Článek

Šenfeld (KSČM): Představu idylických obchůdků s potravinami převálcovaly hypermarkety

 
Pamětníci si jistě vzpomenou na začátek 90. let minulého století. Noviny byly plné článků popisujících návrat idylických dob, kdy obchodník v krámku na rohu vyhoví každému přání zákazníků, které důvěrně zná.
18.06.2016 06:35 |

podobné články

Podobné články

Chmurná vize pro obchodníky s potravinami: Příští rok bude těžký

 
V roce 2014 budou hypermarkety čelit ještě výraznějšímu konkurenčnímu tlaku než dosud. Zákazníci totiž zůstávají velmi obezřetní a po letech krize se stále orientují na cenové akce. Může se dokonce stát, že začnou upřednostňovat menší obchody před hypermarkety. Nepříliš radostnou vidinu pro obchodníky přináší server iHNed.cz.
29.12.2013 17:23 |

podobné články

Chmurná vize pro obchodníky: Příští rok bude těžký

 
V roce 2014 budou hypermarkety čelit ještě výraznějšímu konkurenčnímu tlaku než dosud. Zákazníci totiž zůstávají velmi obezřetní a po letech krize se stále orientují na cenové akce. Může se dokonce stát, že začnou upřednostňovat menší obchody před hypermarkety. Nepříliš radostnou vidinu pro obchodníky přináší server ihned.cz.
29.12.2013 17:13 |

podobné články

Šrámek (ANO): Zavézt východní Evropu potravinami, byl cíl EU15 při našem vstupu do EU

 
Oficiálním důvodem pro obsazení trhů nových členských států potravinami z původní patnáctky, byla obava z dovozu levných potravin. Výsledek je opačný. Východní státy, jsou mohutně zaváženy potravinami a jejich dovoz neustále roste.
20.09.2015 08:26 |

podobné články

Smutný (SZ): Stop genocidě malých obchodů

 
Probudíte se takhle v neděli ráno, ohřejete si párky a vtom najednou zjistíte, že hořčice došla. Co teď? Dříve stačilo nazout trepky a skočit do nejbližšího obchodu, které bývaly doslova na každém rohu. Jenomže epocha malých obchůdků s potravinami, nemluvě o mlékárnách, pekárnách, zeleninách a masnách, se povážlivě chýlí ke konci. Jejich místo zaujímají banky, bary a herny.
21.01.2014 21:45 |

podobné články

Prodavač z večerky v Uhříněvsi poprvé promluvil: Co u něj Bartošová kupovala za alkohol?

 
Památka na nejvýraznější obyvatelku vesničky Uhříněves - "tragicky zesnulou zpěvačku":http://www.extra.cz/rychtar-dnes-pohrbil-bartosovou-48-tohle-si-iveta-nezaslouzila "Ivetu Bartošovou":http://www.extra.cz/tema/iveta-bartosova-zpevacka (48) - je stále velmi živá. Na Ivetu vzpomínají i lidé, se kterými často přicházela do běžného občanského styku, třeba majitel obchůdku s potravinami a nápoji, kam si Iveta pravidelně chodila pro svůj normální i tekutý chléb.
15.05.2014 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6693 článků)

Šenfeld (KSČM): Budeme konečně půdu chránit?

 
Komentář Josefa Šenfelda, poslance PČR (KSČM), k novele zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, kterou dnes projednala Vláda ČR.
21.08.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Šenfeld (9 článků)

Šenfeld (KSČM): Návrh na zřízení Úřadu pro potraviny je třeba ještě podrobit diskusi

 
Vyjádření poslance Parlamentu ČR za KSČM Josefa Šenfelda k návrhu na zřízení Úřadu pro potraviny.
26.11.2013 15:52 |

podobné články

Osobnosti: Josef Šenfeld (9 článků)

Turisti, pozor! V Egyptě žere žralok lidi, v Tunisku je revoluce

 
Už zbývá jen ropná skvrna u chorvatského pobřeží a Češi propadnou panice! Jejich nejoblíbenější letoviska jsou totiž letos ohrožena nejrůznějšími nebezpečími. Jen slogany zvoucí do idylických krajin zůstávají ale stále stejné.
23.01.2011 12:10 |

podobné články

Jihoafrický farmář Marius Els: Vypiplal od mláděte hrocha, jenže... Rozsápal ho!

