Článek

Skupina států proti korupci Rady Evropy (GRECO) přijala Třetí průběžnou zprávu o plnění doporučení

 
Plénum Skupiny států proti korupci Rady Evropy (GRECO) přijalo dne 4. prosince 2015 na svém 70. zasedání Třetí průběžnou zprávu o plnění doporučení, která byla České republice uložena v dubnu 2011 v rámci třetího kola hodnocení protikorupčních opatření v oblasti stíhání korupce a financování politických stran.
12.02.2016 20:10 |

podobné články

Podobné články

MS: GRECO požaduje dokončení ratifikace Dodatkového protokolu

 
Plénum Skupiny států proti korupci Rady Evropy (GRECO) přijalo dne 12. prosince 2014 na svém 66. zasedání Druhou průběžnou zprávu o plnění doporučení uložených České republice hodnotící zprávou z dubna 2011.
05.02.2015 17:41 |

podobné články

Ministr Dienstbier: Zákon o čistém financování politických stran by měl být ve sněmovně projednán co nejdříve

 
Skupina států proti korupci Rady Evropy (GRECO) zveřejnila v pořadí již Třetí průběžnou zprávu o plnění doporučení, která byla České republice uložena v dubnu 2011 v rámci třetího kola hodnocení protikorupčních opatření v oblasti stíhání korupce a financování politických stran.
19.02.2016 09:45 |

podobné články

Boj proti korupci v ČR? Globálně neuspokojivý, kritizuje Rada Evropy

 
Protikorupční skupina Rady Evropy (GRECO) kritizovala situaci v České republice v oblastech transparentnosti financování politických stran a boje proti korupci. Skupina ve čtvrteční zprávě označila míru plnění svých doporučení v České republice za „globálně neuspokojivou”. Ze 13 doporučení prý ČR splnila uspokojivě jen jedno; tři přijala částečně a devět vůbec.
05.02.2015 12:25 |

podobné články

Ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo hodnotící zprávu skupiny států proti korupci (GRECO)

 
Ministerstvo spravedlnosti zveřejňuje překlad hodnotící zprávy České republiky, která byla přijata Skupinou států proti korupci (GRECO) v rámci čtvrtého kola hodnocení.
04.11.2016 17:15 |

podobné články

Česko podle expertů Rady Evropy pokročilo v boji proti korupci

 
Česká republika výrazně pokročila v boji proti korupci a v úsilí o dosažení transparentnosti financování politických stran. Uvedla to protikorupční skupina Rady Evropy GRECO, podle níž Praha splnila devět ze 13 doporučení, jak by Česko mělo postupovat, píše ČTK.
02.03.2017 14:20 |

podobné články

Protikorupční orgán EU kritizuje Česko za korupční systém politických stran

 
Protikorupční agentura při Radě Evropy ze Štrasburku důrazně kritizovala Českou republiku za to, že neustavila nezávislý orgán pro monitorování financí politických stran a jejich kampaní. V dnešní zprávě Skupina států proti korupci (GRECO) také tvrdí, že Česká republika reagovala "neuspokojivě" na doporučení, s nimiž skupina přišla v hodnotící zprávě před dvěma lety.
04.04.2013 13:30 |

podobné články

Česko je podle Rady Evropy korupční ráj, protikorupční doporučení nepřijímá

 
Protikorupční skupina Rady Evropy kritizovala Česko v oblastech financování politických stran a boje proti korupci. Ze 13 doporučení podle ní ČR uspokojivě splnila jen jedno, tři přijala částečně a devět vůbec. České protikorupční organizace jsou s Radou za jedno. Vláda to ovšem odmítá.
05.02.2015 19:06 |

podobné články

Ministr Pelikán: Korupce provází lidstvo odjakživa. Důležitá je ale její míra

 
Podpisem Dodatkového protokolu k Trestněprávní úmluvě proti korupci splnila Česká republika jeden z restů z hodnocení Skupiny států proti korupci (tzv. GRECO). Zároveň se Česko zavázalo ke splnění protikorupčních doporučení do konce příštího roku.
09.11.2017 13:00 |

podobné články

Česko rájem korupce? Rada Evropy ocenila lehké zlepšení, stále ale je co dohánět

 
Česká republika dosáhla určitého pokroku v boji proti korupci a v úsilí o dosažení transparentnosti financování politických stran. K tomuto závěru dospěla protikorupční skupina Rady Evropy (GRECO), podle které má ale Česko ještě stále co dohánět.
12.02.2016 12:25 |

podobné články

Je nutné zpřehlednit financování stran, radí ČR Rada Evropy

 
Česká republika potřebuje zlepšit průhlednost financování politických stran a hnutí, vyplývá z dnešní zprávy Skupiny států proti korupci (GRECO). Tento orgán ustavený Radou Evropy (RE) například zdůrazňuje, že je třeba zajistit snadnější přístup veřejnosti k finančním zprávám stran a častější sdělování informací o darech.
29.04.2011 10:25 |

