Článek

Silnice v horách na severu namrzají, místy leží vrstva sněhu

 
Silničáři v sobotu ráno varovali před nebezpečím sněhu a námrazy na silnicích nižších tříd ve vyšších polohách, zejména na Vsetínsku, Šumpersku, Jesenicku, ale také na severu Čech. V Libereckém kraji se může tvořit náledí i na hlavních tazích.
28.11.2015 08:20 |

podobné články

Podobné články

Na Semilsku a Jablonecku hrozí ledovka, silnice namrzají i jinde

 
Před ledovkou na několika místech na Semilsku a Jablonecku v sobotu varovali silničáři. Jih Čech v noci zasáhly sněhové přeháňky, ve vyšších polohách je na silnicích slabá vrstva sněhu. Také na některých horských cestách na východě Čech může řidičům jízdu zkomplikovat vrstva zledovatělého sněhu. Silnice mohou namrzat také ve Středočeském a Zlínském kraji, námraza hrozí i na jižní Moravě.
03.01.2015 08:47 |

podobné články

Silnice opět namrzají, na severu se bouralo

 
Ranní mráz ve čtvrtek opět komplikuje silniční dopravu, místy poklesla teplota hluboko pod deset stupňů pod nulou. Zejména ve vyšších polohách silnice namrzají. Policisté už mají hlášeno několik nehod.
25.02.2016 09:00 |

podobné články

Silnice namrzají a leží na nich sníh. Jezděte opatrně!

 
Na silnicích ve vyšších polohách Krkonoš a Orlických hor leží slabá vrstva ujetého sněhu. Ostatní silnice v Královéhradeckém kraji jsou většinou mokré a sjízdné bez omezení. Teploty se dnes ráno v kraji pohybovaly od plus tří do minus dvou stupňů Celsia. Večer by mohlo přijít sněžení.
29.11.2013 08:10 |

podobné články

Vichr a 30 cm sněhu: Pozor na vánoční stromy na náměstích, varují meteorologové

 
Ujetá vrstva sněhu ve středu ráno komplikovala jízdu na vedlejších silnicích na Žďársku. Řidiči tam podle silničářů musí věnovat jízdě zvýšenou pozornost. Ostatní silnice v kraji včetně úseku dálnice D1 jsou holé, vymrzlé a sjízdné bez omezení. Na Moravskoslezsku pak dopravu komplikovala uzavírka silnice mezi Ostravicí a Bílou. Ve vyšších polohách je vrstva sněhu krytá posypem.
30.11.2016 07:40 |

podobné články

V Česku mrzne až praští. Silnice pokryla ledovka, namrzají i mlhy

 
Na severu Čech dnes ráno silně mrzne a hlavně v Libereckém kraji se objevují mlhy, které namrzají. Silničáři proto varují před ledovkou. Teploty v Libereckém a Ústeckém kraji klesají dnes ráno až k 11 stupňům pod nulou, na rašeliništi na Jizerce v Jizerských horách naměřili dnes v 08:00 ráno minus 14,5 stupně Celsia, zjistila ČTK na internetových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
13.11.2016 09:35 |

podobné články

Silnice v Česku namrzají a kloužou, opatrnost je na místě

 
Meteorologové varují před problémy na silnicích, které motoristy doprovázejí prakticky po celé České republice. Silnice namrzají, na některých vozovkách jsou i zbytky rozbředlého či zledovatělého sněhu, sjízdnost vyžaduje od řidičů zvýšenou opatrnost.
21.12.2013 10:02 |

podobné články

V ČR v noci sněžilo a silnice místy namrzají, ale jsou sjízdné

 
Ve všech českých a moravských krajích se dnes musejí řidiči připravit na sníh, místy i na námrazu. Například na Liberecku vrazilo na R35 na hlavním tahu z Liberce na Prahu auto do svodidel a nehoda zkomplikovala provoz. Silnice jsou přesto podle silničářů vesměs s opatrností sjízdné, sněhu většinou napadlo jen několik centimetrů. Český hydrometeorologický ústav v úterý prodloužil výstrahu před náledím v celé zemi, která tak platí do dnešních 09:00. 
22.01.2014 08:55 |

podobné články

Na některých silnicích leží zbytky sněhu

 
AKTUALIZOVÁNO. Na většině míst v Pardubickém kraji už jsou silnice holé. Uježděná vrstva sněhu, která je místy zledovatělá, leží dnes na některých silnicích druhých a třetích tříd ve vyšších polohách.
24.02.2012 08:30 |

podobné články

V noci na Pardubicku napadl sníh. Kvůli závějím je uzavřena jedna silnice

 
V Pardubickém kraji v noci na dnešek místy napadlo až několik centimetrů sněhu. Kvůli závějím silničáři uzavřeli silnici třetí třídy u Helvíkova na Orlickoústecku. Ostatní silnice v kraji jsou s opatrností sjízdné. Na silnici první třídy číslo 11 v úseku z Jablonného nad Orlicí na Suchý vrch leží ujetá vrstva sněhu, informovali na svém webu krajští silničáři. 
08.12.2013 10:15 |

