Článek

Šest novinek pro úředníky: volno navíc i vysoké odstupné

 
Pro 68 tisíc zaměstnanců státu přestal platit zákoník práce. A nový služební zákon jim dal nevídané výhody – mezi nimi i jistotu po volbách nebo odstupné až 12 platů! Za to by ale měli být schopní, neúplatní a milí.
01.07.2015 16:25 |

podobné články

Podobné články

Sexy nohy a ladná chůze? Je čas obout si vysoké podpatky!

 
Vysoké podpatky byly, jsou a budou neřestí žen. Boty na vysoké jehle hravě vykouzlí dokonalé, sexy nohy, ladnou a pro ženy houpavou chůzi, která muže tolik přitahuje a snadno zvýrazní štíhlou linii, za kterou se rozhodně není třeba stydět. Vysoké podpatky sice vypadají elegantně a přitažlivě, ovšem jejich nošení není zrovna dvakrát pohodlné a své o tom ví každá žena, která do nich alespoň jedenkrát za život obula své nožky. V tomto případě asi jako nikde jinde platí známé rčení: Parádo, trp! Chcete-li mít nohy jako laňka a dát na obdiv pevné linie vaší postavy, budete pro to muset něco udělat – a možná i zatnout zuby! Vysoké podpatky, které muži nikdy nepochopí Nejeden muž se za ženou na vysokých jehlách obdivně otočí, mnohdy si ani neodpustí pověstné zahvízdnutí, kterým dá ženě najevo, že vypadá skvěle. Ovšem jen co otočí hlavu zpátky, zamyslí se nad tím, proč to ty ženy vlastně dělají. Proč nosí nepohodlné boty, ve kterých trpí? Vysoké podpatky jsou slabostí žen a nepochopitelnou skutečností mužů – a tak to prostě zůstane. Zatněte zuby – stojí to za to! Nové boty jsou pokaždé nepohodlné a o těch na podpatku to platí dvojnásob. Při výběru proto pamatujte, že vám botka musí dokonale sedět. Překontrolujte si, že jste sáhla po správné šířce, velikosti i výšce a počítejte s tím, že i kdyby vám bota sebevíce sedla na nohu, první krůčky budou bolet. Ovšem překonáte-li počáteční bolestné chvilky, odměnou pro vás budou krásně vysoké nohy – a to stojí za to, nemyslíte? Tajné triky, na které vám okolí nepřijde V drogerii či lékárně seženete gelové nebo i pěnové vložky do špičky i na patu. S tímto tajným fíglem si nošení bot na vysokém podpatku o něco více zpříjemníte a vaše okolí nic nepozná. Vy se tak budete cítit pohodlněji a okolí vás bude obdivovat za... Čtěte více Příspěvek Sexy nohy a ladná chůze? Je čas obout si vysoké podpatky! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.06.2015 09:06 |

podobné články

Odstupné pro končící poslance je logické, míní zákonodárce ČSSD

 
Jak chcete vysvětlit to, že politici po skončení mandátu dostanou odstupné? Tuto otázku položil poslanci Antonínu Seďovi (ČSSD) jeden ze čtenářů serveru ParlasmentníListy.cz. Domnívá se totiž, že jde o jeden z klasických případů zneužití pravomoci zákonodárců, kteří si odstupné schválili. Seďa ovšem politiky hájí, protože člověk, který vstoupí do politiky, se později nemusí mít kam vrátit.
14.04.2013 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (110 článků)

Mládek odvolal dva vysoké úředníky, obvinila je policie

 
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) odvolal dva vysoké úředníky svého resortu. Jedná se o ředitelku odboru implementace strukturálních fondů Zuzanu Matějíčkovou a referenta kontroly výběrových řízení Zbyňka Roubala. Oba úředníky obvinila policie. V úterý o tom informoval Radiožurnál.
22.07.2014 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (669 článků)

