Článek

»Šlofíček« po obědě zvýší výkonnost paměti pětkrát!

 
Odpolední zdřímnutí lidově zvané šlofík může mít na mozek téměř zázračný vliv. Podle německých neuropsychologů odpočinek v délce pětačtyřicet až šedesát minut zvýší výkonnost paměti pětkrát. To je obrovské zvýšení kognitivních funkcí, které mohou využít především studenti, vědci a další myslitelé, kteří potřebují znova nastartovat odpoledne či v podvečer.
24.03.2015 20:05 |

podobné články

Podobné články

Pánové, činky do ruky! Posilování zvyšuje sexuální výkonnost a erekci

 
Muži často spoléhají na různé preparáty a zázračné přípravy, když potřebují posílit svou erekci a sexuální výkonnost. Nejspolehlivějším lékem na poruchy ztopoření jsou ale jednoduše fyzický pohyb a štíhlá postava. A všichni pánové, kteří začnou posilovat, zaznamenají zlepšení kondice penisu – tvrdší erekci a delší výkonnost.
12.05.2016 11:05 |

podobné články

Victoria Beckham nutí manžela Davida k sexu pětkrát denně

 
Podnikatelka s módou Victoria Beckham je z vážného zranění svého manžela nadšená. Konečně ho má doma a může s ním souložit pětkrát denně. Ačkoli většina manželských párů se v takové frekvenci nevěnuje sexu ani v jediném týdnu, fotbalista David musí být připraven na nadlidské výkony pětkrát denně. Ovšem jen v době, kdy je Victoria na vrcholu plodnosti. Chce totiž počít vysněnou holčičku.
10.04.2010 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Victoria Beckham (793 článků)

Fotka štěněte či kotěte na stole v práci prý zvýší výkonnost

 
Japonští vědci přišli se zajímavou studií. Tvrdí, že v momentě, kdy si dáte na stůl fotografii svého psa či kočky, zvýší se vaše koncentrace zhruba o deset procent. Má to ale jeden drobný háček - musí jít o fotku z dob, kdy byl váš čtyřnohý přítel teprve štěně či kotě. Fotky musí mít podle Japonců "faktor roztomilosti".
06.10.2012 09:35 |

podobné články

T-Systems: Nová studie. Velké objemy dat v centru pozornosti firemního IT

 
TNS Infratest a T-Systems provádí analýzy v mezinárodním měřítku. 90 procent oslovených uvádí, že jejich zkušenosti s technologií zpracování informací v operační paměti jsou dobré či velmi dobré. Zpracování dat v operační paměti má přednost v oblastech, které mají kritický význam pro výkonnost.
21.09.2012 12:15 |

podobné články

David Beckham má astma

 
Davida Beckhama postihlo velmi nepříjemné onemocnění, které ovlivňuje jeho výkonnost na trávníku. Anglický fotbalista kopající za losangeleský tým Galaxy má totiž astma. To zhoršuje jeho dýchání a snižuje výkonnost plic, čímž dochází ke snížení zásobení krve kyslíkem a ke snížení Davidovy výkonnosti při sprintu na trávníku.
26.11.2009 21:40 |

podobné články

Osobnosti: David Beckham (1013 článků)

Káva je vhodná pro sportovce

 
Káva se podle specialisty na léčebnou výživu docenta Pavla Kohouta dobře pojí se sportem. Šálek kávy s kofeinem zvyšuje podle něj sportovní výkonnost, protože nabudí centrální nervový systém, oddálí únavu, zlepší duševní činnost i silovou výkonnost.
28.03.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (220 článků)

Věda: Erotické klipy zvyšují výkonnost sportovců

 
Videoklipy nabité erotikou zvyšují výkonnost sportovců.
04.04.2012 07:45 |

podobné články

Románek na pracovišti? Proč ne! Zvyšuje to naši výkonnost

 
Mladým lidem pomáhají milostné románky na pracovišti zvýšit výkonnost.
30.04.2012 20:30 |

podobné články

Pánové, chcete zvýšit svou výkonnost v posteli? Zobněte si čokolády!

 
Konzumace hořké čokolády může osladit sexuální život muže. Pokud totiž čokoláda obsahuje velké množství kakaa a málo cukru, zvyšuje výkonnost mužů a posiluje jejich erekci.
14.10.2013 11:20 |

podobné články

Vnitřní hodiny ovlivňují vaše sportovní výkony až o čtvrtinu!

