Článek

Síla bojů na východní Ukrajině slábne, nejvíce se válčí v okolí Doněcku

 
Obě znepřátelené strany na východní Ukrajině se shodují v tom, že síla bojů slábne, nicméně zcela zastaveny nebyly. Nejsilnější palba je hlášena z okolí Doněcku, kde podle armádního mluvčího Vladyslava Selezňova přišel v noci o život jeden ukrajinský voják a další byl zraněn.
04.03.2015 11:46 |

podobné články

Podobné články

Žena z Doněcku: Médiím nevěřím, takhle to u nás vypadá doopravdy

 
Oleksandře je třiadvacet a už pět let studuje v Praze, rodiče ale zůstávají na Ukrajině – v Doněcku a ona se od nich dovídá, co se ve válečném regionu opravdu děje. Média prý o situaci informují špatně. V rozhovoru pro server iDnes.cz popisuje, jak zpočátku fandila Ukrajině, ale teď už není na žádné straně. Ukrajinci totiž válčí s vlastním lidem a za povstalce z 90 procent bojují ruští vojáci.
05.04.2015 10:16 |

podobné články

V okolí Doněcku pokračuje střelba. Plánovaný odsun těžkých zbraní je ohrožen

 
V okolí východoukrajinského Doněcku i ve čtvrtek pokračovaly ozbrojené střety, které ohrožují plánovaný odsun těžkých zbraní z donbaské fronty. Podle velení ukrajinské armády i podle povstalců se boje už několikátý den soustřeďují do úseku fronty severně a severozápadně od Doněcku. O obětech se zprávy z Donbasu nezmiňují.
06.11.2015 06:40 |

podobné články

V Doněcku údajně zahynulo 35 povstalců

 
Nejméně 35 povstalců v Doněcku na východě Ukrajiny dnes údajně zahynulo poté, co ukrajinští vojáci zasáhli protitankovým granátem nákladní vůz převážející raněné z bojů na doněckém letišti. Oznámily to ruské tiskové agentury s odvoláním na vůdce povstalecké Doněcké lidové republiky Pavla Gubareva. Podle listu Ukrajinska pravda ukrajinské vládní síly při bojích v Doněcku zlikvidovaly více než 100 rebelů.
27.05.2014 08:50 |

podobné články

Ruský voják bojoval na Donbasu, přišel o nohy. Otec: Jsem na něj hrdý. Strýc: Do p*dele s Krymem

 
Smutný příběh teprve jednadvacetiletého ruského vojáka, člena elitní výsadkářské jednotky, který kvůli nasazení do bojů na východní Ukrajině přišel o obě nohy, přináší server Echo24.cz. Podle něj se Nikolaj „Kolja“ Kozlov z ruského Uljanovsku neúčastnil bojů na východě Ukrajiny dobrovolně, ale na základě rozkazu. Představitelé Kremlu přitom tvrdí, že ruští vojáci přítomní na východní Ukrajině tam bojují dobrovolně.
08.09.2014 13:56 |

podobné články

Rusové nasadili do bojů letectvo, napětí na Ukrajině eskaluje

 
Rusové dnes nasadili poprvé do bojů proti Ukrajině letectvo. „Opolčenci“, jak se označují proruské jednotky na východní Ukrajině, však tvrdí, že ukrajinský letoun Su-25 musel na území, které ovládají, přistát kvůli poškození. Píší o tom dnešní Britské Listy.
04.02.2015 11:40 |

podobné články

Separatisté prý nasadili do bojů letectvo, napětí na Ukrajině eskaluje

 
Rusové dnes nasadili poprvé do bojů proti Ukrajině letectvo. „Opolčenci“, jak se označují proruské jednotky na východní Ukrajině, však tvrdí, že ukrajinský letoun Su-25 musel na území, které ovládají, přistát kvůli poškození. Informace z ruských zdrojů překládají Britské listy.
04.02.2015 11:45 |

podobné články

Prohlášení MZV k obnovení bojů na jihovýchodní Ukrajině

 
Česká republika je hluboce znepokojena obnovením bojů na jihovýchodní Ukrajině a jejich tragickými důsledky na obyvatelstvo oblastí postižených konfliktem. Jsme šokováni rostoucím počtem zejména civilních obětí. Odstřelování obytných čtvrtí, kterého jsme v těchto dnech svědky ať již v Mariupolu nebo Doněcku, nelze dále tolerovat.
26.01.2015 11:52 |

podobné články

Dusivý kašel, zarudlá kůže. Čelí lidé v Doněcku chemickému útoku?

