Článek

Slavný Salif Keita na pražském Respectu

 
Festival Respect ohlásil hlavní hvězdy letošního ročníku, který proběhne 13. a 14. června na pražské Ladronce. Přijede africký hudebník s nominací na Grammy Salif Keita, který může být označen za „celebritu world music”, či dvojice Amadou & Mariam a zpěvačka Susheela Ramanová.
07.04.2015 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Salif Keita (5 článků)
Podobné články

Největší africká hvězda Youssou N´Dour do Ostravy nepřijede

 
Vystoupení Youssou N´Doura, který měl být největší world music hvězdou letošních Colours of Ostrava, bylo zrušeno. Nahradit ho má jiný africký hudebník Salif Keita.
22.06.2011 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Salif Keita (5 článků)

Apollo 440 slibují účastníkům Colours of Ostrava koncert ve stylu party

 
Festival Colours of Ostrava vstoupil do druhé poloviny. V sobotu se diváci mohou těšit na největší hvězdu jubilejního ročníku z oblasti world music, kterou je Salif Keita. Vystoupí také britští The Horrors a Apollo 440, spojující taneční elektroniku s rockem. Lidem slíbili, že jejich koncert bude jako party.
16.07.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Salif Keita (5 článků)

Na Respect je třeba přijít včas, kvalitu nabízejí i úvodní koncerty

 
Víkendovému festivalu Respect, který se uskuteční v sobotu a v neděli na Ladronce, dominují velká jména world music, jako je Malijec Salif Keita nebo slepé duo malijských muzikantů Amadou a Mariam. Těm budou patřit večery, ovšem právě odpolední koncerty nabídnou zajímavá jména.
12.06.2015 09:06 |

podobné články

Osobnosti: Salif Keita (5 článků)

Flamenková kytara Paca de Lucíi zazní v Lucerně s hlasem Duquendea

 
Paco de Lucía, který se stal téměř synonymem pro španělskou kytaru a flamenco, se vrací 26. června do Prahy, kde vystoupí v Lucerně se známým zpěvákem Duquendem. Ten se představí ještě předtím sólo na pražském Respectu (16.6.-17.6.).
24.05.2012 16:05 |

podobné články

Vánoční Respect navštíví Susheela Ramanová i Parno Graszt

 
Vánoční Respect navštíví Susheela Ramanová i Parno Graszt. Program Vánočního Respectu, který začne 12. prosince v 19.00 v pražském Paláci Akropolis, určili sami fanoušci. V anketě si přáli hlavně zpěvačku britsko-indického původu Susheelu a maďarskou cikánskou kapelu Parno Graszt.
19.10.2015 13:01 |

podobné články

Na Respectu si zazpívá i rabín s Arabem

 
Festival Respect proběhne letos na pražském Výstavišti 11. a 12. června. Dorazí mimo jiné etiopská hvězda Mahmoud Ahmed a izraelsko-arabští Diwan Saz. Zazní i ukrajinská lidová hudba.
23.03.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Ahmed Ahmed (53 článků)

Vrcholem Respectu bude vystoupení The Ex s etiopským saxofonistou

 
Festival etnické hudby Respect, který se koná o tomto víkendu v Praze na Štvanici, nenabízí jen obvyklou podobu world music, která si za posledních dvacet let získala stále více příznivců. Kromě čínského virtuosa na brumle Wang Li nabídne i spojení divokých postpunkových The Ex s legendárním etiopským saxofonistou Getatchewem Mekuriou, který zahraje na závěr sobotního večera.
11.06.2011 10:35 |

podobné články

Eto'o může být počtvrté nejlepším fotbalistou Afriky. Musí porazit Drogbu

 
V pětičlenné nominaci na afrického hráče roku jsou Samuel Eto´o, Didier Drogba, Salomon Kalou, Asamoah Gyan a Seydou Keita.
04.12.2010 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Didier Drogba (79 článků) , Salomon Kalou (4 články) , Seydou Keita (2 články) , Asamoah Gyan (6 článků)

Akustická Afrika. Živelný zážitek na Colours

 
Africká zpěvačka Dobet Gnahoré, která je známá i pražskému publiku jako sólistka, přijede na festival Colours of Ostrava. V projektu Acoustic Africa se spojila s kolegyněmi Manou Gallo a Kareyce Fotso, sestavu doplňuje také hráč na balafon Aly Keita, kytarista Zoumana Diarra a bubeník Boris Tchango. Nenechte si ujít fenomenální zpěv dámského tria a živelné afro rytmy v sobotu v 19.00.
16.07.2013 14:20 |

podobné články

Acoustic Africa: Africká hudba jde nahoru, ale politika se stále horší

 
V projektu Acoustic Africa se sešly tři vynikající africké zpěvačky Dobet Gnahoré, Manou Gallo a Kareyce Fotso, které doprovázejí třeba hráč na balafon Aly Keita, kytarista Zoumana Diarra a bubeník Boris Tchango. Před koncertem na Colours of Ostrava poskytly Novinkám rozhovor.
20.07.2013 17:05 |

podobné články

Poznáte, který slavný herec se proměnil v tohoto sešlého staříka?

