize svozu odpadu. Hnutí Smrdíš! ovšem upozorňuje na celé spektrum problémů, s nimiž se musí nábožensky pestrá společnost potýkat.
01.09.2015 21:31 |

podobné články

Podobné články

Libanonci pokořili Izraelce v soutěži o největší hummus

 
Klání o světový rekord v přípravě co největšího jídla typického pro oblast Blízkého východu - hummusu - pokračuje i nadále. Před několika měsíci prvenství drželi Izraelci, ovšem nyní Libanonci připravili hummus vpravdě velkolepý - vážil bezmála deset a půl tuny.
10.05.2010 14:35 |

podobné články

Zahradník (ODS): Problém migrace jako antická tragédie?

 
Jedním z nejčastěji používaných slov v článcích a komentářích k problému migrace, je slovo krize. Píše se o migrační krizi, o uprchlické krizi, případně o akutní migrační krizi. Krize, krize, krize. Podívejme se na problém migrační krize z hlediska významu slova krize jako jedné z pěti částí klasické antické tragédie. Těmi jsou, podle Aristotela, expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa.
20.09.2015 21:46 |

podobné články

Mezivládí v Libanonu skončilo: Dostane zemi z krize nový prezident?

 
Libanon čelí v posledních letech enormnímu množství problémů. Zemi doslova zaplavili uprchlíci ze Sýrie, Libanonci navíc čelí hrozbě, že se válka v sousední zemi přelije do jejich země. Od konce jejich vlastní dlouhé a krvavé občanské války pod povrchem stále doutná hrozba náboženského konfliktu. Trápí je také časté politické krize, kvůli nimž kolabují i základní služby jako je odvoz odpadu a dodávka elektřiny. Libanon navíc přežil dlouhé období bez prezidenta, trvající 2,5 roku. Ukončilo ho až teprve minulý týden zvolení Michela Aouna.
14.11.2016 15:15 |

podobné články

Jdete na flám a nechcete doma smrdět hospodou? Poradíme, co s »vyuzeným« oblečením!

 
„Smrdíš jako hospoda ve tři ráno,“ nakrčí váš partner či partnerka nos a rázem je po náladě. Nekuřáckým podnikům nejsou Češi příliš nakloněni, ale přinést si hospodský odér domů taky není příjemné. Poradíme, jak se mu bránit!
28.02.2014 11:55 |

podobné články

"Jsi zablešená vesničanka, hrdá na to, že smrdíš, a já vypadám jako bohyně," vzkazuje vám, dámy, tohle koště

 
A je to tady! Největší koště na českém Facebooku se zase k něčemu vyjádřilo, a jak Simona ráda píše - má to potenciál. Tak určitě!
03.10.2015 15:26 |

podobné články

Albánie: Na protivládní demonstraci zastřeleni dva lidé

 
Dva lidé byli v pátek zastřeleni na protivládní demonstraci v albánské metropoli Tiraně. Napsala agentura Reuters. Agentura AP s odvoláním na lékařské zdroje hlásí tři mrtvé.
21.01.2011 17:40 |

podobné články

Protivládní protesty v Libyi mají na svědomí desítky zraněných

 
Protivládní demonstranti se v noci na středu střetli s policisty v druhém největším libyjském městě země Benghází. Nejméně 38 lidí bylo zraněno, informuje server stanice BBC a agentura Reuters.
16.02.2011 16:30 |

podobné články

Syrské protivládní nepokoje mají už 500 obětí

 
Protivládní nepokoje v totalitní Sýrii, které trvají od března, si vyžádaly již přes 500 obětí. Aktualizovaná bilance vydaná ve čtvrtek ochránci lidských práv převyšuje tu dosavadní o 50 mrtvých.
28.04.2011 13:50 |

podobné články

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE V PRAZE! Tisíce lidí požadují DEMISI NEČASE!

 
Na náměstí Republiky v centru Prahy začala v sobotu odpoledne protivládní demonstrace, kterou organizuje občanská iniciativa ProAlt. Na demonstraci proti vládním reformám přišlo několik tisíc lidí, kteří za zvuku vuvuzel a řehtaček požadují odstoupení premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho vlády.
22.10.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9256 článků)

