Článek

Smiggels Kavková: Cesta za velkou louži

 
V uplynulých dvou týdnech podnikl tým Fóra 50 % studijní cestu po Spojených státech. Přečtěte si krátkou reportáž od Jany Smiggels Kavkové.
30.09.2016 14:15 |

podobné články

Podobné články

Lék na korupci v politice? Zaměstnejte více žen, radí Smiggels Kavková

 
Šéfka Fóra 50 procent Jana Smiggels Kavková má lék na korupci v politice a na vrcholných manažerských postech. Podle ní by pouze stačilo zaměstnat více žen. Je přesvědčená, že se ženy více bojí podvádět a riskovat. Ve sněmovně je přitom v současnosti pouze 22 procent žen, v Senátu necelých 12 procent.
26.08.2012 09:45 |

podobné články

Absolutně znechucená zástupkyně ženské lobby: Zemanovo chování je oplzlé a šílené. Taková slova jako on nesmí vyslovovat nikdo, natož prezident

 
ROZHOVOR Bývalá místopředsedkyně, dnes členka výboru České ženské lobby Eva Kavková, považuje vyjadřování Miloše Zemana na adresu žen na hranici vkusu, za alarmující a šokující. U Zemana je to o rovině veřejného vystupování, které je na hranici vkusu, protože obhajuje násilí na ženách, a to je alarmující a šokující. „To, co říká, by neměl nikdo veřejně vypouštět z úst,“ prohlásila Eva Kavková v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. A prozradila, že by nejraději viděla na Pražském hradě ženu, ideální by podle ní byla bývalá ústavní soudkyně a senátorka Eliška Wagnerová.
05.03.2017 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

Feministka: Na zastoupení žen v politice muži už nějak zapomněli

 
Ženy političky sice preferují voliči, ne tak jejich mužští kolegové. Řada žen se do parlamentu dostane díky „kroužkování" voličů, ne zásluhou nominací na volitelná místa. Uvedla to ředitelka společnosti Fórum 50 % a předsedkyně České ženské lobby (ČŽL) Jana Smiggels Kavková. OSN kritizuje ČR za snížení agendy.
02.10.2011 12:25 |

podobné články

S politoložkou z Fóra 50 % o normalizační rétorice prezidenta, živořících samoživitelkách, zásluhách ministra Dienstbiera a absenci demokracie v Rusku

 
ROZHOVOR V čem někteří zneužívají současného strachu lidí. Jaký dluh má republika k obětem násilí na ženách. Co je děsivé na ČSSD a může to mít dopad na budoucnost nebo proč by měl stát koupit o pandur míň, aby tím pomohl živořícím dětem. To je jen několik témat, která v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na přelomu roku rozebírá Jana Smiggels Kavková, politoložka a ředitelka obecně prospěšné společnosti Fórum 50 %. Vyjadřuje se i k činnosti kapely Pussy Riot a vyhodnocuje rétoriku současného a bývalého prezidenta.
24.12.2014 16:06 |

podobné články

Zavedení kvóty pro ženy na kandidátkách ČSSD expertky ocenily

 
ČSSD se zavedením kvót pro ženy na kandidátkách zařadila po bok ostatních sociálnědemokratických stran Evropy. Rozhodnutí delegátů sjezdu, který odpoledne skončil v Praze, ocenily Jana Smiggels Kavková z organizace Fórum 50 % a politoložka Vysoké školy ekonomické Vladimíra Dvořáková. Na kandidátkách ČSSD do krajů a sněmovny má být nově 40 procent žen. I když formulace neřeší pořadí kandidátek, čímž hrozí, že ženy budou na nevolitelných místech, jde podle obou o krok kupředu.
14.03.2015 20:46 |

podobné články

Rovnost žen a mužů nejvíc prosazují zelení a komunisté, nejmíň ODS

 
Z českých parlamentních stran se nejvíc snaží rovné šance pro muže a ženy prosazovat zelení, a to navenek i ve svých řadách. Zvítězili v 7. ročníku soutěže Strana otevřená ženám, kterou pořádá společnost Fórum 50%. Druhou příčku obsadili komunisté, třetí skončila ČSSD. Poslední byla ODS. ČTK to dnes sdělila Jana Smiggels Kavková z Fóra 50 % a členka poroty, která strany zastoupené ve Sněmovně nebo Senátu posuzovala.
04.06.2015 13:26 |

podobné články

Smiggels Kavková: Polská vláda zvažuje úplný zákaz potratů

 
Znění otevřeného dopisu zaslaného komisařce pro spravedlnost, spotřebitelé a rovnost žen a mužů Věře Jourové:
29.09.2016 14:45 |

podobné články

Proč nebude mít Česko prezidentku? Po práci je doma čeká druhá směna, říká aktivistka

 
Proč v Česku nemáme žádnou kandidátku na prezidentku? Málo žen je i v současné Sněmovně. Mezi členy českých politických stran mívají většinu, na vrcholných postech se ale stále objevují pouze muži. Vysoká politika je totiž stále mužský klub, který se otevírá jen pozvolna. Tvrdí to předsedkyně Fóra 50% Jana Smiggels Kavková. Vznikla proto iniciativa Čas na první českou prezidentku, která chce najít možnou kandidátku do nejvyššího úřadu v zemi.
13.11.2017 06:25 |

podobné články

Má stále sbalené kufry: Jak dlouho bude ještě Lucku Vondráčkovou bavit pendlování přes velkou louži?

