Článek

Show se změnila v boj o život. Čtyřmetrový krokodýl šel zabíjet před turisty

 
Dramatickou podívanou zažili návštěvníci farmy pro divoká zvířata v Bloomsbury v australském státě Queensland, kde chovatel Rob Bredl (66) předváděl pravidelnou show s krokodýly. Přímo před očima turistů ho více než čtyřmetrový krokodýl popadl za ruku a začal vléct k vodě, informoval server The Times. V neděli už se dostal z jednotky intenzivní péče a daří se mu podle rodiny dobře.
26.09.2016 09:00 |

podobné články

Podobné články

Českou turistku Malvínu (38) ohrožoval čtyřmetrový žralok: Hryzal do lodi!

 
Na ten moment asi nikdo z přítomných do smrti nezapomene! Na loď plnou potápěčů zaútočil u Austrálie čtyřmetrový žralok bílý. Jeho nezvyklé počínání zachytila na kameru Češka Malvína Řezáčová (38).
12.07.2017 05:15 |

podobné články

Na turisty vybafl tunový krokodýl!

 
Až šest metrů dlouhý a tunu vážící slanovodní (=mořský) krokodýl vyděsil turisty, když nečekaně vyskočil z vody jen pár centimetrů od jejich loďky.
12.12.2017 12:15 |

podobné články

VIDEO: Krokodýl se zbarvil do oranžova, protože rozkousal vodní filtr

 
Jasně oranžový krokodýl jménem Snappy je atrakcí australského parku. Jeho neobvyklé zbarvení způsobilo zvýšené pH vody v jeho nádrži. Podle jeho ošetřovatelky začalo stoupat poté, co krokodýl rozkousal vodní filtr.
24.09.2011 15:30 |

podobné články

Šestimetrový a tunu vážící krokodýl byl zapsán do knihy rekordů

 
Krokodýl ohromných rozměrů, který byl chycen loni v září na Filipínách, byl oficiálně zapsán do Guinnessovy knihy rekordů, jako největší žijící krokodýl v zajetí. Od místních dostal jméno Lolong a městu Bunawan, kde je v místním zvířecím parku velkou atrakcí, vydělá značné peníze.
02.07.2012 21:00 |

podobné články

Výjimečné snímky z divočiny: Orel ulovil krokodýla

 
Příroda je někdy opravdu nekompromisní. Orel a krokodýl - dva tvorové, kteří jsou povětšinou na špici potravního řetězce. Tentokrát však bylo vše jinak a krokodýl se dostal v řetězci o příčku níže. Malý krokodýl se totiž stal v Tanzanii kořistí orla.
09.10.2012 20:10 |

podobné články

To je Brutus! Osmdesátiletý obří krokodýl je v Austrálii celebrita

 
Tento týden se po celém světě objevili fotky, jak krokodýl vítězí v boji nad žralokem. Teď se ukázalo, že onen krokodýl už je v Austrálli v podstatě místní hvězdou. Jmenuje se Brutus a lidi ho milují.
08.08.2014 05:00 |

podobné články

VIDEO: Turista plaval o život! Hnal se za ním hladový krokodýl

 
Doslova o život plaval turista na své dovolené na Yucatanském poloostrově. V patách se mu totiž vlnil krokodýl, který si chtěl evidentně dát malou svačinku.
16.08.2014 17:25 |

podobné články

Útok na hotel v Egyptě: Ozbrojenci stříleli na autobus s turisty

 
Další útok na turisty v Egyptě! Skupina mužů dnes zaútočila u hotelu v egyptské Gíze ve chvíli, kdy před ním stál autobus přistavený pro turisty. Jeden z útočníků použil podle egyptských sdělovacích prostředků vzduchovku, ale nikomu se nic nestalo. Přední část hotelu a také autobus jsou lehce poškozeny. Zatímco policie tvrdí, že útočníci mířili na turisty, ministerstvo vnitra se domnívá, že terčem byli policisté.
07.01.2016 11:40 |

podobné články

Krokodýl, pakůň a hroch se utkali ve vodě: SOUBOJ TITÁNŮ!

 
Neuvěřitelný souboj na život a na smrt svedla v jihoafrickém parku Sabi Sands trojice zvířat – hroch, krokodýl a pakůň. Ve vodě se rvali skoro hodinu!
25.05.2015 12:20 |

podobné články

Našli tělo novináře Financial Times: Zabil ho krokodýl?

