Článek

Skupina států proti korupci Rady Evropy (GRECO) přijala Třetí průběžnou zprávu o plnění doporučení

 
Plénum Skupiny států proti korupci Rady Evropy (GRECO) přijalo dne 4. prosince 2015 na svém 70. zasedání Třetí průběžnou zprávu o plnění doporučení, která byla České republice uložena v dubnu 2011 v rámci třetího kola hodnocení protikorupčních opatření v oblasti stíhání korupce a financování politických stran.
12.02.2016 20:10 |

podobné články

Podobné články

MS: GRECO požaduje dokončení ratifikace Dodatkového protokolu

 
Plénum Skupiny států proti korupci Rady Evropy (GRECO) přijalo dne 12. prosince 2014 na svém 66. zasedání Druhou průběžnou zprávu o plnění doporučení uložených České republice hodnotící zprávou z dubna 2011.
05.02.2015 17:41 |

podobné články

Ministr Dienstbier: Zákon o čistém financování politických stran by měl být ve sněmovně projednán co nejdříve

 
Skupina států proti korupci Rady Evropy (GRECO) zveřejnila v pořadí již Třetí průběžnou zprávu o plnění doporučení, která byla České republice uložena v dubnu 2011 v rámci třetího kola hodnocení protikorupčních opatření v oblasti stíhání korupce a financování politických stran.
19.02.2016 09:45 |

podobné články

Boj proti korupci v ČR? Globálně neuspokojivý, kritizuje Rada Evropy

 
Protikorupční skupina Rady Evropy (GRECO) kritizovala situaci v České republice v oblastech transparentnosti financování politických stran a boje proti korupci. Skupina ve čtvrteční zprávě označila míru plnění svých doporučení v České republice za „globálně neuspokojivou”. Ze 13 doporučení prý ČR splnila uspokojivě jen jedno; tři přijala částečně a devět vůbec.
05.02.2015 12:25 |

podobné články

Ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo hodnotící zprávu skupiny států proti korupci (GRECO)

 
Ministerstvo spravedlnosti zveřejňuje překlad hodnotící zprávy České republiky, která byla přijata Skupinou států proti korupci (GRECO) v rámci čtvrtého kola hodnocení.
04.11.2016 17:15 |

podobné články

Česko podle expertů Rady Evropy pokročilo v boji proti korupci

 
Česká republika výrazně pokročila v boji proti korupci a v úsilí o dosažení transparentnosti financování politických stran. Uvedla to protikorupční skupina Rady Evropy GRECO, podle níž Praha splnila devět ze 13 doporučení, jak by Česko mělo postupovat, píše ČTK.
02.03.2017 14:20 |

podobné články

Protikorupční orgán EU kritizuje Česko za korupční systém politických stran

 
Protikorupční agentura při Radě Evropy ze Štrasburku důrazně kritizovala Českou republiku za to, že neustavila nezávislý orgán pro monitorování financí politických stran a jejich kampaní. V dnešní zprávě Skupina států proti korupci (GRECO) také tvrdí, že Česká republika reagovala "neuspokojivě" na doporučení, s nimiž skupina přišla v hodnotící zprávě před dvěma lety.
04.04.2013 13:30 |

podobné články

Česko je podle Rady Evropy korupční ráj, protikorupční doporučení nepřijímá

 
Protikorupční skupina Rady Evropy kritizovala Česko v oblastech financování politických stran a boje proti korupci. Ze 13 doporučení podle ní ČR uspokojivě splnila jen jedno, tři přijala částečně a devět vůbec. České protikorupční organizace jsou s Radou za jedno. Vláda to ovšem odmítá.
05.02.2015 19:06 |

podobné články

Česko rájem korupce? Rada Evropy ocenila lehké zlepšení, stále ale je co dohánět

 
Česká republika dosáhla určitého pokroku v boji proti korupci a v úsilí o dosažení transparentnosti financování politických stran. K tomuto závěru dospěla protikorupční skupina Rady Evropy (GRECO), podle které má ale Česko ještě stále co dohánět.
12.02.2016 12:25 |

podobné články

Je nutné zpřehlednit financování stran, radí ČR Rada Evropy

 
Česká republika potřebuje zlepšit průhlednost financování politických stran a hnutí, vyplývá z dnešní zprávy Skupiny států proti korupci (GRECO). Tento orgán ustavený Radou Evropy (RE) například zdůrazňuje, že je třeba zajistit snadnější přístup veřejnosti k finančním zprávám stran a častější sdělování informací o darech.
29.04.2011 10:25 |

