Článek

Silnice v Česku klouzaly. Ale jinde, než meteorologové předpokládali

 
Meteorologové v sobotu ráno rozšířili varování před ledovkou na Zlínský, Jihomoravský, Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Podle v pátek vydaného varování se ledovka měla tvořit především na jihu a západě Čech a na Vysočině. Sobotní realita byla ale jiná, namrzaly především silnice na Moravě.
09.01.2016 09:40 |

podobné články

Podobné články

Playboy Noid Bárta není asi úplně v pořádku. Nezajímají ho nahá děvčata, ale suché větve a kameny

 
Vašek Noid Bárta  (33) je obecně považován za oddaného obdivovatele ženské krásy. Když jsme se na křtu nejkrásnější fotoknihy rozpovídali na téma fotografování, předpokládali jsme, jak se nám zpěvák svěří se svou vášní k focení ženských krás. Ve skutečnosti je to s ním ale úplně jinak, než jsme předpokládali.
30.03.2014 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Bárta (1140 článků)

Klouzaly se autobusy, policisté i rolby: Kanadské silničáře zaskočil sníh

 
Očekává se, že silničáři v Kanadě si se silnicí pokrytou vrstvou sněhu a ledovky poradí raz dva. Vždyť v této mrazivé zemi by je náhlá chumelenice neměla překvapit a silnice by i po velkém sněžení měly být dobře udržované a průjezdné. Video, které nyní koluje po sociálních sítích, ovšem ukazuje, že tentokrát se páni silničáři příliš nečinili.
05.12.2016 20:55 |

podobné články

Oprava i stavba nových úseků silnic v kraji pokračuje

 
Další silnice v našem regionu se v příštích dvou letech dočkají rekonstrukce, přibude i nový úsek cesty. Krajští zastupitelé schválili vyhlášení veřejných zakázek na rekonstrukci úseku silnice II/464 v Bílovci, silnice ve Frýdku-Místku (silnice III/4848 a silnice II/473) i výstavbu nového úseku ulice Mostní (spojnice průmyslové zóny v Hrabové a ulice Frýdecké ve Vratimově).
23.09.2016 17:50 |

podobné články

Rychlostní silnice R35 je už průjezdná

 
AKTUALIZOVÁNO. Rychlostní silnici R35 ve směru z Olomouce na Mohelnici dnes na téměř 11 hodin uzavřela nehoda dvou nákladních aut u Palonína na Šumpersku. Policisté původně předpokládali, že bude tah znovu otevřen kolem poledne, komplikace s odtahem havarovaných aut to však zhatily. Zcela průjezdná byla silnice až kolem 17:30. Do té doby policie odkláněla dopravu přes Loštice. Při nehodě byli dva řidiči lehce zraněni, řekl šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík.
06.12.2011 09:10 |

podobné články

Auta i autobusy klouzaly v Seattlu po náledí jako nešikovní kominíci po střeše

 
Spojené státy americké o víkendu zasáhla silná sněhová bouře, přičemž jedním z nejhůře zasažených měst je Seattle na severozápadě USA. Jeden z obyvatel města žijící v jeho oblíbené části Capitol Hill natočil z okna, jak bylo v tu chvíli riskantní jezdit automobilem. Na silnici pokryté náledím jich bouralo hned několik včetně jednoho autobusu.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Zloděj se snažil vykrást obchod s hlavou v trenýrkách

 
Lupiči se zpravidla maskují, aby je policie nemohla vypátrat. Přesně to udělal i 40letý Tazviona Maluge Bhebe, který vyzbrojen kuchyňským nožem přepadl prodejnu na jihu Londýna. Jenže to s maskováním nedomyslel a místo kukly si na hlavu natáhl volné pánské trenýrky, které mu z hlavy klouzaly. Pro policii tak nebylo těžké pachatele dohledat.
03.05.2012 09:05 |

podobné články

V Praze se ráno na náledí zranilo přes 20 lidí. Za měsíc jich je už skoro 500

 
V Praze mají v pátek problémy s ledovkou zejména chodci, do 09 do 10 hodin ráno se zranilo přes 20 lidí, k dalším záchranáři během dne vyjíždějí. Chodníky klouzaly již ve čtvrtek, kdy zranění utrpělo 50 lidí. Pražská policie oproti čtvrtečnímu dopoledni vyšší míru nehod neeviduje, problémy nehlásí ani veřejná hromadná doprava.
03.02.2017 10:45 |

podobné články

Meteorologové varují: Silnice se promění v kluziště!

 
Řidiči, nohu z plynu! To doporučují pro následující dny meteorologové. Mrznoucí déšť totiž změní české silnice v kluziště.
15.11.2016 05:10 |

podobné články

Silničáři hlásí kalamitní stav. Meteorologové varují před ledem a sněhem

 
Silničáři v pátek odpoledne vyhlásili kalamitní stav pro úsek silnice I/20 mezi Karlovými Vary a Plzní. Kvůli sněhu a extrémnímu větru úsek nelze udržet sjízdný, silnice je v obou směrech uzavřena. Meteorologové varují v osmi krajích před tvorbou sněhových jazyků.
13.01.2017 15:30 |