 
Mohl to být dojemný příběh o přátelství člověka a hrocha. Ale bohužel! Zákony přírody jsou mocnější než lidské představy o idylických vztazích. A Marius Els (†40), který si přes tunu vážící zvíře ochočil, na to doplatil životem.  Jeho mrtvé tělo našli v řece, zřízené takřka k nepoznání....
16.11.2011 12:05 |

podobné články

Co dělají děti na Fidži? Místo školy prodávají kokosové ořechy

 
Třináctiletý Gio Vakaloloma musel loni opustit školu, aby mohl živit svou rodinu. Pustil se do jednoho z mála druhů práce, které lze na ostrovech Fidži dělat: prodává na ulici kokosové ořechy. Třetina obyvatel souostroví žije pod prahem chudoby, zatímco turisté znají z idylických snímků tamní nekonečné pláže a azurově modré moře, píše agentura AFP.
23.05.2012 09:30 |

podobné články

Blbý vtípek puberťáků se stal hitem na Twitteru: Do idylických kopců někdo vyryl obří penis

 
Podle místních to musel někdo udělat traktorem a klidně se mohlo jednat i o nehodu. Penis v kopci rozhodně vypadá všelijak, ale určitě ne jako nehoda.
08.02.2015 21:31 |

podobné články

Šenfeld (KSČM): Náklady na exekuci jsou vyšší než vybrané částky

 
Z mediálního trháku paní primátorky Řápkové v Chomutově se vyklubala velká blamáž.
27.04.2010 10:55 |

podobné články

Šenfeld (KSČM): Vládní zkouškové okno

 
A to jsem si myslel, že stěží někdo překoná trapas Kateřiny Jacques ze Strany zelených, když v televizním pořadu tápala při odpovědi na otázku, co je to biomasa.
21.02.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Jacques (121 článků)

Šenfeld (KSČM): Proč je Ústecko neustále zaváženo nebezpečným odpadem?

 
Řeč na 4. schůzi PS PČR dne 12. 12. 2013. Interpelace na premiéra.
12.12.2013 16:10 |

podobné články

Šenfeld (KSČM): Vánoční dluhová past

 
Když byli moji synové menší, vždy jsem hledal co nejdůmyslnější skrýše na vánoční dárky, protože jsem předpokládal, že u nich zvítězí dětská zvědavost a budou je hledat. Ale mně by tím vlastně zkazili radost, protože pro mne byly tím nejhezčím dárkem pod stromečkem jejich oči zářící radostí a překvapením. Samotnému se mi vždy má přání nesplnila, ale věděl jsem, že každý dárek je pořizován s přáním potěšit a nebylo by správné dávat najevo své zklamání. Určitě takové pocity prožívá většina z nás.
17.12.2013 06:45 |

podobné články

Šenfeld (KSČM): Chceme, aby nám chutnalo

 
Leckdy to vypadá jako přemrštěný požadavek. Čeští spotřebitelé už mají dost toho, aby nakupovali kečup, kolem něhož se rajče ani nekutálelo, výrobky označované jako masné, kde podíl masa představuje sotva pověstný ždibíček, nebo nahnilou zeleninu, která na pulty doputovala kdoví odkud.
10.02.2014 08:50 |

podobné články

Šenfeld (KSČM): Vůči ženám máme ještě značný dluh. Kvóty? Když to jinak nedokážeme...

 
Co si myslí poslanci a poslankyně o ženách v politice?, ptalo se Fórum 50 %:
15.06.2015 11:21 |

podobné články

Šenfeld (KSČM): Omluví se ministr Herman Českému svazu bojovníků za svobodu?

 
Se zájmem jsem se podíval na hlasování o novele zákona o státních svátcích 2. března, kterým Poslanecká sněmovna přijala pozměňovací návrh na změnu označení 17. listopadu na Mezinárodní den studenstva a Den boje za svobodu a demokracii.
03.03.2016 11:20 |

podobné články

Šenfeld (KSČM): Stane se krajíc chleba namazaný máslem přepychem?

 
Televizní zpravodajství v těchto dnech ovládlo máslo. Napřed se vyvolala panika, že před vánoci, kdy ho lidé potřebují na pečení cukroví, bude stát nejméně sedmdesát korun. Pak se objevilo video, kde zákazníci (převážně zákaznice) vzali útokem v jednom obchodě v Uherském Hradišti krabice s máslem za „akční cenu“ 46,90 Kč.
03.10.2017 08:00 |

podobné články