podobné články

Evropa nám radí: Máte problém. Divné financování stran

 
Velice inspirativní materiál, který by mohl pomoci zlepšit kontrolu financování politických stran, vypracovala po půlročním bádání organizace Greco, píší Hospodářské noviny. Organizace vznikla v rámci Rady Evropy už v roce 1999 s cílem bojovat proti korupci.
02.05.2011 08:10 |

podobné články

Gajdůšková: Vznikající vláda má ve svém programu významná protikorupční opatření

 
Skupina států proti korupci GRECO pořádala v Senátu konferenci s názvem "Genderové dimense korupce".
14.12.2013 22:20 |

podobné články

Čerpání z fondů EU? Žádný zázrak, přiznala Jourová

 
Vládě se příliš nedaří zlepšit čerpání desítek miliard korun z evropských fondů. Na čtvrteční tiskové konferenci to přiznala ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO). Zda se podařilo kabinetu situaci změnit, bude jasné koncem července, kdy resort předloží vládě průběžnou zprávu o plnění krizových plánů. Projekty musí být dokončeny a proplaceny do konce roku 2015.
10.07.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (346 článků)

Ministryně Jourová na rovinu: Zázraky s čerpáním evropských peněz nečekejte

 
Krizové plány vlády, jak snížit riziko nedočerpání miliard korun z evropských fondů, podle ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové (ANO) zřejmě příliš nezabraly. Definitivně to bude jasné na konci července, kdy má ministerstvo předložit průběžnou zprávu o plnění krizových plánů, které vláda schválila na začátku března.
10.07.2014 20:00 |

podobné články

Vláda i letos přijala doporučení ministerstva financí a ČNB zatím nestanovit termín přijetí eura

 
Vláda přijala společné doporučení Ministerstva financí České republiky a České národní banky zatím nestanovit cílové datum přijetí eura. Česká republika proto v roce 2017 nebude usilovat o vstup do kurzového mechanismu ERM II.
16.12.2016 14:35 |

podobné články

O budoucnosti výzkumných center bude dnes debatovat vládní vědecká rada

 
Budoucnost výzkumných center, která se v posledních letech za miliardy korun z evropských fondů v Česku budují, bude dnes řešit vládní vědecká rada. Zástupci ministerstev školství a průmyslu i zvláštní zmocněnkyně předloží průběžnou zprávu o aktuální situaci. Pracovní ministerská skupina prověřuje, zda jednotlivá centra budou udržitelná. Panují totiž obavy, jak se budou nově vybudované infrastruktury financovat, až skončí evropské dotace.
28.11.2014 06:36 |

podobné články

Sněmovna nevzala na vědomí zprávu o plnění státního rozpočtu

 
Poslanecká sněmovna dnes nevzala na vědomí zprávu o plnění státního rozpočtu za první pololetí loňského roku. Pro doporučující usnesení rozpočtového výboru nehlasoval dostatek poslanců. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) řekl, že rozhodnutí poslanců sice respektuje, ale že Sněmovna odmítla vzít na vědomí realitu. 
21.03.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5960 článků)

Finanční správa s koncem čtvrtletí upozorňuje na zavedení zvláštního režimu jednoho správního místa

 
S účinností od 1. ledna 2015 došlo v rámci úpravy společného systému daně z přidané hodnoty v členských státech Evropské unie k zásadním změnám v pravidlech pro stanovení místa plnění u elektronicky poskytovaných služeb, telekomunikačních služeb a služeb rozhlasového a televizního vysílání poskytovaných osobám nepovinným k dani s místem plnění na území EU (dále jen „vybrané služby“). Při poskytnutí vybrané služby se místo plnění přesouvá do místa příjemce služby.
31.03.2015 16:06 |

podobné články

Antimonopolní úřad zveřejnil metodiku k plnění povinnosti transparentnosti

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zveřejnil na svých stránkách Metodiku k plnění povinnosti transparentnosti a odkazy na systém Evropské komise TAM, který bude využíván za účelem plnění nové povinnosti poskytovatelů zveřejňovat určité údaje o veřejných podporách.
03.07.2016 12:40 |

podobné články

ÚOHS: Metodika k plnění povinnosti transparentnosti

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zveřejnil na svých stránkách Metodiku k plnění povinnosti transparentnosti a odkazy na systém Evropské komise TAM, který bude využíván za účelem plnění nové povinnosti poskytovatelů zveřejňovat určité údaje o veřejných podporách.
04.07.2016 16:30 |

podobné články