Severské černohumorné „kultovky“ uvedou v Praze

Malý festival skandinávských filmů, které si ve své domovině vysloužily takřka kultovní status, proběhne v pražském Evaldu 2. až 11. září.
27.08.2015 13:36 |

Praha odmítá 'sanovat spisovatele'. Severské státy z literatury udělaly úspěšný obchodní artikl

Kdo nezná švédskou hackerku Lisbeth Salanderovou nebo latentního alkoholika – zkušeného osloského policistu Harryho Holea jako by ani nebyl… čtenář. Inspirace úspěchem severské literatury však není zdaleka jen umělecká, ale i byznysová. Severské země byly  čestným hostem  aktuálního ročníku Světa knihy a mohly by být inspirací pro Česko.
16.05.2016 12:10 |

S Dance Evolution budete tancovat jako Lady GaGa

Nová taneční hra od autorů kultovky Dance Dance Revolution.
20.08.2010 14:55 |

Filmové premiéry: Kmen, Annabelle, Andělé všedního dne i Divoké historky

Do kin přichází drama Kmen, horor Annabelle, černohumorné Divoké historky a také vieweghovská adaptace od Alice Nellis Andělé všedního dne.
09.10.2014 07:05 |

Osobnosti: Alice Nellis (104 článků)

Ross z Přátel míří do nového sitcomu. Bude zachraňovat ranní show

David Schwimmer se proslavil jako Ross Geller v populárním seriálu Přátelé, který se začal vysílat v 90. letech a měl celkem 10 sérií. Nyní získal roli v sitcomu stanice Channel 4, který se bude vysílat příští rok. Po Mattu LeBlancovi (Epizody) je tak dalším hercem z Přátel, jenž získal roli v britském sitcomu. V seriálu Morning Has Broken si Schwimmer zahraje amerického producenta, který má za úkol zachránit neúspěšnou ranní show. Autorem scénáře k šestidílné sérii je Julia Davis, která napsala například černohumorné seriály Nighty Night (2004) nebo Hunderby, za který získala cenu BAFTA.
02.10.2015 09:15 |

Osobnosti: David Schwimmer (26 článků) , Julia Davis (1 článek) , Julia Davis (1 článek) , Ross Geller (7 článků)

Týmový závod SP v severské kombinaci v Seefeldu vyhráli Norové

Až finiš rozhodl štafetový závod Světového poháru v severské kombinaci v rakouském Seefeldu, kam byl závod přeložen z německého Schonachu.
14.01.2011 15:50 |

Francouz Chappuis vyhrál závod v severské kombinaci v Seefeldu

Francouz Jason Lamy Chappuis vyhrál v sobotu v rakouském Seefeldu závod Světového poháru v severské kombinaci a vrátil se do čela průběžného pořadí seriálu.
15.01.2011 17:25 |

Osobnosti: Jason Lamy Chappuis (13 článků)

Francouz Lamy Chappuis vyhrál na MS závod v severské kombinaci, Slavík doběhl sedmý

Francouz Jason Lamy Chappuis vyhrál ve středu na mistrovství světa lyžařů - klasiků v norském Oslu závod v severské kombinaci na velkém můstku před německou dvojicí Johannes Rydzek a Eric Frenzel.
02.03.2011 17:50 |

Nor Krog vyhrál v Kuusamu úvodní závod SP v severské kombinaci

Nor Magnus Krog vyhrál v pátek ve finském Kuusamu úvodní závod Světového poháru v severské kombinaci, druhý skončil Akito Watabe z Japonska, třetí místo patří Němci Tinu Edelmannovi, který vedl po skokanské části.
25.11.2011 18:40 |

Churavý se Slavíkem bodovali v závodě v severské kombinaci

Němec Eric Frenzel vyhrál v norském Lillehammeru "penaltový" závod Světového poháru v severské kombinaci před Jasonem Lamy Chappuisem z Francie a svým krajanem Björnem Kircheisenem. Tomáš Slavík a Pavel Churavý dosáhli na bodovaná umístění.
04.12.2011 15:25 |