Nagyová přijde o práci i odstupné?! S Nečasem si užívá neplacené volno

 
Podle Petra Nečase dřela Nagyová i po nocích jako kůň. Expremiér tím vysvětloval, proč měla Nagyová mnohdy statisícové odměny... Jenže po propuknutí rozsáhlé kauzy vše směřuje k tomu, že Nagyová, i když zatím pouze obviněná, přijde o práci, ale i odstupné. S Nečasem a rodinou si nyní užívá neplacenou dovolenou.
24.07.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků)

Kvůli stávce si vezměte raději dovolenou, neplacené volno si vnutit nenechte

 
Pokud uvažujete o tom, že byste čtvrteční stávku využili ke dni volna, zvolte raději dovolenou než neplacené volno. Za neplacené volno budete muset navíc odvést poměrnou část ze zdravotního pojištění.
15.06.2011 13:00 |

podobné články

NENASYTNÝ Domenech: požaduje absurdní odstupné

 
Požadavky bývalého kouče francouzské fotbalové reprezentace Raymonda Domenecha na odstupné jsou podle ministryně sportu Chantal Jouannové nechutně vysoké.
13.04.2011 19:30 |

podobné články

Nástup nového ředitele ČD vítám, tvrdí odborář. Starý bojoval hlavně o odstupné

 
Dalibor Zelený skončil ve funkci šéfa Českých drah. Podle předsedy Odborového sdružení železničářů Jaroslava Pejši se Zelený od vánoc staral jen o to, jak vysoké dostane odstupné, což je špatně. Nový ředitel Daniel Kurucz podle odboráře nese určitou vizi. Neměl by ale zapomenout ani na obnovu vozového parku drah a regulaci konkurence na železnici.
21.02.2014 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (106 článků)

Nový Nesbø, Urban i Příšerné příběhy vánoční. Je tu Velký knižní čtvrtek

 
Šestnáct knižních novinek doprovodí v knihkupectvích v mnoha městech autogramiády, besedy či autorská čtení. Edice novinek je součástí Velkého knižního čtvrtku, při kterém chtějí nakladatelé upozornit čtenáře na nejzajímavější knižní tituly podzimu. Dnešek přináší šest tuzemských a deset zahraničních titulů včetně novinek Joa Nesbøho a Miloše Urbana. Ze zahraničních autorů přijíždí oblíbený britský autor knih pro děti Chris Priestley, kterému vychází kniha Příšerné příběhy vánoční. Se svými příznivci se setká dnes v Městské knihově v Praze společně s Milošem Urbanem, Miroslavem Bártou, Markétou Šichtařovou, Vladimírem Pikorou, Vladimírem Ševelou, Tomášem Šebkem a Martinem Sodomkou.
15.10.2015 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (11 článků) , Chris Martin (144 článků) , Chris Martin (145 článků) , Chris Martin (145 článků) , Chris Martin (27 článků) , Tomáš Bárta (2 články)

Přehled svátků a prázdnin: Chcete si vzít volno v roce 2016? Podívejte se, kdy to pro vás bude nejlepší

 
Nový rok 2016 je za dveřmi a po vánočních svátcích už budeme pomalu a jistě plánovat dovolené na příští rok. Kdy je ale nejvhodnější doba si vzít volno? Podívejte se na přehled státních svátků a prázdnin, abyste si mohli vzít volno v ty pro vás nejvhodnější dny.
04.12.2015 18:06 |

podobné články

Zaměstnanci budou mít nárok na placené volno k péči o příbuzného, schválila sněmovna

 
Lidé zřejmě dostanou možnost dostat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Sněmovna v pátek schválila vládní novelu o nemocenském pojištění, která zavedení volna umožňuje. Poslanci zmírnili jednu z podmínek pro jeho čerpání, naopak nezúžili okruh lidí, kteří by mohli volno využít. Předlohu musí ještě posoudit Senát a podepsat prezident.
14.07.2017 11:20 |

podobné články

Začínají podzimní prázdniny, někde bylo volno od pondělka

 
Na základních a středních školách ve čtvrtek začínají dvoudenní podzimní prázdniny. Díky státnímu svátku, který se oslavuje 28. října, měly všechny děti volno od středy. Na některých školách se neučí od začátku týdne, protože jejich vedení vyhlásilo ředitelské volno. To se využívá například k dalšímu vzdělávání učitelů.
29.10.2015 06:15 |

podobné články

Chceme odstupňované odstupné, tvrdí ministr pro místní rozvoj Jankovský

 
Kabinet Petra Nečase (ODS) chce do zákoníku práce prosadit odstupné, jehož výše by byla závislá na počtu odpracovaných let u zaměstnavatele, řekl v sobotu Mediafaxu ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV). Dodal, že zavedení výpovědi bez udání důvodu proto nebude potřeba.
25.09.2010 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků) , Kamil Jankovský (97 článků)

