Článek

Sklípkani předou nášlapné pasti!

 
Sklípkani myší si žijí v »bavlnce«! Můžete je pozorovat v expozici Akva Tera plzeňské zoo. Vidět je i to, jak svou pavučinu neustále vylepšují. Chrání jejich hnízdo před vlhkostí, pomáhá při rozmnožování a spolehlivě »hlásí« sklípkanovi, co se děje kolem jeho obydlí. V předení jsou sklípkani velmi rychlí. »Noru« dokážou upříst během jediného dne.
03.10.2016 12:05 |

podobné články

Podobné články

Housenky předivky zhoubné likvidují keře v Česku: Pavučiny jako z hororu!

 
Nejde však o filmovou kulisu, ale o dílo housenek bílého motýla předivky zhoubné. Požírají listy keřů a pak předou sítě a předou...
12.05.2018 05:05 |

podobné články

'Masochismus' v říši rostlin: Jaký je původ pastí masožravých mucholapek?

 
Těžko bychom hledali podivuhodnější rostlinu, než je mucholapka podivná. Nejen, že si přilepšuje lovem hmyzu, ale tomuto stylu života je ze všech masožravých rostlin přizpůsobená asi nejlépe. Její nášlapné pasti schopné ve zlomku sekundy přiklapnout nic netušící hmyz přitahují lidskou pozornost dnes, stejně jako kdysi.
22.05.2016 22:15 |

podobné články

V jihlavské zoo mají nově tropický prales

 
Krokodýli, želvy, varani, hroznýši, ale také sklípkani, švábi, štíři, anakondy a mnoho jiných živočichů. K tomu skoro dokonalá iluze tropického pralesa, ve kterém dokonce nechybí ani déšť několikrát denně. Neschází ani torzo v pralese havarovaného letadla. Kdo ví, třeba v něm Indiana Jones hledal některý ze svých pokladů. To vše je k vidění od sobotního odpoledne v novém tropickém pavilónu jihlavské zoologické zahrady.
12.12.2015 17:25 |

podobné články

Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá a divná. Tohle je 8 věcí, které prostě nikdy nepochopíme!

 
1. Proč "kočky":http://www.extra.cz/tema/kocky předou a proč když je hladíme, tak začnou divně pochodovat na místě? Jasně, víme, že se tomu říká mléčný krok. Proč ho ale provozují, to nám nikdy nikdo nevysvětlil. Máme je snad kojit?
03.03.2014 07:45 |

podobné články

Šéfka Soukromých pastí říká: Život jsem nakonec neprohrála

 
Každý někdy těžce hledal cesty z existencionálních průšvihů. Výjimkou jistě není ani šéfka TV Soukromých pastí, Tereza Kopáčová. Úspěšná ženská, která ve čtyřiceti porodila první dítě a donedávna tvrdila, že má mužský přístup k životu. Jaké vlastně byly či jsou Tereziny pasti, zrádné pastičky?
20.09.2011 05:15 |

podobné články

Starý muž se chytil do pasti na kance, zachraňovalo ho 14 hasičů

 
Pasti na divoká zvířata bývají zrádné a ohrozit mohou i lidi. O tom se přesvědčil také jeden starý muž z čínského města Chang-čou. Koncem minulého týdne se do jedné takové pasti chytil a zachraňovat ho muselo dokonce 14 hasičů.
29.11.2011 11:50 |

podobné články

Rus chránil políčko brambor nášlapnými minami

 
Ke dvouapůlletému vězení s podmíněným odkladem byl odsouzen ruský důchodce, který se rozhodl chránit své políčko tím, že kolem něj rozesel nášlapné miny. Třiasedmdesátiletý Alexandr Skopincev se před porotou v Primorsku na Dálném východě hájil tím, že mu zloději kradli brambory.
12.02.2010 21:45 |

podobné články

Šéf kabinetu má hledat nášlapné miny. Za královské odměny

 
Donedávna ne příliš zmiňované pozici ředitele kabinetu ministra se dostalo první velké publicity díky horentní odměně pro podřízenou nynějšího premiéra Nečase ještě z jeho dob na ministerstvu práce. Štafetu od ní nyní převzali sérií skandálů šéfové kabinetu ministra školství Dobeše.
24.02.2011 19:10 |

podobné články

John čeká další nášlapné miny. Hraje se taky o Nečase?

 
Kampaň proti Věcem veřejným nekončí. Bude mít další mediální pokračování. ParlamentnímListům.cz to potvrdil ministr vnitra Radek John. Myslí si to i mediální odborník Petr Žantovský. Ten přišel s překvapivou teorií, cílem není Vít Bárta, ale premiér Petr Nečas. To si myslí rovněž i politolog Zdeněk Zbořil.
12.04.2011 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Petr Nečas (9267 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Nášlapné miny zabily ženu na ulici a dělníka u kolejí!