 
Mezi obyvateli východoukrajinského Doněcku, v jehož okolí mezi sebou již několik měsíců válčí ukrajinská armáda a proruští separatisté, se objevují netypické zdravotní potíže. Experti jako jednu z možných příčin uvádějí užití chemických zbraní. Tedy takových, které se bál použít dokonce i Hitler.
26.08.2014 08:45 |

podobné články

Z Doněcku je město duchů: Lidé utíkají po statisících

 
Rusko-ukrajinská krize už zasáhla životy mnohých lidí. A často především nevinných. V posledních týdnech je nejvíce postižených v oblasti Doněcku na východní Ukrajině. Vznikem republiky Nového Ruska se vše jen zhoršilo, boje z domovů vyhnaly už statisíce lidí.
15.08.2014 06:00 |

podobné články

Zlom v boji o Donbas? Kyjev přišel o letiště v Doněcku

 
Vše nasvědčuje tomu, že boje o doněcké letiště trvající s přestávkami posledních osm měsíců jsou u konce. Ukrajinská armáda oznámila, že stahuje své vojáky z místo bojů. Ještě dnes však na místě zemřely desítky vojáků. Dalších osm civilistů zahynulo při ostřelování trolejbusu ve východní části Doněcku.
22.01.2015 13:02 |

podobné články

Toto zní z Ukrajiny poté, co armáda prohrála bitvu o letiště v Doněcku

 
Vše nasvědčuje tomu, že boje o doněcké letiště, trvající s přestávkami posledních osm měsíců, jsou u konce. Ukrajinská armáda oznámila, že stahuje své vojáky z místa bojů. Ještě dnes však na místě zemřely desítky vojáků. Dalších osm civilistů zahynulo při ostřelování trolejbusu ve východní části Doněcku.
22.01.2015 13:52 |

podobné články

Základy péče o oční okolí

 
Oblast okolo očí je nejcitlivějším místem na těle, proto je potřeba věnovat jí maximum pozornosti a správné péče. Právě okolo očí vznikají první vrásky, které jsou pro většinu žen doslova noční můrou. Péče o oční okolí by tak měla být samozřejmostí vašeho každodenního rituálu. Jenže jak na to? Chcete-li si co možná nejdéle udržet mladistvý vzhled a zabránit vzniku nechtěných vrásek, přečtěte si pozorně dnešní článek. Společně se v něm podíváme na základy péče o oční okolí. Jaká by měla být péče o oční okolí Jak bychom se měli starat o citlivou oblast okolo očí, kde je kůže nejtenčí a rovněž i nejvíce náchylnější k projevům stárnutí? Používejte vhodný krém Určitě víte, že se na trhu s kosmetikou hojně objevují krémy určené pro péči o oční okolí. Ženy je často používají a vkládají do nich své naděje o mladistvějším vzhledu. Jenže ne každá používá správný krém, mnoho z nich dokonce na tuhle oblast nanáší krém na ruce nebo na tělo v domnění, že tím nemohou nic zkazit – důležité přeci je, že si oblast očí promazávají a je přece jedno, co k tomu používají. Chyba! Krémy určené pro oční okolí mají speciální složení, které se výrazně liší od krémů na ruce, na tělo nebo na obličej. Nebojte se krémy střídat Dalším nešvarem, kterého se hodně žen dopouští, je používání stále jednoho a toho samého krému. Možná si i vy říkáte, že pokud vám jeden určitý krém vyhovuje, byla by chyba jej měnit nebo dokonce střídat s jiným krémem. Pravda je ale takové, že je pokožka okolo očí velice citlivá a potřebuje dostatečné vyživování a hydratování. Doporučuje se tedy krémy střídat, zatímco ráno byste si pod oči měli nanést krém výživný, večer naopak zvlhčující. Nanášejte krém správně Nutno podotknout i chyby, kterých se dopouštíte při nanášení krému. Mít vhodný výrobek je... Čtěte více Příspěvek Základy péče o oční okolí pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.03.2017 15:10 |