 
Fyzická zdatnost a sportovní výkony během dne kolísají tak výrazně, že se výkonnost jednoho atleta v průběhu jediného dne může lišit až o šestadvacet procent. To je rozdíl mezi zlatou medailí a umístěním bez medaile. Výkonnost všech lidí – a sportovce nevyjímaje – ovlivňují vnitřní biologické hodiny.
03.02.2015 17:00 |

podobné články

Paralympionici si nesmějí mačkat šourek. I když to zvyšuje jejich výkonnost

 
Mezinárodní paralympijský výbor zakázal drastické mačkání šourku u paralympioniků i zdravých atletů už před deseti roky. Bizarní technika prý vylučuje do těla adrenalin a zvyšuje výrazně výkonnost sportovce v závodu. Metodu používají údajně především atleti připoutaní na vozík, u nichž však může být zároveň i smrtelná.
20.11.2015 17:05 |

podobné články

Sex před závodem. Opravdu snižuje výkonnost atletů?

 
Řada trenérů věří, že sex před závodem snižuje výkonnost sportovce, protože ho zbavuje nahromaděné energie a testosteronu. Jenže vědecké důkazy pro toto tvrzení neexistují. Pokud dojde k souloži alespoň dvě hodiny před výkonem a není extrémní, pak může sport naopak přispět k lepšímu nastavení pro závod.
07.10.2016 09:05 |

podobné články

8x svačiny, díky nimž se vám bude lépe pracovat

 
Svačiny v práci nejsou nic špatného! Naopak. Už proto, že jíst by se mělo celkem pětkrát až šestkrát denně, a taky proto, že hladový člověk v práci moc rekordů nestrhne. Ale musíte o svačinách přemýšlet, jinak budou snižovat vaši výkonnost a ještě kvůli nim ztloustnete.
28.08.2012 06:20 |

podobné články

Rok a půl marně usilovali o početí! A přitom stačil »šlofíček«! Ve spánku si udělal dítě!

 
Ryan (28) a Dee (25) Harrisovi z britského města Basingstoke si moc přáli dítě. Ale čím víc se snažili, tím marnější byla jejich snaha. Početí se povedlo, až když jednou Ryan spal. A za všechno může sexsomnie, porucha, díky které je Ryan schopen provozovat sex i ve spánku. A jak ukázal, jde o sex s výsledky.
20.10.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Al Harris (7 článků)

Exprezident Francie Jacques Chirac: Šlofíček po obídku

 
Jak je vidět, politika je už nad síly bývalého francouzského prezidenta Jacquese Chiraca (79). Namísto toho, aby při poledni vysedával u televize a sledoval politické debaty, raději si dá ve své oblíbené restauraci pořádný oběd.
13.08.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jacques Chirac (21 článků)

V botě, na televizi, v hrnci... Batolata se vyspí prostě kdekoliv!

 
Když na děti padne únava, ustelou si prostě všude. Některé stihnou dojít jen na záchod, některým je na spaní postel malá a jsou i takové, které si nedokážou představit spánek bez televize. Každopádně o odpolední šlofíček se nenechají připravit.
11.09.2012 19:40 |

podobné články

Jak se stát pracantem? Dejte si kávu a krátký šlofíček

 
Káva a pak patnáctiminutový odpočinek je kombinace, která umožní člověku, aby zůstal bdělý a čilý po zbytek dne.
23.09.2014 07:00 |

podobné články

Muž usnul v práci, kolegové ho epicky zesměšnili na internetu

 
Usnout v práci? To se může stát každému, ať už po proflámované noci, nebo při nudné směně bez šálku kávy po ruce. Jenže když pochrupujete v blízkosti škodolibých kolegů, nemusí se vám šlofíček vyplatit a snadno se stanete hvězdou internetu.
06.02.2016 14:00 |

podobné články

Zimní soví šlofíček!

 
Nerušit, spím! Přes den prostě sovy spí, zima nezima. Výjimkou samozřejmě není ani tento puštík obecný, který v bílé skotské krajině vypadá málem jako vánoční ozdoba.
23.01.2017 12:10 |

podobné články