Článek

Silnice pokryly náledí a ledovka

 
Silnice v ČR pokrylo v pondělí ráno náledí. Silničáři na Trutnovsku dokonce zavřeli dvě silnice – z Královce do Černé Vody a ve Slemenu u Dolní Kalné. Led ale pokrývá i komunikace na Liberecku, jižní Moravě, Vysočině i na Olomoucku. U Prostějova se na D46 stala hromadná nehoda a komunikace je uzavřena.
25.01.2016 07:50 |

podobné články

Podobné články

Česko se klouže! Všude je náledí!

 
Čechy i Morava se v noci proměnily v ledovou klouzačku! Teplota klesla pod bod mrazu a mokré chodníky a silnice pokryly náledí a ledovka, které místy mohou vydržet do začátku příštího týdne. I pak nás ale ještě ledová zrcadla několikrát potrápí, a to podle předpovědi až do poloviny března!
03.02.2013 12:05 |

podobné články

Silnice pokryl sníh a náledí, komplikují dopravu

 
Nový sníh a náledí zkomplikovaly ve středu ráno silniční dopravu. Problémy jsou zejména v horských a podhorských oblastech. Opět byla uzavřena silnice mezi Ostravicí a Bílou v Moravskoslezském kraji. Neprůjezdná je nadále zatopená silnice mezi Bohuslavicemi a Lukavicemi v Olomouckém kraji. Další silnice jsou zatím sjízdné, ale řidiči musejí jet velmi opatrně. V platnosti zůstává i výstraha meteorologů před tvorbou náledí.
24.02.2016 08:20 |

podobné články

Česko, pozor: Hrozí nebezpečná ledovka i náledí!

 
Kluzké chodníky i silnice, problémy s dopravou. To vše teď hrozí téměř celému Česku. Podle meteorologů se od dnešního odpoledne do pátku bude tvořit náledí a na Moravě se může objevit i ledovka.
01.01.2015 15:56 |

podobné články

Náledí a ledovka se blíží: Co dělat po pádu a úrazu?

 
Už to nebude dlouho trvat a všichni se možná pěkně sklouzneme. Déšť začne – jako už tolikrát – v nížinách namrzat a ledovka i náledí pokryjí chodníky, silnice i cesty v parcích. Každým rokem se na nich v různé míře zraní téměř 30 000 lidí. Mají nárok na odškodné?
24.11.2017 05:20 |

podobné články

Silnice pokryly závěje, sněhové jazyky i ledovka

 
Nebezpečně kluzké zůstanou komunikace po celém území ČR až do pondělí, poopravili meteorologové původní výstražnou informaci. Podle Českého hydrometeorologického ústavu vystoupají v daném období teploty nad nulu, kvůli čemuž začne roztávat sněhová pokrývka, přes noc však opět přituhne a bude se tak tvořit ledovka. V místech, kde bude sníh odtávat rychleji, se zvednou hladiny řek.
06.01.2011 10:10 |

podobné články

Ledovka opět zasáhne celé Česko. „Buďte velmi opatrní,“ varují meteorologové

 
Ledovka a náledí od pátečního poledne do sobotního poledne opět postupně zasáhnou téměř celé Česko. Postupovat budou od západních Čech na Moravu. Oznámil to v pátek Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V posledních dnech působila ledovka problémy v řadě krajů, měla za následek mnoho nehod, úrazů chodců i dopravních problémů.
03.02.2017 12:55 |

podobné články

Ledovka, náledí, sníh. Meteorologové varují před prudkým nástupem zimy

 
Zejména řidiči by si měli dát v těchto dnech pozor. Podle meteorologů se totiž na českých silnicích může v příštích dnech tvořit ledovka a náledí. Hrozí také sněhové jazyky.
26.10.2012 11:50 |

podobné články

Varování meteorologů: Ledovka, náledí a až 40 cm sněhu

 
Zejména řidiči by si měli dát v těchto dnech pozor. Podle meteorologů se totiž na českých silnicích může v příštích dnech tvořit ledovka a náledí. Hrozí také sněhové jazyky.
26.10.2012 12:15 |

podobné články

S oteplením přijde náledí a ledovka, varují meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav ve čtvrtek upřesnil výstrahu před ledovkou, kterou vydal na Silvestra. Na celém území ČR se v noci na pátek bude tvořit náledí, na Moravě pak ledovka.
01.01.2015 15:02 |

podobné články

Ledovku vystřídá náledí. Na silnicích a cestách to bude do pondělí o život

 
Přes den se kvůli srážkám bude na většině území Česka tvořit ledovka. Večer a v noci na pondělí může jízdu a chůzi komplikovat zase náledí a zmrazky. Výstrahu pro celou Českou republiku vydal Český hydrometeorologický ústav. Ledovka zkomplikovala dopravu už dnes ráno zejména ve středních Čechách, stala se kvůli ní řada nehod na dálnici D1.
18.12.2016 11:05 |

podobné články

První ledovka na silnicích: Pozor si dejte hlavně na Vysočině!