Osobnosti: Pavel Churavý (12 článků) , Jason Lamy Chappuis (13 článků) , Tomáš Slavík (27 článků) , Pavel Němec (55 článků)

Schmid vyhrál závod SP v severské kombinaci v Ramsau

Nor Jan Schmid vyhrál v sobotu v rakouském Ramsau závod Světového poháru v severské kombinaci, druhý doběhl Jason Lamy Chappuis z Francie, třetí místo vybojoval lídr seriálu Tino Edelmann z Německa.
10.12.2011 16:00 |

Osobnosti: Jan Schmid (9 článků) , Jason Lamy Chappuis (13 článků)

Lamy Chappuis vyhrál závod v severské kombinaci v Seefeldu

Francouz Jason Lamy Chappuis vyhrál v sobotu závod Světového poháru v severské kombinaci v rakouském Seefeldu před Akitem Watabem z Japonska a Alessandrem Pittinem z Itálie. Pavel Churavý obsadil dvacáté osmé místo.
17.12.2011 17:30 |

Osobnosti: Pavel Churavý (12 článků) , Jason Lamy Chappuis (13 článků) , Pavel Francouz (19 článků)

Pittin vyhrál závod v severské kombinaci v Chaux-Neuve

Ital Alessandro Pittin vyhrál i třetí závod Světového poháru v severské kombinaci ve francouzském Chaux - Neuve.
15.01.2012 17:30 |

Gruber vyhrál závod v severské kombinaci v Liberci, Dvořák doběhl třináctý

Rakušan Bernhard Gruber vyhrál v sobotu v Liberci první ze dvou závodů Světového poháru v severské kombinaci, druhý doběhl Němec Erik Frenzel, třetí místo obsadil vítěz skokanské části, další Rakušan Wilhelm Denifl. Nejlepším z domácích závodníků byl třináctý Miroslav Dvořák.
25.02.2012 15:40 |

Osobnosti: Miroslav Dvořák (84 článků) , Miroslav Dvořák (83 článků) , Miroslav Dvořák (83 článků)

Watabe vyhrál závod v severské kombinaci v Liberci, dva Češi bodovali

Japonec Akito Watabe vyhrál v neděli druhý závod Světového poháru v severské kombinaci v Liberci před lídrem seriálu Jasonem Lamy Chappuisem z Francie a Rakušanem Mariem Stecherem.
26.02.2012 14:35 |

Watabe vyhrál závod v severské kombinaci v Oslo, Dvořák skončil desátý

Japonec Akito Watabe vyhrál v pátek závod Světového poháru v severské kombinaci v norském Oslo, když uhájil náskok ze skokanské části.
09.03.2012 18:10 |

Dvořák ovládl mistrovství ČR v severské kombinaci

Miroslav Dvořák potvrdil na mistrovství republiky v severské kombinaci roli současné české jedničky. Závodník Dukly Liberec dnes v Harrachově po suverénním výkonu ve skoku i v běhu získal znovu po tříleté přestávce domácí sdruženářský primát. Druhý skončil Pavel Churavý.
22.03.2013 16:45 |

Osobnosti: Pavel Churavý (12 článků) , Miroslav Dvořák (84 článků) , Miroslav Dvořák (83 článků) , Miroslav Dvořák (83 článků) , Pavel Dvořák (69 článků) , Pavel Dvořák (69 článků)

Knižní veletrh ve znamení severské literatury

Už 22. ročník Mezinárodního veletrhu Svět knihy Praha 2016 začíná ve čtvrtek na Výstavišti v Holešovicích. Vystavovatelé z dvaceti sedmi zemí a hosté ze třiceti sedmi zemí nabídnou program na téma Fenomén krimi a Město jako literární kulisa s čestným hostem celé akce, jímž jsou severské země.
12.05.2016 13:30 |