podobné články

Kolem Prahy po D0. Nové značení čeká Pražský okruh i další silnice v Česku

 
Od ledna přibude v Česku 450 kilometrů dálnic. Alespoň papírově. Podle vyhlášky ministerstva dopravy se jimi totiž stanou rychlostní silnice. Symbol dálnice už nebude na modrém, ale na zeleném pozadí a některé silnice dostanou i nové označení. Objeví se ale i zcela nové značky upozorňující na konkrétní zvířata nebo segwaye, připomněla MF Dnes.
12.11.2015 09:50 |

podobné články

Kolem Prahy po D0. Nové značení čeká Pražský okruh i další silnice v Česku

 
Od ledna přibude v Česku 450 kilometrů dálnic. Alespoň papírově. Podle vyhlášky ministerstva dopravy se jimi totiž stanou rychlostní silnice. Symbol dálnice už nebude na modrém, ale na zeleném pozadí a některé silnice dostanou i nové označení. Objeví se ale i zcela nové značky upozorňující na konkrétní zvířata nebo segwaye, připomněla MF Dnes.
13.11.2015 05:10 |

podobné články

Silnice pokryl sníh a náledí, komplikují dopravu

 
Nový sníh a náledí zkomplikovaly ve středu ráno silniční dopravu. Problémy jsou zejména v horských a podhorských oblastech. Opět byla uzavřena silnice mezi Ostravicí a Bílou v Moravskoslezském kraji. Neprůjezdná je nadále zatopená silnice mezi Bohuslavicemi a Lukavicemi v Olomouckém kraji. Další silnice jsou zatím sjízdné, ale řidiči musejí jet velmi opatrně. V platnosti zůstává i výstraha meteorologů před tvorbou náledí.
24.02.2016 08:20 |

podobné články

Česko sevřely tropy, meteorologové hlásí rekordy, v Žatci bylo 32,9 °C

 
Do České republiky dorazily tropické teploty, rekordy padly na více než 15 stanicích, které měří déle než 30 let. Nejvyšší teplotu, 32,9 stupně Celsia, ve čtvrtek meteorologové zatím zaznamenali v Žatci, kde ale rekord překonán nebyl. Uvedla to Milena Ferebauerová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vysoké teploty očekávají meteorologové i v pátek a v sobotu. Předpokládají, že rekordy zaznamenají na většině stanic.
23.06.2016 19:05 |

podobné články

Trapas záchranářů: Záhadně zmizelý Boeing letěl na západ, pátrají po něm úplně jinde

 
Tohle zavání opravdu velkou ostudou! Pátrací týmy, kteří hledají letoun Boeing 777 Malajských aerolinií, totiž hledají úplně jinde, než by ve skutečnosti mohl být! Podle posledních informací se zřítil v Indickém oceánu, nikoliv v Jihočínském moři, jak se domnívají Malajsci. A to je o několik tisíc kilometrů jinde!
14.03.2014 16:40 |

podobné články

Silnice v Česku namrzají a kloužou, opatrnost je na místě

 
Meteorologové varují před problémy na silnicích, které motoristy doprovázejí prakticky po celé České republice. Silnice namrzají, na některých vozovkách jsou i zbytky rozbředlého či zledovatělého sněhu, sjízdnost vyžaduje od řidičů zvýšenou opatrnost.
21.12.2013 10:02 |

podobné články

TROPY v Česku! PADALY rekordy! Počasí ovlivní hurikán Katia!

 
Na více než deseti místech po celém Česku přepisovali meteorologové v neděli historická teplotní data. Tímto dnem ale tropické teploty končí. Nejméně do pátku se ochladí. Meteorologové zatím nedokážou odhadnout jaký vliv na počasí bude mít hurikán Katia, který se vytvořil nad Atlantikem. Může se jak ještě více ochladit, tak naopak přijít teplejší dny.
04.09.2011 19:10 |

podobné články

Desítky vozů v příkopě: Náledí zablokovalo silnici z Chrudimi do Pardubic

 
Silnice v Pardubickém kraji pokrylo na mnoha místech náledí. Silnice z Chrudimi do Pardubic byla kvůli srážce několika aut více než dvě hodny uzavřená. Policie od rána eviduje více než 40 nehod. Před náledím silničáři varují zvláště v západní části regionu, nebezpečné silnice jsou ale i na Svitavsku a Orlickoústecku. 
13.03.2013 08:20 |

podobné články

Manuál, který může zachránit život: Čtěte, než vyrazíte na zimní silnice

 
Zledovatělé silnice a sníh – tak vypadá předpověď počasí na následující dny. Svůj automobil byste raději měli nechat stát, ale pokud musíte někam jet, měli byste být obezřetní. Hlavním nebezpečím jízdy na sněhu či náledí je výrazně nižší přilnavost pneumatik k povrchu silnice. Vůz vás pak může poslouchat méně než obvykle. Na co se připravit, pokud se chystáte řídit vůz na sněhu a ledu?
04.12.2016 06:55 |

podobné články

Britští meteorologové si zavařili na horké léto a odmítli se omluvit

 
Britští meteorologové si pěkně zavařili: na jaře s předstihem oznámili svou prognózu, že ostrovy letos čeká velice slunečné a teplé léto. Nyní ale museli zkroušeně přiznat, že se pořádně zmýlili a že sezóna na pořádání zahradních párty už vlastně skončila. Nezdařená předpověď je mezi Brity předmětem živých diskusí, list The Times dokonce považoval za nutné kriticky upozornit, že meteorologové se za svůj lapsus „odmítli omluvit“.
01.08.2009 13:55 |

podobné články