Článek

Silný liják v Praze vyplavil Anděl. Bouřky sledujte na radaru

 
Krátce po třetí hodině z mraků nad Prahou začaly téct proudy vody. Déšť byl tak silný, že voda protekla i do Obchodního centra Nový Smíchov. Ze stropu se valila do přízemí nákupního centra, kde vytvořila velkou louži, a mokro bylo i v jednom z obchodů se spodním prádlem. Dokonce i garáže byly plné dešťovky. Průtrž mračen zkomplikoval i dopravu na Praze 5. Zlíchovský tunel a tunel Mrázovka byly neprůjezdné. Komplikace na silnici vznikly kvůli dešti i u Dolních Břežan směr do Davle, kde se bahno nahromadilo na krajnici.
31.05.2016 17:40 |

podobné články

Podobné články

Liják vyplavil obec na Plzeňsku

 
Prudký liják ve čtvrtek zaplavil náves v Úlicích na severním Plzeňsku. V centru obce je 60 centimetrů vody, kterou odčerpávají hasiči. Pět osob muselo být evakuováno ze zaplavených domů.
19.05.2011 20:35 |

podobné články

Slavkov potřetí za sebou vyplavil silný déšť

 
Z pohledu meteorologů zcela neobvyklou smůlu mají obyvatelé Slavkova u Brna. Potřetí během jednoho týdne zde v noci na pátek vyplavil domy, ulice a zahrady silný déšť.
28.05.2010 09:20 |

podobné články

Připosraný národ. Ať projedou klidně i Rusové. Nečekaná slova známých osobností, které bojovaly proti americkému radaru v Brdech

 
Americká akce Dragoon Ride vyvolává u Čechů vášně. To ale někdejší odpůrci vybudování amerického radaru v Brdech nijak nechápou. „O nic nejde, proti radaru je tato akce směšná,“ vysvětlili ParlamentnímListům.cz unisono herec Jan Kačer a chirurg Jan Měšťák. Oba kdysi byli podepsaní za otevřeným dopisem, v němž žádali ústavní činitele, aby k radaru podpořili vypsání referenda. „Házet na americké vojáky vajíčka a pálit americkou vlajku? To je hloupé!“ poznamenal nyní Kačer k nové vojenské akci Američanů. O připosraným národu promluvil i písničkář Ivan Hlas...
27.03.2015 08:36 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Hlas (44 článků) , Jan Kačer (102 článků)

VIDEO: Přívalový déšť vyplavil Slavkov u Brna

 
Meteorologové rozšířili a prodloužili varování před silnými bouřkami. Odpoledne vyplavil prudký déšť Slavkov u Brna. Bouřky se mohou objevovat až do čtvrteční noci.
25.05.2010 11:35 |

podobné články

Voda roztrhala silnici v Praze 5: Bouřky ale metropoli znovu potrápí

 
Silný liják v úterý odpoledne způsobil zejména v Praze 5 a v centru metropole řadu problémů. Déšť zneprůjezdnil Zlíchovkský tunel, do kterého napršelo téměř půl metru vody, někteří obchodníci museli v nákupním centru Nový Smíchov uzavřít obchody, protože do nich protekla voda. Voda podemlela i nekteré silnice, jako například cestu v ulici Pod Děvínem. Ta je již od včera uzavřená a neprojedou jí žádné automobily včetně veřejné dopravy. Podle meteoroložky Dagmar Honsové, ale bouřky nemá Praha ještě za sebou.
01.06.2016 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)

Silný vítr během bouřky strhl v Praze střechu

 
Bouřky s vydatným deštěm, které v pondělí odpoledne a večer zasáhly Česko, přerušily vlnu tropických veder. Ačkoliv bouřky provázely přívalové deště, větší škody naštěstí nenapáchaly. Pouze v centru Prahy strhl silný vítr plechovou střechu, kterou hasiči zajistili, a přívalový déšť zaplavil Divadlo ABC. Vodu odčerpávali hasiči.
07.07.2014 22:45 |

podobné články

Telefónica O2 rozesílá SMS o umístění radarů! Jde pouze o trik?

 
Potřebujete čas od času přišlápnout plyn a dostat se někam o chvíli dříve, ale strach z radarů vám to nedovolí? Možná máte vyhráno, operátor Telefónica O2 vám za poplatek 49 Kč pošle SMS o rozmístění policejních radarů!
28.07.2009 17:15 |

podobné články

Armáda testuje nezávadnost záření radaru NATO u Slavkova

 
Obce na Brněnsku v těsné blízkosti páteřního radaru NATO u Slavkova začali v úterý objíždět odborníci, kteří mají za úkol zjistit, zda paprsky spuštěného radaru nemohou být nebezpečné pro lidi žijící v bezprostředním okolí.
03.06.2010 05:35 |

podobné články

Obrana koupí pět nových radarů za téměř dvě miliardy korun

 
Téměř dvě miliardy korun plánuje ministerstvo obrany vynaložit na nákup pěti nových radarů pro vojáky. Akvizice je součástí celkového plánu na obměnu zastaralých sovětských radarů. Nákup pěti přístrojů je první fází projektu a měl by se uskutečnit během tří až čtyř let. Veřejná zakázka bude vypsána v dubnu. Sdělil to v pátek mluvčí ministerstva Jiří Caletka.
21.03.2014 12:15 |

