Článek

Silný vítr znemožnil odskákání závodů v Kuusamu

 
Oba závody Světového poháru ve skocích na lyžích ve finském Kuusamu byly zrušeny. Svůj pokus dnes v nepříznivých povětrnostních podmínkách stihlo 43 ze 70 startujících. 
28.11.2015 19:25 |

podobné články

Podobné články

O Vánocích hrozí silný vítr. Na horách dosáhne až síly orkánu

 
Na Moravě a ve Slezsku bude o Vánocích foukat silný vítr, na Vysočině hrozí až do úterního poledne námraza. Výstraha na silný a velmi silný vítr platí pro sever a východ Moravy a pro Slezsko, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové zároveň prodloužili do úterního poledne varování přes silnou námrazou na Vysočině.
23.12.2013 11:52 |

podobné články

Sondy k Měsíci nevzlétly, bránil jim silný vítr

 
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) o den odložil dnešní start dvou sond Grail, které mají zkoumat vnitřní strukturu Měsíce. Podle NASA znemožnil zahájení mise silný vítr ve vyšších vrstvách atmosféry nad mysem Canaveral.
08.09.2011 15:35 |

podobné články

V ČR vane silný vítr, přes den ještě zesílí

 
V České republice vane ve čtvrtek silný vítr, nejsilněji na severozápadě území. Na horách silně sněží, v nížinách prší. Foukat by mělo po celý den, poté vítr zeslábne, dout ale bude ještě o víkendu. Na horách by vítr mohl podle předpovědi dosáhnout až síly orkánu.
05.01.2012 08:00 |

podobné články

Silný vítr provoz na Ruzyni nenarušil, foukal správným směrem

 
Na letišti v Praze – Ruzyni ve čtvrtek foukal vítr o rychlosti 72 kilometrů za hodinu, podle mluvčí letiště Evy Krejčí to provoz nijak nenarušilo, používá se hlavní vzletová i přistávací dráha. Důvodem je, že vítr fouká příznivým, jihozápadním směrem. Obecně ale může silný vítr způsobit v letecké dopravě problémy, zejména přistávací manévr bývá za extrémních povětrnostních podmínek komplikovaný.
05.01.2012 15:05 |

podobné články

Silný vítr na Chebsku převrátil i kamion. Na horách „fičí“ orkán

 
Silný vítr od rána zaměstnává hasiče v Karlovarském i Plzeňském kraji, přibývá i nehod způsobených větrným počasím. Od časného rána hasiči v Karlovarském kraji vyjížděli k asi dvěma desítkám událostí, většinou jde o stromy spadlé na silnice, informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Na Chebsku vítr převrátil kamion. Na horách má vítr sílu orkánu, tedy rychlost nad 118 kilometrů za hodinu. Policisté doporučují řidičům vůbec nevyjíždět, energetici řeší od rána v obou krajích poruchy na elektrickém vedení.
13.01.2017 10:35 |

podobné články

Do ČR dorazil silný vítr, sněhové vánice komplikují dopravu

 
Silný vítr, který ve vyšších polohách doprovází sněžení ve čtvrtek dopoledne komplikuje dopravu na mnoha místech České republiky. Meteorologové varovali, že poryvy mohou dosahovat až rychlosti orkánu. Silný vítr láme stromy, které na mnoha místech blokují dopravu, komplikace způsobuje i sníh a silničáři museli některé silnice pro nákladní vozy zcela uzavřít.
05.01.2012 09:20 |

podobné články

Moravu dál trápí silný vítr, na jihu Čech pozor na námrazu

 
Zlínsko už třetí den trápí silný vítr, který vyvrací stromy a láme větve. Řidiči by tak měli být opatrní, popadané stromy mohou zasahovat do silnic, uvádí Ředitelství silnic a dálnic ČR. Silný vítr vane také v Olomouckém kraji. Na jihu Čech by řidiči měli být obezřetní, mohou tam namrzat vozovky na mostech a v lesích.
26.12.2013 08:12 |

podobné články

Jakš porazil v Kuusamu Bauera

 
Běžec na lyžích Martin Jakš obsadil v závodě Světového poháru v Kuusamu na 10 km klasicky jako nejlepší z Čechů 16. místo.
27.11.2010 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Jakš (33 článků)