 
Exploze nášlapných min zabily v úterý v Bosně a Hercegovině nejméně dva lidi a šest zranily. Informuje o tom agentura AFP.
30.11.2011 08:05 |

podobné články

Výbuch nášlapné miny zabil nejméně 15 policistů!

 
Terčem útoku maoistických povstalců se v Indii stala policejní hlídka, jejíž autobus najel na minu. Zahynulo nejméně 15 policistů, další byli zraněni.
27.03.2012 13:20 |

podobné články

Nášlapné miny v nové koalici: Zeman, Babiš, nebo rozpočet

 
Nová vláda se ještě ani nezrodila a již teď je jasné, že bude mít v příštích letech řadu problémů a „nášlapných min, na kterých může vybouchnout". Server Týden.cz jich vypočítává hned několik. Většinou jde o politické hráče: Prezidenta Zemana, případně Michala Haška, stranou nezůstává Andrej Babiš a nesmíme zapomenout ani na spokojeného šéfa KDU-ČSL Pavla Bělobrádka.
28.12.2013 18:13 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13048 článků) , Michal Hašek (2331 článků) , Pavel Bělobrádek (1504 článků)

Votava (ČSSD): Kalouskovy nášlapné miny

 
Ve sdělovacích prostředcích jsou často podávány daňové úpravy současné koalice jako něco nepromyšleného a neobvyklého. Ve skutečnosti nejde o nic překvapivého. Kdo alespoň letmo zaznamenal programové prohlášení vlády, tak tam v podstatě nalezl vše. A že by to bylo něco nepromyšleného, to ani náhodou.
23.05.2014 16:45 |

podobné články

Ročně zabíjí tisíce lidí. Ve Vrběticích se našly nášlapné miny, píše server

 
V areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde loni vybuchly dva muniční sklady, se skladovaly mimo jiné zakázané protipěchotní miny. Uvedl to dnes server Týden.cz. Miny prý objevili pyrotechnici, když prověřovali sklad po skladu. Jde o pozůstatek maďarské armády a do Česka je v balíku s jinou municí přivezla společnost Excalibur Army. Firma serveru sdělila, že nešlo o zakázaný kontrakt. Úřady to serveru nepotvrdily a mlčí, píše Týden.cz.
14.02.2015 14:26 |

podobné články

Kambodža cvičí elitní krysy. Mají hledat nášlapné miny

 
Elitní krysy dokážou kromě objevení nášlapných min rozpoznat tuberkulózu u nemocných.
20.06.2015 08:21 |

podobné články

Votava (ČSSD): Jednotné inkasní místo a „nášlapné miny“ exministra Kalouska

 
Úprava by prokazatelně znamenala tlak na pokles čistých mezd českých zaměstnanců. Zavedení JIM by tak znamenalo pro české zaměstnance výraznou pozvánku do „švarcsystému“.
18.03.2016 12:25 |

podobné články

Fenka hrdinka: Má tři packy a teď i "placky"!

 
V Iráku a v Afghánistánu absolvovala během šesti let přes 400 misí, hledala (a nacházela) tu zbraně a výbušniny, zachránila desítky životů. A také tu při explozi nášlapné miny přišla o levou přední packu!
07.04.2016 12:15 |

podobné články

75 let od Tobruku: Slavná africká bitva českých »pouštních krys«!

 
Pouštní vítr, mráz i vedra, nedostatek vody i jídla, střelba a nášlapné miny... To všechno čekalo v poušti u Tobruku i na 634 mužů 11. československého pěšího praporu. Je tomu právě 75 let, co od 21. října 1941 pod vedením podplukovníka Karla Klapálka bojovali proti fašistickým hordám za udržení města v rukou Spojenců.
22.10.2016 05:15 |

podobné články

Strany jsou v pasti, Fischerův kabinet může vládnout do voleb

 
Politické strany, které navrhly šéfa Českého statistického úřadu Jana Fischera prezidentovi Václavu Klausovi do premiérské funkce, a ten ho obratem jmenoval, se podle politologů chytily do pasti. V rozhovoru s jich několik shodlo na tom, že Fischerova vláda, jejíž současná sestava není ODS, ČSSD a SZ po chuti, může i bez důvěry Poslanecké sněmovny vládnout nejen do předčasných říjnových voleb, ale dokonce až do voleb řádných a do sestavení politické vlády.
02.05.2009 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9096 článků) , Jan Fischer (1743 článků) , Václav Český (440 článků)