Článek

Sklárna Moser slaví: Lustr za 7 milionů!

 
Luxusní nápojové sety, dekorativní díla a lustr zdobený 24karátovým zlatem. Tyto unikátní skvosty a dalších 250 výrobků české sklářské značky Moser si můžete prohlédnout v pražském Obecním domě.
15.02.2017 12:05 |

podobné články

Podobné články

Ve sklárně Karolinka částečně obnovili výrobu

 
Po více než osmi měsících včera ožila sklárna v Karolince na Vsetínsku. Z původních 300 zaměstnanců jich postupně tento týden nastoupí 90. O práci sklářů projevili zájem na ruském trhu. Sklárna, která patří Crystalexu, je v konkurzu. Dnes se uskuteční jednání se zájemci o koupi.
18.08.2009 04:30 |

podobné články

Sklárna Bomaco ve Světlé nad Sázavou ukončila výrobu, lidé dali výpověď

 
Světelská sklárna firmy Bomaco Rossi je v insolvenci kvůli zadlužení. Ruční výroba olovnatého křišťálu byla ukončena a všech 60 pracovníků dalo zkraje tohoto týdne výpověď, protože jim vedení společnosti dluží výplaty už za únor. Uvedl to jednatel společnosti David Kubát. Podle údajů v insolvenčním rejstříku firma na sebe podala návrh na konkurz.
23.04.2010 11:45 |

podobné články

Osobnosti: David Ross (7 článků)

Sklárna ve Světlé nad Sázavou vstává z mrtvých

 
Sklárna ve Světlé nad Sázavou znovu ožívá. Po loňském krachu firmy, který znamenal ztrátu práce pro více než tisíc dvě stě sklářů, teď ve sklárně jedou už dvě pece.
02.08.2010 20:20 |

podobné články

Sklárna v Janově nad Nisou je novou kulturní památkou

 
Sklárna společnosti Vitrum v Janově nad Nisou na Jablonecku je novou kulturní památkou. Přesto se v ní stále vyrábí. Podnik s dvacetimiliónovým obratem dnes zaměstnává zhruba 30 pracovníků a vedle užitkového skla vyrábí i technické, třeba pro letiště. Většina produkce míří do zahraničí.
16.07.2014 14:25 |

podobné články

Sklářská škola v Kamenickém Šenově vystavuje v prestižní pražské galerii Moser

 
Slavnostní vernisáž 2. výstavy z volného cyklu Česká sklářská škola, na které představí Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov, začíná se 5. února v 18 hodin v pražské Umělecké galerii Moser na Staroměstském náměstí 15.
02.02.2015 16:47 |

podobné články

Pro karlovarský festival připravuje Moser šestnáct Křišťálových glóbů

 
Na začátku července je budou v Karlových Varech při jubilejním 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu zvedat nad hlavu hvězdy světového filmu. Řeč je o šestnácti Křišťálových glóbech, jejichž výroba v karlovarské sklárně Moser právě vrcholí.
20.05.2015 13:56 |

podobné články

Výroba karlovarských Křišťálových glóbů pro filmové hvězdy finišuje

 
Výroba šestnácti Křišťálových glóbů, tedy cen letošního 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu (MFF) v Karlových Varech v místní sklářské manufaktuře Moser v těchto dnech finišuje. „Sklárna připravuje pět zlatých a jedenáct stříbrných Křišťálových glóbů,“ uvedla mluvčí sklárny Hana Wollerová.
24.05.2016 15:00 |

podobné články

NEJVĚTŠÍ dřevěný lustr na světě!

 
Na zápis do Guinessovy knihy rekordů aspiruje řezbář Jiří Halouzka z Bruntálska, který z jednoho kusu dřeva vyřezal obrovský dřevěný lustr. Měl by být největší svého druhu na světě.
07.04.2011 15:35 |

podobné články

Na diváky spadne 250 kilový lustr! Podívejte se na unikátní rekvizitu Fantoma opery

 
Monumentální proměnou prochází jeviště pražské GoJa Music Hall. Kvůli Fantomovi opery tu vzniká takřka dokonalá kopie interiéru pařížské opery, kterému bude vévodit největší lustr, jaký jste kdy viděli!
27.04.2014 22:25 |

podobné články

Spadne i na pražské diváky lustr? Fantom opery jde do finále a kulisy budou monstrózní

