Článek

Šest hudebních géniů, na které nikdy nezapomeneme

 
Pojďme si připomenout zpěváky, kteří po sobě zanechali spoustu kvalitní muziky. Na konci článku můžete hlasovat, který z vybraných zpěváků byl vaším hudebním "králem". Také si můžete spustit kvíz a vyzkoušet, kolik legend poznáte podle fotek z jejich mládí.
09.02.2016 18:36 |

podobné články

Podobné články

Do Národního muzea se sneslo sousoší Géniů: »Domů« se vrátilo po 11 letech

 
Originál sousoší Géniů se po jedenácti letech vrátil do Národního muzea (NM). K umístění třiapůltunové sochy pomohl jeřáb, který ji vytáhnul do výšky 30 metrů. Přesunul ji od vchodu u Čelakovských sadů do spojovací chodby mezi historickou a novou budovou.
23.08.2017 16:00 |

podobné články

Národní muzeum: Sousoší Géniů už střeží vchod do spojovací chodby mezi Novou a Historickou budovou

 
Do právě rekonstruované Historické budovy Národního muzea se 23. srpna 2017 po více jak 10 letech vrátil originál sousoší Géniů.
25.08.2017 08:35 |

podobné články

Lukáši, nezapomeneme!

 
Některé vzpomínky nepřebolí! Fotbalista Michal Kadlec (27) nosí pod reprezentačním dresem bílé tričko s nápisem »Lukáši, nikdy nezapomeneme!« jako památku na zesnulou bohemáckou ikonu Lukáše Přibyla. Michale, pošli mu placku z Eura rovnou do nebe!
25.05.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Kadlec (129 článků) , Lukáš Přibyl (46 článků)

Nikdy neodpustíme Západu. Vzpomínky na bombardování Srbska a na roli Havla a Vondry

 
REPORTÁŽ „Nikdy nezapomeneme, nikdy neodpustíme,“ znělo v pondělí večer před velvyslanectvím Srbska v Praze na Malé Straně. Uběhlo totiž patnáct let ode dne, kdy NATO zahájilo 78 dní trvající bombardování zbytku Jugoslávie. Vojenská akce si vyžádala tisíce civilních obětí, bombardovány byly nemocnice, školy, vlaky nebo televize.
25.03.2014 08:25 |

podobné články

Těžkej Pokondr spojil síly s houslovým virtuosem Svěceným!

 
Na Frekvenci 1 došlo k exkluzivnímu spojení tří hudebních géniů: Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Jaroslav Svěcený dokazují, že hudba nezná hranic!
29.09.2009 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Pokorný (22 článků) , Roman Ondráček (21 článků) , Jaroslav Svěcený (41 článků)

Těžkej Pokondr spojil síly s houslovým virtuosem Svěceným!

 
Na Frekvenci 1 došlo k exkluzivnímu spojení tří hudebních géniů: Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Jaroslav Svěcený dokazují, že hudba nezná hranic!
29.09.2009 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Pokorný (22 článků) , Roman Ondráček (21 článků) , Jaroslav Svěcený (41 článků)

Bachova hudba je nadčasová, od jeho narození uplynulo už 260 let

 
Ve své době byl uznáván jako vynikající varhaník a mistr improvizace, jeho skladby však byly dlouho nedoceněny. Po smrti, od níž právě uplynulo 260 let, byl Johann Sebastian Bach přes půlstoletí zapomenut, než v něm postupně vědci, interpreti i posluchači celého světa objevili jednoho z největších hudebních géniů.
28.07.2010 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Bach (5 článků) , Johann Sebastian Bach (2 články)

Pokles prodeje hudebních nosičů zrychlil

 
Pokles prodeje hudebních CD a DVD loni v Česku výrazně zrychlil. Zatímco v roce 2009 se množství prodaných hudebních nosičů snížilo meziročně o zhruba pětinu, tak loni kleslo o 45 procent. Vyplývá to z údajů, které Český statistický úřad zveřejnil ve Statistické ročence ČR za rok 2011. Prodej digitální hudby sice roste, výpadky v prodeji CD a DVD ale zatím nedokáže pokrýt.
29.11.2011 16:30 |

podobné články

Česká centra: České dudy obohatily mezinárodní expozici hudebních nástrojů v Koreji

 
Novým exponátem Mezinárodní expozice hudebních nástrojů v Koreji se staly české dudy! České centrum Soul a Velvyslanectví ČR v Korejské republice tímto počinem obohacují Mezinárodní sbírku hudebních nástrojů v Kulturním centru města Songnam v Koreji.
18.04.2014 09:05 |

podobné články

11 zásadních věcí, které jsme zažívali na letních táborech a nikdy na ně nezapomeneme!