Starostové se bouří. Nečas nedodržel slib. Vyvěsí protivládní vlajky

 
Vláda nedodržela slib starostům menších obcí, týkající se změny rozpočtového určení daní, který v září dala. Starostové se z tohoto důvodu bouří a chystají na 1. listopadu vyvěsit na své radnice protivládní vlajky.
31.10.2011 20:05 |

podobné články

Řecko ochromí stávka a očekává se masivní protivládní demonstrace

 
V Řecku se dnes očekává jednodenní stávka státních a soukromých zaměstnanců proti rozpočtovým škrtům, které projednává parlament a které prosazuje nová koaliční vláda ekonoma Lukase Papadimose. Minimálně v Aténách se očekává protivládní demonstrace.
01.12.2011 08:05 |

podobné články

ČSSD předala do sněmovny protivládní petici s 90.000 podpisy

 
Opoziční ČSSD předala dnes do sněmovny protivládní petici, kterou podepsalo přes 90.000 lidí. Sociální demokraté chtějí, aby se jejího projednávání při veřejném slyšení v petičním výboru zúčastnil premiér Petr Nečas (ODS) a další ministři odpovědní za reformy. Hlasování o vyslovení nedůvěry vládě zatím ČSSD nechystá; s dosavadními pokusy svrhnout koaliční kabinet neuspěla.
17.01.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9256 článků)

Senát bude schvalovat Havlovy zásluhy a protivládní petici

 
Zákon o zásluhách exprezidenta Václava Havla, protivládní petici a výzvu prezidentovi Václavu Klausovi, aby podepsal dodatek k Evropské sociální chartě, bude dnes projednávat Senát. Věnovat se má také nadcházejícímu summitu EU.
29.02.2012 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4736 článků) , Václav Klaus (8888 článků)

Protivládní demonstrace v sobotu přiláká až desetitisíce lidí

 
Desetitisíce lidí očekává na sobotní protivládní demonstraci v Praze vedení odborů. Na shromáždění, které pořádají odboráři se dvěma desítkami organizací a iniciativ, by podle místopředsedkyně Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Radky Sokolové mohlo dorazit podle nynějších odhadů minimálně přes 40.000 účastníků.
17.04.2012 14:35 |

podobné články

Němcová: Odsouzení Bárty a protivládní výzvy. To mě přimělo nechtít jít na Hrad

 
V České republice se objevily protivládní výzvy, které požadují nahrazení demokratických stran v České republice jinými subjekty. Právě to bylo jedním z hlavních impulsů, kvůli kterým se místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová se rozhodla neúčastnit volby prezidenta.
18.04.2012 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1343 článků)

Protivládní demonstrace dnes ve 13 hodin. Čeká se až 100 000 lidí

 
Tisíce odborářů, členů různých sdružení i lidí, kteří v žádných organizacích a odborech nejsou, se dnes chystají do Prahy na protivládní demonstraci. Akci pořádají na Václavském náměstí od 13:00 společně odbory a dvě desítky sdružení a iniciativ. Požadují demisi kabinetu. Shromáždění bude předcházet protestní pochod od domu odborů, který do centra města vyrazí v poledne. Provoz na části magistrály a v ulicích v centru se zastaví. Na bezpečnost budou dohlížet stovky policistů a vrtulník.
21.04.2012 09:55 |

podobné články

V Praze začala protivládní demonstrace, desetitisíce lidí jsou v ulících

 
V Praze začala protivládní demonstrace, zahájil ji protestní pochod, který krátce před polednem vyšel od domu odborů a směřuje na Václavské náměstí. V průvodu kráčejí desetitisíce lidí, policie ani organizátoři zatím počet nechtějí upřesňovat. Demonstraci, která ve 13:00 vyvrcholí shromážděním na Václavském náměstí, pořádají odbory a dvě desítky organizací a iniciativ. Akce je součástí kampaně odborů a iniciativ Stop vládě, jejímž cílem je demise koaliční vlády Petra Nečase (ODS).
21.04.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9256 článků)

Prohlášení premiéra Petra Nečase k protivládní demonstraci

 
Tiskové prohlášení premiéra Petra Nečase k protivládní demonstraci, kterou pořádají odbory a dvě desítky organizací a iniciativ:
21.04.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9256 článků)

Deníky komentují sobotní protivládní demonstraci. Bez úspor to prý nejde

 
Sobotní protivládní protest, který byl podle odborářského lídra Jaroslava Zavadila největší od roku 1989, vypovídá o tom, že vláda něco dělá dobře - opravdu koná a dotýká se skutečně citlivých míst, píšou dnešní Lidové noviny (LN). Ale fakt, že vláda něco dělá dobře, ještě neznamená, že to celé dělá dobře. Je to zdánlivě drobná nuance, ale na ní teď bude podle listu záležet víc než třeba ještě v zimě.
23.04.2012 06:15 |

podobné články