 
Slavný americký herec, který v minulosti ztvárnil roli Batmana, podstoupil kvůli novému filmu proměnu - díky umění šikovných maskérů se z něj stal slavný americký autor.
19.08.2013 11:05 |

podobné články

Slavný opilec a pařmen Charlie Sheen slaví padesátku: Co zase vyvedl?

 
Člověk je prý tak starý, jak se cítí. Přestože slavný americký herec Charlie Sheen ve čtvrtek 3. 9. oslavil už rovnou padesátku, stále se chová jako puberťák. Herec je slavný nejen díky svému umění, ale především díky svému kontroverznímu životnímu stylu, zálibou v ženách, drogách a alkoholu.
03.09.2015 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Charlie Sheen (454 článků)

Na pokémonech vydělal slušné peníze! Devítiletý český youtuber má hit, kterému se smějí úplně všichni

 
Možná si říkáte, že tento devítiletý klučina chce být slavný. Ale on už slavný je. Hodně slavný. Devítiletý youtuber Misha má sledovanost, kterou mu může závidět nejedna celebrita.
20.07.2016 13:35 |

podobné články

Chce snad slavný Maradona do vězení? Na letišti předložil ukradený a padělaný pas!

 
Můžete být slavný, jak chcete, ale zákony platí pro všechny stejně. To pocítil i legendární Diego Maradona. Slavný Argentinec se dostal do velkých problémů na letišti. Při předložení pasu byl obviněn, že používá ukradený falzifikát!
01.09.2016 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Diego Maradona (99 článků)

Slavný hudebník (†28) nedokázal před smrtí udržet otevřené oči. Už nemohl jít dál, uvedla rodina

 
„Zemřu, pokud nepřestanu vystupovat,“ řekl sám slavný hudebník (†28) v dokumentu Avicii: Ture Stories (Avicii: Pravdivé příběhy). Ten byl natočen pouhých šest měsíců před jeho tragickou smrtí, která ho zastihla náhle v Ománu. Rodina nyní uvedla, že slavný hudebník spáchal sebevraždu.
26.04.2018 18:00 |

podobné články

Slavný John Scofield zahraje s big bandem v Rudolfinu

 
Slavný americký jazzový, bluesový a jazz-rockový kytarista John Scofield zahraje 25. ledna v pražském Rudolfinu. Doprovodí ho Dánský rozhlasový big band a Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Český rozhlas koncert odvysílá v přímém přenosu.
24.01.2012 17:20 |

podobné články

Kreslíř a glosátor Ivan Steiger: Můj humor berou jako exotické koření

 
Ivan Steiger žije trvale v Mnichově. Do konce června vystavuje v pražském Mánesu výběr malířské tvorby a kreseb, kterými se proslavil v novinách zejména v Německu. Ilustrátor, spisovatel a filmový režisér, jenž je slavný i jako zakladatel Muzea hraček na Pražském hradě a v Mnichově, se výtvarnou bilancí vrací do města, kde se před pětasedmdesáti lety narodil.
07.06.2014 15:35 |

podobné články

Muchova Slovanská epopej by mohla být v jízdárně na pražském Pohořelci

 
Rada města v úterý doporučila, aby byla Slovanská epopej od Alfonse Muchy vystavena v jízdárně na pražském Pohořelci. Radní Lukáš Kaucký (ČSSD) musí začít jednat se Správou Pražského hradu, která bývalou jízdárnu využívá jako sklad. Pět pláten epopeje je nyní v pražském Veletržním paláci, zbývajících 15 obrazů je vystaveno na zámku v Moravském Krumlově.
19.07.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (210 článků) , Lukáš Pražský (19 článků)

NPÚ: Symboly moci a paměti – výstava moravských zemských desek na Pražském hradě

 
Výstavou Symboly moci a paměti na Pražském hradě bude 3. dubna 2014 symbolicky zahájen Rok pánů z Kunštátu. Prezentovány budou nejenom moravské zemské desky, pavéza se sv. Václavem a pavéza se znakem Prahy, ale i skica Mikoláše Alše Setkání Jiřího z Poděbrad s Matyášem Korvínem. Výstava v místnosti Korunního archivu ve Starém královském paláci na Pražském hradě potrvá do 5. května 2014.
04.04.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Matyáš Korvín (1 článek)