Smíšené štafety ovládlo Norsko. Česká čtveřice skončila v Östersundu třetí

Smíšená štafeta českých biatlonistům ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec skončila na Světovém poháru ve švédském Östersundu třetí, když nestačila pouze na vítězné Nory a druhé Němce. Norové opanovali i smíšenou štafetu dvojic, v níž se českému duu Eva Puskarčíková, Michal Krčmář příliš nedařilo.
29.11.2015 17:25 |

Osobnosti: Michal Šlesingr (61 článků) , Ondřej Moravec (72 článků) , Gabriela Koukalová (216 článků) , Michal Krčmář (18 článků) , Eva Puskarčíková (12 článků)

Čeští biatlonisté na úvod Světového poháru vyhráli smíšenou štafetu

Čeští biatlonisté vstoupili do nové sezony Světového poháru vítězstvím ve smíšené štafetě v Östersundu. Čtveřice Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Zdeněk Vítek a Ondřej Moravec porazila druhé Norsko o deset sekund a vylepšila bronzovou příčku z loňského zahajovacího závodu.
24.11.2013 20:07 |

Osobnosti: Zdeněk Vítek (7 článků) , Ondřej Moravec (72 článků) , Gabriela Koukalová (216 článků) , Zdeněk Ondřej (22 článků)

První závod a hned zlato! České biatlonové hody pokračují

Ano, Česko je biatlonová velmoc. Pokud o tom ještě někdo pochyboval, tak musel po dojezdu smíšené štafety na mistrovství světa ve finském Kontiolahti rychle změnit názor. Kvarteto Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec si dojelo pro zlato! Druhá skončila Francie, třetí Norsko.
05.03.2015 20:31 |

Osobnosti: Michal Šlesingr (61 článků) , Ondřej Moravec (72 článků) , Gabriela Koukalová (216 článků)

Bergerová vyhrála v Östersundu biatlonovou stíhačku

Norka Tora Bergerová vyhrála ve švédském Östersundu stíhací závod na 10 kilometrů Světového poháru biatlonistek před Finkou Mäkäräinenovou a vítězkou sprintu Němkou Neunerovou. Barbora Tomešová skončila padesátá šestá.
04.12.2011 16:25 |

Zlatá Gábina je zpět! Koukalová ovládla stíhačku v Östersundu

Biatlonistka Gabriela Koukalová už zase vítězí. Svůj první letošní triumf si připsala ve stíhacím závodě v  Östersundu, když o osm vteřin porazila druhou Laurou Dahlmeierovou. Právě na německou soupeřku ztrácí v celkovém pořadí seriálu 25 bodů. Dařilo se i Evě Puskarčíkové, která ve Švédsku dosáhla svého nejlepšího individuálního úspěchu, když skončila osmá. Skvělý výsledek zajel i Michal Krčmář, který obsadil v mužské stíhačce sedmé místo.
04.12.2016 15:10 |

Osobnosti: Lucie Charvátová (11 článků) , Gabriela Koukalová (216 článků) , Eva Puskarčíková (12 článků)

Biatlonové hody pokračují! Vítková má bronz ze sprintu

Čtyři závody, dvě medaile. Takovou bilancí se mohou pyšnit čeští biatlonisté na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Po stříbru smíšené štafety přidala druhý cenný kov Veronika Vítková, která skončila třetí ve sprintu. Z mužů nikdo na pódium nevystoupal, nejepší byl pátý Michal Šlesingr.
07.02.2015 17:21 |

Osobnosti: Michal Šlesingr (61 článků)

Biatlonistům se v Östersundu dařilo. Soukup byl sedmý, Šlesingr osmý

Čeští biatlonisté Jaroslav Soukup a Michal Šlesingr obsadili v závodě SP ve švédském Östersundu ve sprintu na 10 kilometrů sedmé, resp. osmé místo. Vyhrál domácí závodník Carl Johan Bergman.
02.12.2011 19:20 |

Osobnosti: Jaroslav Soukup (67 článků) , Michal Šlesingr (61 článků) , Jaroslav Soukup (67 článků)

Neunerová vyhrála v Östersundu sprint biatlonistek

Němka Magdalena Neunerová vyhrála v sobotu ve švédském Östersundu sprint na 7,5 kilometru v rámci úvodního závodu Světového poháru biatlonistů.
03.12.2011 17:20 |

Osobnosti: Magdalena Neuner (18 článků)

Moravec a Šlesingr zazářili ve sprintu SP v Östersundu

Čeští biatlonisté se zařadili mezi největší hvězdy sprintu na 10 km Světového poháru ve Švédském Östersundu. Druhé místo Ondřeje Moravce a čtvrtá příčka Michala Šlesingra potvrdila stabilně výbornou formu českých závodníků.
06.12.2014 14:47 |

Osobnosti: Michal Šlesingr (61 článků) , Ondřej Moravec (72 článků)

Češi se v Östersundu střelecky trápili, vyhrál nestárnoucí Björndalen

Vytrvalostní závod Světového poháru biatlonistů ve švédském Östersundu opanoval osminásobný olympijský vítěz Ole Einar Björndalen. Nejlepší z pětice českých reprezentantů byl se třemi omyly na střelnici osmadvacátý Jaroslav Soukup.
02.12.2015 19:36 |

