Článek

Shoda napravo i nalevo. Zeman to s výrokem o Sobotkovi a kalašnikovu přehnal

 
Jak se zbavit premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD)? Demokraticky volbami, nedemokraticky kalašnikovem. Tak zněla odpověď prezidenta Miloše Zemana na dotaz jednoho účastníka pondělní diskuse v Tišnově. Z řad politiků napříč spektrem se za to na hlavu státu snesla ostrá kritika.
26.01.2016 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20439 článků)
Podobné články

Textař Horáček naznačil, že Zeman svým výrokem o kalašnikovu vyprovokoval včerejší útok na Kliniku

 
Na útok dvacítky maskovaných osob zápalnými láhvemi na Autonomní sociální centrum Klinika, nacházející se na pražském Žižkově, reagoval na svém facebookovém profilu textař Michal Horáček. Naznačil souvislost útoku s nedávnými prezidentovými slovy o kalašnikovu.
07.02.2016 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (762 článků)

Prezident se nemístným bonmotem o kalašnikovu zbytečně ztrapňuje, míní politolog

 
Neexistuje doba, kdy by se dala slova prezidenta Miloše Zemana o premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) a kalašnikovu tolerovat, míní politolog Jan Kubáček. „Snad jen kdyby byl Miloš Zeman v roli Winstona Churchilla a taková slova pronášel na adresu Adolfa Hitlera,“ řekl politolog Novinkám.
26.01.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (643 článků) , Winston Churchill (111 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20439 článků)

Zeman se znovu vrátil ke svému výroku o kalašnikovu

 
Pokud jsou lidé nespokojeni s politiky v čele státu, mohou je z jejich funkcí odstranit demokraticky tím, že nebudou volit politické strany a hnutí, která reprezentují. Řekl to dnes při setkání se studenty Střední vinařské školy ve Valticích u Břeclavi prezident Miloš Zeman. Vrátil se tak ke svému pondělnímu výroku o premiérovi a kalašnikovu.
27.01.2016 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20439 článků)

Sněmovna odmítla návrh ODS, aby se zabývala výrokem Zemana o kalašnikovu

 
Opoziční ODS dnes neprosadila návrh, aby se sněmovna zabývala výrokem prezidenta Miloše Zemana o použití zbraně v souvislosti s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Návrh podpořilo 75 ze 168 přítomných poslanců včetně některých zástupců sociální demokracie, hnutí ANO a lidovců. Proti bylo 59 poslanců zejména z řad KSČM. Politici už v úterý prezidentův pondělní výrok o tom, že nedemokratickou cestou, jak se zbavit premiéra, je zbraň kalašnikov, vesměs odsoudili. Někteří pochybují o příčetnosti hlavy státu.
27.01.2016 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20439 článků)

Zeman rozděluje společnost. Slova o kalašnikovu byla spouštěčem, hlásí z novin aktivista, jehož demonstraci podpořila ČSSD

 
K uspořádání dnešní demonstrace na podporu premiéra Bohuslava Sobotky přiměl jejího organizátora, aktivistu Pražského Majdanu Tomasze Peszynského, prezidentův výrok o kalašnikovu. Peszynski to prohlásil v rozhovoru, který poskytl dnešní Mladé frontě Dnes. Na premiérovi oceňuje, že ve věci uprchlické krize na rozdíl od prezidenta jde proti proudu populismu a xenofobie. Účastníci demonstrace ale nemají na způsob řešení uprchlické krize jednotný názor, přiznává Peszynski.
06.02.2016 09:25 |

podobné články

Prezident Zeman? Levicový obraz de Gaulla, píše Ekonom

 
Časopis Ekonom přirovnává novou hlavu českého státu k postavě francouzského prezidenta Charlese de Gaulla. Nejsou prý ale zcela totožní, spíše jde o zrcadlový obraz, který mění to, co je nalevo a co napravo. Ačkoli se v mnoha ohledech liší, existují nezpochybnitelné společné body.
31.01.2013 12:25 |

podobné články

Už to začíná být ošklivé. Čtěte ještě více o válce mezi Zemanem a Sobotkou

 
Po „aféře kalašnikov“ přestřelka mezi premiérem Sobotkou a prezidentem Zemanem pokračuje. Miloš Zeman řekl, že Bohuslav Sobotka spíše ničí sociální demokracii a že je neúspěšný politik. Sobotka zase řekl, že se Zeman svým výrokem o kalašnikovu zařadil do sestavy fašistů. Zeman dle něj zvyšuje napětí ve společnosti a rozděluje ji. Co o tom soudí čeští politici?
01.02.2016 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20439 článků)

