Článek

Skandály v umění. Umění extrémního moralisty

 
Hieronymus Bosch. Jestli měl surrealista Salvador Dalí předchůdce, byl to určitě tento nizozemský malíř z přelomu 15. a 16. století. Jeho obrazy podepisované jménem Jheronimus dodnes šokují. Nikdo nikdy nezobrazil tolik nejrůznějších pekelných stvůr pohromadě!
06.07.2015 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Hieronymus Bosch (3 články)
Podobné články

Policie ČR: Na Kokořínsku se konal další ročník extrémního závodu

 
V ranních hodinách dne 23. června 2016 se sešli účastníci dalšího ročníku extrémního závodu Test odolnosti 2016 na Územním odboru policie Mělník, kde vedení mělnické policie a města Mělník zahájilo tento náročný závod. Starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš a vedoucí Územního odboru P ČR Mělník plk. Ivan Žučenko popřál všem mnoho úspěchů v soutěži.
26.06.2016 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Ctirad Mikeš (2 články) , Ivan Ivan (900 článků)

V Pompejích se zřítila zeď

 
V antických Pompejích se v úterý v důsledku silných lijáků zřítila část takzvaného domu moralisty. Jde již o druhý takový případ během jednoho měsíce. Sílí proto hlasy kritizující vládu za nečinnost při ochraně této vzácné památky, uvedly tiskové agentury.
30.11.2010 19:40 |

podobné články

V Pompejích spadly další dvě zdi

 
Další dvě zdi se ve středu zřítily v antických Pompejích nedaleko Neapole. Stalo se tak poté, co se v úterý sesunula zeď u Domu moralisty. Tyto sesuvy souvisejí s vydatnými dešti, které tento region postihly.
01.12.2010 13:45 |

podobné články

Bárta: Strana poctivých a strana nepoctivých

 
Dalo by se dlouho hovořit o tom, co je v koaliční smlouvě, co v oné koaliční smlouvě není naplňováno. Nicméně, zde dnes je zapotřebí hlasovat o tom, jestli důvěra vládě bude, nebo nebude. A já na závěr si dovolím jen citát z druhé poloviny 17. století francouzského moralisty Jeana de La Bruyere: "Žít s nepřáteli jako kdyby se jednalo o to, zda jednou budou našimi přáteli, a žít s přáteli jako by se mohli stát našimi nepřáteli, to není ani v povaze nenávisti, ani v pravidlech přátelství. Není to zásada morální, ale je to zásada politická.
28.04.2012 08:00 |

podobné články

Vyprsená dcera slavného otce šokovala nejen nahotou! Co vadí více než bradavky? Budete koukat!

 
Dcera zpěváka Lennyho Kravitze Zoë vyrostla do krásy a rozhodla se, že bude provokovat stejně, jako to uměl její otec. Ráda ukazuje bradavky, ale na to si její fanoušci už zvykli. Nyní se nechala vyfotit s cigaretou. A to mnohé moralisty dráždí více než bradavka.
16.06.2015 13:37 |

podobné články

Osobnosti: Lenny Kravitz (96 článků) , Zoë Kravitz (22 článků)

Horáček si hraje na hrdinu z románů. A jeho poradkyně Vášáryová to nejspíš dorazí, zoufá si komentátor

 
Michal Horáček se zatím chová jako hrdina z románů krušnohorského moralisty Karla Maye, píše komentátor Martin Zvěřina v dnešních Lidových novinách.
12.11.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (764 článků) , Karl May (29 článků) , Martin May (1 článek)

Co dělal ve studiu Dienstbier? Petr Žantovský nevěřil vlastním očím, co předvedla ČT kolem zprávy o vydání Babiše

 
TÝDEN V MÉDIÍCH V pravidelném přehledu mediálních zajímavostí se Petr Žantovský zamýšlí nad tím, proč se z politiků řeší ve sdělovacích prostředcích jen Andrej Babiš, a přiznává, že ho opravdu baví, když lidé jako Miroslav Kalousek si hrají na moralisty a říkají, jak je třeba být v politice mravný a etický.
12.08.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12413 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Skandály v umění: Zvrhlé umění

 
V neděli 18. července 1937 byla v Mnichově za účasti Adolfa Hitlera otevřena pompézní Velká německá umělecká výstava (Grosse Deutsche Kunstausstellung), která v Domě německého umění (dnes Haus der Kunst) představila 1188 uměleckých děl 557 vybraných malířů a sochařů, kteří vyhovovali idejím vládnoucí nacistické elity.
13.03.2016 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (655 článků)

Češi na umění moc neslyší. Dávají přednost drahým restauracím a elektronice, tvrdí architekti

