Článek

Šest a půl roku za korupci pro soudce Havlína. Ještě více, než chtěla obžaloba

 
Bývalému soudci Ondřeji Havlínovi udělil dnes soud 6,5 roku vězení za korupci, když údajně ovlivňoval řízení ve prospěch pachatelů trestných činů. Havlínův obhájce žádal podmínku, státní zástupkyně pak šestiletý trest.
30.07.2015 17:41 |

podobné články

Podobné články

Ministr Blažek podal kárnou žalobu na soudce Havlína

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) podal kárnou žalobu na soudce Obvodního soudu pro Prahu 2 Ondřeje Havlína, kterého policie viní z korupce. Kárnému soudu navrhl, aby Havlína odvolal z funkce. ČTK o tom v pátek informovala ministrova mluvčí Štěpánka Čechová. Ministr už Havlína před dvěma týdny funkce dočasně zprostil, a to až do pravomocného skončení jeho trestního stíhání.
22.03.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků) , Ondřej Štěpánek (33 článků)

Máme informace z pozadí kauzy soudce Havlína: Záruka za zásluhy v době války. Případ se zajímavě dotýká Lenky Bradáčové. Hovoří se i o milence

 
Případ soudce z Prahy 2 Ondřeje Havlína, který byl prvoinstančně odsouzen k 6,5letému vězení, má i pozadí, o kterém se příliš nemluví. Kladenský soud odsoudil Havlína a další obžalované za to, že měli ovlivňovat případy spojené s alkoholem za volantem.
04.08.2015 11:21 |

podobné články

Pražský městský soud podá kárnou žalobu na obviněného soudce Havlína

 
Městský soud v Praze podá kárnou žalobu na soudce Ondřeje Havlína, kterého policie stíhá kvůli korupci. Údajně totiž jako soudce Obvodního soudu pro Prahu 2 v dvacítce případů nepozval k soudu poškozené. Ti pak nemohli žádat odškodnění.
13.03.2013 07:05 |

podobné články

Z čeho všeho je možné se dostat i bez úplatného soudce

 
Na podivnou klientelistickou praxi při řešení dopravních přestupků, řízení v opilosti či dopravních nehod ukázala kauza soudce z Prahy 2 Ondřeje Havlína. Ta se nyní projednává u soudu v Kladně. U bývalého soudce Havlína se scházeli obhájci pachatelů různých deliktů v dopravě, na něž se soud v Praze 2 specializuje. Podle obžaloby zametal za peníze delikty řidičů pod koberec.
04.06.2015 16:15 |

podobné články

Na úplatného soudce Havlína míří další trestní oznámení. Podává jej jeho bývalý šéf

 
Za korupci dostal 6,5 roku vězení, jenže tím problémy bývalého soudce Ondřeje Havlína skončit nemusí. Jeho další údajný prohřešek nyní budou zkoumat detektivové, které na něj údajně posílá jeho bývalý šéf.
10.08.2015 14:40 |

podobné články

Blažek přezkoumá podivnou kariéru obviněného soudce Havlína

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) si chce posvítit na podivnou kariéru pražského soudce Ondřeje Havlína, který v sobotu skončil ve vazbě kvůli vyšetřování případu šesti lidí podezřelých z nepřímého úplatkářství, přijetí úplatku, vydírání, podvodu a zneužití pravomoci úřední osoby. Blažek rovněž doufá, že se soudce sám vzdá mandátu, pokud by tak neučinil, je připraven mu dočasně pozastavit výkon funkce.
24.02.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků)

Blažek u soudce Havlína přezkoumá celou jeho kariéru

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) hodlá přezkoumat "podivnou" profesní kariéru soudce Ondřeje Havlína, který čelí obvinění z korupce a který, kromě justice, působil také v diplomacii. Ministr doufá v to, že se soudce sám vzdá své funkce. Uvedl to v České televizi (ČT) v Otázkách Václava Moravce.
24.02.2013 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků)

Bývalý soudce Havlín se podruhé ukázal u soudu. Zbaví ho trestu za korupci?

 
Krajský soud v Praze začal ve středu projednávat odvolání v kauze bývalého soudce Ondřeje Havlína, který dostal za korupci 6,5 roku vězení. Bývalý soudce se k jednání dostavil, což se stalo teprve podruhé za dobu, co soud případ rozplétá. Havlín se proti rozsudku odvolal stejně jako šest dalších obžalovaných.
10.02.2016 13:00 |

podobné články

Soudce Havlína odsoudili za korupci, ale pořád mu chodí polovina platu. Takto to vysvětlila prezidentka českých soudců

