Článek

Smolný týden českých hvězd stříbrného plátna: Janžurka vypadla z auta!

 
Smolařka! Iva Janžurová (74) kývla na roli ve filmovém muzikálu Decibely lásky, hned to ale odnesla pádem z auta. „Snad nic neprasklo v těch kostičkách,“ byla její první myšlenka.
25.09.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Iva Janžurová (420 článků)
Podobné články

Smolný týden českých hvězd stříbrného plátna: Janžurka vypadla z auta!

 
Smolařka! Iva Janžurová (74) kývla na roli ve filmovém muzikálu Decibely lásky, hned to ale odnesla pádem z auta. „Snad nic neprasklo v těch kostičkách,“ byla její první myšlenka.
26.09.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Iva Janžurová (420 článků)

Brno uvede divadelní premiéru Hvězdy stříbrného plátna

 
Brno očekává v pátek na scéně divadla Reduty významná událost. V titulní roli nové hry Hvězda stříbrného plátna uvidí významnou českou herečku žijící v Itálii Jitku Frantovou.
02.03.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Frantová (29 článků)

Hvězda stříbrného plátna je hereckým sólem Jitky Frantové

 
Herečka Jitka Frantová, která od roku 1969 žije a tvoří v Římě, se již podruhé úspěšně vrátila na scénu Divadla Reduta ve svém rodném Brně. Poprvé to bylo v jejím autorském monodramatu Mé pražské jaro, nyní jako Ona, hlavní hrdinka hry Hvězda stříbrného plátna, kterou napsal a v Brně nastudoval dramatik a režisér Jiří Pokorný na motivy oscarového filmu z roku 1950 Sunset Boulevard režiséra Billyho Wildera.
07.03.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Billy Wilder (5 článků) , Jitka Frantová (29 článků) , Jiří Pokorný (37 článků)

Hvězda stříbrného plátna Hedy Lamarr by oslavila 101. narozeniny, Google jí věnoval Doodle

 
Hedy Kiesler (†85), známá též jako Hedy Lamarr, byla jednou z nejkrásnějších hereček stříbrného plátna. Narodila se přesně před 101 lety a společnost Google k tomuto výročí připravila i speciální logo Doodle.
09.11.2015 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Hedy Lamarr (4 články)

Hugo Haas: Legenda stříbrného plátna, sukničkář a milovník bujarých večírků, kterého zkrotilo až manželství

 
Legenda stříbrného plátna, bonviván a sukničkář! Tím vším byl Hugo Haas (†67). To, že měl herec slabost pro něžné pohlaví, je všeobecně známé, ovšem to, že měl ještě jednu slabost, a to pro kokain, tzv. drogu bohatých, už tolik ne. Lva salónů zkrotilo až manželství s mladičkou herečkou a baletkou Bibi.
03.12.2017 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Hugo Haas (17 článků)

Žena na Chrudimsku vypadla z ruského kola. Její dcera se chytla zábradlí

 
Žena vypadla z ruského kola a s těžkým zraněním hlavy ji do nemocnice převezl vrtulník. Pro její dceru, která z gondoly v desetimetrové výšce podle svědků také téměř vypadla, přijela sanitka. Dívka se naštěstí udržela na zábradlí. I když atrakci budou nyní prověřovat policisté, technická závada na vině pravděpodobně není. Žena se svou přítelkyní, která měla na atrakci také své dítě, totiž rozhoupaly gondolu tak, až z ní jedna jednoduše vypadla.
24.08.2014 20:25 |

podobné články

PÁTEK TŘINÁCTÉHO: Proč lidé věří, že je to smolný den?

 
Asi málokdo z nás přehlédl dnešní datum. Pátek třináctého mívá mnoho lidí v kalendáři s červeným vykřičníkem. Nejen u nás, ale v mnoha zemích světa je tento den považován za smolný a nešťastný.
13.09.2013 21:40 |

podobné články

5 fotografií umělce, který spojil obličeje slavných hvězd stříbrného plátna s těmi, co už nežijí. Ta podoba je neuvěřitelná!

 
Umělec George Chamoun ze Švédska vytvořil projekt, kde smíchal tváře současných hollywoodských hvězd s těmi, které už nejsou mezi námi. Vznikly tak "koláže":http://www.extra.cz/netradicni-umeni-10-zajimavych-kolazi-z-predmetu-kazdodenni-potreby, kde se prolínají černobílé fotografie umělců s barevnými současnými hvězdami.
06.01.2014 11:05 |

podobné články

Burian a Marvan opět na scéně: S rolemi prvorepublikových hvězd se utkají tito dva známí herci

 
Česká televize začala natáčet televizní román Bohéma (režie Robert Sedláček), jenž v šesti dílech odhalí osudy prvorepublikových hvězd stříbrného plátna za druhé světové války a po ní.
13.01.2016 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Burian (1 článek)