 
V posledních letech má Lucka Vondráčková  (34) životní rytmus jasně daný. Zpěvačka následovala svého manžela Tomáše Plekance za velkou louži a s ním a jejich synem Matyášem žije v kanadském Montrealu. Na léto se ale na několik měsíců vrací pravidelně do Čech.
10.06.2014 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1124 článků)

Takhle září štěstím Monika Absolonová: Sbalila kufry i kámošku a frnkla za velkou louži

 
Zpěvačka Monika Absolonová  (37) se týdny volna před další divadelní sezónou rozhodla využít po svém. Sbalila kufry a stejně jako loni vyrazila za velkou louži, kde loni strávila podstatnou část léta.
22.07.2014 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Monika Absolonová (923 článků)

Topmodelce Vojtové leží Amerika u nohou dlouho. Teď se snaží za velkou louží proslavit dědečka

 
Linda Vojtová  (29) se přestala na chvíli soustředit na vlastní kariéru topmodelky a aktuálně se plně věnuje propagaci svého dědečka, hudebního skladatele Vadima Petrova. Kráska by ráda, aby její dědeček zabodoval za velkou louží, stejně, jak se to podařilo i jí samotné.
23.11.2014 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Linda Vojtová (127 článků)

Dara Rolins se za velkou louží nevyprsila sama: Mocnými vnadami v plavkách se chlubí i Adamcová

 
Většina Evropanů vyráží na Floridu v zimě, když je tady ošklivo a tam vládnou příjemné letní teploty. Dara Rolins  (42) ale nikdy nejde s davem, a tak nikoho nepřekvapí, že právě dovádí v zemi zaslíbené za velkou louží.
03.08.2015 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2197 článků)

Dejdar po třech měsících zase poslal děti do Ameriky: Školy za velkou louží ho prý nestojí víc než ty luxusní u nás

 
Rodina Martina Dejdara  (50) , manželka a dvě děti, žije v Americe na Floridě, kde Sára a Matěj i studují. Herec naopak zůstává doma v Česku, kde má mnoho pracovních povinností. Rodina mu samozřejmě chybí, je prý ale důležité srovnat si v hlavě, co je pro děti dobré. O prázdninách byla celá rodina po dlouhé době pohromadě, teď už jsou děti zase za velkou louží.
11.09.2015 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Martin Dejdar (430 článků)

Topmodelku Vojtovou navštívil v Americe její slavný dědeček. Nechtěl s ní zůstat za velkou louží?

 
Již jsme vás informovali, že se v minulosti k Lindě Vojtové do jejího druhého domova v New Yorku nastěhovala také její maminka Taťána. V létě za velkou louži odcestovali také modelčini milovaní prarodiče, hudební skladatel Vadim Petrov se svou manželkou Martou.
30.01.2016 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Linda Vojtová (127 článků) , Vadim Petrov (19 článků)

Recese na šumavském Špičáku: Lyžaři i snowboardisté tu pojedou přes louži

 
Tradiční Jízda přes louži se chystá v sobotu na sjezdovce číslo 2 U Zalomeného na Špičáku. Nadšenci na lyžích či snowboardech se pokusí zdolat 20 metrů dlouhý »bazén« bez toho, aby se v ledové vodě vykoupali. Letošní ročník je již čtrnáctým v pořadí.
08.03.2018 14:35 |

podobné články

Odborníci na rovnost žen a mužů budou mít svou profesní komoru

 
V Česku vznikne komora expertek a expertů, kteří se věnují problematice rovnosti žen a mužů. Bude sdružovat kvalifikované lidi z akademické sféry i z praxe s různými specializacemi. Fungovat by mohla začít zhruba do jednoho roku. Garantovat má odbornost posudků i poradenství, které by mohla využívat také vláda či ministerstva. ČTK to řekla místopředsedkyně České ženské lobby Eva Kavková. Lobby získala na projekt grant z norských fondů.
23.08.2014 17:00 |

podobné články

Ženy brání pokroku a jsou prostitutky, vyslechla si feministka

 
Podle Jany Smiggels Kavkové, která vede Fórum 50%, by bylo vhodné, aby Česko dostalo svou první prezidentku či premiérku.
08.03.2011 22:30 |

podobné články

Maxová (ANO): Kvóty, výživné a odpovědnost

 
Na Štědrý den vyšel na serveru Parlamentní listy rozhovor s politoložkou J. Smiggels Kavkovou mj. o zavedení kvót pro ženy a postoji ANO k tomuto problému. Ráda bych se k tomu vyjádřila.
31.12.2014 15:07 |

podobné články

Nechci plnit očekávání společnosti, říká šéfka feministek

 
Rozhovor s feministkou Janou Smiggels Kavkou o násilí, nerovném zastoupení žen ve veřejných funkcích, společenských rolích a postavení českých žen.
25.02.2015 07:01 |

podobné články