Článek

Šmírovací software v rukou policie? V pořádku, řekli strážci soukromí

 
Úřad pro ochranu osobních údajů po několika měsících vlastního šetření posvětil způsob, jakým policie pracuje se speciálním slídicím softwarem italské firmy Hacking Team.
18.02.2016 04:10 |

podobné články

Podobné články

Piráti: Vyzýváme vládu k přezkumu šmírovací směrnice

 
Pirátská strana zásadně odmítá, aby vláda znovu předložila protiústavní šmírovací zákon, který nařizuje sledování a ukládání údajů o komunikaci přes mobilní sítě a Internet, a vyzývá vládu k zahájení přezkumu šmírovací směrnice před Soudním dvorem Evropské unie.
08.09.2011 06:45 |

podobné články

Firma dává software zadarmo, přesto vydělává miliony

 
Eduard Kučera dává software zadarmo, přesto vydělává miliony. Česká firma Alwil Software patří mezi přední světové hráče na poli počítačové bezpečnosti.
24.02.2010 10:30 |

podobné články

Polovina Čechů získává software nelegálně

 
Necelá polovina Čechů, přesně 47 procent, si pořizuje software pirátsky, z toho 37 procent většinou nelegálně a deset procent vždy nelegálně, uvádí studie protipirátské aliance Business Software Alliance (BSA).
13.09.2011 10:45 |

podobné články

Udejte firmu s nelegálním software. Piráty nadzvedly nabízené tučné odměny

 
Až na sto tisíc korun si bude moci přijít člověk, který pomůže odhalit a usvědčit piráty, tedy firmy, jež užívají nelegální software. Dnes to v Česku vyhlásila The Software Alliance (BSA), která se zabývá prosazováním ochrany autorského práva v softwarovém průmyslu. Pirátská strana na to konto začala bít na poplach a varuje před křížovou výpravou armády bonzáků proti podnikatelům.
03.07.2013 21:40 |

podobné články

Naštvaný Paroubek: Šmírovali mě! Ve vězení jsme s Rathem mohli být sousedi

 
Bývalého předsedu vlády Jiřího Paroubka velmi rozčílilo, že jeho politická strana LEV 21 měla být pod drobnohledem policie. Bojí se, že se špionáž dotkla i jeho ženy a dcery. Býval by se o údajných odposleších asi ani nedozvěděl. To by ale hackeři neměli napadnout společnost, která vytvořila všehoschopný šmírovací software. Světlo virtuálního světa poté totiž spatřila spousta dat, která měla zůstat v hlubinách sítě. Mezi klienty napadené společnosti patří i česká policie.
13.07.2015 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků)

Policejní inspektoři pod dozorem: Expertiza odhaluje, co dokáže šmírovací program

 
Šlo o nejcitlivější aféru roku 2014 – skandál se šmírováním inspektorů Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ve služebních telefonech měli někteří inspektoři nainstalovaný sledovací software Meraki, aniž by to věděli. Státní zastupitelství nakonec případ odložilo. Znalecký posudek zpracovaný na zadání parlamentní komise, který má redakce Tiscali.cz k dispozici, však sledování policistů potvrzuje.
21.09.2017 20:35 |

podobné články

Francie přitvrdila v boji za rovné platy: Šmírovací software a vysoké pokuty

 
Společnosti působící ve Francii budou mít tři roky na to, aby smazaly rozdíly ve mzdách mezi ženami a muži. Podle francouzské vlády budou jinak čelit možným pokutám. Plán dnes představil před zástupci odborů a zaměstnavatelů francouzský premiér Édouard Philippe.
08.03.2018 00:15 |

podobné články

Sledovací software policie použila v desítkách případů, zaznělo ve Sněmovně

 
Využívání sledovacích počítačových programů ze strany policie ve středu řešili členové sněmovní komise pro kontrolu sledování a odposlechů. Na jednání si pozvali šéfa Útvaru zvláštních činností Vladimíra Šibora, který jim předal i seznam případů, kdy policisté software využili. Jak po jednání konstatoval člen komise Daniel Korte (TOP 09), šlo o desítky případů.
08.07.2015 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Korte (132 článků)

Německá policie nezvládá imigranty: Do některých čtvrtí se bojí chodit

 
Německým médiím se dostala do rukou tajná zpráva policie, ve které strážci pořádku přiznávají, že nezvládají zajistit pořádek v přistěhovaleckých čtvrtích. Ulice ovládly gangy a policie tam nechce jezdit ani autem.
12.08.2015 19:55 |

podobné články

Natali (14) už policisté nalezli: Pozdě večer ji objevili na Smíchově a v pořádku

