Slováci ve čtvrtfinálovém dramatu MS porazili Kanadu 4:3

Hokejisté Slovenska porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa v Helsinkách po dramatickém průběhu Kanadu 4:3, přestože ztratili vedení 2:0 a po druhé třetině prohrávali 2:3. Vítězný gól vstřelil v 58. minutě při přesilovce Michal Handzuš. Pro Kanadu turnaj končí, svěřence českého kouče Vladimíra Vůjtka, pro něhož postup představuje dárek k dnešním 65. narozeninám, čeká v semifinále vítěz duelu mezi Švédy a českými hokejisty.
17.05.2012 15:25 |

Švédové porazili na hokejovém MS Kanadu a jsou ve čtvrtfinále

Hokejisté Švédska porazili v osmifinálové skupině F na mistrovství světa Kanadu 3:1 a zajistili si postup do čtvrtfinále. Severský tým má na kontě devět bodů, zatímco jeho dnešní soupeř šest. V posledním zápase druhé části turnaje se Kanada utká v úterý s Českem.
17.05.2010 11:05 |

Rusové porazili Kanadu 2:1 a v semifinále narazí na Finsko

Hokejisté Ruska zkompletovali čtveřici semifinalistů MS na Slovensku. Ve čtvrtfinále porazili Kanadu těsně 2:1, přestože ještě na začátku 50. minuty prohrávali. Vítězný gól vstřelil Ilja Kovalčuk. V pátečním boji o finále čeká sbornou od 20:15 Finsko, v odpoledním semifinále na sebe předtím narazí Česko a Švédsko.
12.05.2011 22:40 |

Osobnosti: Ilja Kovalčuk (31 článků)

Čeští fotbalisté při rozlučce s Pešicem porazili Kanadu 2:0

Čeští fotbalisté porazili v přípravném utkání v Olomouci Kanadu 2:0. V posledním letošním zápasu tak připravili vítěznou rozlučku dočasnému trenérovi Josefu Pešicemu, který tým vede od zářijové rezignace Michala Bílka a nyní velmi pravděpodobně skončí. O góly se postarali debutant v základní sestavě Ondřej Čelůstka s Tomášem Hořavou, brankář Petr Čech se blýskl chycenou penaltou.
15.11.2013 21:01 |

Osobnosti: Petr Čech (1041 článků) , Michal Bílek (365 článků)

Hokejisté Švýcarska na MS nečekaně porazili Kanadu 4:1

Švýcarsko přehrálo Kanadu a oba týmy včetně Lotyšska budou v osmifinálové fázi soupeři české hokejové reprezentace.
12.05.2010 22:50 |

Hokejbalisté porazili ve finále MS Kanadu a obhájili titul

Čeští hokejbalisté obhájili na MS v Bratislavě titul z roku 2009 z domácího šampionátu v Plzni, když ve finále zdolali Kanadu 3:1.
26.06.2011 20:05 |

Hráči ze země javorového listu v šoku! Švýcaři po nájezdech porazili Kanadu

Hokejisté Švýcarska se po páteční výhře nad Švédskem postarali o další překvapení na mistrovství světa a ve Stockholmu zdolali Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. O úspěchu pondělního soupeře České republiky rozhodl v osmé sérii rozstřelu Reto Suri.
05.05.2013 19:20 |

Švédové vyřadili Kanadu po nájezdech a v semifinále vyzvou Finy

Hokejisté Švédska porazili ve Stockholmu v posledním čtvrtfinále mistrovství světa Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. O rozhodující gól se zasloužil Fredrik Pettersson. O finále si Švédové zahrají v severském derby s Finskem. Ve druhém semifinále se v sobotu utkají Švýcaři s výběrem USA.
17.05.2013 01:35 |

Šok na úvod hokejového MS: Francie porazila Kanadu!