Sobotka má mokro v plínkách. Předseda parlamentní strany zostudil premiéra

 
Po „aféře kalašnikov“ přestřelka mezi premiérem Sobotkou a prezidentem Zemanem pokračuje. Miloš Zeman řekl, že Bohuslav Sobotka spíše ničí sociální demokracii a že je neúspěšný politik. Sobotka zase řekl, že se Zeman svým výrokem o kalašnikovu zařadil do sestavy fašistů. Zeman dle něj zvyšuje napětí ve společnosti a rozděluje ji. Do Sobotky se ostře opřel Tomio Okamura.
02.02.2016 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Tomio Okamura (2013 článků) , Miloš Zeman (20439 článků)

Premiéry - Noc v muzeu 2 i Poslední dům nalevo

 
Tento týden má premiéru rodinná komedie Noc v muzeu 2, horor Poslední dům nalevo, nebo francouzské drama Muž a jeho pes.
21.05.2009 06:05 |

podobné články

Do českých kin přichází horor plný násilí Poslední dům nalevo

 
Poslední dům nalevo je remake stejnojmenného klasického hororu Wese Cravena z roku 1972. Tenkrát bylo jeho motivací upozornit na vzrůstající krutost v hollywoodských filmech. Šel na to fikaně, rozhodl se ještě přitvrdit a násilí publiku znechutit.
22.05.2009 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Wes Craven (4 články)

Zemanův exporadce podal na prezidenta trestní oznámení kvůli výroku o kalašnikovu

 
Prezidentův výrok o kalašnikovu jako nedemokratické možnosti, jak se zbavit např. premiéra, má dohru. Někdejší Zemanův poradce ve Strakově akademii, nyní člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka, v úterý adresoval pražské vrchní žalobkyni Lence Bradáčové trestní oznámení na Zemana právě kvůli zmíněnému výroku.
26.01.2016 17:45 |

podobné články

Sluníčkem a kávou proti xenofobii a kalašnikovu. V Praze se bude demonstrovat na podporu Sobotky

 
Na podporu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se v sobotu v Praze uskuteční demonstrace nazvaná Sluníčkem a kávou proti xenofobii a kalašnikovu. Organizátoři chtějí mimo jiné ocenit premiérův postoj k migrační krizi i to, že se snaží o politiku oproštěnou od populismu a xenofobie.
01.02.2016 12:00 |

podobné články

MARTIN MAXA - V žoldu komunistů!

 
Krize je krize, a tak někteří naši umělci nekoukají napravo nalevo. A pár z nich doslova. Kam až se dá v divoké ekonomické situaci klesnout, když nejsou kšefty, předvedl o Velikonocích svým kolegům zpěvák Martin Maxa. Ten neváhal na Velký pátek celý den vystupovat na největším ostravském náměstí pro komunistickou stranu, která zde pořádala předvolební mítink.
28.04.2009 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Maxa (173 článků)

Jordan: vykašlala se na děti!

 
LONDÝN/LOS ANGELES – Silikonová modelka Katie Price (31) alias Jordan se zase předvedla! Ačkoliv si hraje na vzornou matku, když přijde kariéra, nevidí napravo, ani nalevo. Děti hodila na krk svému manželovi, s nímž se rozvádí a odletěla do Hollywoodu!
15.07.2009 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Katie Price (201 článků) , Katie Jordan (67 článků)

Dívka má jen půlku mozku, přesto vidí na obě strany

 
Desetiletá dívka z Německa, která se narodila jen s polovinou mozku, překvapila vědce svým zrakem. Její oko totiž dokáže zachytit zorná pole nalevo i napravo, což je jinak nemožné u lidí, kteří přijdou o část mozku například kvůli závažné epilepsii.
21.07.2009 20:05 |

podobné články

Mel Gibson se bude ženit! Už zase...

 
Herec nevidí nalevo napravo a hledí jen na svoji partnerku Oksanu Grigorievu (39), která mu minulý pátek porodila dceru Luciu.
06.11.2009 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Mel Gibson (331 článků) , Oksana Grigorieva (37 článků)

Jágr napravo, Růžička nalevo. Sportovci holt také volí

 
Hokejista Jaromír Jágr dlouhodobě podporuje ODS. Reprezentační trenér Vladimír Růžička se už také vyslovil, jeho sympatie patří ČSSD. Za stejnou stranu kandiduje i bývalý reprezentant Jiří Šlégr.
27.05.2010 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2472 článků) , Vladimír Růžička (316 článků) , Jiří Šlégr (405 článků) , Vladimír Růžička (312 článků) , Jiří Šlégr (406 článků)

Caveman u Bolka Polívky

 
Ve snu se přenesete až k počátkům člověka rozumného. Nahlédnete do jeskyně a k vlastnímu podivení spatříte, že muži sedí napravo a ženy nalevo. Dvě kultury, které se dál vyvíjely nezávisle na sobě. Ejhle, Caveman (Jeskynní muž) Roba Beckera.
16.12.2011 09:10 |

podobné články