Článek

Senná rýma: 10 rad, jak se chránit

 
Pokud trpíte sennou rýmou, jistě dobře víte, jak nepříjemné jsou její projevy – kýchání, červenání, svědění a slzení očí, ucpaný nos… Abyste jim předešli, můžete užívat léky, ale vhodné je také změnit v kritickém období své chování.
17.04.2015 07:15 |

podobné články

Podobné články

Bruno Senna uvedl v Praze film o svém strýci Ayrtonovi

 
Brazilský pilot F1 Bruno Senna uvedl v úterý v Praze filmový dokument s názvem Senna, který mapuje život a tragickou smrt jeho strýce, trojnásobného mistra světa Ayrtona Senny. Je to film plný emocí, řekl Bruno Senna o snímku na tiskové konferenci.
13.12.2011 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Bruno Senna (23 článků) , Ayrton Senna (24 článků)

Armáda chce snížit nároky na brance, senná rýma již nemusí vadit

 
Senná rýma či obtíže se štítnou žlázou by v budoucnu nemusely znamenat automatickou stopku pro zájemce o službu v armádě či jednotkách aktivních záloh. Armáda plánuje zmírnit některé ze zdravotních požadavků a umožnit tak službu většímu počtu zájemců. Na jednání obranného výboru sněmovny to ve čtvrtek uvedl ředitel armádní sekce rozvoje a plánování schopností Pavel Adam.
11.06.2015 17:10 |

podobné články

Jak a proč se chránit před jarním sluncem?

 
Jaro je konečně tady! Zima se vzdává kralujícího žezla a o slovo se tak hlásí teplotně přívětivější období plné veselých barev. Možná si i vy plnými doušky užíváte dny zalité jarním sluncem, kterému ochotně nastavujete tvář a čerpáte nejen hřejivé teplo, ale i  energii – a té je po letošní dlouhé zimě potřeba opravdu dostatek. Většina lidí se jarním sluncem nechává doslova učarovat. Není se čemu divit, vždyť v zimě je sluníčko nedostatkovým zbožím, zvláště trvá-li tak dlouho, jako letos. Málokdo ale ví, že vystavit se sluníčku bez ochrany v domnění, že přece ještě není tak silné a nemůže vám ublížit, je velice nerozumné. V dnešním článku vám řekneme proč. Proč bychom se měli chránit před jarním sluncem? Jakmile se mraky rozestoupí a počasí nám dopřeje první jarní paprsky, máme ihned lepší náladu. Pocitově se nám zdá, že jarní slunce ještě nemá takovou sílu, a proto často nemáme tendenci se před ním chránit. Chyba! Jarní sluníčko totiž může napáchat nepěkné škody. Věřte nebo ne, ale i když se vám to nezdá, jarní slunce má mnohdy daleko větší sílu, nežli to letní. Vznik nepříjemných a bolestivých spálenin je tak velmi častým jevem, stejně jako časné stárnutí kůže nebo zvýšení rizika rakoviny kůže. Jak se chránit před sluníčkem? A teď k tomu nejdůležitějšímu – odpovězme na otázku: jak se chránit před jarním sluncem? V první řadě je potřeba myslet na pokrývku hlavy. Sluníčko vás možná nepálí, ale tiše dělá paseku. Samozřejmostí jsou i sluneční brýle, které hodně lidí podceňuje. Přitom chránit zrak by měla být nepsaná povinnost. Pamatujte, že jarní slunce je hodně ostré a pro vaše oči tak nebezpečné a zrádné. Opomenout nesmíme ani krémy s ochranným faktorem, jež byste měli používat nejen na obličej, který je po zimě nejnáchylnější a také nejvíce odhalený, ale i na kůži, pokud se rozhodnete vyjít... Čtěte více Příspěvek Jak a proč se chránit před jarním sluncem? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.03.2017 03:15 |

podobné články

Brazilský pilot F1 Senna navštíví Českou repulibku

 
Brazilský pilot F1 Bruno Senna navštíví 7. prosince Českou republiku, do Prahy zavítá u příležitosti kinoprojekce dokumentárního snímku SENNA o jeho strýci, trojnásobném misru světa Ayrtonu Sennovi.
26.11.2011 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Ayrton Senna (24 článků) , Bruno Senna (23 článků)

Brazilec Senna bude v roce 2012 závodit za Williams

 
Brazilský pilot Bruno Senna bude v roce 2012 závodit za tým F1 Williams. Poslední stáj, za niž jezdil jeho zesnulý strýc, trojnásobný mistr světa Ayrton Senna, to potvrdila v úterý.
17.01.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Ayrton Senna (24 článků) , Bruno Senna (23 článků)

