Článek

Separatisté hlásí konec války. Tymošenko mluví o rozpadu Ukrajiny

 
Separatisté překvapili pozorovatele optimistickým prohlášením. Vyjednávači znepřátelených stran konfliktu dosáhli před pár dny v Minsku dohody o stažení zbraní ráže menší než 100 milimetrů z fronty. To prý podle separatistů může znamenat konec občanské války, ukrajinská politička Julia Tymošenko (54) však tvrdí pravý opak. Ruský prezident Vladimir Putin (62) podle ní bude Ukrajinu dále „krájet jako kus salámu“.
02.10.2015 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3031 článků)
Podobné články

Tymošenko, manžel expremiérky Ukrajiny, dostal azyl v ČR

 
AKTUALIZOVÁNO. Manžel bývalé ukrajinské premiérky Oleksandr Tymošenko dnes obdržel v ČR azyl. Na tiskové konferenci v Českých Budějovicích to dnes potvrdil ministr vnitra Jan Kubice. Uvedl, že Tymošenko zažádal o azyl již před několika měsíci.
06.01.2012 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Tymošenko chce v ČR pracovat proti "rozkrádání" Ukrajiny

 
Manžel bývalé premiérky Tymošenkové, Olexandr Tymošenko, který získal v České republice azyl, založil sdružení Vlast proti "rozkrádání" Ukrajiny.
09.01.2012 22:15 |

podobné články

Manžel odsouzené Tymošenkové získal v ČR azyl. Potvrdil to Kubice

 
Manžel odsouzené expremiérky Ukrajiny Oleksandr Tymošenko dostal azyl v České republice. Potvrdil to český ministr vnitra Jan Kubice. Podle jeho slov požádal Tymošenko o azyl už před několika měsíci.
06.01.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Tymošenko chce v ČR pracovat proti „rozkrádání“ Ukrajiny

 
Olexandr Tymošenko se rozhodl uchýlit do azylu v Česku kvůli „neuvěřitelnému nátlaku“ ze strany ukrajinské státní moci a kromě podnikání chce v ČR politicky působit proti nynějšímu ukrajinskému režimu a koordinovat aktivity exilových organizací. Vyplývá to z rozhovoru, který v pondělí poskytl ukrajinskému vysílání rozhlasové stanice Rádio Svoboda.
09.01.2012 19:20 |

podobné články

Tymošenko chce v ČR pracovat proti "rozkrádání" Ukrajiny

 
Olexandr Tymošenko se rozhodl uchýlit do azylu v Česku kvůli "neuvěřitelnému nátlaku" ze strany ukrajinské státní moci a kromě podnikání chce v ČR politicky působit proti nynějšímu ukrajinskému režimu a koordinovat aktivity exilových organizací.
09.01.2012 19:25 |

podobné články

Exkluzivní rozhovor Blesku s manželem vězněné Julie Tymošenko: Mám strach o dceru na Majdanu!

 
Oleksandr Tymošenko (53) nikdy nedává rozhovory a už vůbec nemluví o své ženě Julii (53), někdejší kandidátce na prezidenta Ukrajiny, která je už třetím rokem uvězněná. Kvůli šílené politické situaci ale včera promluvil pro Blesk.
22.02.2014 08:00 |

podobné články

Podnikatel Porošenko s přehledem vede v Ukrajinských volbách: Tymošenko ztrácí naději!

 
Vše nasvědčuje tomu, že hlavou boji zmítané Ukrajiny se stane podnikatel a oligarcha Petro Porošenko. Po sečtení přibližně třetiny hlasů tomu vše nasvědčuje. On sám se za prezidenta prohlásil již v neděli a Julije Tymošenko tak pomalu, ale jistě ztrácí naději na to, že by zemi mohla vést.
26.05.2014 08:20 |

podobné články

Separatisté tvrdí, že na východě Ukrajiny ukončili odsun těžkých zbraní

 
Ukončení odsunu svých těžkých zbraní z frontové linie ohlásili dnes proruští separatisté na východě Ukrajiny. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na mluvčího povstaleckých jednotek Eduarda Basurina. Separatisté ale obviňují Kyjev, že své zbraně dosud nestáhl.
07.03.2015 23:41 |

podobné články

Tymošenko podnikal legálně. Jde o politiku, říká ukrajinský novinář

 
Hostem pořadu Interview ČT24 byl Anatolij Krat, šéfredaktor deníku Ukrajinská gazeta. Vyjadřoval se k azylu, který dnes v České republice získal podnikatel Oleksandr Tymošenko.
06.01.2012 19:30 |

