Článek

Senát vrátil trestní odpovědnost firem poslancům. Kývl na spoutání médií

 
Senátoři vrátili zákon o trestní odpovědnosti firem zpět do Sněmovny. Poslanci přitom k této novele přidali část, která by mohla znamenat konec pro firmy, jež by se provinily pomluvou. To může vést až k rušení nakladatelství, jejichž média zveřejní zprávu soudem označenou později za pomluvu. Návrh prosadil poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM). Proti se sice v Senátu postavil Jaroslav Kubera (ODS), ale neuspěl.
27.04.2016 10:10 |

podobné články

Podobné články

Klaus podepsal zákon, který nechává trestní odpovědnost od 15 let

 
Prezident republiky Václav Klaus ve středu podepsal zákon, kterým se vrací trestní odpovědnost ze 14 na 15 let. Informoval o tom mluvčí Hradu Radim Ochvat. Návrh poslance ODS Radima Chytky požadující trestní odpovědnost po čtrnáctiletých dětech, nikdy nenabyl platnosti.
12.08.2009 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8255 článků)

Senát kývl na omezení kouření, snížení podpory stavebního spoření ale vrátil

 
Senát schválil mezinárodní úmluvu o kontrole tabáku, jejímž hlavním cílem je pomocí různých nástrojů omezit kouření. Aby Česko dohodu z roku 2003 ratifikovalo, je ještě nutný souhlas Sněmovny a podpis prezidenta. Senátoři naopak vrátili poslancům návrh na omezení stavebního spoření.
12.10.2011 17:15 |

podobné články

Senát chce zachovat "OSOBU BLÍZKOU!" Poslancům vrátil návrh na její zrušení!

 
Novelu zákona o silničním provozu, která výrazně omezuje možnost řidičů vymlouvat se na to, že jejich vozidlo v době spáchání dopravního přestupku řídila osoba blízká, projedná na své řádné schůzi příští týden sněmovna. Poslancům normu vrátil Senát, ten chce ustanovení o osobě blízké vypustit.
28.08.2011 08:55 |

podobné články

Senát podpořil zavedení trestní odpovědnosti firem

 
Senát ve čtvrtek schválil návrh zákona, který zavádí trestní odpovědnost právnických osob. Ta by byla zavedena u osmi desítek trestných činů, za nichž by bylo možné zabavovat majetek či zakazovat činnost. Právnické osoby by při závažných proviněních mohly být dokonce zrušeny.
27.10.2011 10:55 |

podobné články

Průlom: Poslanci schválili trestní odpovědnost firem

 
AKTUALIZOVÁNO. Sněmovna po letech úvah schválila zavedení trestní odpovědnosti firem. Soudy by je mohly pokutovat, zabavit jim majetek, za vážná provinění by je mohly zrušit. Vládní předlohu nyní dostane k projednání Senát.
27.09.2011 10:35 |

podobné články

Ministryně Kovářová chce prosadit trestní odpovědnost firem

 
Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová chce ještě před volbami prosadit ve vládě návrh zákona, který by zavedl trestní odpovědnost právnických osob.
12.05.2010 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (181 článků)

Senát odmítl církevní instituce. Vrací se k poslancům

 
Senát podle očekávání vrátil zákon o církevních restitucích do Poslanecké sněmovny. Premiér Petr Nečas včas již dříve avizoval, že poslanci se pokusí Senát přehlasovat, pokud jich najdou alespoň 101.
15.08.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9162 článků)

Senát vrátil poslancům malou důchodovou reformu

 
Senát podle očekávání ve středu vrátil do Sněmovny vládní návrh malé důchodové reformy, která zvyšuje věk odchodu do důchodu a mění výpočet výše penzí. Senátoři přidali k zákonu komplexní pozměňovací návrh Zdeňka Škromacha (ČSSD).
08.06.2011 14:15 |

podobné články

V novele loterijního zákona jsou chyby, shodl se Senát a vrátil ji poslancům

 
Senát v pátek podle očekávání vrátil Sněmovně novelu loterijního zákona, která nově upravuje podmínky pro povolování a provozování hazardu. Podle senátorů obsahuje některé chyby, které by například snížily pravomoci obcí při povolování hracích automatů, některá ustanovení jsou také retroaktivní.
22.07.2011 12:30 |

podobné články

Senát bude schvalovat zavedení trestní odpovědnosti firem

 
Zavedení trestní odpovědnosti právnických osob nebo zdražení zápisu do katastru nemovitostí na 1000 korun bude ode dneška projednávat Senát. Podle doporučení svých výborů by měl obě úpravy schválit.
26.10.2011 08:20 |

podobné články

Charismatický Roden kývl na nový film: Svůj um rozehrává v krematoriu

 
Ačkoliv je Karel Roden  (50) jako jeden z mála českých herců díky práci v zahraničních produkcích velmi vytížený, kývl na natáčení nového českého filmu Krásno. K účasti na prvním režisérském počinu Ondřeje Sokola  (41) ho prý nemusel nikdo přemlouvat.
08.05.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Roden (352 článků) , Ondřej Sokol (232 článků) , Karel Roden (352 článků)