 
Kdo viděl alespoň filmové zpracování Fantoma opery, určitě nezapomene na jendu ze závěrečných scén, kdy na diváky opery spadl obří lustr. Podobný bude viset v pražské GoJa Music Hall, kde se bude legendární muzikál od 13. září uvádět.
21.05.2014 06:00 |

podobné články

Lustr ze zbraní i prsten se žvýkačkou zaujaly Design Week

 
Nejlepší expozici na přehlídce Prague Design Week vytvořila skupina Psychognis. Zaujal lustr ze střelných zbraní i precizní sklářská práce.
10.11.2014 13:50 |

podobné články

Obrazy do každé domácnosti

 
Hezké a útulné bydlení, kde se cítíme pohodově, patří k základním prioritám většiny z nás. Důležité je i prostředí, kde se nemovitost nachází. Pokud je to jen trochu možné snažíme se zúhlednit již přístupovou cestu k domu, bytu. Stejně důležité je i celkové vybavení interiéru. Vše se odvíjí od podlahy, která hraje při zařizování nemalou roli, až po nábytek a další interiérové dekorace. Než začneme vybavovat domácnost, je důležité si promyslet, jaký styl zvolíme. Jelikož od toho se dále odvíjí i nákup dalších doplňků. Doplňky do domácnosti Jednou z oblíbených dekorací, jsou obrazy. Ty se dnes nabízí v nepřeberném množství různých stylů. Navíc jsou ve srovnání s policemi a vitrínami mnohem praktičtější. U obrazů bohatě stačí otřít rám, kdežto při utírání prachu na policích musíme sundat všechen obsah, který čistíme také. Nákup obrazů podle stylu Výběr obrazů se dnes dá doladit do jakéhokoliv stylu. Dnešní nabídka přeje jak historickým tak moderním stylům včetně možnosti originálního rámování. Obrazy lidská obydlí zdobí již od nepaměti a rozhodně se jedná o součást vybavení, která by neměla chybět v žádné domácnosti. Na světlé stěně vynikne obraz s tmavým podkladem a opačně na tmavé zdi obraz světlý. Pozor si dejte na přímé denní světlo, které by obraz mohlo poškodit. Jeho krásu naopak můžete podpořit šikovně umístěnou zářivkou, která jej ozáří. Správné osvětlení Lustr mnoho lidí při začátku zařizování neřeší, což se může ukázat, jako fatální chyba. Tento nepostradatelný interiérový doplněk neslouží pouze k osvětlení, ale může být dominantou místností. Jestliže předem víme, že budeme interiér zařizovat v duchu retro nakoupíme v tomto stylu i lustry. Avšak mnohdy se i více stylů hezky doplňuje. Ke stylu retro může skvěle ladit i moderní či vintage lustr a další doplňky. Ideální je sepsat si předem seznam věcí, které chceme nakoupit a zkusit si je vedle sebe představit. V jiném případě by vybavení mohlo působit chaoticky.     Příspěvek Obrazy do každé domácnosti pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
26.09.2015 09:35 |

podobné články

Aj Wej-wej zanechá v Praze trvalou stopu: Lustr čínského umělce vystaví Národní galerie

 
Legendární lustr z čínských bicyklů plánuje ředitel Národní galerie (NG) Jiří Fajt příští rok natrvalo umístit do vnitřního dvora paláce Kinských na Staroměstském náměstí. Ten světově známý čínský umělec Aj Wej-wej vytvořil jako poctu majiteli půjčovny kol, odsouzenému k smrti ve vykonstruovaném procesu.
13.06.2017 11:30 |

podobné články

V Přezleticích u Prahy hoří sklárna, škody jdou do milionů!

 
V Přezleticích u Prahy hoří objekt sklárny, kde je uskladněn nábytek. Škoda je zatím vyčísleny na dva miliony korun. Na místě zasahuje šest jednotek hasičů, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.
13.07.2013 18:55 |

podobné články

Královna Pařížské zahalila dekolt jen do průhledné látky a pochlubila se lustrem za čtvrt miliónu

 
S královnou Pařížské, podnikatelkou Tamarou Kotvalovou  (49) , jsme se naposledy sešli, když nám chtěla ukázat nový lustr v jednom ze svých butiků. Ale dalo nám hodně velkou práci, abychom obrátili zrak výš. Podívat se ke stropu a nezírat do jejího neskutečného dekoltu by zvládl jen málokdo.
27.03.2013 06:00 |

podobné články

Byt v pražském paneláku si Ruska přestavila na zámek. Podívejte se!

 
Zlatý lustr, barokní sedačky a obrazy na zdech. Vypadá to přesně jako zámecký salonek, a přitom je to obývák v paneláku. Podobně je zařízen i zbytek bytu na pražském Chodově. Koupit si ho můžete za necelých 3,5 milionu korun!
16.01.2014 18:55 |

podobné články

Waldemarův život ve fotografiích a datech

 
1932 Narodil se v Košicích 2. července. Pak se s matkou – zpěvačkou vídeňských operetních divadel Miou Malinovou – přestěhoval do Čech. 1948 Vyučil se sklářem v Poděbradech, pak pracoval ve vyhlášené sklárně Moser v Karlových Varech...
01.06.2009 02:35 |

podobné články

Osobnosti: Miou Miou (32 článků)

Sklárna v Železném Brodě končí, 167 lidí má padáka

 
Společnost Jablonex Group končí s výrobou skla v Železném Brodě.
29.06.2009 09:30 |

podobné články

Skláři v Novém Boru jdou znovu do práce. Už v pondělí

 
Sklárna Egermann z Nového Boru obnovuje výrobu a přijme většinu z 300 zaměstnanců, které propustila.
31.07.2009 09:15 |

podobné články