Článek

Skandál! Turecký konzul se snažil ovlivňovat politiky v Nizozemsku

 
Nizozemský ministr zahraničí Bert Koenders je rozhořčen. Dozvěděl se totiž, že turecký generální konzul Sadin Ayyildiz se pokoušel ovlivňovat zdejší společenské dění, což člen vlády Nizozemského království považuje za nepřijatelné. Tureckému velvyslanci to také dal jasně najevo.
27.08.2016 18:15 |

podobné články

Podobné články

U Američanů se sešel Vondra a americký diplomat. Nečekaně dorazil turecký konzul a postěžoval si, co mu chodí od Čechů za vzkazy

 
Na půdě Amerického centra na Malé straně se v úterý konala debata, kterou pořádala Asociace pro mezinárodní otázky a vystoupil na ní Douglas E. Lute, americký velvyslanec pro NATO, a bývalý ministr obrany Alexandr Vondra, nyní pedagog Vysoké školy CEVRO Institut. Mluvili spolu o budoucnosti NATO, o nebezpečí, kterým aliance čelí, a odpovídali na otázky publika, ve kterém mimo jiné seděl i turecký konzul, jenž byl připraven veškeré pochybnosti o své zemi uvést na pravou míru.
09.12.2015 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1132 článků)

Ruský konzul v Ostravě září: Rodiče orientují děti na ruštinu, podpora Rusku trvá...

 
ROZHOVOR Jako stabilní a velmi dobré vnímá kontakty mezi Ruskem a Českou republikou honorární konzul Ruské federace v Ostravě Aleš Zedník: „Ze zkušenosti a hlavně z vyprávění jiných kolegů snad mohu zodpovědně prohlásit, že na Ostravsku a v Moravskoslezském kraji jsou vztahy lepší než v jiných místech České republiky.“ Konzul také upozornil na to, že zaznamenává větší zájem veřejnosti o výuku ruského jazyka. O rozhovor požádaly ParlamentníListy.cz honorárního konzula při příležitosti pietního aktu ke státnímu svátku, kterého se v Ostravě u památníku bitvy u Zborova účastnil.
28.10.2014 17:25 |

podobné články

Exšéf Trumpovy kampaně měl ovlivňovat svědky. Vyplácel politiky v Evropě?

 
Bývalý šéf prezidentské kampaně Donalda Trumpa Paul Manafort se snažil ovlivňovat potenciální svědky. Manaforta z toho v pondělí obvinil zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, vyplývá z prohlášení Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).
05.06.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3861 článků) , Robert Mueller (5 článků)

Zlín: Město navštíví generální konzul Ruska

 
Město Zlín navštíví v pondělí 15. srpna Andrej Jevgenjevič Šaraškin, generální konzul Ruska v Brně.
15.08.2011 10:25 |

podobné články

Polský podnikatel a konzul v Monaku: Přiznal se k vraždě miliardářky!

 
Podnikatel a honorární konzul z Polska, který působí v Monaku se přiznal k vraždě miliardářky kvůli touze po jejím dědictví. Její majetek se odhaduje na téměř půl bilionu korun a snaha přijít k tomuto majetku ho donutila až k vraždě. Zbavil se i svědka, jejího osobního řidiče. Spravedlnosti ale neunikl.
27.06.2014 22:50 |

podobné články

Playmate Jana Štefánková je na dně a rozplakala se nám před kamerou: Zemřel její bývalý přítel, konzul na Seychelách

 
Bývalou Playmate a moderátorku Janu Štefánkovou před měsícem zasáhla velmi bolestná událost. Zemřel její bývalý přítel, český honorární konzul na Seychelách Ernst Pindur. Super.cz získal exkluzivní zpověď moderátorky, ze které až mrazí.
12.07.2014 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Štefánková (43 článků)

Honorární konzul: Saúdská Arábie nabízí příležitosti českým podnikatelům

 
ROZHOVOR Letos na podzim se v Praze uskuteční první Česko-saúdské obchodní fórum, které by mělo vylepšit a rozvinout vztahy mezi oběma zeměmi. Akci pořádá společnost Shobokshi Investment, jejíž vlastník a honorární konzul ČR v Saúdské Arábii Hussein Shobokshi sází na strategické partnerství s Českou republikou a rozvoj obchodu v oblasti průmyslu i služeb.
11.08.2014 10:30 |

podobné články

Honorární konzul ČR v Peru: dobře zavedená spolupráce mezi oběma zeměmi přinese další výsledky

 
Místopředseda Senátu Ivo Bárek přijal honorárního konzula České republiky v Peru. Honorární konzul informoval senátora o probíhajících projektech, které jsou pro Česko z hlediska investic zajímavé. Jedná se o odvětví energetiky, dodávky mobilních nemocnic nebo spolupráci s českými firmami při přechodu na biometrické pasy.
30.01.2015 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (16 článků)

Ministerstvo zahraničních věcí: Zemřel honorární generální konzul České republiky na Maltě

 
Dne 1. 4. 2017 zemřel po těžké nemoci honorární generální konzul České republiky na Maltě, pan Tonio Casapinta.
03.04.2017 17:40 |

podobné články

Psychický stav pašeračky Terezy H. (21), která dál hnije v base: Promluvil český konzul v Pákistánu!