VIDEO: Čtyřletá holčička vypadla za jízdy z auta, zachránil ji otec

 
Bezpečnostní kamery na jedné z křižovatek ve východní Číně zachytily, jak z auta během jízdy vypadla malá holčička. Její otec hned vyskočil z vozidla, aby ji zachránil před přijíždějícím taxíkem. Další články k tématu: VIDEO: Děti vypadly za jízdy z kufru auta Přejeté čínské děvčátko leželo v tratolišti krve, ignorovalo ho 18 lidí
11.05.2012 17:25 |

podobné články

Dívka vypadla z jedoucího auta, její otec vyskočil za ní a nechal auto osudu

 
Bezpečnostní kamera zachytila na rušné křižovatce velmi nebezpečnou situaci a perfektní lidskou reakci v jednom. Za plného provozu totiž z auta vypadla přímo na silnici čtyřletá holčička, její otec skvěle zareagoval a v mžiku vteřiny vyskočil za jízdy z auta, aby ji zachránil.
13.05.2012 16:30 |

podobné články

Vnuk Mariána Labudy: Přebral žezlo po dědovi! Bude hvězdou stříbrného plátna

 
Útočí na filmová plátna! Přední slovenský herec Mariána Labuda (70, který před časem oznámil, že končí s natáčením, má silného následovníka. Jeho vnuk Richard Labuda (12) je spolu s Libuší Šafránkovu (61) hvězdou nového rodinného filmu, který míří do kin.
16.11.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Marián Labuda (106 článků)

Františka: Zbláznila se Neumannová z dluhů?

 
Na letošním ročníku filmového festivalu ve Varech je zahraničních hvězd stříbrného plátna kritické minimum. Zato českými celebritami se to tady hemží. Na zdejší turnaj v golfu dorazila i Kateřina Neumannová.
08.07.2010 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Neumannová (121 článků)

Módní policie: Neumannová zase s hroznou kabelkou!

 
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech byl letos notně chudý na účast světových hvězd stříbrného plátna i na jedinečné modely, které vždy byly pro módní kritiky tématem na půlku letní sezóny. Tentokrát zkrátka bída, i když pár zajímavých momentů se našlo. Například módní exoti jako olympionička Katka Neumannová, režisér F. A. Brabec či exhibicionistická parádnice Andrea Verešová.
14.07.2010 05:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Verešová (1177 článků) , Kateřina Neumannová (121 článků)

Víme, jak vypadaly poslední dny Adiny Mandlové: Plakala po nocích a neměla sílu vstát z postele

 
Adina Mandlová byla jednou z největších hvězd stříbrného plátna. Její bouřlivý život byl plný úspěchů, zklamání a tragédií. Vystřídala nejen mnoho filmových rolí, ale také mnoho partnerů. V dobách její největší slávy ještě nikdo netušil, jak smutný konec tuto krásnou herečku čeká.
14.12.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Adina Mandlová (103 článků)

Canneský filmový víkend se točil kolem velkých hvězd

 
Přivézt velké filmové hvězdy na zahájení Cannes se považuje jaksi za samozřejmost. Potom se festival zpravidla zklidní, věnuje se více filmovému umění, aby pak k závěru znovu vyslal záři ze stříbrného plátna na obrazovky i titulní stránky novin a časopisů.
21.05.2012 08:50 |

podobné články

Vzpomínáte? V osmdesátých letech padali Nastassje Kinski chlapi k nohám. Famózně vypadá i dnes

 
Jedna z nejzářivějších hvězd stříbrného plátna 80. let Nastassja Kinski (51) se herectví již nějaký čas spíš vyhýbá, ale její stopa v mnoha filmech ceněných nejen diváky, ale i kritiky, je nesmazatelná. Berlínská rodačka, jež se již v útlém věku sblížila s režisérem Romanem Polanskim (79), oslavila padesátku už minulý rok a přestože se na rozdíl od většiny svých kolegyň nepouští pravidelně pod nůž plastického chirurga, je stále okouzlující dámou s velkým D.
30.08.2012 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Nastassja Kinski (4 články) , Roman Polanski (95 článků)

Stále jako třicítka: Hvězda Forresta Gumpa Sally Field (66) okouzlila mladým zjevem

 
S předáváním nejrůznějších filmových ocenění se v uplynulých týdnech roztrhl pytel. Poslední z nich - Screen Actors Guild Awards - se udělovaly v neděli v kalifornském The Shrine Auditoriu a i přes hojnou účast hvězd stříbrného plátna se nejvíc obdivných pohledů dočkala Sally Field. Herečka, která je známá převážně jako matka filmového Forresta Gumpa nebo z rodinné komedie Táta v sukni, dorazila v dlouhých fialových šatech, které podtrhla líčením ve stejném barevném tónu.
28.01.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Sally Field (4 články) , Sally Forrest (3 články)

Kdo zazářil v Opeře? Verešová jako hvězda stříbrného plátna, Partyšová coby sicilská vdova a rozkošně cudná Ochotská

 
Královnou Plesu v Opeře se v róbě od Natali Ruden stala Andrea Verešová  (32) . Musím se přiznat, že jsem ke kombinaci Ruden a Verešové přistupoval skepticky, neboť obě dámy mají ve zvyku čas od času klesnout k prvoplánovému kýči. Včera to ale ve Státní opeře vyšlo na jedničku s hvězdičkou. Geometricky seskládané díly šatů kombinující lesk a mat lichotivě podtrhly křivky nositelky, sukně zdobená peřím v pohybu snově vlála a celek korunovalo zejména líčení a vlasový styling s kladenou vlnou ve stylu hvězd zlaté éry Hollywoodu. Opravdu nádherné.
03.02.2013 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Verešová (1177 článků)