Rýma, za kterou nemůže zima

 
Zatímco člověku, který netrpí alergií na pyly, poskytne rozkvetlá louka potěšení, těm, jejichž organismus je na kontakt s pyly citlivý, přináší hotové peklo. Tzv. senná rýma se ohlásí v podobě nepříjemného kýchání, červenání, svědění a slzení očí, ucpaného nosu… Těmito potížemi podle průzkumů trpí každý šestý člověk!
06.05.2014 15:50 |

podobné články

Zbavte se nachlazení bez chemie přírodní cestou

 
Trápí vás často nachlazení, ucpaný nos nebo senná rýma? Rýma je podle odborníků jedním z nejčastějších lidských onemocnění, dospělí jí trpí v průměru třikrát ročně, děti až čtyřikrát více. Hledáte-li pomoc bez kompromisů, vyzkoušejte čistě přírodní přípravky bez zbytečné chemie. Jejich unikátní složení pomáhá uvolňovat dýchací cesty a přitom nehrozí žádné zbytečné podráždění a nepříjemné reakce organismu.
07.10.2015 15:05 |

podobné články

Začalo to jako rýma! Vzácnou formu rakoviny lékaři léčit neumí

 
Před třemi lety si Jannine Jessica McHaffie myslela, že ji trápí jenom senná rýma. Jenže to byl velký omyl. Lékaři zjistili, že trpí vzácnou formou rakoviny. Po ozařování a mnoha operacích jí lékaři řekli, že pro ni nemají dobré zprávy. Ani netuší, kolik mladé mamince zbývá času…
09.01.2018 13:15 |

podobné články

Bruno Senna testuje nový Lotus Exige S

 
Pilot Formule 1 ze stáje Lotus Renault GP a vnuk legendárního Ayrtona Senny - Bruno Senna, si užíval s novým Exige S. Jak se mu líbil? Na to už se podívejte sami...
06.01.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Bruno Senna (23 článků) , Lotus (115 článků) , Ayrton Senna (24 článků)

Svědění, kýchání a rýma: Alergikům začíná „peklo“, jak ho vydržet?

 
Z oteplení a jara má radost většina lidí, kromě alergiků. Těm v těchto měsících začíná pylové peklo. Někdo už o své alergii ví, někoho teprve zjištění, že trpí alergií, čeká. Alergie na pyly je sice dědičná, může se ale objevit prakticky kdykoliv. Postiženého čeká svědění v nose, kýchání, tekoucí rýma, svědění očí a objevuje se i dráždivý kašel. Tyto projevy pak ztrpčují lidem život. Jak nepodcenit pylovou sezónu?
07.04.2018 07:35 |

podobné články

Letní alergie – Dusíte se po včelím žihadle? Můžete se ukýchat? Ptejte se odborníka

 
Trápí vás senná rýma? Jste alergičtí na žihadlo? Máte v parnu potíže s dýcháním? Jak lékař zjistí, na co jste alergičtí? Na letní alergie se ptejte MUDr. Petra Kubce ze společnosti Alergosan s ordinacemi v Roudnici nad Labem a v Litoměřicích v úterý 14.7. od 12:30 do 13:30 hod. Své dotazy můžete pokládat už teď.
13.07.2015 10:10 |

podobné články

Každý 10. Čech je alergik, děti trpí astmatem. Expert: Může za to čistota i auta

 
Rozkvetlé louky a vonící stromy představují pro alergiky noční můru. Těch přitom mezi Čechy stále přibývá. V roce 2015 se léčil na alergii či astma v tuzemsku každý desátý, u dětí šlo dokonce o 30 procent. Nejčastěji trápila pacienty senná rýma. Podle tzv. hygienické hypotézy může za nárůst nemocí příliš sterilní prostředí. Organismus dětí není totiž díky čistotě „cvičen“ k ochraně před infekcemi, jak vysvětlil pro Blesk.cz odborník Petr Panzner. Vliv má i zvyšující se obliba aut.
04.03.2017 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1059 článků)

Nováček Senna nebude od Camposu placen. Jen od sponzorů

 
Bruno Senna nebude v Campos GP pobírat žádný plat
10.11.2009 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Bruno Senna (23 článků)

Jméno Senna se vrací do Lotusu. Bruno bude náhradníkem

 
Ayrton Senna triumfoval v Lotusu v 80. letech
31.01.2011 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Ayrton Senna (24 článků) , Bruno Senna (23 článků)

Senna má pomník

 
Legendární brazilský pilot formule 1 Ayrton Senna (†34) má konečně dostavěn pomyslný pomník.
03.06.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Ayrton Senna (24 článků)

Ayrton Senna na zdi

 
Jste fanoušci slepovacích modelů? Tak tohle by vás mohlo zajímat. Existuje totiž model formule 1, ve které vyhrál Ayrton Senna svůj poslední titul.
19.08.2011 00:55 |

podobné články

Osobnosti: Ayrton Senna (24 článků)

TEMNÁ BUDOUCNOST: Tápajícího Heidfelda má nahradit Senna

 
Budoucnost Němce Nicka Heidfelda ve stáji F1 Renault je velkou otázkou, množí se spekulace, že ho už tento víkend v Belgii nahradí Brazilec Bruno Senna.
23.08.2011 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Nick Heidfeld (17 článků) , Bruno Senna (23 článků)

Brazilec Senna nahradí ve stáji Renault Němce Heidfelda

 
Brazilec Bruno Senna, synovec trojnásobného mistra světa F1, nahradí ve stáji Renault německého pilota Nicka Heidfelda, stane se tak už při víkendové Velké ceně Belgie ve Spa - Francorchamps.
25.08.2011 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Nick Heidfeld (17 článků) , Bruno Senna (23 článků)

Senna má v týmu F1 Renault jisté zatím jen dva závody

 
Brazilský pilot Bruno Senna se prozatím představí jen ve Velké ceně Belgie a Itálie.
26.08.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Bruno Senna (23 článků)