podobné články

Řidiči pozor! Na jihu Čech můžou namrzat vozovky

 
Řidiči projíždějící jižními Čechami by měli podle silničářů věnovat jízdě maximální pozornost. Zejména na Prachaticku v lesních úsecích a na mostech komunikace namrzají. Na vedlejších tazích leží místy ujetá vrstva sněhu. Na Českokrumlovsku se mohou řidiči setkat s mlhou. Většina silnic je mokrá, všechny s opatrností sjízdné.
15.01.2014 08:00 |

podobné články

Řidiči bojují se sněhem. Silnice jsou s opatrností sjízdné

 
Silnice v Ústeckém kraji jsou po nočním sněžení sjízdné se zvýšenou opatrností. Jsou mokré nebo na nich leží vrstva rozbředlého sněhu po chemickém ošetření. Vyplývá to z informací silničářů. Na některých místech se dál vyskytují sněhové přeháňky, v Krušných horách fouká silný vítr. Meteorologové upozorňují, že se večer může ojediněle tvořit náledí, na horách lze počítat se sněhovými jazyky. 
19.03.2013 08:50 |

podobné články

Silnice na Liberecku mohou namrzat, upozorňují silničáři

 
Na severu Čech nasněžilo v noci několik centimetrů sněhu a silnice nižších tříd pokrývá ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Podobná situace je i v dalších horských oblastech. Na Liberecku mohou podle cestářů silnice namrzat.
01.12.2013 10:05 |

podobné články

Silnice opět namrzají. Silničáři radí opatrnost

 
Silničáři v Libereckém kraji varují před náledím. Se zvýšenou opatrností by měli jet řidiči na hlavním tahu z Liberce na Turnov a Prahu, silnice ale namrzají i na Semilsku nebo Českolipsku. Žádné nehody však zatím podle informací policie hlášeny nejsou. 
01.02.2013 07:35 |

podobné články

Dopravu komplikuje silný vítr, na silnicích zůstává vrstva sněhu

 
Na silnicích v Krkonoších zůstává vrstva uježděného sněhu, která je místy zledovatělá. Kritické úseky jsou kryté posypem, všechny komunikace v Královéhradeckém kraji jsou však sjízdné. Vyplývá to z dnešních informací silničářů. 
18.03.2013 08:50 |

podobné články

Silnice na Plzeňsku pokryla silná vrstva sněhu

 
Sněžení a sněhové přeháňky komplikují dnes od časného rána situaci na silnicích v Plzeňském kraji. Místy napadlo až deset centimetrů nového sněhu. Zhoršená sjízdnost je zejména na silnicích nižších tříd na severním Plzeňsku, v Plzni a na Tachovsku, řekl dnes dispečer krajské správy a údržby silnic Jiří Slapnička. Také na dálnici D5 mohou být podle Ředitelství silnic a dálnic zbytky rozježděného sněhu. Řidiči by měli věnovat jízdě zvýšeno pozornost. 
09.02.2013 10:10 |

podobné články

Dopravu komplikuje sníh a mráz

 
Většina silnic je v sobotu v České republice sjízdná, ovšem řidiči na nich musejí být mimořádně opatrní. Hlavní tahy jsou zbavené sněhu, jsou vymrzlé, popřípadě vlhké po chemickém ošetření. Na vedlejších silnicích ale často leží zbytky sněhu, v horách pak uježděná vrstva sněhu. Teploty se podle nadmořské výšky pohybovaly ráno mezi minus sedmi v Českých Budějovicích a minus 16 na Jesenicku a v Jihlavě. Nejhorší je situace na Moravě.
04.12.2010 09:55 |

podobné články

Teploty spadly až na minus 25 stupňů, železniční doprava kolabuje

 
Většina silnic je v sobotu v České republice sjízdná, ovšem řidiči na nich musejí být mimořádně opatrní. Hlavní tahy jsou zbavené sněhu, jsou vymrzlé, popřípadě vlhké po chemickém ošetření. Na vedlejších silnicích ale často leží zbytky sněhu, v horách pak uježděná vrstva sněhu. Na mnoha místech České republiky spadla v noci teplota pod 20 stupňů Celsia. Kvůli mrazu zkolabovala vlaková doprava z Prahy na Plzeň.
04.12.2010 10:40 |

podobné články

Zima se vrátila, dopravu komplikují sníh i náledí

 
Od středních poloh opět komplikují dopravu v Česku sníh a namrzající silnice. Místy sněžilo i v nížinách, na horách leží na silnicích několikacentimetrová vrstva rozbředlého nebo ujetého sněhu.
19.03.2011 09:25 |

podobné články

Dvoumetrová vrstva sněhu! Potěšení pro sjezdaře i běžkaře

 
Návštěvníci většiny skiareálů budou mít o víkendu výborné podmínky pro lyžování, na mnoha místech pro ně provozovatelé připravují závody a jiné akce. Díky ochlazení je dostatek sněhu, někde je ho až dvoumetrová vrstva. Na horách dnes vládlo slunečné mrazivé počasí. Mráz bude i o víkendu, takže by turisté neměli podcenit teplé oblečení. V Krkonoších a Jeseníkách stále platí třetí stupeň lavinového nebezpečí.
27.01.2012 17:20 |

podobné články