 
Někteří je milovali, pro jiné byly za trest. "Bezpochyby ale patří k typickému letnímu koloritu":http://www.extra.cz/kde-najdete-nejvic-sexy-kocicek-vezmeme-vas-na-party-letosniho-leta-kde-budou-na-kazdem-rohu a k našemu dětství! Ti z vás, kteří někdy navštívili prázdninový tábor, nám určitě dají za pravdu, že těchhle 11 věcí "zásadně ovlivnilo náš život":http://www.extra.cz/12-veci-ktere-meli-v-detskem-pokojicku-vsichni-co-se-narodili-mezi-lety-1980-a-1990!
09.06.2014 15:00 |

podobné články

Snažič a upocenec! 10 nejhorších milenců, na které v posteli můžeš narazit i ty

 
Poprosila jsem kamarádky, aby mi povídaly o svých mužích. Některé mají víc zkušeností, některé mají přítele, které byly ochotné někam zařadit. Vzniklo z toho několik skupin, jejich výhody a nevýhody. Jisto jistě to nebudou všichni a záměrně nepíšu o těch, které milujeme a jsou ve všem úžasní. To by totiž nebyla taková sranda, že jo! Takže tady je deset nejbizarnějších postelových géniů!
05.02.2016 09:00 |

podobné články

Letní módní hit? Celebrity volí pončo! Tenhle kousek oblečení musíte mít i vy!

 
"Jestliže vás během letních večerů nebo deštivých dnů":http://www.extra.cz/11-zasadnich-veci-ktere-jsme-zazivali-na-letnich-taborech-a-nikdy-na-ne-nezapomeneme omrzí život s kabáty, mikinami a bundami a rádi byste se zahřáli v něčem originálnějším, pusťte do svého života vlnu hippie módy!
24.06.2014 10:25 |

podobné články

Petra Černocká už není Saxana: Zahrála si starostku a měla problém s textem

 
Zpěvačka Petra Černocká  (65) se sice občas v nějakém filmu mihne, ale nikdy nezapomeneme zejména na její Saxanu. A to jak tu původní, tak pokračování, které režisér Václav Vorlíček natočil před několika lety. Ve snímku Andílek na nervy dostala konečně jinou větší roli, hraje starostku, tetu hlavní hrdinky.
09.07.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petra Černocká (251 článků) , Václav Vorlíček (113 článků) , Petr Václav (713 článků)

Spolužáci zavražděné Martiny (†16): Nikdy na tebe nezapomeneme!

 
VIDEO: Slovenskem otřásla brutální vražda dalšího mladého děvčete. Po Monice Šmidtové (†23), která svého vraha "našla" na Facebooku, byla obzvlášť surově zavražděná Martina Matyášová (†16). Obviněný je její expřítel Roman M. (18). Dívčini spolužáci a kamarádi se stále ještě nevzpamatovali z šoku.
25.08.2010 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (276 článků)

Tajný scénář královské svatby

 
Na minutu a do nejmenších detailů je již naplánován svatební den pro vyvolenou britského následníka trůnu Kate Middleton. "Chceme aby to byl den, na který nikdy nezapomeneme, největší den našeho života" svěřili se britským médiím William a Kate. Podle svatebních plánů se zdá, že se jim to povede. A zřejmě na svatbu nebudou vzpomínat sami. Královská svatba je největší událostí roku.
08.04.2011 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Kate Middleton (881 článků)

Vzpomínkový pochod: Kačko (†17), nikdy nezapomeneme!

 
Kačka Tupá ze Sázavy se narodila s těžkou srdeční vadou a podle lékařů neměla žít déle než pár týdnů.
03.06.2011 12:15 |

podobné články

Oběť silničních pirátů: Dan už leží v hrobě!

 
V záplavě květin, planoucích svíček a smutečních stužek se vzkazy »Danovi na rozloučenou, nikdy nezapomeneme...« včera tonul malý hrob na hřbitově ve Slaném na Kladensku.
13.06.2011 12:20 |

podobné články

Colin McRae – Nikdy nezapomeneme

 
Ticho a klid. Jen listy stromů šumí a zpívají ptáci. Vysoko nad lesem se objevuje orel a vzápětí přichází první kovový zvuk. Dvě rány jako z děla zazní, když sekvenční převodovka rychle podřadí a zbytky benzínu hoří ve výfuku aby si turbo podrželo pořádné tempo. Šílenec McCRASH se řítí dveřma napřed ze zatáčky, chlapi řvou, ženy ječí a dětí jásají.... Včera jsme vám přinesli zajímavou upoutávku na nadcházející výstavu v Birminghamu, kde se bude mimojiné konat obvyklá aukce skutečných ikon automobilového světa, na níž se bude dražit také Ford Focus WRC, s kterým závodil právě Colin. Dnes iFaster.cz přináší jedno z nejlepších on-board videí, jaké kdy vesmír spatřil....
30.12.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Colin Ford (1 článek)

Lov ryb dětí a mládeže

 
Velká většina sportovních rybářů začala lovit ryby už v dětství. Všechno poprvé je prý v životě nejkrásnější a v rybařině to platí dvojnásob. Nikdy nezapomeneme na naši první docházku k vodě, první záběr, prvního okounka, třepotajícího se na udičce. Tyto momentky se nám navždycky vryly do paměti a jsou jakýmsi hnacím motorem naší často celoživotní vášně. Je prokázáno, že čím dříve si dítě „přičichne“ k rybařině, tím větší je pravděpodobnost, že zůstane sportovním rybářem po celý život. Proto je důležité, aby mělo možnost proniknout do tajů rybářského světa co možná nejdříve, a i pro budoucnost rybářských svazů a sdružení je nezbytné, aby jim dorůstaly stále nové generace aktivních členů. Jak tedy dosáhnout toho, aby kupříkladu zrovna vaše dítě mohlo začít lovit ryby?
08.05.2013 00:00 |

podobné články