 
Silnice na Vysočině pokryla ledovka, nejvážnější situace je v okresech Žďár nad Sázavou, Třebíč a Jihlava. Tři silnice uzavřeli silničáři kvůli popadaným stromům nebo větvím. Kvůli vyprošťování havarovaného kamionu je neprůjezdná i silnice mezi Řehořovem a Meziříčkem na Žďársku.
01.12.2014 08:40 |

podobné články

Desítky vozů v příkopě: Náledí zablokovalo silnici z Chrudimi do Pardubic

 
Silnice v Pardubickém kraji pokrylo na mnoha místech náledí. Silnice z Chrudimi do Pardubic byla kvůli srážce několika aut více než dvě hodny uzavřená. Policie od rána eviduje více než 40 nehod. Před náledím silničáři varují zvláště v západní části regionu, nebezpečné silnice jsou ale i na Svitavsku a Orlickoústecku. 
13.03.2013 08:20 |

podobné články

ŘIDIČI, POZOR! Silnice a chodníky pokrývá ledovka, klouže to v celém Česku

 
Na severu Moravy a Vysočině dnes hrozí silná námraza, na západě a severu Čech ledovka. V sobotu bude náledí ve skoro celém Česku, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
21.12.2013 07:37 |

podobné články

Zledovatělé silnice trápí řidiče v celém Česku

 
Dopravu na mnoha místech České republiky komplikuje náledí a ledovka, které se začaly tvořit poté, co ve čtvrtek večer začalo pršet a srážky na promrzlém povrchu vozovek začaly namrzat. V Orlických horách panuje kvůli náledí kalamitní stav.
07.01.2011 08:25 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ: ŘIDIČI, POZOR na náledí! Hrozí ledovka!

 
V Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském hrozí náledí. Hlásí to Český hydrometeorologický ústav. Zvýšenou pozornost stavu silnice by proto měli věnovat především řidiči.
22.12.2011 14:55 |

podobné články

Na Frýdlantsku havarovalo sedm aut, náledí může být i jinde

 
Sedm aut havarovalo ráno po 6:30 na zhruba dvoukilometrovém úseku silnice 13 na Frýdlantsku kvůli náledí. Podle  policie  skončilo mimo vozovku šest osobních a jedno nákladní auto, nikomu se nic nestalo. Silničáři doporučují opatrnou jízdu i na dalších místech Libereckého kraje, hlavně na vozovkách III. tříd. Řekl to krajský dispečer zimní údržby silnici nižších tříd Pavel Pospíšil. "Lokální náledí se může tvořit hlavně v lesních úsecích," uvedl Pospíšil. 
14.11.2013 08:21 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Pospíšil (37 článků)

Sníh a vichřice pustoší Česko: Silnice pokryly větve a zlámané stromy

 
Dopravu ve Zlínském kraji v pátek ráno místy komplikuje silný vítr. Na Valašsku viditelnost snižují sněhové přeháňky, silnice druhé a třetí třídy pokrývá rozbředlý sníh po chemickém ošetření. Hasiči v Ústeckém kraji vyjížděli od čtvrtečního večera ke 43 zásahům souvisejícím se silným větrem. Vítr trápí také Moravskoslezský a Olomoucký kraj, stromy zde padají na silnice. Hasiči v noci kvůli tomu vyjížděli dvanáctkrát. Vítr stále neslábne a řidiči by proto měli být opatrní. Na některých místech také sněží, například v Beskydech napadlo 15 centimetrů sněhu.
02.12.2016 08:05 |

podobné články

SJÍZDNOST SILNIC: Na některých jihočeských vozovkách se tvoří ledovka, jedna silnice je nesjízdná

 
Silnice v jižních Čechách jsou v pátek ráno sjízdné s maximální opatrností, neboť na některých místech se tvoří ledovka. Dispečer silničářů agentuře Mediafax řekl, že komunikace mezi Novou Pecí – Zvonkovou hraničním přechodem je nesjízdná.
07.01.2011 07:25 |

podobné články

SJÍZDNOST SILNIC: Na jižní Moravě na mnoha místech kryje silnice nebezpečná ledovka

 
Dálnice a hlavní silnice na jižní Moravě byly v pátek ráno bez omezení sjízdné. Povrch vozovek je mokrý po chemickém ošetření, v kopcích místy leží na vozovkách ujetá, posypaná vrstva sněhu, na řadě silnic je souvislá ledovka, řekl agentuře Mediafax dispečer silničářů.
07.01.2011 08:10 |

podobné články