podobné články

Ministr Zaorálek vystoupí na plénu Parlamentního shromáždění Rady Evropy

 
Ministr Zaorálek vystoupí 9. října 2017 jakožto předseda Výboru ministrů Rady Evropy před zákonodárci z členských států Rady Evropy. Ministr se zúčastní zasedání podzimního pléna Parlamentního shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku, kde bude též odpovídat na dotazy zákonodárců zaměřené na aktivity Výboru ministrů. Česká republika zastává předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy od 19. května do 15. listopadu 2017.
04.10.2017 22:00 |

podobné články

Finanční správa: Od července dochází k rozšíření režimu reverse charge na další plnění

 
V souvislosti s novelou zákona o DPH s předpokládanou účinností od 1. 7. 2017 dochází k rozšíření okruhu plnění podléhající režimu přenesení daňové povinnosti. Tento mechanismus spočívá v tom, že povinnost přiznat daň z přidané hodnoty se přesouvá z poskytovatele plnění na jeho příjemce. To umožňuje efektivně eliminovat karuselové podvody, kdy dodavatel zboží nebo poskytovatel služby, tzv. chybějící obchodník, neuhradí daň na výstupu, zatímco konečný příjemce tohoto plnění uplatní nárok na odpočet daně na vstupu.
01.06.2017 10:55 |

podobné články

Evropa nám radí: Máte problém. Divné financování stran

 
Velice inspirativní materiál, který by mohl pomoci zlepšit kontrolu financování politických stran, vypracovala po půlročním bádání organizace Greco, píší Hospodářské noviny. Organizace vznikla v rámci Rady Evropy už v roce 1999 s cílem bojovat proti korupci.
02.05.2011 08:10 |

podobné články

Gajdůšková: Vznikající vláda má ve svém programu významná protikorupční opatření

 
Skupina států proti korupci GRECO pořádala v Senátu konferenci s názvem "Genderové dimense korupce".
14.12.2013 22:20 |

podobné články

Čerpání z fondů EU? Žádný zázrak, přiznala Jourová

 
Vládě se příliš nedaří zlepšit čerpání desítek miliard korun z evropských fondů. Na čtvrteční tiskové konferenci to přiznala ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO). Zda se podařilo kabinetu situaci změnit, bude jasné koncem července, kdy resort předloží vládě průběžnou zprávu o plnění krizových plánů. Projekty musí být dokončeny a proplaceny do konce roku 2015.
10.07.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (401 článků)

Ministryně Jourová na rovinu: Zázraky s čerpáním evropských peněz nečekejte

 
Krizové plány vlády, jak snížit riziko nedočerpání miliard korun z evropských fondů, podle ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové (ANO) zřejmě příliš nezabraly. Definitivně to bude jasné na konci července, kdy má ministerstvo předložit průběžnou zprávu o plnění krizových plánů, které vláda schválila na začátku března.
10.07.2014 20:00 |

podobné články

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže reaguje na kampaň proti rozhodování o bezpředmětnosti. Jaký je skutečný záměr? Efektivita nebo zdržování?

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zpracoval podrobnější analýzu, která vyvrací ničím nepodložené účelové dezinterpretace starého i nového zákona o zadávání veřejných zakázek a doporučení Nadačního fondu proti korupci (NFPK) k jeho změně. V prvé řadě je třeba podotknout, že s konstruktivní diskuzí o znění zákona mohl NFPK přijít dříve, a to v době, kdy byl připravovaný zákon veřejně diskutován. Námitky mohl NFPK vznést i prostřednictvím Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí, jejímž členem je i zástupce NFPK. Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí znění připravovaného zákona opakovaně projednávala například dne 22. 6. 2015 a 8. 9. 2015.[1]
06.05.2017 15:40 |

podobné články

Vláda i letos přijala doporučení ministerstva financí a ČNB zatím nestanovit termín přijetí eura

 
Vláda přijala společné doporučení Ministerstva financí České republiky a České národní banky zatím nestanovit cílové datum přijetí eura. Česká republika proto v roce 2017 nebude usilovat o vstup do kurzového mechanismu ERM II.
16.12.2016 14:35 |

podobné články

O budoucnosti výzkumných center bude dnes debatovat vládní vědecká rada

 
Budoucnost výzkumných center, která se v posledních letech za miliardy korun z evropských fondů v Česku budují, bude dnes řešit vládní vědecká rada. Zástupci ministerstev školství a průmyslu i zvláštní zmocněnkyně předloží průběžnou zprávu o aktuální situaci. Pracovní ministerská skupina prověřuje, zda jednotlivá centra budou udržitelná. Panují totiž obavy, jak se budou nově vybudované infrastruktury financovat, až skončí evropské dotace.
28.11.2014 06:36 |

podobné články