podobné články

Zapomenutá válka na Ukrajině: V Doněcku se stále střílí, svět řeší ISIS

 
V únoru 2018 to budou čtyři roky od chvíle, kdy Rusko anektovalo Krym, na Ukrajině podpořilo separatistické snahy a vyzbrojilo rebely. Během bojů zahynulo 10 tisíc lidí, z toho tři tisíce civilistů. Miliony lidí navíc musely opustit svoje domovy. Život na západě jde dál, zahraniční vlády zdánlivě klidná situace na Ukrajině už nezajímá. Pro obyvatele země se ale zastavil čas a lidé stále trpí, reportáž přinesl deník Guardian.
12.11.2017 17:10 |

podobné články

Na východní Ukrajině se i přes příměří ozývá střelba

 
Navzdory příměří mezi proruskými separatisty a Kyjevem byla dnes ráno na sever od Doněcku na východní Ukrajině hlášena střelba a nad oblastí byl vidět černý kouř. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na očité svědky. Večer se podle ukrajinských i ruských médií bojovalo i u přístavu Mariupol. Z odpovědnosti se vzájemně obviňují obě strany. Křehké příměří v oblasti platí teprve od pátečního večera a současné zprávy vzbuzují obavy o jeho další osud.
07.09.2014 12:20 |

podobné články

Boje na východě Ukrajiny neustávají. Separatisté obklíčili letiště v Doněcku

 
Přes nedávné pokusy o dojednání klidu zbraní na východní Ukrajině dál zuří těžké boje. Podle agentury DPA ostřelují proruští separatisté letiště v Doněcku, které stále ještě ovládá ukrajinská armáda. Ukrajinský prezident Porošenko mezitím zamířil na summit NATO.
04.09.2014 11:21 |

podobné články

Na východní Ukrajině znovu umírají lidé. Jen v Doněcku jich dnes zahynulo deset

 
Střela vypálená z raketometu dnes ráno na stanici městské hromadné dopravy v Doněcku zabila osm lidí. Oznámila to s odvoláním na očité svědky ukrajinská agentura Ukrinform. Linkový mikrobus, který ve stanici stál, zcela shořel. Další incident se odehrál v jedné z místních škol, kam dopadl granát a usmrtil nejméně dvě osoby. Z odpovědnosti za oba útoky se vzájemně obviňují separatisté a ukrajinská armáda.
01.10.2014 15:20 |

podobné články

U Doněcku zemřeli dva novináři poté, co jejich auto zasáhl šrapnel

 
V neděli večer zahynuli dva místní novináři nedaleko Doněcku na východní Ukrajině, když jejich automobil zasáhl šrapnel. Informoval o tom povstalecký server Novorossija. Podle separatistů nese odpovědnost za incident u obce Pisky ukrajinská armáda, která prý v kritické době oblast ostřelovala.
13.04.2015 07:01 |

podobné články

Protitankový granát zasáhl náklaďák: V Doněcku prý zahynulo 35 povstalců!

 
Nejméně 35 povstalců prý zahynulo v Doněcku na východě Ukrajiny poté, co ukrajinští vojáci zasáhli protitankovým granátem nákladní vůz. Měl údajně převážet raněné po bojích, které se strhly poté, co se proruští separatisté pokusili ovládnout mezinárodní letiště. Podle listu Ukrajinska pravda ukrajinská armáda při bojích v Doněcku zlikvidovala více než 100 rebelů!
27.05.2014 07:55 |

podobné články

Kyjev bude pokračovat v ofenzívě proti radikálům. Ti se po porážce schovávají v Doněcku

 
Po  sobotním stažení proruských povstalců  z východoukrajinského Slavjansku se jejich bašta přesunula do Doněcku. Domobrana chce posílit obranu tohoto města. Přímo v Doněcku ale údajně nejsou vojáci ukrajinské armády. 
06.07.2014 10:45 |

podobné články