Picek Rusnokovi kývl, ministrem obrany bude i v další vládě

 
Dosavadní ministr obrany Vlastimil Picek přijal nabídku designovaného premiéra Jiřího Rusnoka a chce zůstat i v jeho vládě. Oznámila to Pickova mluvčí Mira Třebická. Na Rusnokovu nabídku ve čtvrtek kývl také viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jiří Cienciala, který by měl řídit ministerstvo průmyslu a obchodu. Resort dopravy povede bývalý generální inspektor Českých drah Zdeněk Žák.
04.07.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (137 článků) , Jiří Rusnok (1770 článků) , Vlastimil Picek (274 článků) , Zdeněk Žák (137 článků) , Jiří Žák (37 článků) , Jiří Žák (37 článků) , Jiří Žák (34 článků) , Jiří Rusnok (638 článků)

Slavný plavčík David Hasselhoff čelí zalobě: Za co?!

 
Herec David Hasselhoff si chtěl vydělat. A tak kývl na nabídku společnosti OWLS Media a natočil pro ně dokument o pádu Berlínské zdi. Jenže pak mu stejnou zakázku nabídla televize National Geographic. A opět na ni kývl. Společnost OWLS Media však tvrdí, že tím porušil smlouvu o exkluzivitě dokumentu. Tak ho teď žaluje.
23.07.2014 09:45 |

podobné články

Osobnosti: David Hasselhoff (194 článků)

Senát vrátil Sněmovně zákon o "černé listině" uchazečů o veřejné zakázky

 
Uzákonění "černé listiny" uchazečů o veřejné zakázky, kteří by o sobě poskytovali nepravdivé údaje, Senát ve středu vrátil Sněmovně. Senát navrhl doplnit pasáž o úhradě nákladů na řízení. Část návrhu, podle níž se má počet místopředsedů Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zvýšit ze dvou na tři, z normy neodstranil.
07.10.2009 18:05 |

podobné články

Senát vrátil Sněmovně novelu drážního zákona

 
Senát vrátil Sněmovně novelu drážního zákona, která kromě jiného upravuje kategorizaci železničních drah a vymezuje přístup na jednotlivé kategorie drah. Senát do ní chce na návrh svého hospodářského výboru vložit pozměňovací návrh upravující podmínky přístupu na železniční vlečky. Jde o reakci na situaci kolem těžební firmy OKD, která je v úpadku. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) s návrhem souhlasil.
24.08.2016 11:15 |

podobné články

Kovářová: Firmy by měly mít trestní odpovědnost a odpovídat tak za své chyby

 
Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová chce ještě před volbami prosadit ve vládě návrh zákona, který by zavedl trestní odpovědnost právnických osob.
12.05.2010 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (181 článků)

Sokol uzavřel kauzu plzeňských práv: nikdo nebyl a nebude potrestán

 
Nejuznávanější český advokát Tomáš Sokol prověřoval na žádost rektorky Západočeské univerzity Plzeň Ilony Mauritzové, zda mohla škola nebo policie řešit trestní odpovědnost bývalého vedení právnické fakulty, které se postaralo o proslulý skandál s rychlostudenty. Právník Sokol ve svém posudku uvedl, že možnou trestní odpovědnost za skandál na právnické fakultě neměla řešit univerzita. Naopak řešit ji měly, nebo také řešily, orgány činné v trestním řízení. Posudek advokáta podtrhl skutečnost, že nikdo potrestán nebyl a ani nebude.
15.11.2011 10:00 |

podobné články

Okamura: Osobní, hmotná a trestní odpovědnost vrcholných politiků nebude

 
Vláda ČSSD, ANO, KDU-ČSL zamítla zákon Úsvitu, který navrhoval uzákonit přímou osobní, hmotnou a trestní odpovědnost při správě veřejného majetku a financí pro ministry, hejtmany a další.
13.01.2015 12:57 |

podobné články

Okamura (SPD): Je potřeba potrestat ty, kteří rozkradli po revoluci naši republiku

 
Osobní, hmotná a trestní odpovědnost vrcholných politiků nebude. Vláda ČSSD, ANO, KDU-ČSL zamítla můj návrh zákona, kde jsem navrhoval uzákonit přímou osobní, hmotnou a trestní odpovědnost při správě veřejného majetku a financí pro ministry, hejtmany a další. A já se ptám – komu ku prospěchu?
29.06.2015 10:16 |

podobné články