 
Policie na Srí Lance nalezla tělo britského novináře, kterého pravděpodobně připravil o život krokodýl. Paul McClean z listu Financial Times byl na dovolené s přáteli a podle svědků se účastnil lekce surfování, když najednou zmizel v zátočině.
17.09.2017 09:25 |

podobné články

Rozzuřená žirafa stíhala turisty přes tři kilometry

 
Drama zažila skupina turistů v jihoafrické savaně poté, co je začal pronásledovat čtyřmetrový samec žirafy. Turisté vyvázli otřeseni, ale naštěstí nezraněni. Příčinou samcovy agrese zřejmě byla hormonální nevyváženost. Informoval o tom Daily Mail.
22.03.2013 16:25 |

podobné články

Čtyřmetrový tvor z pláže šokoval biology: Moře vyvrhlo rohaté monstrum!

 
Turisty na jihu Španělska čekal šok. Moře na pláž Villaricos vyvrhlo ohavnou obludu, která připomíná křížence hada, žraloka a draka. Čtyřmetrová potvora s dlouhými rohy mate i zkušené biology – nikdo neví, co je zač!
25.08.2013 05:10 |

podobné články

Drama na Floridě: Krokodýl napadl svého krotitele!

 
Velké drama se šťastným koncem se odehrálo před desítkami šokovaných diváků během nedělního krokodýlího představení na Floridě. 2,4 metru dlouhý a 90 kilogramů vážící  krokodýl zde napadl svého krotitele a pokousal ho na pravé paži. Zděšení diváci zachytili celý incident na kameru. Napadený muž byl okamžitě převezen do nemocnice, operován a nyní je už mimo ohrožení života. Takhle před pár lety dopadl asijský krotitel Steve Irwin.
11.05.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Steve Irwin (4 články)

Nezvaný host na floridském pikniku: Nech jim něco, hamoune!

 
Měl to být běžný odpolední piknik. Hamburgery, limonáda, ovoce, oříšky... Relax u vody se ale pro partu přátel z Floridy změnil v boj o život! Na deku si k nim zcela bez pozvání »přisedl« čtyřmetrový aligátor!
25.06.2013 05:15 |

podobné články

Záhadný kočičí krokodýl obýval Zemi spolu s dinosaury

 
Velmi zvláštní krokodýl připomínající kočku žil Zemi před více než 100 miliony lety. Podle vědců může objev zvířete objasnit některé z temných míst evoluce.
09.08.2010 00:35 |

podobné články

"Krokodýl Dundee" už může domů, Austrálie ho pustila za rodinou

 
Patálie herce Paula Hogana, hlavní hvězdy snímku Krokodýl Dundee, už jsou konce. Hogan před 14 dny přicestoval do Austrálie na pohřeb své matky, ale zpět do USA, kde žije, ho už úřady pustit nechtěly. Podle nich totiž v zemi dluží milióny na daních. Nakonec byl propuštěn, ale kauza ještě zcela vyřešená není.
08.09.2010 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Paul Hogan (21 článků)

Krokodýl z akvária spolkl mobilní telefon a začal zvonit

 
Zaměstnanci obřího akvária v ukrajinském Dněpropetrovsku před měsícem nevěřili jedné návštěvnici, která za nimi přišla s upozorněním, že krokodýl spolkl její mobilní telefon. Uvěřili až ve chvíli, kdy čtrnáctiletý plaz Geňa začal zvonit.
24.01.2011 16:52 |

podobné články

Šest metrů dlouhý a tunu těžký krokodýl zemřel na průjem

 
Na Filipínách uhynul největší krokodýl mořský držený v zajetí. Více než tunu vážící plaz Lolong byl odchycen před dvěma lety na jihu souostroví. Podle místních činitelů plaz již nějakou dobu nebyl zcela fit. V neděli jej místní našli ležet s nafouklým břichem vzhůru a o několik hodin později konstatovali, že je po smrti, napsala agentura AP.
11.02.2013 16:35 |

podobné články

Souboj predátorů: Obrovský krokodýl se pustil do žraloka

 
Mimořádné divadlo mohli pozorovat turisté v severní Austrálii. Odehrál se před nimi souboj obrovského slanovodního krokodýla se žralokem bělavým. Vítězem se podle všeho stal krokodýl, napsala agentura AFP.
07.08.2014 18:45 |

podobné články