Článek

Sláva v Českých Budějovicích: Ukázali pohřební klenoty Přemysla Otakara II.

 
Hodnota je nevyčíslitelná! Pohřební insignie Přemysla Otakara II. opustily Pražský hrad, aby mohly být do 23. března k vidění v Českých Budějovicích.
10.03.2015 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Pražský (3 články) , Přemysl Pražský (4 články)
Podobné články

Šperky Přemysla Otakara II. opustily Pražský hrad: Poklad přivezli zakuklenci!

 
Pohřební klenoty českého krále Přemysla Otakara II., které patří k nejvzácnějším relikviím české země, budou výjimečně vystaveny v Českých Budějovicích.
10.03.2015 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Pražský (3 články) , Přemysl Pražský (4 články)

„Ti nahoře zkouší, co ještě vydržíme!“ V Českých Budějovicích protestovaly stovky lidí proti Ondráčkovi, Babišovi a Zemanovi

 
REPORTÁŽ Několik stovek lidí se v pondělí večer sešlo na náměstí Přemysla Otakara v Českých Budějovicích. Připojili se tak k akci s názvem „Ne Ondráčkovi do čela komise pro GIBS“. Demonstrovalo se v několika městech po celé České republice. V jižních Čechách byla svolána akce nejen v Českých Budějovicích, ale také v Písku. V Českých Budějovicích přišla na demonstraci i zpěvačka Naďa Válová, která minulý rok spolupracovala s Martou Kubišovou na nové nahrávce legendární Modlitby pro Martu.
05.03.2018 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (398 článků) , Naďa Válová (2 články)

Andrle Sylor (Úsvit): 736. výročí úmrtí Přemysla II. Otakara

 
Ani deštivé počasí nezabránilo hrstce občanů Vysokého Mýta, aby se v úterý zúčastnila připomínkového aktu kladení květin u sochy Přemysla II. Otakara při příležitosti 736. výročí jeho úmrtí v památné bitvě na Moravském poli.
27.08.2014 13:46 |

podobné články

RECENZE: Vaňková dokončila obraz království

 
Zapomenutý král je název obsáhlého historického románu Ludmily Vaňkové věnovaného osobnosti i době panovníka Václava I. (1205–1253), syna Přemysla Otakara I. a otce Přemysla Otakara II.
03.06.2015 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Vaňková (5 článků)

Setkání ERÚ v Českých Budějovicích a Kladně

 
Zástupci Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se tuto středu v 17:00 hodin setkají s občany v Českých Budějovicích na Magistrátu města (nám. Přemysla Otakara II. 1/1, zasedací místnost zastupitelstva).
25.04.2016 17:35 |

podobné články

Jihočeský kraj: Juniorský maraton rozběhá středoškoláky v Českých Budějovicích

 
Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé České republiky se blíží. Jednadvacátý ročník Juniorského maratonu se po celé zemi rozeběhne už v dubnu a registrace jsou již v plném proudu! V Českých Budějovicích se na náměstí Přemysla Otakara II. poběží ve středu 5. dubna.
18.01.2017 07:35 |

podobné články

V Českých Budějovicích se otevře měsíční výstava o Ázerbájdžánu. Partnerem je kopřivnická Tatra

 
V neděli 18. ledna bude na náměstí Přemysla Otakara II. V Českých Budějovicích zahájena výstava věnovaná Ázerbájdžánu. Organizuje ji Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora ve spolupráci s městskou radnicí. Partnerem výstavy je kopřivnická společnost Tatra Trucks. Výstava, která na osmi rozměrných kostkách představí historii i současnost Ázerbájdžánu, potrvá do 17. března.
15.02.2018 15:30 |

podobné články

Módní přehlídky na náměstí v Českých Budějovicích měly velký úspěch

 
Plenérová módní přehlídka na náměstí v centru Českých Budějovic o víkendu nadchla diváky. Pořadatelé ji sice kvůli dešti museli přesunout od fontány v parku Na Sadech do loubí na náměstí Přemysla Otakara II., přesto přilákala desítky lidí.
29.05.2011 08:10 |