podobné články

Tymošenko popírá, že by v Česku vlastnil dům

 
AKTUALIZOVÁNO. Oleksandr Tymošenko, manžel ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové, který minulý týden dostal v České republice azyl, v úterý v ukrajinské televizi TSN popřel, že v Česku vlastní dům.
11.01.2012 09:45 |

podobné články

Prosím, zachraňte moji ženu! Prosí světové státníky Tymošenko

 
Manžel vězněné ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové dnes vyzval světové státníky, aby zabránili "fyzické likvidaci" jeho ženy a vyhlásili sankce proti ukrajinskému režimu. Oleksandr Tymošenko, který letos v lednu získal azyl v Česku, svůj dopis zveřejnil na webových stránkách strany Vlast (Baťkivščyna), které jeho vězněná žena předsedá.
23.04.2012 18:05 |

podobné články

Tymošenko bude asi invalidní, myslí si německý lékař

 
Vězněná bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenko zůstane v charkovské civilní nemocnici ještě přinejmenším měsíc, aby se mohla zotavit z onemocnění páteře. Doktoři se však obávají, že bude invalidní.
18.09.2012 23:45 |

podobné články

Tymošenko svítá naděje: Ukrajinský prezident omilostnil její ministry

 
Juliji Tymošenko opět svitla naděje na propuštění z vězení. Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč dnes omilostnil dva členy její bývalé vlády, Jurije Lucenka a Heorhije Filipčuka, kteří byli loni odsouzeni za zneužití pravomocí.
07.04.2013 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Svoboda pro Juliji Tymošenko? Parlament odhlasoval zákon o jejím propuštění

 
Už tři roky trpí ve vězení! Teď má Julija Tymošenko naději, že se dostane na svobodu. Ukrajinský parlament dnes schválil zákon umožňující její osvobození. Poslanci prý skandovali: "Pusťte Juliji!"
21.02.2014 18:40 |

podobné články

Smutná proměna Julije Tymošenko: Musí na operaci! Takhle ji změnilo bití ve vězení

 
Když dnes Julie Tymošenko vjížděla v Dublinu do letištní haly, krátce se usmála. málokdo by ji však tipoval na tak energickou ženu, jakou byla dříve. Vězení ji změnilo. Snad jen ten její typický cop zůstal. Přibyly vrásky, ale hlavně - se zdravím na tom není symbol Oranžové ukrajinské revoluce nejlépe. Již brzy bude muset i na operaci.
06.03.2014 20:05 |

podobné články

Julija Tymošenko se chystá na operaci: Bude opět chodit, věří němečtí doktoři

 
Ukrajinská expremiérka Julija Tymošenko (53) odcestovala na kliniku do Berlína a spekuluje se o tom, že by měla podstoupit operaci. Zákrok vypadal jako nevyhnutelný, doktoři však údajně zvažují i další možnosti. A zároveň o političce, upoutané na invalidní vozík, říkají: Věříme, že opět bude sama chodit. Bez pomoci.
08.03.2014 19:20 |

podobné články

Zprávy z Kyjeva: Zdražování, vyvedení komunisty z parlamentu a hrozba, že Tymošenková spustí nový Majdan

 
Známá ukrajinská politička Julija Tymošenko dál víří vody ve své zemi. Pokud nadcházející prezidentské volby vyhraje čokoládový magnát Petro Porošenko, Tymošenko má za to, že bude třeba uspořádat další revoluci a svrhnout oligarchy. Porošenko zase tvrdí, že by bylo dobré nenechat hlasovat prorusky naladěné obyvatele, kteří se bouří na východě země. V celé zemi ale prý hrozí i bouře sociální, neboť dochází ke zdražování. Zprávu přináší na serveru Literárky.cz komentátorka Tereza Spencerová.
07.05.2014 15:40 |

podobné články

Na východě Ukrajiny se bojuje. Separatisté hlásí mrtvé

 
Ukrajinská armáda svedla boj se separatisty na letišti v Kramatorsku ležícím v Doněcké oblasti. V okolí letiště byly slyšet výbuchy a střelba. Ukrajinské vedení o něco později oznámilo, že se vojákům podařilo získat kontrolu nad letištěm. Separatisté mluví o několika mrtvých, zpráva o obětech ale není potvrzená. 
15.04.2014 17:40 |

podobné články

Putinovo Novorusko. Takhle to podle komentátora HN šéf Kremlu myslí s Ukrajinou

 
Putinovci i proruští separatisté údajně usilovali o Novorusko, tedy o odtržení celého jihovýchodního pásu od Charkova do Oděsy od Ukrajiny. Hospodářské noviny dnes píší o tom, že Kreml i separatisté pomalu otáčejí a mluví o zachování územní celistvosti současné Ukrajiny, pokud Kyjev uzná zvláštní status východoukrajinských samozvaných republik.
02.09.2014 10:46 |

podobné články