Článek

Sklářský umělec Janecký je v absolutní světové špičce

 
Nikdo jiný na světě neudělal ze skla takové sochy jako on. Martin Janecký k tomu nepotřebuje formy – vyfouknutou žhavou hmotu tvaruje ručně. Umí to skvěle, takže je zastupován jednou z nejprestižnějších galerií v USA a jeho dílo nechybí ani ve sbírce Eltona Johna.
08.02.2016 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Elton John (472 článků)
Podobné články

Sklářský minimalismus v Muzeu Kampa

 
Sklář Marian Karel, zastoupený v muzeích snad po celém světě, vsadil ve své tvorbě na osobitý sklářský minimalismus. Jeho menší výstavu najdeme do 2. října v pražském Muzeu Kampa, pro které před lety vytvořil i unikátní střešní nástavec a o jeho konečné umístění vybojoval úspěšnou bitvu s pražskými památkáři.
12.09.2011 10:45 |

podobné články

Zemřel sklářský výtvarník Antonín Oth, podílel se na Expu 58

 
Ve věku 81 let zemřel 5. října sklářský výtvarník Antonín Oth, jeden z tvůrců, kteří se podíleli na velkém úspěchu českého skla na výstavě Expo 58 v Bruselu, sdělila jeho dcera Markéta Othová. Poslední rozloučení se koná v úterý 14. října od 13:30 v Nové obřadní síni v Praze na Olšanech.
10.10.2014 11:41 |

podobné články

Tejc: Sobotka získal absolutní moc i absolutní odpovědnost

 
Současný sjezd sociální demokracie by mohl být novým začátkem mé kariéry, míní Jeroným Tejc, který v pátek i přes odpor předsedy strany a premiéra Bohuslava Sobotky získal mezi delegáty značnou podporu. Sobotka, který má ve vedení strany přesně ty lidi, které si přál, podle Tejce na sjezdu získal absolutní moc, ale i absolutní odpovědnost.
14.03.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (659 článků) , Bohuslav Sobotka (9488 článků)

V grilování patří Češi ke světové špičce

 
Grilovací sezóna odstartovala. S šestadevadesáti procenty obyvatel, kteří někdy v životě grilovali, patří Češi k světové špičce. Více než desetkrát ročně griluje každý čtvrtý Čech.
03.05.2016 19:10 |

podobné články

Neuvěřitelný smysl pro detail: Na špičce tužky vyřezal dvě srdce

 
Ruský umělec Salavat Fidai z Ufy je známý svými miniaturními výtvory. Na špičce tužky dokáže vyřezat v podstatě cokoliv. Teď se pochlubil svým novým dílem – z tuhy dokázal vyřezat dvě srdce, přičemž jedno se volně pohybuje zaklesnuté do toho druhého.
31.05.2015 18:31 |

podobné články

Trpící umělkyně: Primabalerína obula nože, aby ukázala, jak jsou taneční kroky náročné

 
Amelie Segarra patří k baletní špičce. Aby byla tam, kde je, musí několik hodin denně trénovat. Toho se chytil její přítel "umělec":http://www.extra.cz/tema/umelec Javier Perez a společně vytvořili projekt, který má ukazovat fyzické utrpení baletu, jenž obyčejný divák pak na představení nikdy nevidí.
01.09.2013 13:45 |

podobné články

Odstřelený šéf zlínské ČSSD vytáhl slova o dalším připraveném puči

 
Revoluce a čas nových tváří nebo jen mocenský puč? Na rozdíl od Bohuslava Sobotky, který nedávný exces v oranžových řadách přežil a zvítězil, ve Zlíně byl původní šéf místní sociální demokracie jasně vyřazen ze hry. Důvodem prý byla snaha o očistu strany a likvidace údajného vlivu nechvalně známého podnikatele Martina Janečky. To bývalý předseda razantně odmítá.
11.02.2014 08:45 |

podobné články

Údajná korupční kauza exnáměstka zlínského primátora se bude znovu řešit před soudem

 
Brněnský krajský soud se dnes začne opětovně zabývat případem bývalého náměstka zlínského primátora Martina Janečky (dříve ČSSD), právníka Radka Dvořáka a bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Dalibora Kučery. V minulosti dostali za podplácení dvouleté tresty vězení a vysoké pokuty.
20.01.2015 06:47 |

podobné články

Osobnosti: Radek Dvořák (48 článků)

Popov (TOP 09): Demokracie.21?