 
Pražská policie vyhlásila v úterý večer pátrání po čtrnáctileté Natali N., která na začátku pracovního týdne navštívila matku v práci ve Strašnicích, za otcem na Černý Most už ale nedorazila. Podle kriminalistů to není poprvé, co se ztratila. V pozdějších večerních hodinách ji nicméně strážci zákona nalezli na Smíchově a v pořádku.
13.02.2018 19:30 |

podobné články

Soukromí? Situace je horší než v Orwellově románu 1984, říká odborník z OSN

 
Joseph Cannataci je první šéf OSN, který má na starosti „digitální soukromí“. Současný stav ve světě označuje jako katastrofu. Firmy obchodují s našimi soukromými daty, státy nerespektují soukromí svých občanů a situace je natolik špatná, že i hrdinové Orwellova románu 1984, kteří žili v totalitní společnosti, prý měli více soukromí, než máme dnes my.
25.08.2015 19:35 |

podobné články

Pojišťovna má nový software, už jí neoblafnete

 
Česká pojišťovna má nový software, který jí pomáhá při řešení nehod. Počítač dokáže simulovat nehodu tak, jak se skutečně stala.
01.05.2009 06:10 |

podobné články

České firmy utratí v roce 2014 za software miliardu eur

 
Útrata tuzemských firem za software vzroste do roku 2014 na jednu miliardu eur, tedy téměř 25 miliard Kč, z letošních 767 milionů eur.
21.09.2010 10:20 |

podobné články

From Software zápasí s PC portem Dark Souls

 
Jedna věc je chtít PC verzi milovaného a zároveň v dobrém proklínaného ultrahardcore RPG Dark Souls, druhá je, že se někdo rozhodně vyhovět... a třetí je v reálu hru na PC převést. A momentálně s tím má From Software pořádné problémy, protože tak nějak s vývojem na PC nemá zkušenosti. Žádné zkušenosti. Daisuke Učijama to na rovinu říká: „Abych byl úplně upřímný,...
12.12.2010 23:15 |

podobné články

Speciální software odhalí zloděje pohonných hmot a nepoctivé zaměstnance

 
Sledovat online aktuální stav paliva v nádrži a majiteli vozu tak umožnit mít přehled o spotřebovaném palivu dokáže speciální software vyvinutý českou společností. Jednatel společnosti Tomáš Hoplíček v pondělí uvedl, že firmy tak mohou ušetřit desítky tisíc korun ročně.
25.01.2011 21:15 |

podobné články

Škodlivý software napadl za rok třetinu online počítačů v EU

 
Škodlivý software napadl během 12 měsíců počítač třetiny uživatelů internetu v Evropské unii. V Česku to bylo 26 procent.
07.02.2011 12:55 |

podobné články

Používáte ve firmě NELEGÁLNÍ software? Hrozí vám pokuta 260 tisíc! BSA začíná obesílat firmy

 
Během dubna obdrží 12 tisíc tuzemských firem poštovní obsílku kvůli podezření z možného užívání nelegálního softwaru. Informovala o tom v úterý protipirátská organizace BSA (Business Software Alliance).
19.04.2011 13:55 |

podobné články

Podvodníci chtějí od firem peníze za bezplatný software

 
Společnost Office servisní a distribuční se podle protipirátské organizace BSA snaží od tuzemských firem podvodně vylákat poplatky za software vydávaný za kancelářský balík Microsoftu. Místo kancelářského balíku Office přitom nabízí bezplatný program OpenOffice. Údajně klamavými fakturami za programy a asistenční služby může od podniků získat až 24.000 korun. Microsoft se nyní rozhoduje, jaké právní kroky udělá, oznámila to protipirátská organizace BSA. Vyjádření Office servisní a distribuční se nepodařilo získat.
24.08.2011 16:15 |

podobné články

Průzkum: téměř každý druhý Čech je softwarový pirát

 
47 procent Čechů si pořizuje software nelegálně. Lidé sice tvrdí, že chránit duševní vlastnictví je třeba, ale přitom se pirátství sami opakovaně dopouštějí. Mnoho uživatelů neví, jak lze software legálně získat: stahování softwaru z výměnných sítí považuje za legitimní 45 procent dotázaných Čechů.
14.09.2011 00:15 |

podobné články