Osobnosti: Jaroslav Soukup (67 článků) , Jaroslav Soukup (67 článků)

Další famózní vystoupení holčičky (7) z Norsko má talent: Tentokrát rozbrečela porotu hitem z filmu Kill Bill

Nedávno jsme vás informovali o neuvěřitelném vystoupení sedmileté "Angeliny Jordan Astar":http://www.extra.cz/tema/angelina-jordan-astar, která v soutěži "Norsko má talent":http://www.extra.cz/tema/norsko-ma-talent" zazpívala skladbu "Gloomy Sunday od Billie Holiday":http://www.extra.cz/tohle-proste-musite-videt-sedmileta-holcicka-v-norskem-talentu-zpiva-jako-zkusena-zpevacka a její podání vyznělo, jako kdyby Angelina za sebou měla už několik životů a všechny zkušenosti nastřádala do svého teskného, chraplavého hlasu.
15.04.2014 13:45 |

Kauza odebraných dětí: Česko chystá na Norsko žalobu!

Norsko možná bude muset kvůli případu odebraných synů Evy Michálkové k soudu. „Uvažujeme o podání žaloby na Norsko podle článku osm Evropské úmluvy o lidských právech,“ uvedla poslankyně TOP 09 Jitka Chalánková na Primě.
15.02.2015 19:35 |

Osobnosti: Jitka Chalánková (99 článků)

Ne, my je nechceme. Vezměte si je, hlásí Norsko do Bruselu o uprchlících

Norsko chce do členských států Evropské unie vrátit až 5000 běženců z celkových asi 33 000, kteří loni do této skandinávské země přišli. V rozhovoru s listem Aftenposten to prohlásila norská premiérka Erna Solbergová s tím, že Oslo bude jednat na základě takzvaného dublinského systému. Ten stanovuje, že odpovědným státem za azylové řízení je ten, do kterého běženec jako první vstoupí. Dublinský systém je součástí práva EU, Norsko, podobně jako Švýcarsko nebo Island součástí EU není, k ujednání se ale připojilo.
05.01.2016 07:45 |

Norsko a násilná převýchova dětí: Odporné příběhy plné sexuálního zneužívání známe už od nacistů

Norské království a tamější sociální systém velmi specificky přistupují k rodině. Děti zde patří státu, jak vidíme na kauze Michaláková versus Barnevern. Norsko ale k dětem přistupovalo velmi specificky už za války. Pořád je tu hodně živý odkaz nacistického programu Lebensborn. Jak k některým dětem přistupovalo Norsko za války (a po jejím konci), přistupuje k nim i dnes - na prvním místě disciplína a stát, pak rodina a city.
27.01.2016 15:51 |

Stíhací jízda medaili nepřinesla. Smíšená štafeta skončila sedmá

Už na prvním úseku se rozplynul medailový sen české smíšené štafety na světovém šampionátu v Hochfilzenu. Dvě trestná kola Evy Puskarčíková znamenala propad až na 21. místo. Trio  Gabriela Koukalová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář nakonec vytáhlo štafetu na konečnou sedmou příčku. Zlato získali Němci před Francouzy a Rusy.
09.02.2017 19:55 |

Osobnosti: Ondřej Moravec (72 článků) , Gabriela Koukalová (216 článků) , Michal Krčmář (18 článků) , Eva Puskarčíková (12 článků)

Členkou slovinské štafety na ME bude i padesátiletá Otteyová

Členkou slovinské štafety na 4x100 metrů bude na mistrovství Evropy v Barceloně i padesátiletá sprinterská legenda Merlene Otteyová. Do třiatřicetičlenné nominace se slavná atletka jamajského původu dostala díky času 11,67 sekundy, kterým zároveň výrazně vylepšila světový rekord v kategorii nad 50 let.
23.07.2010 12:35 |

Osobnosti: Merlene Ottey (2 články)

Nepovedená biatlonová premiéra: Štafeta se hrabala ze dna až k 7. místu

V loňském roce byla česká smíšená štafeta zvyklá na lepší výsledky.  Ve švédském Östersundu se jim ale nepovedl už první úsek, když Veronika Vítková musela hned po první střelbě na trestné kolo. Zbytek sestavy ve složení Gabriela Koukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec nakonec vybojoval sedmou příčku, když tým nakonec celkově ztratil na vítězné Norsko minutu a 21 sekund.
27.11.2016 18:20 |

Sexy biatlonistka Soukalová se odhalila! Jak se vám líbí jako zabiják?

Čeští biatlonisté šokovali svět, když ve smíšené štafetě ovládli hned první závod Světového poháru ve švédském Östersundu. Teď je jasné, jak nabírali síly. Fotili se jako opravdoví zabijáci!
26.11.2013 08:27 |

Štafety pro Norsko. Češi dojeli desátí, ženy poslední

Česká štafeta bez Bauera na nejlepší nestačila
12.02.2012 13:00 |

Na ZOH budou ženské skoky na lyžích i smíšené biatlonové štafety

Do programu zimních olympijských her přibudou ženské skoky na lyžích, smíšená štafeta v biatlonu, soutěže družstev na saních a v krasobruslení a lyžařské závody v U-rampě.
06.04.2011 19:40 |