 
Klenuté prostory bývalého skladu pražského gymnázia obsadili architekti, designéři a umělci. Společně chtějí pomoci Čechům, jak zpříjemnit svůj životní prostor. "Navykli jsme si umění potkávat v galeriích, nad postel si však raději zavěsíme tapetu z Ikey. Máme rádi umění, ale umělce si do bytu nepouštíme," komentují zakladatelé platformy Kvalitář současnou společnost, která z našeho životního prostředí vylučuje umění autorské a hodnotné. Propojením architektury s designem, ale i výtvarným uměním se proto snaží vzbudit v Češích zájem o umění.
05.11.2015 13:15 |

podobné články

Medvěd dokonale ovládá kung-fu s tyčí, odborníci žasnou

 
Medvěd ze zoologické zahrady Aza v japonské Hirošimě dokonale ovládá svou 1,5 metru dlouhou tyč. Své pohyby dokáže zkoordinovat téměř jako pravý učitel čínského bojového umění kung-fu. Odborníci se shodli, že i když je jeho činnost pro medvědy velice nepřirozená, o podvod se nejedná. Aktivitu však nejspíš vyvíjí z důvodu extrémního znudění.
28.05.2010 15:15 |

podobné články

Extrémní umění vizážistů: Černošskou rodinu přeměnili na bělochy, budete šokováni stejně jako oni

 
Radikální proměna, tak by se dal nazvat tento experiment v jedné francouzské televizní stanici. Před kamerami přivítali černošskou rodinu, z níž během několika hodin udělali bílou. Rasová otázka? Nikoliv, spíš jen zkouška hranic, kam až mohou zajít mistři "extrémního make-upu":http://www.extra.cz/tema/make-up.
16.11.2013 09:36 |

podobné články

Agáta Hanychová: Skandály patří k mé práci

 
Kontroverzní modelka si skandály užívá a nabízí novou munici. Má nového milence.
01.08.2009 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2556 článků)

Bartošová zjistila, že ji skandály neuživí! Musela znovu do práce!

 
Zpěvačka Iveta Bartošová (43) o sobě v posledních měsících dávala vědět hlavně v souvislosti s nejrůznějšími skandály a životními karamboly. Těmi ale hypotéku a účty nezaplatí, a tak zatnula zuby a začala zase trochu pracovat.
02.12.2009 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6694 článků)

Papežský kazatel přirovnal kritiku církve za sexuální skandály k antisemitismu

 
Vatikánský kazatel během velkopáteční bohoslužby ve Svatopetrské bazilice za přítomnosti papeže Benedikta XVI. přirovnal kritiku církve za sexuální skandály duchovních k antisemitismu.
02.04.2010 22:15 |

podobné články

Miss Žídková: Skandály a nahota dělají z missek laciné zboží!

 
Miss ČR 1995 a Miss Europe Monika Žídková (32) se ostře navezla do svých kolegyň, které pro slávu dělají cokoliv. Nahé snímky, skandály, střídání mužů...
27.05.2010 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Monika Žídková (53 článků)

FT: Českou vládou otřásají korupční skandály

 
Českou středopravou vládou zmítají korupční skandály. Poslední z nich stál funkci ministra životního prostředí. Napsal to v pátek britský ekonomický list Financial Times (FT), podle kterého jsou čeští voliči znechuceni vysokou úrovní korupce.
17.12.2010 16:50 |

podobné články

Mezi hudební skandály roku 2010 spadají hovězí, soulož i striptýz

 
Rok 2010 je u konce. Byť na světové hudební scéně nepřinesl tak výživné skandály, jaké se děly v minulých letech, přesto stojí za to pět z nich připomenout. Jsou za nimi samozřejmě velké osobnosti. Nutno také podotknout, že u Lady Gaga bychom jich našli více.
31.12.2010 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Lady Gaga (1286 článků)

Deylova konzervatoř má problémy. Ministerstvo školství však mlčí

 
Zatímco jsou ministerstva, která jsou se skandály už důvěrně propojená, některá zůstávají stranou zájmu. Nutně to však nemusí znamenat, že by v jejich rezortu skandály nebyly. Například ministerstvo školství - napříč několika ministry - neřeší situaci na unikátní pražské konzervatoři Jana Deyla pro nevidomé. Problém je tam jak s formou vzdělávání a její prý klesající úrovní, ale i s vážnými finančními nedostatky, na které opakovaně upozornil NKÚ.
14.02.2011 12:10 |

podobné články

ODS slaví 20 let: Milníky a skandály modrých ptáků

 
Zakladatel Klaus, mrtvý Maďar, sarajevský atentát, falešný a prázdný Topolánek. Nejvýznamnější strana v dosavadní historii České republiky slaví ve čtvrtek dvacet let své existence. V dubnu 1991 se konal její ustavující kongres. Připomeňte si dvacet milníků, kterými strana prošla, a připomeňte si i její největší skandály.
21.04.2011 14:10 |

podobné články