podobné články

Předpovědi deště mají být přesnější, ČHMÚ dal 60 miliónů do radarů a stanic

 
Přesnější informace o aktuální srážkové činnosti očekávají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) od nových radarů, které instituce nakoupila v rámci projektu za 58,1 miliónu korun. Ve středu to uvedl mluvčí ČHMÚ Petr Dvořák. Kromě výměny dvou radarů ústav také zvýšil počet lokálních automatizovaných dobrovolnických stanic, které zapojil do výstražného systému.
09.12.2015 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (558 článků) , Petr Dvořák (553 článků)

Záhada ztraceného letu MH370 narůstá. Z radarů zmizela už i pátrací loď

 
Jsou to už více než tři roky, co let MH370 společnosti Malaysia Airlines s 259 lidmi na palubě zmizel z radarů. A nikdy se už neobjevil. Dlouhé pátrání nic nepřineslo a nakonec bylo ukončeno. Malajská vláda se s tím ale nesmířila a letos v lednu najala americkou firmu, aby pátrání znovu zahájila. Jenže jejich průzkumná loď zmizela z radarů teď také.
07.02.2018 22:20 |

podobné články

U Sokolova vyplavil déšť rozvodnu, tisíce lidí zůstaly bez proudu

 
U Sokolova vyplavil déšť v neděli večer rozvodnu ČEZ ve Vítkově, přes níž proudí elektřina do části regionu. Na téměř osm hodin zůstalo bez proudu až několik desítek tisíc lidí. Závadu se povedlo odstranit dnes k ránu, není ale vyloučeno, že zařízení bude nutné kvůli další údržbě ještě odpojovat.
18.07.2011 09:15 |

podobné články

Psychicky narušený muž ZNIČIL POTRUBÍ v domě, VYPLAVIL VŠECHNY BYTY!

 
Patrně psychicky narušený pětatřicetiletý muž poškodil v Mariánských Lázních plastové potrubí jednoho domu tak, že vyplavil vodou všechny byty až do přízemí. V přítomnosti policejní hlídky napadl jednoho vyplaveného souseda, který událost nahlásil, uvedla v pátek mluvčí policie Martina Hrušková.
14.10.2011 09:50 |

podobné články

Oceán na brazilské pobřeží vyplavil stovky mrtvých tučňáků

 
Více než stovku tučňáků vyplavil oceán ve čtvrtek na brazilskou pláž poblíž města Magisterio. Podle expertů za hromadný úhyn tučňáků může znečištění. Vody podél brazilského pobřeží jsou plné odpadu a také ropy. Právě na tu jsou tučňáci velmi citliví a i malé množství suroviny je může stát život.
22.07.2012 15:25 |

podobné články

Hasiče zaměstnal přívalový déšť, který na Hodonínsku vyplavil vesnici

 
Vydatný přívalový déšť, který před 18. hodinou zasáhl Mutěnice na Hodonínsku vyplavil řady rodinných domů a ulic.
24.08.2014 11:50 |

podobné články

Co vyplavil komunistický archiv: Papaláš Štrougal na kanoi na Lužnici

 
Narodil se v dnešním Veselí nad Lužnicí. A právě na tuhle řeku komunistický papaláš Lubomír Štrougal vyrazil na fotkách, které nyní „vyplavil“ archiv. Muž, který stál i za komunistickou mystifikací „Akce Neptun“, na vodě tenkrát nijak neřádil. V tričku s límečkem tehdy rozdával úsměvy na všechny strany. Při Akci Neptun to však bylo zcela jinak.
08.10.2015 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Štrougal (83 článků)

Smutný osud: Bývalého fotbalistu vyplavil mrtvého Rýn

 
Bývalý hráč bundesligového Mönchengladbachu Steve Gohouri byl nalezen mrtev. Policie v Düsseldorfu dnes oznámila, že tělo někdejšího reprezentanta Pobřeží slonoviny, který byl více jak tři týdny pohřešovaný, vyplavil Rýn.  
02.01.2016 17:20 |

podobné články

Sváteční dny pokazí bouřky a přeháňky. Sledujte na radaru, kde „udeří“

 
Výletování o svátečních dnech na některých místech České republiky naruší bouřky a průtrž mračen. Meteorologové sice předpovídají příjemné teploty v rozmezí 23 až 29 stupňů Celsia, například v Praze ale skrápí ulice kapky deště a nebe budou křižovat blesky.
05.07.2016 15:00 |

podobné články

Česko zasáhly silné bouřky. Kdy dorazí i k vám? Sledujte radar

 
Páteční noc znamenala pro významnou část území Česka silné bouřky. Mraky nad územím zůstaly, pršet bude i po zbytek víkendu. Bouřky zůstaly také, přes naše území se ženou od západu k východu. Sledujte radar, kdy se dostanou k vám.
16.06.2017 14:10 |

podobné články