Článek

Slavný návrat e-receptu přijde v březnu. „Marjánka“ bude do týdne

 
Takzvané elektronické recepty na léky by měly začít v Česku znovu plně fungovat zřejmě v březnu. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) systém zajistí bez nynějšího dodavatele, společnosti Tronevia. Do konce příštího týdne pak spustí registr pro léky s omezením, tedy na léčebné konopí a léčiva s pseudoefedrinem. Novinářům to ve čtvrtek řekl ředitel SÚKL Zdeněk Blahuta. Dosavadní aplikace prozatím zakázal ústavu používat soud, podle firmy Tronevia SÚKL neoprávněně užíval její software.
07.01.2016 13:15 |

podobné články

Podobné články

Komentář Františky: Žilková vs. Marešová: Nenávist! Co za tím je?

 
Herečku Veroniku Žilkovou mají lidi rádi. Především proto, že je obětavou mámou šesti dětí, vlastních i osvojených. A taky, že umí hrát. Její Marjánka v Michálkově filmu Zapomenuté světlo dostala každého. Přesto existují tací, kteří ji nesnáší. Takovým člověkem je i žena moderátora Leoše Mareše, Monika. Co hrozného jí vlastně Žíla, jak se Veronice říká, provedla?
25.07.2012 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (2764 článků)

EXKLUZIVNĚ: Polívka zapojil do natáčení filmu celou rodinu

 
Jeník, František Antonín i největší mazel, dcerka Marjánka, stejně jako jejich máma Marcela. Všichni v klaunském, s pruhovanými ponožkami, nalíčenými tvářemi, obrovskými bagančaty a červenými nosy. Jen táta Bolek v civilu a se zarostlou tváří. Tak to vypadá na farmě Bolka Polívky a kolem ní. Jako součást víkendové akce Starobrno Olšany open, což je tradiční oslava narozenin (letos třiašedesátých) našeho největšího a také zřejmě nejvíce vytíženého klauna a herce totiž v obci u Vyškova vzniká zcela originální projekt.
27.07.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (487 článků)

Krnáčová (ANO): Přeji všem školákům, ať je pro ně škola inspirací, nikoliv nudnou povinností

 
První zvonění dnes zahájilo nový školní rok 2016/2017. Primátorka Adriana Krnáčová při této příležitosti navštívila sportovně zaměřenou Základní školu Marjánka na Břevnově.
01.09.2016 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (550 článků)

SLAVNÝ NÁVRAT KONČÍ: Forsberg už NHL hrát nebude!

 
Dva zápasy si v NHL zahrál slavný Švéd Peter Forsberg, než si svůj návrat do slavné soutěže rozmyslel.
14.02.2011 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Peter Forsberg (7 článků)

POZOR! Antikoncepční "pilulka první pomoci" bude bez receptu

 
České ženy seženou antikoncepční pilulky Escapelle a Postinor-2 od konce listopadu bez receptu. Agenturu Mediafax o tom ve čtvrtek informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).
03.11.2011 17:05 |

podobné články

13 receptů mlsných celebrit pod dohledem MUDr. Kateřiny Cajthamlové!

 
Nevíte, co nového po vánočních svátcích zase uvařit, a nejste si jistí, zda vaše pokrmy odpovídají i trendům zdravé výživy? Nedělní Aha! pro vaši inspiraci vybralo celkem třináct různých receptů z kuchyně našich celebrit a bude jen na vás, které z nich vás nejvíce zaujmou.
08.01.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Cajthamlová (143 článků)

Soutěžte s Blesk Vaše recepty o 10 balíčků Hera!

 
Hera slaví své narozeniny! A protože si velice váží svých příznivců, chce se všemi toto krásné výročí oslavit. Dárkem k výročí je soutěž, do které se mohou přihlásit všichni, kteří mají ve své kuchařce sladké tajemství. Tedy jedinečný recept, který doprovází nějaká rodinná či vtipná historka. K tomuto receptu připojte fotografii a přihlaste jej na www.pecenijeradost.cz. Ze všech přihlášených receptů s příběhem a fotografií pak bude vybráno 25 nejlepších, které najdou svoje umístění v nové knize Hera Rodinné recepty.
06.03.2013 13:55 |

podobné články

VELKÝ NÁVRAT: Do Slavie míří Piták! Přijde i manažer z Feyenoordu?