 
Prezidentka Soudcovské unie ČR Daniela Zemanová si postěžovala, že se v resortu spravedlnosti příliš rychle mění šéfové, takže se jen těžko vyjednávají změny v procesu jmenování soudců. Ten by se měl ztížit, aby bylo jasnější, zda je žadatel patřičně odolný například proti korupčním tlakům. Případ soudce Ondřeje Havlína totiž ukazuje, že ani soudci nejsou odolní proti korupčním nabídkám. A přece pan Havlín pobírá polovinu platu, protože...
31.07.2015 19:42 |

podobné články

U obviněného soudce Havlína se našla nelegální zbraň

 
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) minulý týden rozšířil trestní stíhání pražského soudce Ondřeje Havlína. V pořadu Impulsy Václava Moravce na rádiu Impuls to dnes řekl šéf útvaru Robert Šlachta. Havlín, který čelí obvinění z korupce, je nyní podezřelý i z nedovoleného ozbrojování. 
22.04.2013 20:00 |

podobné články

Stíhat by neměli nás, ale naše vyšetřovatele, zuří právník z kauzy soudce Havlína

 
Obviněný právník Boris Štefl, který je stíhán v kauze soudce Ondřeje Havlína, údajně jedné z největších korupčních afér v justici, v rozhovoru pro server Týden.cz tvrdí, že stíhán nemá být on, ale naopak jeho žalobci.
13.04.2014 21:50 |

podobné články

Blažek dočasně zprostil funkce obviněného soudce Havlína

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) dnes rozhodl o dočasném zproštění výkonu funkce soudce Ondřeje Havlína, kterého policie viní z korupce. Informovala o tom tisková mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová.
11.03.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků) , Ondřej Štěpánek (33 článků)

Brněnský soudce Novotný se urval ze řetězu: Muži, který zavinil nehodu, napařil neskutečných 15,5 roku! Řidič pak zemřel. A na soudce se valí další skandál!

 
Brněnský soudce Aleš Novotný na sebe v poslední době strhává hodně pozornosti. Hovoří se o tom, že to brousí mnohem více, než je v české justici obvyklé. Řidič Martin Novák za autonehodu od soudce Novotného vyfasoval flastr 15,5 roku. Íránského podnikatele zase soudce Novotný donutil k zaplacení kauce 150 milionů korun. Krajský soud v Brně také kvůli Novotnému ostře kritizuje předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Ta Novotnému doporučila, aby okamžitě rezignoval. Utrhl se snad soudce Novotný z řetězu spravedlnosti a seká to jako nějaký středověký kat? O Krajský soud v Brně se už zajímá i ministr spravedlnosti Robert Pelikán.
20.05.2016 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (414 článků)

MSp: Ministr Blažek podepsal dočasné zproštění výkonu funkce soudce Havlína

 
Vyjádření ministerstva spravedlnosti ve věci JUDr. Ondřeje Havlína.
11.03.2013 18:10 |

podobné články

Exministr Březina má problém? Úplatný soudce Havlín ho prý úmyslně zprostil obžaloby

 
Soudce Ondřej Havlín zprostil před čtyřmi lety politika ČSSD Karla Březinu obžaloby účelově. Týdeníku Respekt to řekl kladenský soudce Petr Sedlařík na základě odposlechů, které jsou součástí jiné kauzy, za niž Sedlařík poslal Havlína tento týden nepravomocně do vězení na 6,5 roku.
02.08.2015 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlín (16 článků)

Bulvár pátral kolem soudce Havlína. Kvůli vazbě nestihl zeštíhlovací zákrok

 
Soudce Ondřej Havlín dlí již od víkendu ve vazební věznici. Zadržení za manipulace při soudních kauzách mu pravděpodobně přišlo velmi nevhod. Kromě omezené svobody a pověsti v troskách prý marnivého soudce trápí ještě jedna věc- kvůli zadržení už nestihne liposukci, kterou měl prý objednanou na pondělí.
26.02.2013 10:30 |

podobné články

Vazebně stíhaný soudce Havlín byl dočasně zproštěn funkce

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v pondělí rozhodl o dočasném zproštění soudce Ondřeje Havlína funkce. A to až do doby, než bude jeho trestní stíhání za korupci a další trestné činy pravomocně ukončeno. Právo o tom informovala mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová.
11.03.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků) , Ondřej Štěpánek (33 článků)

Blažek slíbil, že korupčník Havlín jako soudce skončil

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) hodlá přezkoumat "podivnou" profesní kariéru soudce Ondřeje Havlína, který čelí obvinění z korupce a který kromě justice působil také v diplomacii. Ministr doufá v to, že se soudce sám vzdá své funkce. Uvedl to dnes v České televizi (ČT) v Otázkách Václava Moravce. Podle ČT Havlín využíval svých politických kontaktů, blízko prý měl například k Miroslavu Šloufovi. 
24.02.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků)

Soudce Sváček: Havlínova kauza vrátila justici o pěkných pár let zpátky

 
Předseda Městského soudu v Praze Jan Sváček je zaskočen údajnou korupční kauzou v justici. Soudce Ondřeje Havlína, který byl v této záležitosti vzat do vazby, sám dříve coby soudce odmítl. Teď tvrdí, že aktuální kauza poškodila celou justici a uvrhla ji o několik let zpátky.
25.02.2013 12:10 |

podobné články