 
Dle očekávání dnes soud pašeračce Tereze H. (21) prodloužil vazbu. Za katrem zůstane do začátku března. Krásnou Češku 10. ledna zadrželi celníci na pákistánském letišti v Láhauru, přes které se pokusila pašovat deset kilogramů heroinu. Nyní promluvil český konzul o tom, jak je na tom dívka psychicky.
24.02.2018 14:20 |

podobné články

Turecký premiér Erdogan slíbil odchod z politiky, pokud prohraje volby

 
Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan, jehož vládou otřásl rozsáhlý kurupční skandál, dnes prohlásil, že je připraven odejít z politiky, pokud jeho Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) nevyhraje nadcházející obecní volby. Informovala o tom agentura AFP. 
05.03.2014 13:00 |

podobné články

Sýrie: Turecko se připojilo k dohodě Trumpa a Putina, uvádí turecký tisk

 
V ruském Soči se setkali turecký prezident Recep T. Erdogan a jeho ruský protějšek Vladimir Putin. Mezi oběma politiky došlo k dohodě. Turecko se připojilo k dohodě mezi USA a Ruskem o řešení situace v Sýrii. Informuje o tom turecký server Hürriyet Daily News.
15.11.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3089 článků)

Fotbalem otřásá skandál! Policie vyslýchá desítky hráčů kvůli nekalým sázkám

 
A máme tu další "skandál":http://www.extra.cz/tema/skandal. Policie dnes od ranních hodin zatýká fotbalové hráče z nižších soutěží, ale i z ligy. "Sportovci":http://www.extra.cz/tema/sportovec měli sázet na své zápasy a dokonce ovlivňovat konečné výsledky! Po odstupu trenéra Bílka a po krachu reprezentace v kvalifikaci MS je tu další problém…
11.09.2013 19:55 |

podobné články

Exploze před americkou ambasádou v Ankaře, jsou prý zranění

 
Sebevražedný útočník dnes odpálil nálož před americkým velvyslanectvím v turecké metropoli Ankaře. Oznámil to turecký premiér Recep Tayyip Erdogan, který tak potvrdil dřívější policejní zprávu. Podle guvernéra Ankary při explozi zahynuli dva lidé: údajný sebevražedný útočník a turecký člen ochranky. Nejméně dva další lidé údajně utrpěli zranění. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Podle ministerstva vnitra v Ankaře byl útočníkem patrně turecký občan. 
01.02.2013 13:15 |

podobné články

Turecký premiér v NATO: Omlouvat se nebudeme, konali jsme svou povinnost

 
Turecký premiér Ahmet Davutoglu byl dnes v centrále NATO v Bruselu, kde řekl, že sestřelení ruského letadla byl „obranný čin“. Zároveň uvedl, že nepřichází v úvahu, aby se jakýkoliv turecký představitel omlouval za plnění svých povinností, jakými je například obrana země. Informují České noviny.
30.11.2015 13:56 |

podobné články

Turecký vůdce může vládnout dalších 12 let. Parlament posílil jeho pravomoci

 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan by mohl své zemi vládnout až do roku 2029. Turecký parlament totiž v noci na sobotu odhlasoval ústavní reformu, která posílila pravomoci tureckého vůdce a otevřela mu cestu k tomu, aby mohl na jaře uspořádat referendum o ústavních změnách.
21.01.2017 12:35 |

podobné články

Pošlete nám dezinformační maily, které dostanete, žádá čtenáře Demagog.cz

 
Velmi častý něšvarem, který je možné na internetu čím dál více pozorovat a který má už do značné míry schopnost ovlivňovat například politického dění a ovlivňovat názory lidí, jsou bezesporu tzv. řetězové e-maily, ty doposud navíc nepodléhají žadné cenzuře. Projekt Demagog.cz se proto kromě ověřování výroků politiků v různých debatách zaměří i na tento fenomén. „Budeme sledovat ty největší výmysly, týkající se zejeména politiky a nabídneme čtenářům fakticky přesné informace,“ přislíbil vedoucí projektu Jan Tvrdoň v komentáři na svém blogu Aktuálně.cz.
09.04.2018 14:35 |

podobné články

Nejšťastnější děti žijí v Nizozemsku, ČR šestnáctá

 
Nejšťastnější děti v Evropě žijí v Nizozemsku a ve Skandinávii. Česku připadla 16. příčka. Vyplývá to ze studie britské univerzity v Yorku, která byla v úterý zveřejněna v Londýně.
21.04.2009 15:12 |

podobné články

Eurovolby 2009: V Británii a Nizozemsku už se hlasuje

 
V Británii a Nizozemsku už odstartovaly volby do Evropského parlamentu, kterými začala čtyřdenní série hlasování po celé Evropské unii. V pátek a v sobotu se volební klání odehraje také v Česku.
04.06.2009 13:55 |

podobné články