 
Fotbalová Slavia pokračuje ve stavbě nového týmu. Poté, co řekla čtyřem hráčům včetně Martina Fenina, aby si hledali práci jinde, naznačila, kdo přijde. Velký návrat do Edenu plánuje bývalý kapitán Karel Piták!
18.12.2013 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Karel Piták (15 článků) , Martin Fenin (73 článků)

Tucet receptů na nejlepší láky z celého Česka + šest základních nálevů

 
Dnes přinášíme tucet osvědčených receptů na láky. Záleží je na vás, pro který se rozhodnete, mějte ale na paměti, že základním předpokladem je okurky neuvařit!
04.08.2009 16:05 |

podobné články

HVĚZDNÝ RECEPT: Jennifer Lopez připravuje borůvkové vafle podle receptu od maminky

 
Zpěvačka a herečka Jennifer Lopez miluje kuchyni své maminky. Její rodina se nikdy nestyděla za kypré ženské tvary a vždy si dopřávala lahůdky z tradiční latinskoamerické kuchyně. Jennifer dodnes miluje borůvkové vafle, které podle mámina receptu také sama připravuje.
18.08.2009 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (703 článků)

Historici zřejmě objevili 150 let starý originál receptu na worcesterovou omáčku

 
V Anglii mají důvod k oslavám. Vypadá to totiž, že se jim podařilo nalézt originál receptu k jednomu z nejoblíbenějších dochucovadel světa. Recept na originální worcesterovou omáčku Lea and Perrins starý zřejmě 150 let prý našel jeden z bývalých zaměstnanců firmy na místě, kde výrobna dříve sídlila.
04.11.2009 14:40 |

podobné články

Nečas pozlobil Julínka slovy o zrušení poplatku za položky na receptu

 
Slova volebního lídra ODS Petra Nečase, že poplatek za jednotlivé položky na receptu je lidem obtížně vysvětlitelný, a proto je možné diskutovat o jeho zrušení po volbách, znepokojilo autora poplatků exministra zdravotnictví Tomáše Julínka i další členy ODS.
10.04.2010 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Julínek (142 článků) , Petr Nečas (9189 článků)

Poplatek za položku na receptu nahradí poplatek za recept. Co nás čeká?

 
Budoucí vládní trojkoalice se ve středu dohodla na tom, že se zruší poplatek za položku na receptu, nahradí ho jednotný poplatek za recept ve výši 30 korun. Po jednání to oznámil premiér Petr Nečas.
09.07.2010 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9189 článků)

Recepty na Blesk.cz: Vybrali jste ten nejlepší!

 
Soutěže Tip na recept i Maximum receptů skončily. Galerie receptů však na našich stránkách zůstává. Najdete v ní stovky návodů, jak připravit delikatesy studené i teplé kuchyně.
04.03.2011 05:25 |

podobné články

Za den v nemocnici 100 korun. Návrh projedná vláda

 
Platba za den v nemocnici by zřejmě od podzimu měla stoupnout z 60 na 100 korun a v lékárnách by pacienti platili třicet korun za celý recept. Nyní platí za položku na receptu, přitom na receptu mohou být dvě položky.
05.04.2011 14:55 |

podobné články

Heger představil reformy v lécích. Konec poplatkům za položku na receptu

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) počítá v reformě lékové politiky mimo jiné se zrušením kritizovaného poplatku za položku na receptu a nahrazením platbou za celý recept.
19.05.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1254 článků)

Do lékárny budeme chodit místo receptu s čipem, plánuje Heger

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) počítá v reformě lékové politiky se zrušením poplatku za položku na receptu a nahrazením platbou za celý recept. Chce také zavést elektronické recepty, změnit způsob stanovení maximálních cen léčiv, zrychlit vstup levných léčiv do systému úhrad z pojištění a zavést pozitivní listy neboli seznamy doporučených léků. Ministr to ve čtvrtek řekl novinářům.
19.05.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1254 článků)

Olomouc: Domácí gastro.ol - soutěž regionálních receptů

 
V rámci červnového festivalu olomoucké gastronomie Gastro.ol vyhlásilo statutární město Olomouc soutěž s názvem DOMÁCÍ GASTRO.OL – SOUTĚŽ REGIONÁLNÍCH RECEPTŮ.
18.06.2011 17:00 |

podobné články

15 domácích receptů na chřipku a nachlazení

 
Lidé kašlající a smrkající jsou teď všude kolem vás. Takže je velmi pravděpodobné, že se nakazíte. I když lékaři doporučují všem nemocným, aby zůstali v posteli, ne každý to udělá. Pokud máte rýmu, kašel a pobolívá vás hlava, vyzkoušejte pár receptů, které se osvědčily našim babičkám.
01.12.2011 13:30 |

podobné články