Jakš porazil Bauera a v Kuusamu byl na klasické desítce šestnáctý

 
Běžec na lyžích Martin Jakš obsadil v závodě Světového poháru v Kuusamu na 10 km klasicky jako nejlepší z Čechů 16. místo.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Jakš (33 článků)

Čeští běžci na lyžích kvalifikací sprintu v Kuusamu neprošli

 
Žádný z českých běžců na lyžích nepostoupil z kvalifikace do vyřazovacích jízd dnešního sprintu na 1,4 km klasicky, který je první částí třídílné minisérie Světového poháru ve finském Kuusamu.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Světový pohár skokanů na lyžích začne ve finském Kuusamu

 
Nový ročník Světového poháru ve skocích na lyžích začne v pátek na můstku Rukatunturi ve finském Kuusamu kvalifikací, teploty na severu Finska konečně dostatečně klesly a umožnily pořadatelům závody připravit.
24.11.2011 11:35 |

podobné články

Norka Björgenová a Švéd Peterson vyhráli klasický sprint v Kuusamu

 
Norka Marit Björgenová a Švéd Theodor Peterson vyhráli v pátek ve finském Kuusamu klasický sprint, úvodní etapu miniseriálu Ruka Triple, který je součástí Světového poháru v běhu na lyžích. Češi se do vyřazovacích bojů nedostali, nejlepší z nich Martin Jakš obsadil v kvalifikaci 41. místo.
25.11.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Jakš (33 článků)

Nor Krog vyhrál v Kuusamu úvodní závod SP v severské kombinaci

 
Nor Magnus Krog vyhrál v pátek ve finském Kuusamu úvodní závod Světového poháru v severské kombinaci, druhý skončil Akito Watabe z Japonska, třetí místo patří Němci Tinu Edelmannovi, který vedl po skokanské části.
25.11.2011 18:40 |

podobné články

Björgenová dál válcuje soupeřky. Vyhrála i běh na 5 kilometrů v Kuusamu

 
Norka Marit Björgenová vyhrála ve finském Kuusamu závod Světového poháru v běhu na lyžích na pět kilometrů, druhé místo obsadila Švédka Charlotte Kallaová, třetí byla Norka Vibeke Skofterudová.
26.11.2011 13:00 |

podobné články

Čechům se v Kuusamu dařilo. Bauer byl desátý, Jakš patnáctý

 
Desátým místem v závodě Světového poháru na 10 kilometrů volně se blýskl Lukáš Bauer. O pět míst hůře dopadl Martin Jakš. Podnik ve finském Kuusamu vyhrál norský suverén Petter Northug.
26.11.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků) , Petter Northug (31 článků) , Martin Jakš (33 článků)

Závod sdruženářů vyhrál v Kuusamu Edelmann, Čechům se příliš nedařilo

 
Němec Tino Edelmann vyhrál v sobotu ve finském Kuusamu závod Světového poháru v severské kombinaci před Jannem Ryynänem z Finska a Japoncem Akitem Watabem. Čechům se nedařilo. Nejlepší byl Aleš Vodseďálek na 23. místě.
26.11.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Vodseďálek (4 články)

Do Česka se ženou bouřky a silný vítr. Hrozí i záplavy

 
Slunečné dopoledne a tropy vystřídal déšť a silný vítr. V noci přijdou bouřky. Vítr ještě zesílí.
21.05.2009 10:45 |

podobné články

VAROVÁNÍ: Už za hodiny silný vítr, bouřky a přeháňky

 
Část republiky zasáhne od dnešního večera silný vítr, který budou doprovázet bouřky a přeháňky. Vítr bude dosahovat v nárazech 70 kilometrů v hodině.
26.03.2010 14:05 |

podobné články

Meteorologové varují: Vítr neustane a přidá se i náledí

 
V celé zemi nadále hrozí silný vítr a s výjimkou jižní Moravy i náledí, na horách na severu se mohou tvořit závěje, varovali meteorologové. Ve vyšších oblastech většiny krajů by si lidé měli dát pozor i na sněhové jazyky. Výstraha platí do sobotního odpoledne, u náledí až do nedělního rána, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Silný vítr do Česka už v noci na dnešek přinesla bouře Xaver, která postupuje severem Evropy.
06.12.2013 13:00 |

podobné články