200 tisíc měsíčně bez práce? Füle už pro EU nepracuje, platí ho ale dál

 
Celkem 16 bývalých eurokomisařů, kteří působili v Evropské komisi do roku 2014, stále pobírá štědré odstupné, které činí až 65 procent jejich předchozího platu. Platí to i pro českého zástupce Štefana Füleho, který bere nejméně 225 tisíc korun měsíčně, přestože už pracuje jako diplomat na ministerstvu zahraničí. Nárok na tříleté odstupné mají všichni eurokomisaři, třebaže byli ve funkci jen pár měsíců. Od letošního roku se však pravidla výrazně zpřísnila.
10.11.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Odstupné při výpovědi bude podle počtu odpracovaných let

 
Kabinet Petra Nečase (ODS) chce do zákoníku práce prosadit odstupné, jehož výše by byla závislá na počtu odpracovaných let u zaměstnavatele, řekl v sobotu Mediafaxu ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV).
26.09.2010 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků) , Kamil Jankovský (97 článků)

Pokud padne vláda, odstupné dostanou čtyři ministři

 
Pouze čtyři ministři – vnitra Jan Kubice (nez.), dopravy Pavel Dobeš (VV), pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV) a průmyslu Martin Kuba (ODS) by v případě pádu vlády dostali odstupné. Ostatní členové vlády zastávají funkce poslanců či senátorů a na 'padák' nemají podle zákona nárok.
09.04.2012 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (511 článků) , Jan Kubice (680 článků) , Martin Kuba (394 článků) , Kamil Jankovský (97 článků) , Jan Jankovský (5 článků)

Padne-li vláda, dostanou ministři odstupné statisíce korun

 
Pouze čtyři ministři – vnitra Jan Kubice (nez.), dopravy Pavel Dobeš (VV), pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV) a průmyslu Martin Kuba (ODS) by v případě pádu vlády dostali odstupné. Ostatní členové vlády zastávají funkce poslanců či senátorů a na 'padák' nemají podle zákona nárok.
09.04.2012 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (511 článků) , Jan Kubice (680 článků) , Martin Kuba (394 článků) , Kamil Jankovský (97 článků) , Jan Jankovský (5 článků)

Zlaté padáky: Kuba je shovívavý, Okamura by byl pro veřejný výprask

 
Vedoucí funkce státních podniků představují pohádkové platy. Ředitelé a manažeři ale i po svém odchodu získávají obří odstupné. Příkladem může být například nyní již bývalý šéf Českých drah Petr Žaluda, který obdržel odstupné ve výši 24 svých platů, tedy 12 milionů korun.
13.10.2013 13:50 |

podobné články

Šéf Porsche dostal padáka: Přes miliardu odstupné!

 
Ředitel německého výrobce vozů Porsche Wendelin Wiedeking s okamžitou platností opustí firmu. Rozhodla o tom dozorčí rada. Že nebude mít co do úst, se ale bát nemusí. Čeká ho totiž odstupné 50 milionů eur (téměř 1,3 miliardy Kč)!
23.07.2009 12:55 |

podobné články

Luxusní odstupné: Piloti ČSA i Lašák za vodou

 
Ať už České aerolinie opustí prezident Radomír Lašák, nebo šéf pilotních odborů Filip Gaspar, oba budou mít nadlouho vystaráno. Manažerská smlouva totiž Lašákovi garantuje šestiměsíční odstupné, díky které šéf ČSA při odchodu dostane dokonce 1,8 milionu!
30.08.2009 05:10 |

podobné články