Hokejisté Francie se postarali o první velké překvapení na mistrovství světa v Minsku. V duelu skupiny A porazili Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. Utkání rozhodl útočník Pierre-Edouard Bellemare, který se jako jediný prosadil v závěrečném rozstřelu.
09.05.2014 18:55 |

Jágrovi a spol. se v boji o finále postaví Finové. Ti v závěru knokautovali Kanadu

Soupeřem českých hokejistů v sobotním semifinále mistrovství světa v Minsku (17.45) budou Finové, kteří dnes překvapivě porazili Kanadu 3:2. Zápas otočili ve 3. třetině, vítěznou branku vstřelil v 57. minutě Iiro Pakarinen. V semifinále jsou i Rusové a Švédové, jejichž vzájemný duel slibuje být jedním z vrcholů turnaje.
22.05.2014 21:55 |

Osobnosti: Iiro Pakarinen (1 článek)

Americké basketbalistky nedaly Kanaďankám šanci

Favorizované basketbalistky USA rozdrtily v úvodním čtvrtfinálovém utkání olympijského turnaje Kanadu 91:48 a připsaly si na hrách už 39. vítězství za sebou. V semifinále Američanky nastoupí proti lepšímu z dvojice Čína - Austrálie, kterou na předchozích třech olympiádách zdolaly vždy ve finále.
07.08.2012 18:25 |

Slováci se radují a věří si: Kanadu můžeme překvapit

Slováci si výhrou nad Francií zajistili účast na OH
15.05.2012 22:00 |

EK: EU víza pro Kanadu zavádět nebude

Mluvčí Evropské komise Michele Cercone v úterý vyloučil, že by Evropská unie v tuto chvíli automaticky zaváděla víza pro Kanadu v reakci na kanadská víza pro české občany.
14.07.2009 15:55 |

Hamelin získal na krátké dráze deváté zlato pro Kanadu

Rychlobruslař Charles Hamelin vyhrál na krátké dráze závod na 500 metrů a vybojoval na olympijských hrách ve Vancouveru pro Kanadu už devátou zlatou medaili.
28.02.2010 02:25 |

Europoslanci chtějí rezolucí vyzvat Kanadu ke zrušení víz Čechům

V Evropském parlamentu se rodí rezoluce vyzývající Kanadu k co nejrychlejšímu zrušení víz pro Čechy. Kanada už začala pracovat na změnách svého azylového systému, kvůli němuž mj. problém vznikl.
21.04.2010 12:55 |

Čeští hokejisté zdolali Kanadu 3:2 a jsou ve čtvrtfinále

Čeští hokejisté zvládli klíčové utkání o postup do čtvrtečního čtvrtfinále, když zdolali v závěrečném vystoupení v osmifinálové skupiny F Kanadu 3:2.
18.05.2010 22:20 |

Fotbalisté Argentiny v přípravě na MS rozstříleli Kanadu

Fotbalisté Argentiny si před pátečním odletem do dějiště mistrovství světa zvedli sebevědomí vysokou výhrou. V přípravném utkání v Buenos Aires rozstříleli svěřenci trenéra Diega Maradony 5:0 Kanadu.
25.05.2010 11:30 |

Zápis do Guinnessovky: Přeletěl Kanadu

Do Guinnessovy knihy světových rekordů se zapsal fotograf Benjamin Jordan (29) z Britské Kolumbie. Na motorovém padáku přeletěl celou Kanadu. A podíl na tom mají Češi ze Zlína! Benjamin měl totiž paramotor, který mu vyrobili ve zlínské Nirvaně.
28.07.2010 05:20 |

Zatlačte na Kanadu kvůli vízům, vyzval Nečas EU

Český premiér Petr Nečas v pátek v Bruselu požádal prezidenta EU Hermana Van Rompuye, aby evropská sedmadvacítka vyvíjela větší tlak na Kanadu kvůli vízům pro občany Česka a dalších zemí.
17.09.2010 14:40 |

Osobnosti: Petr Nečas (9233 článků)

Ruští hokejisté zdolali Kanadu a mají bronz z MS ´osmnáctek´

Hokejisté Ruska získali bronz na mistrovství světa hráčů do 18 let v německém Crimmitschau, když v duelu o třetí místo zdolali Kanadu 6:4. Kanaďané v této kategorii nedosáhli na medaili potřetí za sebou.
24.04.2011 17:25 |