 
Další projekt pana Janečky?! První počin: Nadační fond proti korupci, zahájil svou činnost v podstatě jako instrument úspěšného odrazového (politického) můstku a vyústil v kooperační experiment pro některé "nezávislé" politiky, nevyjímaje hnutí ANO.
17.08.2015 09:11 |

podobné články

Zdeněk Jemelík: Hororový příběh od zlínského soudu XI

 
Kdo z laskavých čtenářů četl desátý díl tohoto seriálu a srovná jeho obsah se zprávou, že senát Radomíra Koudely zlínské pobočky Krajského soudu v Brně odsoudil 29. března 2018 všechny obžalované vyjma Matěje Janečky (jehož zproštění navrhl žalobce), bude si jistě myslet, že jsem se zbláznil.
31.03.2018 09:30 |

podobné články

Zemřel autor české pětikoruny, výtvarník Jiří Harcuba

 
V pátek zemřel ve věku 84 let světově uznávaný sklářský výtvarník a medailér Jiří Harcuba, který je mimo jiné autorem české pětikoruny. Jako pedagog působil i na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.
27.07.2013 15:00 |

podobné články

Záhrobská si chce lyžování užívat a věří v návrat do špičky

 
Loňskou sezonu slalomářka Šárka Záhrobská obětovala, aby se v té nadcházející opět pohybovala v absolutní světové špičce. S novým koučem Pavlem Šťastným předělávala techniku jízdy, což se negativně projevilo na výsledcích. Přesto bývalá mistryně světa z nastoupené cesty neuhnula a věří, že se v této sezoně už zažité změny pozitivně projeví.
21.10.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Šárka Strachová (208 článků)

Exkluzivní foto: Pervitinová kráska hokejisty Nedvěda sundala suspenzor a ukázala svou svatyni

 
Patřila k absolutní světové špičce, modelingem si vydělávala milióny. Byla tváří luxusního prádla La Perla, nafotila desítky kampaní pro další prestižní značky, fotila i pro časopisy. Přítelkyně slavného hokejisty Petra Nedvěda (40) Veronika Kovaříková ale bohužel patrně spadla pořádně na dno. Její známí hovoří o těžké závislosti na pervitinu a o tom, že si ve Spojených Státech vydělává v nočních klubech jako striptérka a občas i jako placená společnice.
24.02.2012 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nedvěd (143 článků)

V srpnu v Praze vystoupí System Of A Down

 
Americká rocková skupina System Of A Down, která patří ve svém ranku k absolutní světové špičce, vystoupí v Praze. 14. srpna se představí na Výstavišti – Incheba Open Air. Na stejném místě se předloni uskutečnil například festival Sonisphere.
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Naše školství je prý na světové špičce. Hádejte v čem

 
Čím více peněz investuješ, tím lepší vzdělání dostaneš. O tom, že tato často omílaná mantra nemusí vždy platit, se přesvědčili autoři studie GEMS Education Solutions, která porovnávala efektivnost školství ve třiceti zemích OECD. Češi ve výzkumu zaváleli – spolu s Finskem a Jižní Koreou patří do absolutní špičky.
13.09.2014 18:10 |

podobné články

Čechům se podařil unikátní výpočet a objev meteoritu. Je starý jako sluneční soustava

 
Čeští astronomové patří k absolutní světové špičce ve vypočítávání dráhy padajících meteorů. Díky jejich výpočtům pak lze určit, kde by se mohly nacházet úlomky těchto kosmických těles, zvaných meteority. Takto přesně, jako v případě bolidu, který v březnu proletěl nad Horním Rakouskem, to však ještě nikdo nevypočítal. Hledači pak už mohli jít na jisto, v dubnu se jim podařilo nalézt meteorit s úctyhodnou hmotností 1320 gramů, starý je jako samotná sluneční soustava. Objev je unikátní i díky tomu, že se Čechům podařilo vypočítat, odkud z vesmíru toto těleso přiletělo.
15.04.2016 14:25 |

podobné články

Unikátní úspěch českých astronomů. Díky jejich výpočtu našli meteorit starý 4,5 miliardy let

 
Čeští astronomové patří k absolutní světové špičce ve vypočítávání dráhy padajících meteorů. Díky jejich výpočtům pak lze určit, kde by se mohly nacházet úlomky těchto kosmických těles, zvaných meteority. Takto přesně, jako v případě bolidu, který v březnu proletěl nad Horním Rakouskem, to však ještě nikdo nevypočítal. Hledači pak už mohli jít najisto, v dubnu se jim podařilo nalézt meteorit s úctyhodnou hmotností 1320 gramů, starý je jako samotná sluneční soustava. Objev je unikátní i díky tomu, že se Čechům podařilo vypočítat, odkud z vesmíru toto těleso přiletělo.
15.04.2016 15:10 |

podobné články

The Old Republic už má milion hráčů, ve špičce 350 tisíc naráz

 
Podle analytika Colina Sebastiana z firmy Baird Equity Research už má onlinovka Star Wars: The Old Republic okolo 350 tisíc hráčů v největší špičce a další rychle přibývají. Dá se odhadovat, že hry se prodá do letošního března okolo 3 milionů kopií, věští analytik na základě současných prodejních čísel. Mezi hráči The Old Republic se podle něj dozajisté ocitnuli...
30.11.2010 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4854 článků) , Karel Schwarzenberg (3728 článků) , Miroslav Kalousek (6424 článků)

Na dálnici v dopravní špičce přistálo malé letadlo

 
Technické potíže přinutily pilota jednomotorového letadla v pondělí nouzově přistát. Zvolil si pro to netradiční místo - čtyřproudou dálnici v americkém městě Hackensack v New Jersey, a to navíc v odpolední dopravní špičce. Během riskantního manévru nebyl jako zázrakem nikdo zraněn.
01.02.2011 18:05 |

podobné články