podobné články

Výročí 100 let od založení republiky připomenou výstavy na Hradě

 
U příležitosti 100 let od založení Československa budou na Pražském hradě příští rok uspořádány tři výstavy. Ukázány na nich budou třeba Zlatá bula sicilská, pohřební insignie krále Přemysla Otakara II. a zemské desky. Memorandum k uspořádání výstav dnes na Pražském hradě podepsali zástupci pořádajících institucí, sdělil ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
16.08.2017 19:15 |

podobné články

Opilý muž jel v protisměru

 
Opilého řidiče, který jel v protisměru po náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích, zastavili v pátek večer strážníci městské policie. Jak uvádí informuje server mediafax.cz, informovala o tom jejich mluvčí Kateřina Biro.
10.07.2010 10:05 |

podobné články

České Budějovice: Masopust

 
Statutární město České Budějovice a Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích pořádají dne 8. března 2011 v 16.00 hod. na náměstí Přemysla Otakara II. a přilehlém okolí již 21. tradiční masopustní koledu.
07.03.2011 10:40 |

podobné články

Stovky lidí protestují v Českých Budějovicích proti KSČM

 
Nespokojenost s účastí KSČM ve vedení Jihočeského kraje přišlo při shromáždění na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. vyjádřit několik stovek lidí.
17.11.2012 16:35 |

podobné články

Masová demonstrace se nekonala. Lidé demonstrovali proti komunismu

 
Masová demonstrace v Českých Budějovicích se v sobotu 17. listopadu nekonala. Na náměstí Přemysla Otakara II. přišlo několik stovek lidí, nikoli desítky tisíc, jak se očekávalo. Protest proti komunismu svolali studenti a také zástupci některých stran a uskupení. Protestují proti tomu, že Jihočeský kraj nově vede ČSSD spolu s KSČM.
17.11.2012 18:50 |

podobné články

Budějovický advent s Českým rozhlasem České Budějovice

 
Zveme v pátek 20. prosince na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích na adventní den s Českým rozhlasem České Budějovice. Zazpívají a zahrají Budvarka, Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče a New Rangers. Bohatým programem pod rozsvíceným vánočním stromem provede moderátor Martin Hlaváček. Nalaďte si veselé Vánoce s Českým rozhlasem České Budějovice.
17.12.2013 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (435 článků)

Imigrantská špíno, vrať se zpět! Český muslim si stěžoval na nadávky, zatímco vedle demonstroval Konvička

 
REPORTÁŽ Přibližně tři stovky příznivců iniciativy Islám v ČR nechceme vyrazily dnes ve čtyři hodiny odpoledne na náměstí Přemysla Otakara v Českých Budějovicích. Mluvil k nim nejen organizátor akce - vysokoškolský profesor Martin Konvička, ale také například exmuslimka Pavlína Bitarová. Na protest proti této demonstraci se souběžně konala další akce u katedrály sv. Mikuláše, hned vedle náměstí. Tam se ale sešla pouhá třicítka lidí.
14.03.2015 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mikuláš (20 článků)

Zaplatí opravu sochy vandalové?

 
Dva muži v pátek k ránu poničili sousoší Velké hlavičky na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.
19.07.2015 05:05 |

podobné články

Vysoká škola v Českých Budějovicích otevřela Čínské centrum. Bude sloužit studentům i veřejnosti

 
Čínské centrum VŠTE, které bylo otevřeno na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II., je určeno nejen studentům, ale i veřejnosti a podnikatelům. Přítomna byla také velvyslankyně Čínské lidové republiky Ma Kche-čching.
06.04.2016 20:05 |

podobné články

Štěpán (Svobodní): Percepční kunstfašismus v Českých Budějovicích

 
Sociálními sítěmi zmítá spor dvou táborů o „uměleckém projektu“ architekta Jana Šépky, který nechal dočasně vizuálně oddělit barokní Samsonovu kašnu, která stojí uprostřed nám. Přemysla Otakara II. vysokou vizuální bariérou.
22.09.2016 13:10 |

podobné články

Ostudný vánoční strom v Českých Budějovicích: Je křivý a dole holý!

 
Dole holý a ještě padá! Tak takový vánoční strom letos zdobí českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. Symbol Vánoc je terčem posměchu a kritiky většiny občanů.
26.11.2016 08:20 |

podobné články